Lazer Metre

Lazer Metre Fiyatları

278 farklı Lazer Metre için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Atuman Lazer Metre Bosch Lazer Metre Attlas Lazer Metre Unit Lazer Metre KLpro Lazer Metre Xiaomi Lazer Metre

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 500 TL 1.500 TL üstüMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 12Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 TL üstü
Markası Ürün Puanı

Lazer HizalamaDedektörMultimetreTerazi ve KantarKumpasPens AmpermetreTds MetreAlkolmetreVoltmetreAtuman Lazer MetreBosch Lazer MetreAttlas Lazer Metre

En Çok Karşılaştırılan Lazer Metreler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Lazer Metre Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Lazer Metre Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Lazer Metreler hangileri?

Bugün Akakçe'de 278 farklı model arasında

En çok satan Lazer Metreler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Lazer Metre:
  1. Atuman Duka Ls-P 40 m Yüksek Hassasiyetli Lazer Metre
  2. Bosch GLM 500 50 mt Lazer Metre
  3. Bosch GLM 50-27 CG 50 mt Yeşil Lazerli Uzaklık Ölçer
  4. Attlas ATLM 60 60 m Lazer Metre
  5. Bosch GLM 50-27 C Lazer Metre

Lazer Metre

Lazer metre, metrik ölçülerin dijital olarak yapılmasını sağlayan cihazlardır. Uzunluk, alan, hacim gibi parametreleri pratik şekilde hesaplayan elektronik aletlerdir. “Elektronik lazer metre nedir?” bilgi almak isteyen kullanıcılar tarafından sıklıkla merak edilir. Lazer metre “nm” cinsinden belli dalga boylarına sahip lazer ışınlarını bir nesne üzerine yansıtarak mesafe verilerini dijital ekran üzerinden sunar. Lazer metreler dekorasyon, inşaat, çevre, bilimsel çalışmalar ve daha pek çok alanda kullanım kolaylığı sağlar. Manuel ölçümlere nazaran çok daha yüksek doğruluk oranıyla sonuç elde edilmesine yardımcı olur. Çoğunlukla pil ve şarj edilebilir batarya ile çalışan lazer metre kolay taşınabilir boyutlardadır. Kullanım amacına göre değişen yüzlerce çeşidi özellikleriyle birlikte Akakçe üzerinden detaylı inceleyebilir, yapacağınız fiyat karşılaştırmaları doğrultusunda en uygun lazer metre modelini belirleyebilirsiniz.

Lazer Metre Özellikleri

Lazer metre oldukça zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. Xiaomi, Atuman, Bosch, Kohler, Unit ilgi gören lazer metre markaları arasındadır. Lazer metre manuel ölçüm yöntemlerine nazaran kolay ve kesin sonuçlar elde etmeye yardımcı olmasından dolayı pek çok sektörde en işlevsel araçlar haline gelmiştir. “Lazer metre nerede kullanılır?” kullanıcılar tarafından merak konusudur. Lazer metre kullanım alanları mühendislik, inşaat sektörü, mimari, dekorasyon başta olmak üzere pek çok alanda yaygındır. Özellikle tesisat, onarım gibi işlemlerde takım çantasının en önemli araçlarından biridir. Değişen ebatlardaki takım çantası alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.
Tüm lazer metreler entegre diyot lazer sistemi yardımıyla ölçülmesi istenen mesafeye gönderilen ışık ışınlarını birçok uzunluk birimine dönüştürerek sayısal veriler elde eder. Yaygın olarak m, cm, mm, inç cinsinden uzunluk birimlerine dönüştürür. Standart lazer metre yalnızca doğrusal uzunlukları hesaplarken, son model lazer ölçüm metre eğim, hacim, alan, açı, Pisagor uzunluğu gibi hassas ölçümleri de yapabilir. Birçoğunda 635 nm dalga boyuna varan kırmızı lazer ışığı vardır. Bazı yeşil lazer metre modelleri ise daha görünür 500-535 nm dalga boyundaki yeşil lazer sistemi bulundurur. Lazer metre 50, 1000 metre gibi mesafeleri ölçebilir. Çoğunlukla standart olan lazer metre 50 mt uzunluğa varan hesaplamaları yapabilir. Kameralı ve dürbünlü lazer metre modellerinde 1000 metreden uzak mesafeleri tayin edebilme fırsatı sağlanabilir.
Dijital lazer metre ile yüksek hassasiyette ve çok kısa sürede ölçüm yapmak mümkündür. Genellikle -/+ 0.5-2 mm aralığında değişen sapma değerlerine sahip cihazlar için kullanıma bağlı sapmalar bu değerlere dahil edilmez. Bununla birlikte 5 sn ve daha kısa sürelerde hesaplama yapan modeller bulunur. Profesyonel lazer metre hassas hizalama yaparak sapma oranlarını minimuma indirir. Bazıları su terazili lazer metre olan bu cihazlarda lazer distomat sayesinde birbirini dik kesen iki ışın gönderilerek ile hizalama yapılır. Lazer terazi metre teknolojinin gelişmesiyle daha akıllı aygıtlar haline getirilmiştir. Bluetooth ile telefona bağlanabilir ve özel uygulaması indirilerek akıllı lazer metre takip edilebilir, ölçümler kaydedilebilir.

