Pelerin

Pelerin Fiyatları

802 farklı Pelerin için fiyatlar listeleniyor.

Wizarding World Pelerin

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 34Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Kullanıcı Türü Tema Karakterler Cinsiyet

Asa Parti Gözlüğü Takma Sakal / Bıyık Parti Tacı Parti Peruğu Parti Düdüğü Kostüm Balon Köpük Balon Meşale Parti Seti Wizarding World Pelerin

Pelerin Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Pelerinler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Pelerin:
  1. Rubies Batman Pelerin ve Maske
  2. Wizarding World Harry Potter Uygulama Destekli Görünmezlik Pelerini
  3. Kırmızı Başlıklı Kız Şapkalı Pelerin 90 cm
  4. Parti Aksesuar Cadılar Bayramı Kapişonlu Pelerin Siyah 90 cm
  5. Healeved 4 Adet Salon Pelerini: Kuaförlük Boyama Boyama Pelerin Pelerin-Şallar Pelerin Sakal Boyama Saç Elbisesi Çocuklar Siyah Yetişkinler Için Kuaför Ayarlanabilir Çıtçıt

Pelerin

Kostümlerin bir parçası olarak üretilen pelerin, çocuklar ve yetişkinler için hazırlanan partilerde giyilebilir. Çünkü pek çok ünlü hayali karakterin kostümü içerisinde yer alır. Öte yandan pelerin sadece kostümlerin parçası değil, soğuktan korunmak veya şık görünmek için de kullanılan bir kombin öğesidir. Ancak daha çok partilerin vazgeçilmezi olan pelerinler vampir ve cadı kılığına girmek için idealdir. Pek çok karakter pelerin takar, çocukların bu kahramanları canlandırması hayal güçlerinin gelişmesine olanak tanır. Bununla birlikte pelerin çeşitleri Cadılar Bayramı, tiyatro gösterisi gibi hemen her tür kostümlü etkinliğin en önemli parçasıdır. Çocuklar gibi yetişkinlere özel düzenlenen partilerde de benzer pelerinler kullanılır. Öne çıkan pelerin çeşitlerinden biri Harry Potter kostümünün tamamlayıcısıdır. Harry Potter ise oldukça geniş kitleye hitap ettiğinden bu tür partilerin en çok tercih edilen pelerinli kostümlerinden biridir. Siz de parti veya sahne gösterisine uygun pelerin tercih ediyorsanız Akakçe ayrıcalıkları sayesinde tüm pelerin seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Pelerin Nedir?

Omuzların üzerine giyilen kolsuz bir şal olarak tanımlanan pelerin, bazen bir başlık veya kollara sahip olabilir. Önünde sabit kalmasını sağlayan fiyonk, zincir veya düğmelerle tamamlanır. Bu nedenle “pelerin nedir?” sorusunun yanıtı "panço benzeri, kıyafetlerin üzerine giyilebilen bir parça" şeklinde verilebilir. Pelerinler, yaklaşık 1088 yılında en yüksek sosyal çevrelerin üyeleri tarafından yaygın giyildiğinden oldukça uzun ve karmaşık geçmişe sahiptir. Fakat yıllar içinde hemen herkesin tercih ettiği kostüm ögesi olarak da kabul edilmeye başlanmıştır. Boyundan bağcıklı basit, dairesel kumaş parçası olarak üretilen pelerin çeşitleri marka ve tasarımcıların sayesinde oldukça farklı şekillerde hazırlanabilir. Bu nedenle kostüm pelerin modelleri kurgusal karakterleri canlandırmaya son derece uygundur. Çünkü Batman, Superman, Thor, Loki, Storm gibi pek çok kurgusal karakterin uzun, görkemli, en güzel pelerin modelleri vardır. Bu sayede kostümlü partilerde siz de en sevdiğiniz kahramana dönüşebilirsiniz.

Pelerin Modelleri

Orta Çağ'dan beri erkek ve kadın gardıroplarının bir parçası olan pelerin modelleri, kloş elbiselerle palto giymek mümkün olmadığından kullanılan dış giyim ürünü olarak da giyilir. Modern yaşamda ise uzun, kısa pelerin modelleri hem kostüm hem de gündelik giyim amacıyla üretilen parçalar arasındadır. Çünkü bazı kostümlerin pelerin tasarımı diğerlerine göre farklı boy ve genişlikte olabilir. Bununla birlikte yeni pelerin modelleri inci ve payet işlemelere sahiptir. Bu tür pelerinler ise daha çok prenses kostümlerinde yer alır. Ayrıca gelinlik üzerine giyilen son derece şık modeller bulmanız mümkündür. Prensesler için tercih edilen uzun, kısa pelerin genellikle beyaz, inci renginde tasarlanır. Işıltılı ayrıntılara sahip ince, parlak kumaşlar asil bir görünüm sağlar. Bu sayede pelerinler bazı karakter kıyafetlerinin orijinal parçası olmasa da mükemmel şekilde tamamlar.

