Puzzle, Yapboz

Puzzle, Yapboz Fiyatları

29.814 farklı Puzzle, Yapboz için fiyatlar listeleniyor.

Anatolian Puzzle KS Games Puzzle Trefl Puzzle Educa Puzzle Nova Puzzle Art Puzzle Puzzle

Aktüel Broşürlerden Puzzle'lar

  • Eğitici PuzzleHakmar Express
  • 250 Parça PuzzleBim
  • 60 Parça PuzzleBim

Fiyatı Düşen Puzzle'larTümü

260 Parça500 Parça1000 Parça1500 Parça2000 Parça3000 Parça4000 Parça96x66 cmMarka

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Markası Özellikler Parça Sayısı Boyut Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Çocuk PuzzlePuzzle ÇerçevesiPuzzle YapıştırıcısıPuzzle HalısıKutu OyunuStres OyuncaklarıSatranç TakımıNeodyum MıknatısTavlaAnatolian PuzzleKS Games PuzzleTrefl Puzzle

En Çok Karşılaştırılan Puzzle'lar

En Çok İlgi Gören Puzzle'lar

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Puzzle Yorumları ve Önerileri

Puzzle Sıkça Sorulan Sorular

Puzzle Kampanyaları ile Keyifli Dakikalar

Küçük parçalardan oluşturulmuş resimlerin ya da fotoğrafların birleştirilmesiyle ortaya çıkan puzzle, oyuncak ve hobi kategorisinde yer alıyor. Bu ürünlerin farklı parça sayıları, büyüklükleri veya zorluk dereceleri bulunuyor. Farklı yaş gruplarına göre sınıflandırabilen bu ürünler, genel bir şekilden oluşmaz ve her bir puzzle parçasının modeli farklıdır. Puzzle’larınızı tamamladıktan sonra dilerseniz bir araya getirebilir ve özel yapıştırıcılar sayesinde sabitleyebilirsiniz. Ardından, çerçeve ile kenarlarının tamamlanmasını sağlayarak dilerseniz bu puzzle tablolarınızı duvarlarınıza asarak dekorasyonunuzu şekillendirebilirsiniz. Üzerinde farklı ressamların resimleri veya trend fotoğrafçıların fotoğrafları bulunabiliyor. Çocuklar için olan modellerde ise daha eğlenceli figürler ve motifler kullanılmaktadır. Parça sayınıza göre puzzle’ınızın büyüklüğü de değişim göstermektedir. Parça sayısı da aynı zamanda puzzle’ınızı bitirme zamanı da değişiyor. Renkleri ile ilgi çekici bir görüntü oluşturan puzzle’lar eğlenceli dakikalar geçirebilmenizi sağlıyor ve kişisel gelişimde önemli bir yer kaplıyor. Seçeceğiniz yapboz ile sevdiğiniz bir tabloyu bir araya getirebilir ve parçaların gizemini çözerek resmi bir bütün haline getirebilirsiniz. Ürünlerin farklı büyüklükleri ve modelleri bulunmaktadır. Sevilen markalar arasında yer alan Anatolian puzzle ürün çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Akakçe Fırsatları ile Yapboz Macerası

