Meşrubat Bardağı

Meşrubat Bardağı Fiyatları

2.871 farklı Meşrubat Bardağı için fiyatlar listeleniyor.

Paşabahçe Meşrubat Bardağı Lav Meşrubat Bardağı Zwilling Meşrubat Bardağı Rakle Meşrubat Bardağı Jumbo Meşrubat Bardağı Perotti Meşrubat Bardağı

Aktüel Broşürlerden Meşrubat Bardakları

 • Sigma Glass Gala Meşrubat Bardağı 3'lüHakmar Express 49,95 TL
 • Sarina Cam Vakum Kapaklı Pipetli Bardak 380 ccHakmar Express 19,95 TL
 • Lav Desenli Bardak 520 ccA101 19,90 TL
 • Paşabahçe 3'lü Amore Meşrubat Bardağı 400 ccMigros 149,90 TL
 • Leva House Mısır Kovalı Pipetli Bardak 2.2 LMigros 69,95 TL
 • Paşabahçe Winter Love Allegra Uzun Meşrubat Bardağı 470 ccMigros 44,95 TL
 • Lav Diamond Meşrubat Bardağı 3'lü 310 ccBim 49,00 TL

Fiyatı Düşen Meşrubat Bardakları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Kişi Sayısı4 Kişilik
 • Kişi Sayısı6 Kişilik
 • Kişi Sayısı12 Kişilik
 • Parça Sayısı6 Parça
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerMalzeme TürüKişi SayısıParça SayısıÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (2.871)

Bardak Seti Çay Bardağı Su Bardağı Kupa Kadeh Viski Bardağı Rakı Bardağı Bira Bardağı Shot Bardağı Paşabahçe Meşrubat Bardağı Lav Meşrubat Bardağı Zwilling Meşrubat Bardağı

Meşrubat Bardağı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Meşrubat Bardağı Sıkça Sorulan Sorular

Meşrubat Bardağı

Gazlı içeceklerden meyve sularına limonatadan soğuk kahveye, su dışındaki içeceklerin ikramı için üretilen meşrubat bardağı modelleri, zengin tasarım seçkisiyle öne çıkar. Hacim, uzunluk, genişlik ve konsept açısından farklı seçeneklere sahip olan meşrubat bardakları, cam, akrilik, seramik, porselen ya da borosilikat malzemelerden üretilir. Tekli, ikili, üçlü, dörtlü ve altılı olarak kullanıcıların beğenisine sunulan şık bardaklar arasında 18, 24, 36 parçadan meydana gelen kapsamlı setler bulmak mümkündür. Çok parçalı meşrubat bardağı setlerinde genellikle farklı kullanım amaçlarına göre özelleştirilmiş bardaklara yer verilir. Meşrubat bardağı olarak tasarlanan özel ürünler soğuk ve oda sıcaklığındaki içeceklerin servisinde kullanıldığından genellikle kulpsuzdur. Bununla birlikte nadir olsa dahi özel konseptlerle üretilen kulplu meşrubat bardağı çeşitleri de vardır. Kabartmalı, desenli, sade, şeffaf, renkli, yaldız süslemeli çeşitleri ile içecek ikramlarının daha keyifli olmasını sağlayan bardaklar, uygun fiyat seçenekleri ile dikkat çeker. Siz de şık bardaklara sahip olmak istiyorsanız Akakçe yardımıyla seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Meşrubat Bardağı Özellikleri

Alkollü, alkolsüz, gazlı, tatlı, tuzlu, ekşi, soğuk, ılık içeceklerin ikramı için tasarlanan meşrubat bardakları, kokteyl bardaklarından latte bardaklarına kadar pek çok ürünü kapsar. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan meşrubat bardağı modelleri için ölçüler, hacim ile görünüm açısından belli standartlar yoktur. Dolayısıyla “Meşrubat bardağı kaç ml?” sorusuna standart bir yanıt vermek mümkün değildir. Ancak meşrubat bardağı olarak tasarlanan bardaklarda kapasite 105 ml ila 400 ml arasında değişiklik gösterir. Bardakların kapasitesi hangi içeceklere uygun olduklarına göre de değişiklik gösterir. Örneğin, meyve suyu bardakları 375 ml iken kokteyl bardakları minimum 100 ml kapasitelidir. Genellikle farklı kalınlıklarda camlardan üretilen meşrubat sunum bardaklarının ağırlığı, uzunluğu, genişliği hatta gövde formu ve ağız genişliği bardak bazında değişiklik gösterir. Cam dışında akrilik, plastik, borosilikat malzemelerden üretilen, cam gibi görünen bardaklar da bulunur. Bunların yanı sıra plastik, seramik ve porselen meşrubat bardağı çeşitleri bulmak mümkündür.

Klasik pürüzsüz meşrubat bardağı ürünlerinin yanı sıra camdan üretilen ve kendiliğinden kabartmalı desenlere sahip olan tasarımlar yoğun ilgi görür. Günlük kullanımın yanı sıra çeyizlik ya da özel davet bardağı olarak tercih edilebilecek nitelikte olan şık bardaklar tamamen şeffaf, opak ve yarı opak olabilir. Üstelik pek çok meşrubat bardağı gibi kabartmalı bardakların da renkli camdan üretilen çeşitleri vardır. Dış kısmı pürüzsüz olan tasarımlarda ise daha çok lazer baskı ile oluşturulan desenlere yer verilir. Aralarında uzun ve kısa bardakların bulunduğu meşrubat bardağı ürünleri hem tekli hem set olarak satışa sunulur. Dolayısıyla kullanıcılar dilerse kendilerine özel setler oluşturabilir veya ihtiyaç duydukları bardak sayısına uygun olan setler arasından seçim yapabilir. Kulplu, ayaklı, kadeh formunda, çift cidarlı, kapaklı hatta pipetlileri bulunan meşrubat bardağı çeşitleri arasında dış mekanlarda içecek tüketmeyi kolaylaştıran plastik veya akrilik ürünler de yer alır. Gıda temasına uygun akrilik bardaklar, defalarca yıkanarak kullanılabilir.

