Spot

Spot Fiyatları

5.570 farklı Spot için fiyatlar listeleniyor.

Cata Spot Philips Spot Horoz Spot Uğur Spot Watton Spot Practica Spot

Fiyatı Düşen Spotlar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Spotlar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 50 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Cinsiyet Ürün Puanı Renk

Ampul Grup Priz Şerit Led Armatür Elektrik Kablosu Priz Masa Lambası Aplik Projektör Cata Spot Philips Spot Horoz Spot

En Çok Karşılaştırılan Spotlar

Spot Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Spot Sıkça Sorulan Sorular

Spot

Sahnelerin aydınlatılması için kullanılan bir çeşit projektörden ilham alınarak tasarlanan spot aydınlatma ürünleri, farklı tasarımları ile oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunar. Hemen beklenti ve dekorasyon tarzına hitap eden modelleri ile dikkat çeken spotlar,hem iç hem de dış mekan aydınlatma çalışmalarında sıkça kullanılır. Pratik bir şekilde montajı yapılan, çeşitli renklerde ışık sağlayan ve düşük enerji tüketimi ile bütçe dostu bir kullanım süreci sağlayan başarılı spot seçenekleri, en sık tercih edilen aydınlatma gereçleri arasında yer alır. LED teknolojisi ile destekledikleri için klasik ürünlere kıyasla çok daha uzun bir kullanım ömrü vadeden spot aydınlatma ürünleri, fiyat açısından da oldukça uygu alternatifler sunar. Tüm spot modellerine ulaşabileceğiniz Akakçe sayesinde spot ışık fiyatları hakkında bilgi edinebilir, fiyat değişimlerini görüntüleyebilir, indirim kampanyalarını tam zamanında yakalayabilirsiniz.

Spot Lamba Özellikleri

Özel bir aydınlatma seçeneği olan spot lamba, sağladığı güçlü ışık ile benzerlerinden ayrılır. Bu ışıklar hakkında daha ayrıntılı bilgi vermeden önce “Spot nedir?” ve “Spot ne demek?” sorularını yanıtlamak gerekir. Spot elektrik enerjisi ile çalışan ve küçük boyutlu olmasına karşın kuvvetli bir ışık oluşturan aydınlatma ürünüdür. Evden ofise, mağaza vitrinlerinden kış bahçelerine kadar pek çok yerde kullanılmasının yanı sıra özel teknolojisi sayesinde klasik modellere kıyasla çok daha az miktarda enerji tüketir. Dolayısıyla aynı zamanda bütçe dostu bir aydınlatma arayanlara da hitap eder. Model bazında değişen özellikleri ile fark yaratan spot hem genel hem de dekoratif aydınlatma aracı olarak iki farklı şekilde kullanmak mümkündür.

Hem yerli hem de yabancı çok sayıda marka tarafından farklı modelleri üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulan spot farklı büyüklüklerde tasarlanır. Başka bir ifadeyle spot ölçüleri tasarımın yanı sıra kullanım amacına göre de değişir. Örneğin, gömme spot lamba ölçüleri ortalama 16 cm çapındadır. Çap ölçüsü ile birlikte etki alanı ve ihtiyaç duyduğu enerji miktarı da artar. Genellikle duvar ve tavan aydınlatmasında kullanılan bu gereçlerin 3 W, 6 W, 9 W gibi farklı büyüklükte olanları vardır. Büyük mekanların ışıklandırılmasında W değeri ve çapı büyük olanlar tercih edilirken ortalama büyüklükteki bir oda için 12 volt spot lamba kullanımı yeterlidir. Montajı oldukça pratik olan spot ürünleri toplu olarak alındığında genellikle trafo ile birlikte gelir.

Spot Lamba Çeşitleri

Yaşam alanlarının ışıklandırılması için en çok tercih edilen spot lamba çeşitleri, gömme olanlardır. Tavan ya da duvara gömülü oldukları için sıva altı olarak da adlandırılan gömme spot lamba, birbirine bağlı çok sayıda spot ışık ve trafodan oluşur. Bununla birlikte tekli spot tasarımları bulmak da mümkündür. Bazı spot çeşitleri ise direkt olarak tavana ya da duvara monte edilerek kullanılır. Dikdörtgen ya da kare şeklindeki tabana dizili ışıklardan oluşan bu armatürler, 1 metre, 2 metre gibi ölçü seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Raylı sistemleri sayesinde spot ışıkların farklı açılarda konumlandırılması mümkündür. Ayrıca montaj tamamlandıktan sonra da söz konusu gereçlerin yönü değiştirilebilir.