Yapbozlar çeşitli model ve desenler ile karşınıza çıkan hobi ürünleridir. Zamanınızı eğlenceli bir şekilde geçirmek amacıyla tercih edebileceğiniz bu ürünlerin üzerindeki baskılarda farklı fotoğraflar ve resimler yer alıyor. Canlı renkleri ile dikkat çeken puzzle’ların yanı sıra siyah beyaz renk skalasına sahip olan modeller de ürün kategorisi içerisinde yer alıyor. Puzzle’ların renk yoğunlukları değişim gösteriyor. Renk seçenekleri ve renk yoğunlukları aynı zamanda ürünün zorluk derecesini de belirleyen faktörler arasında yer almaktadır. Parça sayısına ve renklere bağlı olarak değişen zorluk derecesi ile oyununuzun seviyesini sizler belirleyebilirsiniz. Siyah beyaz bir yapbozu bitirmek çoklu renkteki yapbozu bitirmekten daha kolay olabilir. 1000 parça puzzle ile keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirerek kendinize yeni bir aktivite edinebilirsiniz. Puzzle’larınızı satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bunlar parçaların kesimlerinin kaliteli olup olmaması ve puzzle’da kullanılan renklerin canlılık oranıdır. Buna bağlı olarak puzzle’ınız daha keyifli hale gelebilir. Ürünlerdeki parça sayısının artış göstermesiyle birlikte puzzle’ınızı tamamlama süreniz de o kadar artıyor. Puzzle’ların oluşumu genel olarak çocuk kategorisinde 50’den başlar ve 50’in katları halinde yükselmektedir. 1000 ve üzeri parçaların yapılması diğerlerine oranla daha zordur. Bazı puzzle’larda 20.000 ve üzeri parçada bulunabilmektedir ve bu tarz yapbozların tamamlanması süresi ortalama olarak kişi başına 1 sene sürmektedir. Yapbozların çözülebilmesinde izlenmesi gereken adımlar ve süreçler bulunmaktadır. Puzzle’ınızı daha rahat bir şekilde bitirebilmek amacıyla öncelikle çerçevesini oluşturmanız, sizin için avantajlı bir özellik olabilir. 500 parça puzzle ve daha az parçalı puzzle modellerinde belirli bir sistem izlemenize gerek yoktur fakat büyük puzzle’larda belirli adımları takip etmeniz puzzle’ınızı daha kısa sürede tamamlayabilmeniz açısından önem taşımaktadır. İlk olarak puzzle’a başlarken izlenmesi gereken adım bir kenarında düzlük bulunan parçaların diğer parçalardan ayrıştırılmasıdır. Ardından bu parçaları birleştirerek puzzle’ınızın çerçevesini ortaya çıkarabilirsiniz. Puzzle çerçevesinin ortaya çıkmasıyla birlikte yapbozun ne kadar büyüklükte olacağını da görebilirsiniz. Puzzle çeşitleri, genel olarak kare veya dikdörtgen şekillerden oluşsa da geometrik yapıdaki puzzle’lar da ürünler arasında yer almaktadır. Buna oranla, puzzle parçalarınızın kenar yapıları ve kenarlı parça sayısı da değişim göstermektedir.

İndirimli Fiyatlarla Puzzle Modellerini Satın Alın!

Keyifli bir aktivite olarak karşınıza çıkan yapbozlar, zamanınızı daha odaklanmış bir şekilde geçirebilmenizde sizlere yardımcı oluyor. Kişisel açıdan pek çok faydası olan yapboz yapımının aşamalarını takip ederek yapbozunuzu yapabilir ve tamamlayabilirsiniz. Yapbozun birinci adımı kenarlı yapıdaki parçaları ayırarak çerçeveyi oluşturmaktadır. Bu adımın hemen ardından, birbiri ile uyumlu ve aynı renkte olan parçaları bir araya toplamanızdır. Bu işlem, aradığınız parçayı bulabilmenizde sizlere yardımcı olacaktır. Tüm parçaların ön yüzünü çevirdikten sonra, renklere ayırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Puzzle’ın bazı kısımlarında kullanılan renkler ise aynıdır. Bu da parçaların tek tek denenmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Aynı renkteki olan parçaları tek tek sıra ile deneyerek hangi parçanın nereye oturacağını kolayca belirleyebilirsiniz. Genel olarak 2000 parça puzzle ve üzeri ürünlerde rastlanan bu durum, az parçalı yapbozlarda görülmemektedir. Ürünün boyutu büyüdükçe renklerin kullanım oranı da artış göstermektedir. Sözlük anlamı olarak puzzle’lar bilinmeyi bulma/çözme gibi anlamlara denk gelmektedir. Daha açık bir tanım olarak puzzle’lar, çoklu paraçadan oluşan fotoğraf ve resimleri bir araya getirmek amacıyla yapılan bir oyundur. Belirli bir şekle sahip olmayan parçalardan oluşan bu oyunlar, farklı çeşitleri ile karşınıza çıkıyor. 1700’lerden şimdilere uzanan bir yolcuğu olan yapbozlar 7’den 70’e herkes tarafından oynanabilen oyunlardır. Zaman içinde gelişmiş ve farklı modelleri üretilmiştir. Farklı perspektifler geliştirmeye yarayan puzzle’lar, sosyal hayata sıklıkla yansıyan ürünlerdir. Günlük hayatınızda karşılaştığınız sorunlara da yeni bakış açıları geliştirebilmenizde sizlere yardımcı olmaktadır. Özellikle çocuk gelişiminde önemli bir rol oynayan yapboz oyunu, problemleri çözme yetisini kazandırmakta ve yöntemler geliştirmeyi sağlamaktadır. Aynı zamanda yapbozlar, yapı geliştirmesinde sınırların belirlenip daha sonra iç bölgeye doğru ilerleme yönteminin birebir aynısını izlemektedir. Bu da, görsel zekanın geliştirilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Yapbozun bir başka insana kazanımı ise sabırdır. Özellikle, bazı yapbozlarda parça sayısı oldukça fazladır. Bu da görselin oluşumunu sağlayabilmek için adım adım ilerlemeyi ve sabretmeyi gerektirmektedir. Doğru parçaların yerine oturabilmesi için gerekli parçaların açığa çıkmasını beklemelisiniz. Puzzle 2000 ve üzeri parçalarda daha fazla dikkat gerektirmektedir. Buna bağlı olarak da puzzle’ın odaklanmaya yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Akakçe’deki Puzzle Fırsatlarını Kaçırmayın

