Köpek Tasması

Köpek Tasması Fiyatları

42.797 farklı Köpek Tasması için fiyatlar listeleniyor.

Market alışverişini de Akakçeden yap!
Flexi Köpek Tasması Doggie Köpek Tasması Tailpetz Köpek Tasması Leader Köpek Tasması Curli Köpek Tasması Bioline Köpek Tasması

Fiyatı Düşen Köpek Tasmaları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Köpek Tasmaları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

GöğüsBoyunAğızlıkBüyükKüçük50 - 100 TL 250 TL üstüDeriZincirGezdirmeMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Malzeme Türü Kullanıcı Türü Irk Türü Kelime ile Filtrele Kullanım Tipi Ürün Puanı Renk

Köpek MamasıKöpek KulübesiKöpek KovucuKöpek Çiş PediKöpek VitaminiKöpek Taşıma ÇantasıKöpek YatağıKöpek ÇitiKöpek TuvaletiFlexi Köpek TasmasıDoggie Köpek TasmasıTailpetz Köpek Tasması

En Çok Karşılaştırılan Köpek Tasmaları

Köpek Tasması Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Köpek Tasması Sıkça Sorulan Sorular

Köpek Tasması

Köpek sahiplerinin sıkça kullandığı köpek tasması en çok ihtiyaç duyulan köpek aksesuarları arasındadır. Enerjik canlılar olan köpekler sık sık dışarı çıkma ihtiyacı duyar. Dışarıda olduklarında içgüdüsel davranışlar sergileyebilir. Bu nedenle üzerlerinde hakimiyet kurabilmek, güvenliklerini sağlamak amacıyla köpek tasması olmazsa olmaz bir ekipmandır. Eğitimlerde kullanılanların yanı sıra üzerinde takip sistemi bulunan köpek tasması çeşitleri de vardır. Köpek tasması alırken günlük gereksinimleri, ırk, cins, beden ölçüsü gibi özellikleri de göz önünde bulundurmak son derece önemlidir. Bununla birlikte eğer yavru döneminden itibaren sizinleyse vakit geçirmesini kolaylaştırmak ve eğitebilmek adına ona uygun birden fazla tasma çeşidi de bulundurmak doğru olabilir. Neredeyse her renkten oluşan, zincirler, deri kayışlar, neopren malzemelerden üretilen köpek tasmaları içerisinden en uyumlu model tercih edilebilir. Akakçe aracılığıyla sunulan köpek tasmaları arasından ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun tercihi yapabilmek mümkündür.

Kullanışlı Köpek Tasması Alternatifleri

İçgüdüleriyle hareket eden köpeklerin her aktivitesi düşünülerek köpek tasmaları ve kayışları piyasaya sunulmuştur. Köpek tasması markaları her ayrıntıyı hesaba katarak çok kullanışlı seriler ortaya çıkarır. Birbirinden renkli tasarımlar ve dayanıklı malzemelerden oluşan modellerde isimlikler, takılar, tutturucu tokalar, mama benzeri ihtiyaçların konabileceği küçük çantalar bulunabilir. İncinmesini önleyen pedli yapıdaki yumuşak, su geçirmez kumaşlardan üretilen köpek tasması daha güvende olmalarını sağlarken aynı zamanda mutlu ve rahat hissettirir. Köpek tasması vücut bölümüne giydirilen ve üzerine takılan kayışlar olmak üzere genellikle iki parçadan oluşur. Ayrı veya ikili olarak satışa sunulanları da vardır. Flexi, Herba Max, Bayer, Doggie, Bayer, Leader, Mobitell, Eastland, Trixie, Mutlu, Polo, Ezydog gibi onlarca kaliteli markanın binlerce çeşidini kolaylıkla inceleyebilir, karşılaştırmalar doğrultusunda en uygun tasmayı seçebilirsiniz. Evcil hayvanlarınız arasında kediler de yer alıyorsa kedi tasması çeşitlerini de değerlendirebilirsiniz.

Köpek tasması tipleri bağlama kayışı, boyun, sırt, göğüs, gezdirme, parazit, eğitim ve köpek bel tasması şeklinde gruplandırılabilir. Küçük, büyük veya orta ırklara, türlere göre değişkenlik gösterir. En yaygın kullanılan modellerin başında gelen köpek gezdirme tasması otomatik köpek tasması olarak da bilinir. Kullanımı oldukça pratik olan otomatik makara yardımıyla uzunluğu ayarlanabilir. Uzatmalı köpek tasması küçük ve orta ırklar için uygundur. Köpek vücut tasması en kontrollü tasarımlardandır. Boyundaki stresi azaltmasının yanı sıra beraber yürümeyi de kolaylaştırır. Göğüs tasması olarak da geçen köpek beden tasması sırt, göğüs, omuz bölümlerini kavrayıp baskıyı tüm vücuda eşit yayarak patili dostunuzun tasmayı daha kolay kabul etmesini sağlar. Yürüyüş eğitimlerinde de tercih edilirler. Köpek sırt tasması kayışı sırttan, köpek göğüs tasması ise göğüs bölgesinden takılır. Omuzdan bağlanan köpek omuz tasması da çok tercih edilmese de köpeği rahatsız etmez. Golden köpek tasması da genellikle yelek şeklindeki sırta takılan tasarımlara sahiptir.

