İnci Akü Fiyatları ve Kampanyaları

En Popüler İnci Akü Ürünleri

En Çok Takip Edilen İnci Akü Ürünleri

Fiyatı En Çok Düşen İnci Akü Ürünleri

İnci Aküler Uygun Fiyat Seçenekleri ile Akakçe’de

Motorlu araçların elzem bir parçası olan aküler elektrik enerjisini ileride kullanmak için depolayan içeriğinde bulunan birbirinden farklı maddelerin sülfürik asit ve su çözeltisiyle temas etmesiyle meydana gelen kimyasal reaksiyonla voltaj üreten bir aksamdır. Aracın farklı parçalarının çalışmak için ihtiyaç duyduğu aküler İnci akü farkıyla aracınızın eşsiz biçimde çalışmasını sağlıyor.
İnci akülerin araç içindeki en önemli görevi aracın çalışabilmesi için marş motoruna elektrik akımı sağlamak oluyor. Ayrıca araç motorunun çalışmadığı zamanlarda kullanılan radyo, araç içi ışıklar gibi parçalara ihtiyaç duydukları kaynağı sunan İnci akü nasıl aracınızı korur bilmekte fayda var: motorun çalıştığı esnada elektrik sistemine amperaj ev voltaj dengesi sağlayan akü yüksek devirde alternatörün ürettiği yüksek voltajdan alıcıların zararsız kurtulmasını sağlıyor. Akünüzü satın aldıktan sonra ekipman eksiklerinizi tamamlamak için indirimli akü takviye kablosu ve çeşitlerini satın alabilirsiniz.

İndirimli İnci Akü Çeşitleri

Aracınızın çalışmaya başlaması için gereken ilk elektrik akımını içeriğinde bulunan maddelerle araç içinde bulunan sülfürik asit ve su sayesinde üreten aküler İnci akü kalitesiyle size araç tipiniz nasıl olursa olsun keyifli sürüş sağlamayı hedefliyor. Aracınız için en doğru İnci akünün hangisi olduğunu bilmek için en kolay yol akü değişiminden önce aracınızda hangi akünün kullanıldığını bilmek oluyor. İnci akü fiyat itibariyle değişiklik gösteren, farklı araçlarda kullanılmak üzere tasarlanmış akü modellerine sahiptir. Günlük olarak kullanılan otomobillerde İnci starter akü kullanımı uygun görülürken, sık kullanılan ticari araçlar için İnci ağır hizmet ve taksi aküsü; tır, kamyon, otobüs gibi yüksek enerjiye ihtiyaç duyan büyük araçlar içinse süper ağır hizmet aküleri öneriliyor. Her bir aracın çalışmak ve sıradan fonksiyonlarını devam ettirebilmek için farklı bir enerji miktarına ihtiyacı olduğu bilinciyle tasarlanan İnci aküler yeni nesil start-stop özellikli araçlara uygun bir akü üretmeyi ihmal etmiyor.
Akü tiplerinin özelliklerini bilerek yapılan alışverişlerde aracınıza en uygun İnci aküleri belirlemeniz kolaylaşıyor. Örneğin İnci AGM aküler sıcaklığa karşı duyarlı oldukları için yüksek sıcaklığa sahip motor bölgesinde kullanılmaya uygun olmuyor. AGM ve EFB gibi çeşitleri bulunan İnci aküleri seçerken akünün fiziksel şartları dışında marş gücüne ve kapasitesine bakmak önemlidir. Örneğin İnci akü 72 amper kapasiteye sahip denildiğinde akla bu akünün 72 amper saatlik bir çalışma kapasitesine sahip olduğu gelmelidir. Diğer kapasite seçenekleri 60 amper, 55 amper, 100 amper, 42 amper gibi seçeneklere sahip olup aracınızın ihtiyaç duyduğu kapasiteyi belirlemek için aracınızda halihazırda var olan akü kapasitesini kontrol etmeniz gerekebilir. Marş gücü de akünün aracınıza uyumunu dolayısıyla aracınızın performansını etkileyen bir unsur oluyor. İnci akülerin marş değerleri farklı marş gücü değerleriyle belirtilebilir. Avrupa, Alman veya Japon standartlarıyla belirlenen İnci akülerin marj güçleri akülerin kendi kendilerini deşarj edebilen bir ürün grubu olduğu göz önüne alınarak değerlendirilmeli, örneğin İnci akü 60 amper güce sahip olan iki üründen raf ömrünü tamamlayan seçeneğin raf ömrünü tamamlamayan seçenekten daha az marş gücüne sahip olduğu bilinmelidir.

