Pil

Pil Fiyatları

13.408 farklı Pil için fiyatlar listeleniyor.

Duracell Pil Sony Pil GP Pil Varta Pil Maxell Pil Orion Pil

Aktüel Broşürlerden Piller

  • Duracell 2'li Şarj Edilebilir Pil AA 2500 mAhKoçtaş162,50 TL
  • Kodak Ultra Premium 4 Adet Alkalin Kalem, İnce PilKoçtaş54,99 TL
  • Energizer 4'lü AA Max Plus AlkalinKoçtaş63,95 TL
  • Kodak Xtralife 12 Adet Shrink Alkalin İnce PilKoçtaş79,99 TL
  • Duracell Optimum AA Alkalin Pil 4'lüKoçtaş45,00 TL

adet En Ucuz Piller

Çok Satanlaradet En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

9VAA / KalemAAA / İnce Kalem2500 mAh2700 mAh10'lu4'lüŞarjlıAlkalinLityumMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Tipi Türü Kimyası Pil Kapasitesi Voltaj Adet Ürün Puanı

Yazar Kasa Pos CihazıPil Şarj CihazıHesap MakinesiPara Sayma MakinesiLaminasyon SistemiYazar Kasa AksesuarıEvrak İmha MakinesiAkıllı TahtaSahte Para MakinesiDuracell PilSony PilGP Pil

En Çok Karşılaştırılan Piller

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Pil Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Pil Sıkça Sorulan Sorular

Pil

Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyulan elektronik ürünlerden bir tanesi de pildir. Pil; kumanda, saat, oyuncak başta olmak üzere birçok eşyanın çalışması için oldukça önemlidir. İçinde depolanan kimyasal enerji sayesinde aygıtların çalışmasını sağlayan pillerin birçok çeşidi vardır. Bu çeşitler kullanılacak eşyanın türüne göre değişkenlik gösterir. Farklı markalar tarafından satışa sunulan pil çeşitleri arasından ihtiyaçlarınıza uygun olan ürünü alabilirsiniz. Kodak pil çeşitlerini ve diğer markaların pil çeşitlerini karşılaştırarak alacağınız markaya karar verebilirsiniz. Ayrıca akakce.com’un sunduğu pil fiyatları ve özelliklerini inceleyerek, güvenilir ve kolay bir şekilde alışveriş yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Pil Nedir? Pil Özellikleri

Birçok alanda yaygın olarak kullanılan piller şarjlı ve şarjsız olmak üzere iki kategoriye ayrılır. Aynı zamanda piller lityum-iyon ve çinko-karbon olarak da ayrılır ve en çok bilinen pil çeşitleri bunlardır. Tek kullanımlık piller ömürlerini tamamladıklarında geri dönüşüm kutusuna atılmalıdır. Bu şekilde çok kez kullanım imkanı tanıyan şarjlı pil kadar çevre dostu olabilir. Piller doldurulabilir özellikte değilse kesinlikle doldurma denemesi yapılmamalıdır; bu durum aşırı ısınma ve patlamalara sebebiyet verebilir. Piller pek çok elektronik alette kullanılabilir olduğu için maliyet açısından da önemli farklar yaratır. Pil türlerinin fiyat performansta en yüksek verimi sağlayanları, birçok kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. İhtiyacınız olan pilin boyutuna karar verdikten sonra toplu alımlar yaparak bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Pil markaları arasında Duracell, Sony, Panasonic, Toshiba ve Philips başta olmak üzere birçok seçenek vardır. Aynı zamanda piller kullanılan yerlere göre de değişiklik gösterir. Bazı saat pilleri ince iken, bazıları kalındır. Genel olarak saat için kullanılan piller lityum pil olarak bilinir. Kalın pillerin bir diğer ismi ise AA’dır. Kumanda pilleri ise kalem pil olarak bilinir. İnce piller AAA pil olarak bilinir. Pil özellikleri arasında bir de kaç volt gücünde olduğu yer alır. 3v pil ve 3.7 volt pil düşük enerji harcayan saat ve kumanda gibi eşyalarda sıklıkla kullanılır. 6 volt pil ve 9v pil genellikle oyuncak ve pilli diş fırçası gibi orta derecede enerji tüketen eşyalarda kullanılır. Ancak, yüksek enerji harcayan eşyalar için 12 volt pil uygun bir seçim olacaktır. Kriterlerinize uygun olan pil alışverişinizi güvenli bir şekilde akakce.com üzerinden yapabilirsiniz.

Pil Fiyatları

Pil nedir sorusu kadar pil fiyatları da sıklıkla merak edilen sorular arasına girer. Pillerin fiyatları farklı bütçe aralıklarına sahiptir. Fiyatların değişiklik göstermesinin birçok nedeni vardır. Bunlar arasında ilk olarak marka gelir. Pil markaları, kaliteyle doğru orantılıdır. Bu nedenle bilinen markaların pil fiyatları diğerlerine kıyasla biraz daha yüksektir. Aynı zamanda piller, kapasitelerine göre de farklı aralıklara sahiptir. Piller; tekli ya da çoklu paketler halinde satılır. Çoklu paketler halinde satılan piller, tekli olanlara kıyasla daha ekonomiktir. Bütçenize uygun pil şarj aleti ve farklı özelliklere sahip pil seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara dikkat ederek ekonomik ve bilinçli bir şekilde alışveriş yapma imkanı elde edebilirsiniz.