Keyifli vakit geçirmenizi sağlayan ve zihinsel gelişimin de bir parçası olan yapbozlar, farklı zorluk derecelerinden oluşuyor. Bu zorluk derecesi ise yapboz içerisindeki toplam parça sayısına ve parçalar arasındaki renk farklılıklarına bağlı olarak değişim gösteriyor. Siyah beyaz olan yapbozu yapmak daha kolay iken geniş renk skalasından oluşan yapbozu tamamlamak ise daha zordur. Yapbozunuzun parça sayısı arttıkça ise çözme zamanınız da buna bağlı olarak artış göstermektedir. Genel olarak 1000 veya 2000 parçalardan oluşan bu ürünlerin kenardan başlayarak ilerleyen çözüm taktiğini uyguladığınız durumda, yapbozunuzu daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 500 parça puzzle ve daha üstündeki parçaya sahip olan puzzle’larda bu taktiği izlemek sizlere yardımcı olacaktır. Puzzle’larda dört adet köşe parçaları bulunur. Bu parçaların iki kenarı da dümdüzdür. Çerçeveyi tamamlayacak olan parçalarınızı ayırdıktan hemen sonra renkleri de kategorize ederek puzzle’ınız üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. Zor ve yorucu bir iş olan yapbozun yapımının ardından, kimse yapbozunu bozmak istemez. Tamamlanmış olan yapbozlarınızı saklayabilmek amacı ile çeşitli yapıştırıcılar ve çerçeveletme işlemleri yapılmaktadır. Bir zemin üzerinde bütün halindeki yapbozu özel tutkallar veya yapıştırıcalar sayesinde yapıştırabilirsiniz. Bunun için özel olarak satılan yapıştırıcılar ve yapboz halıları bulunmaktadır. Ardından çerçeveletme işlemlerini gerçekleştirerek yapbozunuzu asılabilecek veya saklanabilecek hale getirebilirsiniz. Yapbozların seçimi, kişinin zevklerine göre değişmektedir. Dilerseniz sevdiğiniz bir ressamın resimini yapabilir ve yatak odanızda huzurlu bir görsel olarak kullanabilirsiniz. Büyük bir devlet adamının fotoğrafının yapbozu veya desteklediğiniz sporcunun fotoğraflarını yapabilirsiniz. Bu görseller genel olarak yapan kişi tarafından ilgi duyulan fotoğraflar ve resimlerdir. Bu da yapbozunuzu daha hevesli bir şekilde yapmanızı destekler. Dilerseniz sevdiğiniz film karakterlerinin veya büyük kahramanların da puzzle’larını yapabilirsiniz. Harry Potter puzzle ile büyülü dünyaya geçiş yapabilir ve sırların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden eğlenceli ve ilgi çekici temalar ile karşınıza çıkan puzzle’lar özel kampanyalar ile kullanıcılarının yüzünü güldürüyor. Uygun fiyatlara satın alabileceğiniz puzzle çeşitleri arasında her yaş grubuna özel temalar ve parça sayıları bulunuyor. Küçük yaş grupları için çeşitli çizgi film karakterlerinin puzzle’ları bulunurken, büyükler için ise ressamların ilgi çeken resimleri bulunuyor.

Birbirinden Farklı Puzzle Seçenekleri Akakçe’de!