İhtiyaca Yönelik Köpek Tasmaları

Son yıllarda popüler hale gelen elektrikli köpek tasması LED ışıklı, reflektörlü, uzaktan kumandalı çeşitleriyle öne çıkar. Elektrikli köpek tasması kullananlar için kontrol daha önemli olduğundan daha çok eğitimlerde tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle av köpeği tasması takipi kolaylaştırmak için bu şekilde yapılır. Bu tasarımlar istenmeyen davranışları uzaktan kumanda ile kontrol edebilme imkânı sunar. Çipli köpek tasması, içerisindeki GPS yardımıyla köpeği takip etme sistemine sahiptir. Dışarı çıkarırken takılan köpek kene tasması da kene ve diğer parazitlere karşı korur. Olası kaybolma durumlarına önlem olarak isimli köpek tasması bulundurmanız ad soyad, telefon gibi bilgilerin yer alması sayesinde size ulaşılmasını mümkün kılar. İsim yazılı köpek tasması sipariş aşamasında bilgilerin alınmasıyla tasmaya işlenir. Belden bağlamalı köpek tasması edinerek belinize bağlayabilir, elleriniz serbest şekilde rahat gezebilirsiniz.

Büyük ırklarda kontrol, hakimiyet gibi problemler daha sık yaşandığından büyük ırk köpek tasması bu durumlar göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Büyük köpek tasması zincir, demir, deri gibi dayanıklı malzemelerden olmasının yanı sıra kilitli toka sistemleri de farklıdır. Bununla birlikte büyük ırk türlerine daha kalın köpek tasması seçilir. Büyük köpek gezdirme tasması üzerinde halat benzeri, boyu sabit kayışlar yer alır. Demir köpek tasması zincirli, demir çivili görünümleriyle bilinir. Çivili olanlar saldırgan köpeklerden korumak amacıyla ve köpeğin acıya karşı kontrolünü sağlamak için eğitim aşamasında tercih edilir. Bu sebeple kangal köpek tasması diğer hayvanların saldırısına karşı bu şekilde tasarlanmıştır. Çoban köpeği tasması da benzer olmasıyla birlikte çoğunlukla bağlı konumda olduklarından her iki türde de genellikle boyna bağlanan modeller kullanılır. Zincir kayışlar da güçlü köpekleri güvenle tutmayı mümkün kılar.

Küçük ırk köpek tasması da çoğunlukla göğüsten, sırttan bağlamalı veya boyun tasması şeklinde bulunur. Ayarlanabilir köpek tasması çeşitleri de küçük türlere uygundur. Ayrıca yavru köpek tasması genellikle boyundan bağlamalıdır. Üzerine yavru köpek gezdirme tasması kayışı bağlayarak rahat gezdirebilirsiniz. Süs köpeği tasması genellikle zilli modellerdir. Daha ince ve küçük yapılı tasarımlara sahiptir. Pug köpek tasması da aynı şekilde olmakla beraber patili dostunuzun rahat nefes alabileceği modeller seçilir. Polis köpek tasması ve jandarma köpek tasması da tarz görünümleriyle çok popülerdir. Yaşam tarzı, görünüşü gibi özellikleri düşünerek renk seçimi yapılabilir. Sarı, siyah, mavi, pembe, kırmızı köpek tasması trend renklerin başında gelir. Ayrıca desenli köpek tasması çeşitleri de son zamanlarda rağbet görür. Yaşam rutini genellikle ev dışında geçiyorsa deri köpek tasması tercih edebilirsiniz. Dayanıklı ve cildi tahriş etmeyen yapısıyla her zaman kullanılabilir.

Köpek Tasması Ölçüsü Nasıl Alınır?

