Sterilizatör

Sterilizatör Fiyatları

30 farklı Sterilizatör için fiyatlar listeleniyor.

Mamajoo Sterilizatör Philips Avent Sterilizatör Chicco Sterilizatör Weewell Sterilizatör Switel Sterilizatör Tommee Tippee Sterilizatör

Fiyatı Düşen SterilizatörlerTümü

Piyasaya Göre Ucuz SterilizatörlerTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 2Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Türü Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Alıştırma BardağıBiberon EmziğiMama KaşığıMeyve EmziğiBebek ÖnlüğüEmzik AksesuarıBiberon AksesuarıMüslin BezBiberon IsıtıcıMamajoo SterilizatörPhilips Avent SterilizatörChicco Sterilizatör

En Çok Karşılaştırılan Sterilizatörler

En Çok İlgi Gören Sterilizatörler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Sterilizatör Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Sterilizatör Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Sterilizatörler hangileri?

Bugün Akakçe'de 30 farklı model arasında

En çok satan Sterilizatörler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Sterilizatör:
  1. Mamajoo 2025 5 İşlevli Dijital Mama Isıtıcılı
  2. Philips Avent SCF284/02 3'ü 1 Arada
  3. Chicco Steril 2 in 1
  4. Weewell WSB140 Buharlı
  5. Mamajoo 3 in 1 Buhar ü ve Biberon Isıtıcı 4517

Sterilizatör

Virüs ve bakterilerin insanlık tarihi boyunca önemli bir tehdit unsuru olduğu bilinmektedir. Özellikle hastalık gibi durumlarda kişiye etki eden bakterilerin kısa sürede önemli sağlık sorunlarına yol açması, bu mikroorganizmaları insan hayatından çıkarma gerekliliğini gösteren önemli bir durumdur. Bakterilerin yok edilmesi için uygulanan pek çok yöntem bulunsa da bu yöntemlerin önemli bir kısmı belirli yan etkilerle birlikte olumsuzluklara sebep olabilir. Örnek olarak yüzeylerin bakteri ve kirden arıtılması için kullanılan kimyasalların gıda yoluyla ağızdan alınması durumu son derece tehlikeli olduğu için ekstra özen gerektirebilir. Bu gibi yöntemlerin sebep olduğu yan etkilerden kaynaklanan sorunları yaşamamak için sterilizatör ürünleri kullanmak gerekir. Herhangi bir yüzey üzerinde bulunan bakterilerin öldürülerek yüzeyin arıtılması işlemi sterilizasyon olarak adlandırılır. Bu işlemin yapılabilmesi için yüzeyde bulunan şartların bakterilerin yaşamasına uygun olmayacak şekilde düzenlenmesi gerekir. Bu alanda uzman ve güvenilir Mamajoo, Philips, Weewell, Chicco, ve Tefal gibi markalar tarafından üretilmiş en iyi sterilizatör ürünlerini Akakçe’de bulabilirsiniz. Özellikle çocuğunuzun bakterilerden korunması ve sağlıklı kalması için bu ürünleri günlük hayatta rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Sterilizatör Nedir?

Sterilizatör ne demek?” gibi soruların cevabı sterilizasyon kelimesinde saklıdır. Adını bu işlemden alan ürün, çok pratik bir kullanıma sahiptir. Özellikle ev ve ofis gibi ortamlarda kullanım imkanının bulunması, bu cihazları daha da mantıklı hale getir. Yaptığı işlem bakımından büyük laboratuvarlarda yapılan çalışmaları andırsa da aslında çok kolay bir mantıkla çalışır ve istenen tüm yüzeylerdeki bakterilerin tamamen öldürülmesini sağlar. Bu işlemi yaparken ortam şartlarını bakterilerin yaşaması mümkün olmayacak şekilde değiştiren bu ürünler, genellikle küçük boyutlu parçalar için kullanılır. Bu durum pek çok ürününü hareket etme kabiliyetinin olmamasından kaynaklanır. Kontrol edilebilir şekilde tasarlanan özel bir hazneye sahip olan sterilizatör cihazı, sterilize edilmek istenen nesnenin bu hazneye yerleştirilmesiyle çalışır. Özellikle tıp alanında çok kullanılan bu cihazlar tıbbi sterilizatör olarak da bilinir. Ameliyat öncesinde açık yara ile temas edecek tüm malzemelere uygulanan bu işlem hem hastanede hem de evlerde aynı mantıkla yürütülür. Hastanede kullanılan profesyonel ürünler kısa sürede daha çok parçanın sterilize edilmesini sağlamak adına daha büyük boyutlara sahip olabilir.