Oldukça eğitici ve bir o kadar da eğlendirici olan puzzle’lar, beyin kıvrımlarının gelişmesinde önemli bir rol oynuyor. Sorun çözme stratejilerinin gelişmesini sağlayan ve kişisel yetiler kazandıran yapbozlar hem yetişkinlere hem de çocuklara yöneliktir. Hangi yaş grubundan olursanız olun hafızanızın ve zihninizin tazelenmesinde sizlere yardımcı olur. Normal puzzle’ların yanı sıra 3d puzzle ürünleri de ürün kategorisinde yer alıyor. Son zamanlarda gittikçe popüler hale gelen bu oyunlarda plastikten ahşaba, metalden kristale kadar pek çok malzemeden oluşan küçük yapıdaki parçalar bulunuyor. Birbirine geçerek bir araya getirebileceğiniz bu puzzle’larda ekstra olarak hiçbir malzemeye ihtiyaç duyulmaz ve yapıştırıcı kullanmak zorunda kalmazsınız. Zamanınızı eğlenceli ve keyifli bir şekilde geçirmenize yardımcı olan bu ürünlerde parça sayıları azdır fakat 3D olmasından kaynaklı olarak en az 2D boyutlu puzzle’lar kadar uğraştırıcıdır. Kişisel gelişimde puzzle çözmenin önemi oldukça fazladır. Puzzle 1000 ve üstü parçalarda diğerlerine nazaran biraz daha zaman alır ve uğraştırır. Puzzle’ların en önemli özelliklerinden bir tanesi hem bireysel hem de toplu olarak oynanabiliyor olmasıdır. Dilerseniz evinizde tek başınıza vakit geçirmek amacıyla puzzle’ınızı çözebilir ve odaklanma yetinizi geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilmek amacıyla salonun ortasına kuracağınız bir puzzle ile saatlerce eğlenebilirsiniz. 18. yüzyıldan bugüne gelen puzzle’lar, bir coğrafyacı ve haritacı olan John Spilsbury tarafından yapılmıştır. Bir akım halinde başlayan yapbozun yapımı daha sonralarında geliştirilmiştir. Basitten karmaşığa pek çok farklı görsellerden hazırlanan puzzle’ların arasında Dünya haritası puzzle bulunuyor. Bu harita şeklindeki puzzle’ı yaparak coğrafya bilginizi de geliştirebilir ve ülkelerin konumunu daha iyi bir şekilde aklınıza kazıyabilirsiniz. Eğitici ve bilgilendirici yapısı sayesinde hayatınıza renk katan puzzle’lar, beyin gelişiminde de dikkat çekiyor. Mantık oyunu kategorisinde değerlendirilen yapbozlar aynı zamanda kişiye pek çok fayda sağlamaktadır. Bunlardan biri, yapbozlarınızın stres atıcı yapısı bulunmaktadır. Yalnızca görsele odaklandığınızdan kaynaklı olarak hafızanızın derinlerinde yer alan tüm dertlerinizi unutmanıza yardımcı olur. Kaplumbağa Terbiyecisi puzzle gibi puzzle’lar ise sanata olan yakınlığınızı pekiştirmek amacıyla tercih edebileceğiniz oyunlardır. Bu oyunlar sayesinde farklı tabloların detaylarını yakalayabilir ve inceliklerini kavrayabilirsiniz.