Lazer Metre Kullanımı

Lazer metre nasıl kullanılır?” ilk kez deneyimleyen kullanıcılar tarafından sıklıkla araştırılır. Lazer metre çeşitleri temelde benzer prensiple çalıştığından dolayı birçok fonksiyon aynıdır. Uzunluk, alan, hacim hesaplama ortak fonksiyonların başında gelir. Lazer metre kullanımı oldukça kolaydır, ancak hizalama ayarlarını düzgün yapmak hesaplamanın doğruluk oranını artırır. Güç tuşuna bastıktan sonra ekranın sol kenarındaki ölçüm referans noktasında lazer metre cihazının boyunun dahil edilip edilmeyeceği belirlenir. Uzunluk birimi ve fonksiyon tuşundan hangi ölçümün yapıldığı seçilir. Ardından zemine paralel şekilde tutulur. Mesafesi ölçülmek istenen yere doğru hedef alınarak ölçüm düğmesine basılır. Ekranda veri gözüktükten sonra kaydetme fonksiyonu var ise kaydedilir.
Işıklı ekranları üzerinde yapılan tüm hesaplamalar net bir şekilde görünürken, tuş paneli üzerinde fonksiyon, clear, ölçüm ve +/- tuşları yer alır. Ekran üzerinde şarj durumu göstergesi, ölçüm referans noktası, işlem sembolleri ve sayıların bulunduğu alanlar bulunur. Pil ile çalışan modellere ek olarak şarj edilebilir bataryaya sahip şarjlı lazer metre de mevcuttur. Güvenli saklanabilmesi için sağlam kumaşlardan yapılmış saklama çantaları ve elde rahat taşınması için el askısıyla da sunulur. Mobilya seçimi, restorasyon, boru ve elektrik kablosu döşeme gibi işlemlerde güvenle kullanılabilir.

Lazer Metre Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Birçok parametreyi bir arada bulunduran lazer metre modelleri arasından seçim yaparken kullanım ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük alanlardaki hesaplamalarda yalnızca uzunluk ölçüleri için kullanılacak ise ölçüm mesafesi kısa ve hassasiyeti yüksek olmayan küçük lazer metre tercih edilebilir. Profesyonel çalışmalarda daha hassas lazer metre modellerine bakılmalıdır. Gün ışığının fazla olduğu geniş yerlerde ölçüm yapılıyorsa kameralı, dürbünlü ve yeşil lazer metre seçenekleri daha verimli kullanılabilir. Işıktan dolayı kırmızı ışık zor görünebilir. Uzak mesafeleri zoomlama özelliği ile yakınlaştırılıp kamera üzerinde istenen nokta seçilerek kolaylıkla veri alınabilir. Devamlı sahada çalışan kişilerin hafızalı ve terazili çeşitlerini seçmesi hata payını en aza indirebilir. Lazer metre alırken dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde özetlenebilir:

Lazer Metre Yorumları

Uzunluk hesaplamalarını en doğru şekilde yapmaya yardımcı olan lazer metreler, kolay taşınabilir pratik araçlar olmaları sayesinde de birçok alanda tercih edilirler. Gündelik hayattaki ölçüm işlerini de hızlandıran lazer metre satın alırken yüzlerce çeşit içerisinden seçim yapmak zor olabilir. Bu anlamda lazer metre yorumları ve ürün incelemelerinin en iyi lazer metre modelini belirleme aşamasında faydası dokunabilir. İlgilendiğiniz markanın ürünlerini deneyimleyen diğer kullanıcıların lazer metre tavsiye ve değerlendirmelerini yorum alanlarından görüntüleyebilir, en iyi lazer metre markası hakkında fikir edinmek için en yüksek puanlamalara sahip markaların ürünlerini daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Lazer Metre Nerede Satılır?

Lazer metre online sipariş imkanı ve satış mağazaları aracılığıyla kolaylıkla satın alınabilir. Güvenli ödeme seçenekleri ile sipariş oluşturulabilir. Bunun yanı sıra “Lazer metre kaç para?” satın almayı düşünen kişiler tarafından akla gelen ilk sorudur. Lazer metre fiyatları içerisinde oldukça geniş bir aralık görülebilir. Fiyat farkı başta ölçüm aralığı, hassasiyeti, kamera, dürbün, şarj edilebilir olması gibi özellikler olmak üzere pek çok değişkenden kaynaklanır. Bu nedenle gelişmiş ve hassas lazer metre tasarımları için daha geniş bütçe ayrılabilir. Lazer metre ucuz olan modellerde temel uzunluk ölçümleri hesaplanabilir. Lazer metre kampanya dönemleri takip edilerek en ucuz lazer metre fiyatları ile alışveriş yapılabilir.