Silgi

Silgi Fiyatları

4.186 farklı Silgi için fiyatlar listeleniyor.

Faber-Castell Silgi Tombow Silgi Y-Plus Silgi Rotring Silgi Pritt Silgi Artera Silgi

Fiyatı Düşen Silgiler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Silgiler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Türü Ürün Puanı

Kurşun Kalem Kalem İçi Kalem Ucu Tahta Kalemi Teknik Çizim Kalemi Kalemtıraş Asetatlı Kalem Suluk Uçlu Kalem Faber-Castell Silgi Tombow Silgi Y-Plus Silgi

Silgi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Silgiler hangileri?

Bugün Akakçe'de 4.186 farklı model arasında

En çok satan Silgiler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Silgi:
  1. Faber-Castell 2'li Sınav Silgisi
  2. Faber-Castell Plastik Kutulu Hamur Silgi
  3. Faber-Castell Sınav Silgisi 24'lü 187170
  4. Tombow Mono Zero Kalem Silgi Yuvarlak Uç Siyah 2.3mm
  5. Faber Castell Sınav Silgisi 1 Kutu - 30 Adet

Silgi

Kağıt üzerinde kalemler kullanılarak yazılan yazı ve yapılan çizimlerde herhangi bir hata olduğunda silgi çeşitleri kullanılır. Tüm modellerin işlevi aynı olsa da ürünler farklı kalite, sertlik ve tasarımlarda üretilir. Özellikle okullarda öğrencilerin kullandığı ürünler aynı zamanda kurşun kalem kullanılan her alanda tercih edilir. Bu alanlar arasında okulların yanı sıra ofisler, iş yerleri ve çizim ya da tasarımla ilgili profesyoneller meslekler bulunur. Tasarımları gibi üretim materyalleri ve renkleri de değişen modellerin işlevsel özellikleri ve kullanım alanları farklıdır. Modeller genel olarak beyaz renkte üretilse de örneğin siyah silgi çeşitleri çok yumuşak yapıları ile öne çıkar. Bu anlamda ürünlerin renkleri değiştikçe özellikleri de farklılaşır. Markalar, bu modellerle birlikte diğer kırtasiye ürünleri ihtiyaçlarını düşünerek silgi seti modelleri de üretir. Aynı zamanda yalnızca farklı özellikteki silgilerden oluşan ve stantlarla birlikte sunulan setler görmek de mümkündür. Fiyatları bu özelliklere göre değişen modelleri Black Friday ya da Kara Cuma olarak da bilinen indirim günlerinde satın alabilir ve çok daha avantajlı fiyatlarla silgi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Silgi Çeşitleri ve Özellikleri

Kavramanın ve kullanmanın oldukça pratik ve kolay olduğu silgi çeşitleri farklı ihtiyaçlar ve kullanım alanlarına göre değişik özelliklerle üretilir. Bu anlamda ürünlerin hem tasarımları hem de üretim materyalleri değişiklik gösterir. Silgi özellikleri arasında bulunan ve kullanıcıların seçim sırasında da göz önünde bulundurması gereken en önemli faktörlerden biri üretim materyalleridir. Silgiler genel olarak kauçuk, vinil ve plastik materyalle üretilir. Bununla birlikte kauçuk silgi çeşitlerine belli oranlarda farklı maddeler eklenerek ürünlerin sertliği belirlenir. Bu maddeler arasında sülfür, sünger taşı ve bitkisel yağlar bulunur. Standart kauçuk ürünler okullarda öğrenciler tarafından kullanılan ve silgi dendiği zaman akla ilk gelen modellerdir. Eğitim hayatının vazgeçilmezi olan bu modeller kurşun kalem ve uçlu kalemlerin arkasında da kullanılır. Plastik ürünler ise çok sert yapıları ile öne çıkar. Vinil silgiler de plastik ürünler gibi zorlu çizgilerde kullanıma uygundur. Genellikle beyaz renkte ve sivri köşelerle üretilen modeller kauçuğun aksine kağıtlarda en az seviyede aşınma yapar. Bu nedenle bu modeller genellikle mimarlar, profesyonel olarak çizimle ilgilenen sanatçılar ve mühendisler tarafından tercih edilir. Bir tür kimyasal olan ftalattan elde edilen modeller özellikle ince çizgilerde temiz bir silme işlemi gerçekleştirir. Amatör ve profesyonel sanatçılar tarafından kullanılan tasarımlardan biri de hamur silgi çeşitleridir. Yoğrulmuş silgi olarak da bilinen bu ürünlerin görünümü oyun hamurlarına benzer. Yumuşak ve esnek dokulu bir tür plastik materyalle üretilen modeller çok küçük detayların silinmesinde etkilidir. İhtiyaçlarınıza ve kullanım alanınıza uygun ürünün tüm özelliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Silgi Fiyatları