Meşrubat Bardağı Modelleri

Latte, kokteyl, viski, ayran, rakı, meyve suyu, kahve, limonata bardağı gibi farklı türleri bulunan meşrubat bardakları, servis edilecek içecek türüne göre özelleştirilmiş olabilir. Dolayısıyla satın alma sürecinde bardakların hangi içecek türüne göre tasarlandığına dikkat etmekte fayda vardır. Öte yandan pek çok meşrubatın sunumuna uygun meşrubat bardağı çeşitleri de bulunur. Genellikle uzun olarak tasarlanan şık meşrubat bardağı modelleri arasında hem uzun hem ayaklı olanlar yoğun ilgi görür. Limonatadan latteye, meyve suyundan kokteyllere kadar pek çok içeceğe uygun uzun meşrubat bardağı ayaklı tasarımlarda ağız kısmı genellikle oldukça geniştir. Daha kısa ve geniş gövdeli olan meşrubat bardağı modelleri ise meyve suyu ikramında sık tercih edilir. Ağız kısmı gövdeye kıyasla daha dar olan tasarımlar, kokulu, aromatik ve gazlı içecekler için idealdir. Kısa veya uzun ayaklı olan meşrubat bardağı ürünleri ise hemen her türlü içeceğin sunumunda kullanıma uygun olup daha çok şık sofralarda yemek takımlarının tamamlayıcısı olarak tercih edilir.

Tek bir adet bardak halinde kullanıcıların beğenisine sunulan meşrubat bardağı ayaklı ürünlerinin farklı sayılarda bardaktan meydana gelen set versiyonları da bulunur. Minimum ikili maksimum 30’lu olarak hazırlanan bardak setlerinde bardakların yanı sıra farklı sunum gereçleri de vardır Örneğin, 30 parçalı meşrubat ve çerez setinde meşrubat bardağı modelleri ya da kadehler, su bardakları, çerezlikler, pipetler, kaseler yer alır. Bazı setler ise bardak + kapak + pipetten meydana gelir. Alkollü içecekler için tasarlanan bardaklar ise 2’li veya 6’lı satışa sunulur. Konsepti fark etmeksizin sunumlarda görsel bütünlüğü destekleyecek nitelikteki meşrubat bardak seti, yeni ev hediyesi olarak da idealdir. Ayrıca ayaksız tasarlanarak tekli satılan tüm meşrubat bardakları, pipet ve bardak altlığı modelleri ile eşleştirilerek takım haline getirilebilir. Böyle bir durumda kullanıcıların bardak altı çapını da dikkate almasında fayda vardır.

Meşrubat Bardağı Kullanımı

Malzemesine, konseptine ve tasarımına göre farklı noktalara dikkat edilerek kullanılması önerilen meşrubat bardakları genel olarak uzun ömürlüdür. Kullanım ömrünü korumak için her şeyden önce meşrubat bardak modellerinin ani ısı değişimlerinden uzak tutulması gerekir. Çünkü ani ısı değişimleri mikro çatlaklar oluşturarak bardakların kırılmasına neden olabilir. Ayrıca lazer baskılı bardaklarda baskıların solmaması veya silinmemesi için temizlik sırasında sert davranılmamalıdır. Bununla birlikte renkli camdan üretilen sade ve desenli bardaklara çamaşır suyu gibi temizlik gereçleri de zarar verebilir. Meşrubat bardağı kullanımında göz önünde bulundurulması gereken diğer noktalar ise şunlardır:

Meşrubat Bardağı Fiyatları

Zengin bir ürün seçkisine sahip meşrubat bardakları, uygun fiyat düzeyleri ile öne çıkar. Hemen her kullanıcı için ulaşılabilir düzeyde olan meşrubat bardağı fiyatları, bardağın malzemesine, kapasitesine, tasarımına, konseptine, markasına göre belirlenir. Dolayısıyla kesme cam meşrubat bardağı ile akrilik meşrubat bardağı fiyatları aynı düzeyde değildir. Renkli camdan üretilen eğlenceli meşrubat bardağı modelleri ile seramikten yapılan meşrubat bardağı modelleri de farklı şekilde fiyatlandırılır. Öte yandan 200 cc ve 400 cc kapasiteli meşrubat bardağı ürünleri arasında da fiyat farkı vardır. Ayrıca çok parçalı setler tekli bardaklara kıyasla daha pahalı gibi görünse de genellikle adet fiyatı baz alındığında daha bütçe dostu olur. Bunların yanı sıra markanın aynı olmaması tıpkı kek fanusu fiyatları gibi meşrubat sunum bardağı fiyatlarını da etkileyebilir. Ancak çeşitli indirim fırsatları sayesinde çok daha uygun fiyatlarla istenilen meşrubat sunum bardaklarına sahip olmak mümkündür. Siz de bu tarz özel bardaklara sahi olmak istiyorsanız Akakçe ile fiyat araştırması yapabilirsiniz.