Köpek tasması almadan önce köpeğinizin ölçülerini not etmek gerekir. Elbette her ırk, tür ve markaya göre beden ölçüleri değişiklik gösterebilir. Bu nedenle köpek tasması ölçüleri kesin olarak bilinmelidir. En sık kullanılanlar göğüs, boyun ve sırt ölçüleridir. Beden tasmalarında göğüs, boyun tasmalarında ise boyun ölçüsüne göre seçim yapılır. Mezura yardımıyla yapılabileceği gibi, ip kullanılıp sonrasında ipin uzunluğu da ölçülebilir. Göğüs çevresinin uzunluğunu belirlemek için ön ayakların koltuk altı hizasından sırtına kadar en geniş olan yerin ölçüsü alınır. Boyun çevresinin uzunluğu için boyun bölgesinin tam ortasından çizilen dairenin uzunluğu ölçülür. Sırt uzunluğu ise boyun omurlarının bitişi ile kuyruğun başlangıcı arasındaki mesafenin ölçüsüdür. Alınacak köpek tasması açıklamasında yer alan beden tablosuna bakılarak göğüs veya boyun uzunluğunun birkaç cm fazlasına karşılık gelen beden seçilir. Köpek tasması taktıktan sonra iki parmak kuralına göre boyun ve göğüs bölgesine iki parmak girecek genişlikte boşluk kalmalıdır.

Köpek Tasması Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Köpek tasması köpeklerin ev dışında en çok ihtiyaç duyduğu aksesuarlardır. Kendilerini güvende hissetmesini sağlanırken zarar görmesi de istenmeyen bir durumdur. Yanlış seçimler vakit kaybına sebep olabileceği gibi ciddi zedelenmelere sebebiyet verebilir. Beraber yaptığınız aktiviteler, alışkanlıkları, ırkı, cinsi, davranışları gibi faktörler nasıl bir köpek tasması almanız gerektiğini belirler. Bununla birlikte yavru köpek sahipleri tarafından “Yavru köpek tasması ne zaman takılır?” konusu da merak konusudur. Yavrular en az 3 aylık olmadan ve aşıları bitmeden dışarı çıkamayacağı için yaklaşık 10 haftalıkken bebek köpek tasması ile eğitimine başlanabilir. Binlerce çeşit arasından seçim yapabilmek bazen zor olabilir, ancak hangi özelliklere dikkat etmeniz gerektiğini öğrendikten sonra oldukça kolaylaşır. Köpeğinizle vakit geçirdikçe ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilir, birkaç farklı çeşidi bir arada bulundurarak da her ihtiyacına uygun hareket edebilirsiniz. Köpek tasması alırken dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki gibidir:

Köpek Tasması Nasıl Takılır?

Her köpek tasması farklı şekilde takılır. Boyun için olan köpek tasması kolay takıldığı için pek zorluk yaşanmaz. Dikkatini başka bir şeye yönlendirdikten sonra boyun tasması takılır ve kancası bağlanır. Vücuda takılan köpek tasması sayısı oldukça fazladır. Takarken zorlanılan çeşitlerden biri olduğundan “Köpek sırt tasması nasıl takılır?” sorusu sıklıkla merak edilir. Bazıları dörtlü halkaları bulunan tasarımlardır. Düz bir şekilde serilmesinin ardından ön ayaklar öndeki küçük halkalardan, arka ayaklar ise arkaya bakan büyük halkalardan geçirildikten sonra sırttan bağlanan bağlantı yeri birleştirilir. Sadece iki halkası olan göğüs tasmalarını takmak daha kolaydır. Ön patiler bu halkalardan geçirildikten sonra üstten bağlanır. Gezdirme kayışları kancaya bağlandıktan sonra işlem tamamlanmış olur. Oldukça heyecanlı canlılar olduğundan bazen zorluk yaşanabilir. Ancak alıştıkça ve dışarı çıkacağını anlamaya başladıkça hoşlarına gidebilir.

Köpek Tasması Fiyatları

Köpek tasması güvenli bir şekilde gezdirmek, sosyalleştirmek, eğitmek, tuvalete götürmek gibi pek çok amaçla kullanılan ürünlerdir. Dışarıda tasmasız bir şekilde olması hem kendisi hem de diğer unsurlar için tehlikeli olabilir. Sevimli dostunuzun rahat ve mutlu bir şekilde yürüyüşe çıkması için kaliteli tasarımların seçilmesi önemlidir. Köpek tasmaları içerisinde kumaş kalitesi, büyüklüğü, marka gibi pek çok faktör fiyatı oldukça değiştirebilir. Köpek gezdirme tasması fiyatları otomatik mekanizmalarından dolayı daha yüksek olabilir. Çok ucuz köpek tasması tercih etmek kullanım ömrünü kısaltacağı gibi köpeğinizin sağlığı açısından da uygun olmayabilir. Bununla birlikte diğer ihtiyaçlarını da petshop ürünleri kategorisinden inceleyebilirsiniz. Kaybolma durumlarına karşı isminin ve sahibinin bilgilerinin bulunduğu isimli köpek tasması fiyatları ile cazip seçeneklere erişebilirsiniz. Köpek tasması fiyatları istenilen şekilde filtrelenerek sıralanabilir, en ucuz köpek tasması Akakçe üzerinden yapılan karşılaştırmalar neticesinde bulunabilir.