Farklı kullanım alanlarına uygun olarak çeşitlendirilen modeller farklı bütçelere hitap eden geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Üretim materyallerinden tasarıma, kullanım alanından boyutlara kadar pek çok faktörün silgi fiyatları üzerinde etkisi vardır. Genel olarak orta derece yumuşaklıkta olan standart modeller herkesin karşılayabileceği ekonomik fiyatlara sahiptir. Bu ürünler genellikle okula giden öğrenciler tarafından kullanılır. En çok dikdörtgen tasarımda üretilen ürünler arasında çocukların hoşuna gidecek tasarımlar görmek de mümkündür. Şekilli silgi modelleri hayvan ya da meyve figürleri ve çizgi film karakterleri gibi tasarımlarla üretilerek anasınıfı ve ilköğretim çağındaki çocuklara hitap eder. Kauçuk materyalle üretilen bu standart modellerin yanı sıra profesyonel alanlarda kullanılan ürünler de bulunur. Elektrikli silgi çeşitleri ise ergonomik tasarımları ve silme işlemini otomatik gerçekleştirmesi ile son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Pille çalışan ve ince bir ucu bulunan modeller profesyonel çizimler için oldukça kullanışlıdır. Tasarımı ve sertlik derecesi değişen bu ürünlerin fiyatları da değişiklik gösterir. Buradan fiyat karşılaştırması yapmak bütçenize uygun modeli daha kolay belirlemenizi sağlar.

Silgi Tükenmez Kalemi Siler Mi? Silgi Alırken Bilmeniz Gerekenler

Okullar başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılan silgilerin seçiminde bazı noktalara dikkat etmenizde fayda bulunur. Bunun en önemli nedeni standart ürünlerle birlikte spesifik amaçlara yönelik de silgilerin üretilmesidir. Aynı zamanda bu modeller arasında çoğu zaman büyük fiyat farkı da vardır. Okul çağındaki çocuklar için standart kauçuk modeller uygundur. Bu ürünler yine okullarda kullanılan standart HB kurşun kalemlerle iyi birer ikilidir. Dikdörtgen ya da kare tasarımlı ve küçük ebatlı ürünleri çocuklar kalem kutularında ve çantalarında zorluk çekmeden taşıyabilir. Çocuklar için üretilen şekilli ve kokulu silgi çeşitleri ise küçüklerin hayal güçlerini geliştirir. Kurşun kalemle yapılan hataları silmeye yarayan gereçlerin bazıları tükenmez kalemler üzerinde de etkilidir. Mavi silgi olarak da bilinen bu ürünler mürekkep üzerinde işe yarar. Bununla birlikte kağıda aşırı hasar vermemek amacıyla şerit silici ya da daksil kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bazı kullanıcılar kağıt yerine farklı ürünler için de silgi çeşitlerini araştırır. Diğer adı ayakkabı silgisi olan nubuk silgi çeşitleri süet ve nubuk kumaşlarda kullanılır. Bu önemli noktalara dikkat ederek ihtiyacınız olan ürüne kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Silgi İndirim ve Kampanyaları

Özellikleri ve tasarımlarına göre fiyatları değişen ürünler genel olarak farklı bütçelere hitap eder. Özellikle kurşun kalem modelleri ve bazı tükenmez kalemlerle kağıt üzerinde yapılan hataların temizlenmesini sağlayan küçük ve büyük silgi modelleri farklı fiyatlara sahiptir. Bununla birlikte okul çağındaki çocukların kullandığı standart ürünler ekonomik fiyatlarıyla her bütçenin satın alabileceği seviyededir. Vinil ve kauçuktan üretilen ve tasarımları oldukça değişen modeller ise farklı amaçlar için kullanılabilir. İç içe geçmeli yumurtlayan silgi çeşitleri tek seferde birden çok ürüne sahip olmanızı sağlar. Silindir şeklinde bir kutunun içinde yer alan eklemeli ürünler tükendikçe yenisini kullanmak mümkündür. Özellikle okulda sık sık silgisini kaybeden çocuklar için bu ürünler idealdir. Genel olarak plastik materyal kullanılarak üretilen şeffaf silgi çeşitleri ise okullarda kullanımın yanı sıra eskiz ve çizimler için de uygundur. Fiyatları değişen bu farklı modelleri indirimli fiyatlarla satın alabilmek için silgi markaları tarafından düzenlenen kampanyaları takip edebilirsiniz.

Her İhtiyaca ve Bütçeye Uygun Silgi Çeşitleri Akakçe’de!

İşlevi kurşun kalemle yazılan yazılar ve yapılan eskiz ve çizimlerdeki hataları düzeltmek olan en iyi silgi çeşitleri hem okullarda öğrenciler hem de hobi ya da profesyonel olarak çizimle ilgilenenler tarafından en sık kullanılan kırtasiye ürünlerinin başında gelir. Genel olarak dikdörtgen tasarımlarla sunulan ürünlerin kare ve yuvarlak formları da vardır. Aynı zamanda, profesyonellerin tercih ettiği hamur modeller en küçük detayları diğer bölümlere dokunmadan silebilmenizi mümkün kılar. Hamur modellerle özellikle kara kalem çalışmalarda gölgelendirme yapmak da mümkündür. Çocuklar için birbirinden eğlenceli tasarım ve renk alternatifiyle sunulan ürünlerin bazıları ise hoş bir aromaya sahiptir. Çocukların seveceği figürlerle tasarlanarak zenginleştirilen modeller set halinde de satın alınabilir. Kağıt üzerinde kurşun kalemle yapılan hataları silmek amacıyla kullanılan farklı tasarım ve özellikteki ürünleri akakce.com’da bulabilirsiniz. Online alışverişte silgi satın al seçeneğini değerlendirerek tek tıkla seçtiğiniz ürüne avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.