Kapüşon, kürk, payet veya farklı kumaşlarla tasarlanan pelerin çeşitleri büyücü, cadı ya da vampiri canlandırmak için idealdir. Pelerin seçenekleri aynı zamanda basit bir kıyafeti kısa sürede kostüme dönüştürebilir. Örneğin kapüşonlu uzun pelerin modelleri, geniş kapüşonu sayesinde gizemli görünmenizi sağlar. Kapüşonlu pelerin çeşitlerini siyah pantolon ve tişört ile giyildiğinde vampir cosplay'i yapmanız mümkündür. Öte yandan gösteri için pelerin modelleri ise hem kapüşonlu hem de geniş yakalı olarak tasarlanabilir. Çoğu pelerin sadece iplerle sabitlense de düğmeli yakalı çeşitlerine rastlanabilir. Şapkalı uzun pelerin modelleri ise takım olarak satışa sunulduğundan bu tasarımlar daha çok büyücü kılığına girmek için kullanılır. Çünkü ünlü kurgusal karakter Merlin'in şapkası, pelerini vardır. Uzun kapüşonlu pelerin diz altından ayak bileklerine kadar çeşitli boylarda sunulur. Böylece çocuk veya yetişkin pelerin seçimi oldukça kolaydır.

Kostüm Pelerin Özellikleri

Kostümlü gösteriler için dikkat çekici unsur olarak kullanılan pelerin çeşitleri, pamuk, polyester, saten benzeri daha pek çok kumaştan üretilir. Bazı pelerinler su geçirmez özelliğe sahip olsa da genellikle iç mekan kullanımına uygun üretilirler. Kolları ve boyun genişlikleri olmadığı için beden aralığı bulunmaz, böylece çocuk ve yetişkinlere uygun tasarlananlar arasından seçim yapmanız mümkündür. Pelerin kostüm olarak değerlendirildiğinde oldukça fazla özelliğe sahiptir ve seçim yaparken tüm işlevleri göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Böylece diğer pelerin özellikleri ve işlevleri ise şöyle sıralanabilir:

Pelerin Renkleri

Genellikle saten ve siyah renkte üretilen pelerin çeşitleri kırmızı başta olmak üzere pek çok renkte tasarlanır. Siyah, beyaz, mor, sarı, yeşil pelerin en sık tercih edilen modeller arasındadır. Siyah uzun pelerin vampir kıyafetlerinin parçası olmakla birlikte Batman, Black Panter gibi DC Comics ve Marvel karakterlerinde sıkça görülür. Kırmızı, siyah kapüşonlu pelerin hem tek hem de iki renkli olarak hazırlanabilir. Örneğin bazı vampir pelerin seçeneklerinin içi kırmızı iken dışı siyah renktedir. Kırmızı pelerin ise Pamuk Prenses karakterini canlandırmak isteyen çocuk ve yetişkinlerin tercih edebileceği tasarımlardan biridir. Yeşil, beyaz, kırmızı, siyah pelerin kostüm tasarımları ise hem kadın hem de erkekler için farklı kostüm olanakları sağlar. Beyaz olanlar genellikle prenses kostümlerinde kullanılır.

Pelerin Kullanımı

Pelerin tasarımları ev partisi, Cadılar Bayramı, doğum günlerinde tıpkı en ucuz kar spreyi gibi partileri daha eğlenceli hale getirilebilecek ürünlerden biridir. Ayrıca etkinliklerde kullanılan farklı kıyafet ve figürler oldukça eğlenceli partiler düzenlemenize yardımcı olur. Pelerin kullanımı söz konusu olduğunda ise profesyonel anlamda tiyatro, film, dizi çekimlerinde sıkça kullanılır. Özellikle kahraman, çizgi roman filmlerinde karakterleri birebir yansıtmak amacıyla tercih edilen seçenekleri özel tasarımlardan oluşabilir. Ancak pek çok kurgu karakterin pelerinlerini hali hazırda bulmanız mümkündür. Özellikle parti malzemeleri arasında yer alan pelerin seçenekleri pamuk, saten ve daha ağır kadife malzemelerden yapılabilir ve bu sayede her mevsim kullanıma uygundur. Bununla birlikte pelerin tasarımlarının üzerinde farklı işlemeler, payetler ya da aplikeler bulunabilir. Örneğin yıldız desen ya da işlemeler büyücü kıyafetlerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Pelerin Fiyatları

Süslemeleri, boyu, tasarımı ve markasına göre değişkenlik gösterebilen pelerin fiyatları, tüm parti ve kostüm malzemeleri gibi oldukça bütçe dostudur. Aynı zamanda tıpkı dilek feneri fiyatları gibi renk ve boyut açısından da farklı fiyatlar karşınıza çıkabilir. Pelerin modelleri ve fiyatları kahramanların kostüm özellikleri açısından daha fazla kumaş ve işçilik gerektiriyorsa düz pelerin seçeneklerinden ayrılabilir, ancak her biri yine de ulaşılabilir aralıklarla sunulur. Özellikle Halloween, yılbaşı gibi kutlamalarda sıkça tercih edilen pelerin tasarımları bu dönemlerde gerçekleştirilen indirim ve kampanyalardan olumlu yönde etkilenir, daha ulaşılabilir hale gelir. Siz de pelerin tasarımları sayesinde kutlamalarınızı daha eğlenceli hale getirmek isterseniz Akakçe'nin sunduğu fiyat listeleme özelliğinden yararlanarak size en uygun ve ucuz pelerin seçeneklerine sahip olabilirsiniz.