En Ucuz Puzzle Fiyatlarıyla Bir Adım Öne Geçin

Bir hobi oyunu olarak karşınıza çıkan yapbozlar, kişisel ve beyin gelişimini destekleyen mantık oyunlarıdır. Oynandığı süre boyunca odağınızın artmasına yardımcı olur ve sabır gerektiren bir oyundur. Parça sayısı arttıkça oyun üzerinde düşünme süreniz de buna bağlı olarak artış gösterir. Karmaşık bir görseli küçük parçalardan bir araya getirmek oldukça dikkat ve sabır gerektirmektedir. Yüksek sayıda parça içeren puzzle modelleri, aynı zamanda kişiye sorumluluk bilinci de kazandırıyor. Bunun sebebi puzzle’ınızı tamamlamak için çaba sarf etmeniz ve belirli bir süre boyunca buna vakit ayırmanızdır. Aynı zamanda birleştirmek için büyük bir emek harcadığınız puzzle’larınızın her bir parçası sizler için önem taşımaktadır. Bu parçaların muhafazına dikkat etmeniz de sorumluluk duygunuzun gelişmesinde oldukça destekleyici bir niteliktir. Puzzle’ların beyin gelişimi üzerinde pek çok olumlu etkisi bulunuyor. Bunlardan biri beyni canlı tutmasıdır. Beyninizin sürekli olarak çalışmasını sağlayan bu oyunlar, alzheimer gibi beyinde gerçekleşen hastalıkların önüne geçmektedir. Bu oyunlar sayesinde hem hafızasını ve zihninizi geliştirebilir hem de boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Hobi türü olarak karşınıza çıkan bu oyunlar arasında kişiye özel puzzle çeşitlerini de görebilirsiniz. Dilerseniz puzzle’larınızın üzerine kendi fotoğraflarınızı bastırabilir veya evcil hayvanınızın fotoğrafını birleştirebilirsiniz. İstediğiniz görseli puzzle haline getirip çözdükten sonra çerçeveleterek odanızın baş köşesine koyabilirsiniz. Oldukça keyifli bir aktivite olarak karşınıza çıkan puzzle’larınız dilerseniz bozup tekrar baştan yapabilirsiniz. Zevkinize ve tarzınıza uygun olarak seçeceğiniz puzzle’lar hayatınıza renk katıyor. Bu oyunlar sayesinde renk algınız gelişiyor ve farklı renklerin birbiri ile uyumunu gözler önüne serebiliyorsunuz. Çözümünde belli başlı püf noktaları bulunan bu oyunlarda, görsellik büyük bir önem taşıyor. Sevmediğiniz bir görselin puzzle’ını çözmek sizler için pek zevkli olmayabilir. Bu yüzden puzzle’ların içerisinde geniş bir renk ve model yelpazesi bulunuyor. İsterseniz küçük isterseniz büyük, dileğiniz yapbozu satın alarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Özellikle evde kendini geliştirmek isteyenlerin tercihi olan bu oyunlar, basitten karmaşığa pek çok deseni beraberinde getiriyor. Yapboz yapımı tamamlandıktan sonra ise ortaya çıkan görüntü, bitirenler için oldukça mutlu edici bir tablo halini alıyor.

Fiyatlarıyla Etkileyen Puzzle Modelleri

Birbirinden farklı model ve renklerde olan puzzle’lar arasından size en uygun olan puzzle’ı tercih edebilirsiniz. Üründe yer alan renkler, genel olarak zorluk derecesine bağlı olarak değişim gösteriyor. Ürünün boyutları da parça sayısına göre artıyor. Pek çok faydası bulunan bu ürünler farklı yaş gruplarına özel olarak geliştiriyor. Çocukların üzerinde de büyük bir etkisi olan puzzle’larda çocuklara özel temalar bulunuyor. Onların sevdiği figürleri barındıran bu oyunlar arasında Niloya yapboz bulunuyor. Böylece sevdikleri bir temayı alarak puzzle’ı daha zevkli ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Puzzle’larınızda dilerseniz eğlenceli motifler ve renkler tercih edebilir veya daha klasik görselleri satın alabilirsiniz. Ünlü ressamların resimleriyle alakalı yapbozları yapabilir veya kartpostalları aratmayan çiçekli görüntüleri oluşturabilirsiniz. Zamanınızı değerlendirmek için kullanabileceğiniz bu ürünler bir hobi olarak karşınıza çıkıyor. Dikkat, sabır ve emek vererek geliştireceğiniz bu oyunları dilerseniz tek başınıza, dilerseniz arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Keyifli dakikalar geçirmenizde sizlere yardımcı olacak olan bu ürünler, sevdiğiniz şehirleri de sizlerle buluşturuyor. İstanbul, Tokyo, Londra ve daha birçok şehrin görüntüleriyle puzzle’ınızı ilgi çekici kılabilirsiniz. Zevkinize ve kişiliğinize hitap edecek olan puzzle 1000 parça ve daha fazlasıyla sizlere zorlu maceralar yaşatıyor. Düşünmenizi tetikleyecek ve farklı perspektifler kazanmanızı sağlayacak olan bu oyunlar aynı zamanda beyin jimnastiği olarak da düşünülebilir. İzleyeceğiniz püf noktaları sayesinde puzzle’ınızı çözmeye başlayabilir ve gittikçe derine dalabilirsiniz. Ürünlerde geniş bir görsel skalası bulunuyor. Aradığınız görseli kolayca bularak puzzle’ınızı yapmaya başlayabilirsiniz. puzzle fiyatları da kullanıcılarının yüzünü güldüren detaylar arasında yer alıyor. Uygun ve hesaplı yapıları ile kullanıcılarından olumlu dönüşler alıyor. Puzzle’ların fiyat skalası büyüklüklerine ve zorluk derecelerine bağlı olarak değişim göstermektedir. Seçeceğiniz puzzle ile yeni bir maceraya başlayabilir ve odağınızı geliştirebilirsiniz. Sayfamız üzerinden aradığınız görseldeki puzzle’ı bularak kolayca satın alabilir ve puzzle çözmenin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.