Pil Alırken Dikkat Edilecekler

Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun pil kullanımı yaygınlığından hiçbir şey kaybetmemiştir. Fiyatlarının ekonomik olması ve elektrikle çalışan cihazlara kıyasla daha güvenli olması pillerin tercih edilmesinin ana sebepleri arasında yer alır. Pil seçimi yapmak her ne kadar kolay gibi görünse de dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunur. İlk olarak pili nerede kullanacağınıza dikkat etmeniz gerekir. Genel olarak bütün pille çalışan cihazların iç kısmında ne tür pili desteklediği yazar. Örneğin; kumandanın üzerinde AA yazması kalem pil almanız gerektiğini ifade eder. Bu ibarelere dikkat ederek seçim yapmanız oldukça önemlidir. Eğer pilinizi şarj ederek kullanmak istiyorsanız ona uygun pillerden almanız gerekir. Sıradan pillerin şarj edilmesi mümkün değildir. Eğer uzun ömürlü bir pil almak istiyorsanız alkalin ürünler sizin için uygundur. Alkalin pillerin hem şarjlı hem de şarjsız çeşitleri vardır. Bunun yanı sıra alkalin piller daha uzun süre kullanılabilir. Özellikle; radyo, kamera ya da müzik çalar gibi aletleri kullanırken alkalin pil satın almanız önerilir. Herkesin dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi de pillerin doğa dostu olmasıdır. Kullanım ömrü kısa olan pil türlerinden bazılarının doğada yok olması uzun sürer ve çevreye ciddi zararlar verir. Özellikle atık pillerin çevreye verdiği zararı engellemek için kullan at pil yerine her zaman kullanacağınız doldurulabilir pilleri tercih edebilirsiniz. Şarjlı pillerin üzerinde mAH değerleri yer alır. mAH değerinin yüksek olması pilin şarj edildikten sonra ne kadar süre dayanabileceğini ifade eder. Ayrıca, pillerin şarj edilme süresi de değişiklik gösterir. Pil alırken ihtiyacınız olan pilin boyutunu bilmeniz en önemli şeylerden biridir. Ayrıca pilin oksitlenmemesi için kullanırken dikkat etmeniz gerekir. Pilin yanlış kullanımı ve kalitesi pilin akmasına sebep olabilir. Bu sebeple pil satın alırken bu detayları bilmeniz gerekir.

Pil İndirim ve Kampanyaları

Piller markaya, özelliğine ve sayısına göre fiyat farklılıklarına sahiptir. Pil boyutları da fiyat aralıklarının farklı olmasına yol açar. Pil alışverişinizi yaparken fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Alacağınız ürünün diğer satıcılarda ne kadara satıldığını, en ucuz pil fiyatlarını kolayca karşılaştırabilirsiniz. Bununla birlikte indirim ve kampanya dönemlerini de takip ederek piyasa değerinden çok daha ucuz fiyata pil alışverişi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken pili kullanacağınız alanı, pilin büyüklüğünü ve markasını belirleyerek kolay filtreleme özelliğinden faydalanmaktır. Filtreleme sayesinde daha kolay ve hızlı satın alma işlemi yapabilirsiniz. Bununla birlikte ev, ofis ve yaşam alanlarınızda ihtiyacınız olan ürünleri de kampanyalı dönemlerde alarak bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Örneğin küçük ev aletleri yedek parça ürünlerine kolaylıkla ulaşabilir ve alışverişlerinizi topluca yaparak zamandan da kar edebilirsiniz.

Tüm Pil Markaları Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

Pillerin hem kullanım süresinde hem de ömrü bittiğinde dikkatli olunması gerekir. Pilin doğru şekilde kullanılması sayesinde ömrünün uzaması sağlanır. Performans açısından oldukça önemli olan doğru kullanım pil çeşitlerinde önemli konular arasında yer alır. Pilin ömrünü tamamladığında ise doğaya zarar vermeden uygun şekilde atılması gerekir. Pil yapımında kullanılan elementler pilin özelliğine göre değişir. Bu sebeple bu elementleri merak ediyorsanız pilin çeşidine göre araştırma yapmanız gerekir. Pili aldığınızda kullanacağınız kadar ürünü paketinden çıkarmalısınız. Kullanmadığınız halde ürünü paketinden çıkarmanız ömrünün kısalmasına yol açar. Pili, eşyaya takmadan önce pil yatağı temizlenmeli, toz ya da nem varsa iyice silinmelidir. Şişen ya da aşırı ısınan piller kullanılmamalıdır. Ayrıca, aşırı sıcak ya da soğuk ortamlarda pil şarj edilmemelidir. Pilin ömrü bittiğinde ise dikkat edilmesi gereken ilk konu çöpe atmamaktır. Pillerinizi mutlaka marketlerde yer alan atık pil toplama kutusuna atmanız gerekir. Pilin ısırılarak kullanılması sağlık açısından oldukça zararlıdır. Ayrıca, küçük çocuğunuz varsa pilleri ortada bırakmamalısınız. Bu önlemlere dikkat ederek kaliteli ve uzun ömürlü pil alışverişinizi yapabilirsiniz. Uygun fiyatlarla alacağınız pilleri ihtiyacınız olan alanlarda kolaylıkla kullanabilirsiniz.