Akrilik ya da cam malzemeden üretilen tüm spot çeşitleri, görsel açıdan farklı tasarım seçenekleri sunar. Dolayısıyla yaşam alanının dekorasyon renklerine, tarzına ve konseptine uygun olan bir akrilik ya da cam spot lamba bulmak mümkündür. Spot elektrik enerjisi ile çalıştığı için kablolu olarak tasarlanan klasik modellerin yanı sıra kullan-at ya da şarjlı piller ile çalışanlar da vardır. banyo aynası ya da makyaj aynası çevresi, dolap içi, mutfak tezgahı üstü gibi alanlarda kullanılan söz konusu pilli spot çeşitleri, ışık rengi ve kuvveti açısından farklı alternatifler sunar. Kablolu ya da pilli olması fark etmeksizin tüm spot seçeneklerinin uzaktan kumandalı olanları da vardır. Yaşam alanınıza yeni bir görünüm kazandırmak ya da dekorasyonunuzu desteklemek için siz de dekoratif spot lamba ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Spot Lamba Modelleri

İşlev, çap, ışık rengi, aydınlatma etkisi açısından farklı etkilere sahip olan büyük, küçük spot lamba modelleri, görsel açıdan oldukça zengin bir ürün seçkisine sahiptir. Yuvarlak, dikdörtgen, üçgen, piramit spot lamba gibi farklı şekillerde üretilen söz konusu gereçlerin, çiçek şeklinde olanları da vardır. Daha çok beyaz, sarı spot lamba gibi klasik seçenekler sunmalarının yanı sıra farklı renk kombinasyonlarına sahip olan çift renk spot tasarımları da yoğun ilgi görür. Tüm bu gereçler tekli, 2'li, 3'lü, 4'lü spot lamba olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Başka bir ifadeyle tekli olduğu kadar çoklu spot tasarımları da söz konusudur. Yaşam alanı ya da iç mekan dekorasyonlarını tamamlaması için üretilen spot seçenekleri arasında renkli, taşlı, ayaklı spot lamba gibi nadir bulunan tasarımlar da yer alır.

Tüm bu dekoratif spot modelleri genellikle iç mekanlarda kullanılsa da bahçe, teras, parklar gibi alanlarda da kullanıma uygun olanları vardır. Örneğin, bahçelerde ve verandalarda sensörlü spot olarak adlandırılan ve harekete duyarlı sensörleri sayesinde çevrede biri olduğunda yanmaya başlayan gereç kullanılır. Aynı spot tasarımı, evlerin koridorlarında da tercih edilir. Öte yandan kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören bir başka model ise siyah spot lamba olarak adlandırılandır. Tıpkı pek çok duvar spot lamba gibi iç kısmı krom olan bu tasarım, dürbün, daire, kare, dikdörtgen gibi farklı şekillerde kullanıcıların beğenisine sunulur. Renkleri dolayısıyla birçok dekorasyon tarzına ve konsepte uyum ağladığı için sık tercih edilenler arasındadır.

Spot Lamba Kullanım Alanları

İlk etapta sahne ışığı olarak öne çıkan ve oldukça kuvvetli bir ışığı, kullanıcıların istediği yöne doğrultan spot, yeni nesil teknolojiler sayesinde çok daha işlevsel hale getirilmiştir. Genel ve dekoratif aydınlatma amacıyla salon, banyo, mutfak spot lamba gibi çeşitleri ile daha çok iç mekanlarda kullanılan bu gereçlerin bazıları ise dış mekanlarda kullanıma uygun niteliktedir. Farklı görsel tasarımlara ve renklere sahip oldukları için genç odalarından vitrin süslemelerine kadar birçok yerde tercih edilir. LED armatür formunda olan spot müze ve sergilerde eserlerin, mağazalarda ise ürünlerin ışıklandırılmasında kullanılır. Kendiliğinden yapışkanlı yüzeye sahip olan minimal spot tasarımları daha çok çekmece ve dolap içi kullanıma uygundur. Su ve toz korumasına sahip olanlara ise dış mekanlarda yer verilir.

Spot Lamba Kullanımı

Hem montajı hem de kullanım süreci açısından oldukça avantajlı olan söz konusu LED armatürleri takmak için profesyonel yardım almak gerekir. Bununla birlikte kullanıcının daha önce bu tarz çalışmalara ilişkin tecrübesi varsa oldukça kolay birkaç aşama sonucunda montaj yapmak mümkündür. Herkes tarafından kolaylıkla uygulanabilecek olan mutfak dolabı spot lamba montajı ise kablo bağlantısı olmadığı için oldukça basittir. Kablo bağlantılı “Spot lamba nasıl takılır?” ve “Spot lamba nasıl değiştirilir?” sorularının yanıtı ise şu aşamalardan oluşur:

Spot Lamba Fiyatları

Çok sayıda marka tarafından farklı çalışma prensiplerine ve farklı özelliklere sahip modelleri üretilen dekoratif spotlar, fiyat açısından ulaşılabilir seçenekler sunar. Başka bir ifadeyle zengin ürün yelpazesi nedeniyle spot fiyatları, hemen her bütçeye hitap edecek düzeydedir. Bununla birlikte, çalışma prensibi, büyüklük, ihtiyaç duyulan enerji miktarı ve etki alanı nedeniyle farklı spot fiyat seviyeleri de söz konusudur. Dolayısıyla spot lamba fiyatları da tıpkı jeneratör fiyatları gibi model bazında farklılık gösterebilir. Öte yandan çoklu tasarımlar ile tekli tasarımlar da farklı fiyatlara sahiptir. Siz de yaşam alanınızda ya da işyerinizde dekoratif ışığın etkisini kullanmak istiyorsanız, Akakçe sayesinde güncel fiyatlara ulaşabilir, mümkün olan en uygun fiyatlar ile dilediğiniz spot ışığa sahip olabilirsiniz.