Sterilizatör Kullanımı

Sterilizatör makinesi olarak da bilinen bu aletler farklı prensiplere göre çalışır. Bunlardan biri ortamın nem ve sıcaklık değerlerini düzenleyerek bakterilere yaşama şansı tanımamayı hedefler. Bakterilerin yaşayabilmesi için ortamda belirli nem ve sıcaklık değerleri oluşturulması gerekir. Bu durumdan faydalanan cihazlar sterilize edilmek istenen nesnenin bulunduğu ortamdaki tüm nemi yok eder ve sıcaklık değerini yüksek seviyelere çıkarır. Bu işlem sonucunda parça yüzeyinde bulunan bakterilerin yaşam fonksiyonlarını devam ettirmeleri söz konusu olmadığı için bakterilerin neredeyse tamamı ölür. Bu ürünler özellikle kuru ortamdan ve havadan yararlandıkları için kurutuculu sterilizatör olarak da bilinirler. Bunun dışında kullanılan ve farklı prensiplere bağlı olarak çalışan sterilizasyon ürünleri de bulunabilir. Bunlar farklı ürünler olduğu için “UV sterilizatör nedir?” sorusu merak uyandırabilir. Bu ürünler UV ışınlardan yararlanan UV sterilizatör olabilir. Tüm bu ürünlerin hepsinde aynı mantık kullanılır ve ortam şartları bakterilerin çoğalmasını hatta yaşamasını engelleyecek şekilde ayarlanır. Bu sayede çok kısa sürede yüzeydeki tüm bakteriler yok edilir. Üstelik bu işlem yapılırken insan sağlığını tehdit eden unsurlar da artık olarak yüzeyde kalmaz. Bu nedenle bakterilerin yok edilmesi işlemi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilir.

Portatif Sterilizatör Lamba Seçeneği

Sterilizasyon işlemi için cihaz kullanımı çok önemli olsa da mobil olmayan ürünlerin kullanımı belirli noktalarda zor olabilir. Özellikle gün içinde insanların sık sık temas ettikleri merdiven demirleri, asansör gibi bölgelerin bakterilerden arındırılması için bu cihazların kullanımı önemlidir. Cihazların kullanımını bu şekilde geniş alanlara uygulanabilir kılmak için de dişçi sterilizatör gibi sabit olarak kullanılan cihazların dışında mobil olarak kullanılabilen, lamba olarak adlandırılan cihazlar tercih edilebilir. Bu cihazlar UV ışınlar çıkardığı için lamba olarak bilinir. UV ışınlar insan sağlığı için de zararlıdır ancak bu cihazlarda kontrollü bir şekilde üretilir ve uygulanır. Bu nedenle kullanım talimatlarının uygulandığı durumlarda herhangi bir risk yoktur. Bu lamba ürünleri ev tipi kullanımda görülen biberon sterilizatör gibi cihazlardan farklıdır ve kısa sürede çok büyük alanların sterilize edilmesi için kullanılabilir. Biberon ve emzirme ürünleri çok daha küçük boyutlu olduğu için ev tipi cihazlar kullanılarak sterilize edilebilir. Bu durum özellikle birim zamanda küçük boyutlu parçaların sterilizasyon işlemini yapabilen, sabit cihazlar tarafından yapılamadığı için çok avantajlıdır. Bu kullanım türü, medikal kullanımların dışında daha çok endüstriyel uygulamalarda kullanılır ve fabrikalarda yapılan üretimler sırasında ve sonrasında da tercih edilebilir.

Sterilizatör Medikal Kullanım Avantajları

Farklı özelliklere ve kullanımlara sahip olan sterilizatörler, etkili kullanım için doğru seçilebilir. Doğru ürünün seçilmesi için uygulanması gereken parametreler genellikle kullanım alanına bağlıdır. Özellikle pratik ve taşınabilir bir ürün arayan kullanıcılar mini sterilizatör ürünlerini tercih edebilirler. Bu ürünler her çantaya sığdığı gibi pratik bir şekilde kullanılabilir. Mobil kullanım imkanı bulunduğu için birbirinden farklı ortamlarda pratik bir kullanım sunar. Bunun dışında ev tipi ya da basit ofis tipi ürünler de tercih edilebilir. Bu ürünler sterilizatör kuaför ya da sterilizatör berber gibi çok sayıda insanın sürekli olarak temas ettiği ortamlardaki ürünlerin sterilize edilmesini sağladığı için önemlidir. Bu sayede bir kişide bile bulunsa aynı yüzey ile temas eden tüm kişileri riske atan bakterilerin tamamı yok edilebilir. Buna ek olarak dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

Sterilizatör Fiyat ve Avantajları

Sterilizasyon ürünlerinde birbirinden farklı seçenekler bulunduğu için ürün fiyatları da çeşitlilik gösterebilir. Bu durumda özellikle en iyi ürünün belirlenmesi ve bu yönde araştırmaların yapılması önemlidir. Sterilizatör kullananlar tarafından yapılan olumlu ve olumsuz yorumları değerlendirerek sterilizatör tavsiye seçeneklerini okumak bu noktada yardımı dokunan önemli yöntemlerden biridir. Bu şekilde hangi ürünün ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağına karar vermek, iki ürün arasında kaldığınız durumlarda hangi ürünün daha iyi performans sergileyeceğini belirlemek daha kolay hale gelir. Sterilizasyon amacıyla kullanılan bu ürünler bebeklerde yaşlılara kadar tüm yaş gruplarının sağlığını korumak amacıyla kullanıldığı için son derece önemlidir. Özellikle bebeklerin bağışıklık sistemi yetişkinlerden çok daha zayıf olduğu için bu gibi uygulamalar ile korunmaya ihtiyaçları vardır. Siz de anne, bebek, oyuncak ana kategorisi içerisinde beslenme kategorisinin hemen altında sterilizasyon cihazları seçeneklerini bulabilirsiniz. Dış ortamdan gelen tüm bakterilere karşı etkili bir koruma sağlamak için Akakçe’de bulunan farklı ürünleri inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize uygun ürünleri en iyi şekilde belirlemek için filtreleri kullanabilirsiniz. İlgilendiğiniz ürünler için birbirinden farklı fiyat seçenekleri arasından en uygun olanı bularak değerlendirmek için fırsatları kaçırmayın!