Uygun Fiyatlı İnci Akü

Aracınıza en uygun İnci aküyü seçmek için izleyeceğiniz en basit yol aracınızda var olan aküyü incelemek ve bu akünün özelliklerini taşıyan aküyü tercih etmek oluyor. Örneğin kapasitesi 75 amper olan eski akünüzü yeni İnci akü 75 amper kapasiteli aküyle değiştirebilirsiniz. Öte yandan halihazırdaki akünün performansından memnun olmayan kullanıcılar araçları için en uygun aküyü seçmek için daha ayrıntılı bir bilgilendirmeye ve araştırmaya ihtiyaç duyabilir. Bu durumda kullanıcıların akü türlerini ve özelliklerini bilmeleri önemlidir. Her araç için farklı bir modeli bulunan akülerin çeşitli özelliklerine dikkat ederek seçim yapmakta fayda var. Bu özelliklerden ilki CCA olarak bilinen soğuk motor çalıştırma ampere oluyor. Özellikle kış aylarında büyük bir kullanışlılığa sahip olan bu amperler aracın motorunun en soğuk havalarda bile çalışmaya kolayca başlamasını sağlıyor. Bu özellik 0 Fahrenheit sıcaklıktaki akünün yarım saniye içinde verebileceği maksimum amper sayısını belirtiyor. Özellikle soğuk iklimlerde yaşayan otomobil sahiplerinin akü değişiminde bu özelliğe dikkat etmesi elzem oluyor.
CCA bilgisi akünün üzerinde olup soğuk havaların baskın olduğu coğrafyalarda yaşayan kullanıcıların örneğin İnci akü 70 amper kapasiteli bir akü alırken bu akünün aynı zamanda yüksek CCA’ya sahip olup olmadığına dikkat etmesi gerekiyor. Rezerv kapasitesi veya RC İnci aküler arasında tercih yapmanız gerektiğinde önemli olan bir başka unsur oluyor. Alternatör’ün arızalandığı durumlarda aracın elektrik sistemine güç verilmesini sağlayan RC akü seçiminde önemli olan bir başka özellik oluyor. İnci aküler bu özellikleri farklı ölçülerde taşıyan iki temel akü modeliyle kullanıcıya sunuluyor. Bunlardan klasik tipteki araçlarda kullanılan ilki sulu aküler olurken diğer model tekne ve santrallerde kullanılabilen sulu modellerdir. Motorlu aracınızın çeşidine, iklime ve aracınızın tipine göre tercih edebileceğiniz İnci akü fiyat listesi akü seçiminden önce incelenmelidir. Bütçenizin de akü seçiminde etkili olabileceği bilinerek tasarlanan İnci aküler geniş bir ürün çeşitliliğiyle her türlü motorlu araca uygun ürün modeliyle dikkat çekiyor. Aracınıza en uygun İnci aküleri bulmak içinse aracınızın ihtiyaç duyduğu akü özelliklerini belirlemeniz gerekiyor.

İnci Akü Kampanya ve Fırsatları

Motorlu araçlarda motorların çalışmaya başlaması için ihtiyaç duyulan ilk enerjiyi sağlayan ve araç içinde radyo ve araç içi lambaların; araç dışındaysa sileceklerin ve farların çalışması için gerekli olan elektrik enerjisini üreten İnci aküler kendi kendilerine deşarj olabilen mühim bir araç aksamıdır. İnci akü yorum itibarıyla kullanıcıların araçlarında ihtiyaç duydukları kaliteye sahiptir. Kuru ve sulu modelleriyle her araç tipi için farklı kapasitelerde ürünlere sahip olan İnci markası ürettiği akü seçenekleriyle aracınızın ihtiyaç duyduğu enerjiye sahip oluyor. Akü seçiminde akü boyutu, rezerv kapasitesi, soğuk motor çalıştırma amperleri gibi özellikler etkili olurken akünün uzun ömürlü olması için araç tipinize uygun bir İnci akü tipi seçmeniz aracınızın performansını koruyabilmesi için önemli oluyor. Günümüzde en sık kullanılan akümülatör tipi olan kurşun- asit içerikli ürünleriyle dikkat çeken İnci markası ürettiği sulu otomobil akülerinde starter ve SLI yani başlama, ışıklandırma ve ateşleme fonksiyonlarına sahip olan modellere yer veriyor.
Uzun otomobil yolculukları için ideal olan bu iki ürün seçeneği kuru akülerden farklı bir sistemle çalışır. Inci akü 65 amper bir sulu akü sıradan otomobillerde kullanılmaya uygunken UPS’ler, tekneler ve diğer büyük araçlar için yüksek kapasiteli kuru aküler daha uygun oluyor. Daha uzun bir raf ömrüne ve daha yüksek bir titreşim direncine sahip olan kuru aküler VRLA ve AGM olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Yüksek donanıma sahip start-stop özellikli araçlarda kullanılmaya uygun olan AGM akümülatörler emdirilmiş cam elyaflı olarak bilinmektedir. Asit sızdırmayan ve bakım gerektirmeyen sağlam iç yapılı İnci AGM aküler uzun ömürlü oluşlarıyla kullanıcılardan tam not alıyor. Yolculuğa ne tür bir araçla çıkarsanız çıkın sizi yalnız bırakmayan İnci akümülatörler sayesinde uzun yolculuklarınız daha rahat geçiyor. Fiyat açısından 60 amper İnci akü fiyatları ile 72 amper akü fiyatları farklılıklar gösterebiliyor. Aracınıza en uygun İnci akümülatörle uzun yıllar gönül rahatlığıyla yolculuk etmek için akakce.com’u inceleyebilirsiniz. Diğer alternatifler için start stop akü modelleri ve alternatiflerini de satın alarak, aracınıza olan uygunluğunu test edebilirsiniz.