Su Terazisi

Su Terazisi Fiyatları

1.347 farklı Su Terazisi için fiyatlar listeleniyor.

Bosch Su Terazisi BTS Su Terazisi Stanley Su Terazisi Proter Su Terazisi İzeltaş Su Terazisi Fisco Su Terazisi

Fiyatı Düşen Su Terazileri

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Su Terazileri

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Uzunluk120 cm
 • Uzunluk200 cm
 • Uzunluk40 cm
 • Uzunluk50 cm
 • Uzunluk60 cm
 • ÖzelliklerMıknatıslı
 • ÖzelliklerMini
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerUzunluk
Temizle Ürünleri Gör (1.347)

Balta Yan Keski Avadanlık Boru Anahtarı Sıkma Pensesi El Aletleri Seti İşkence İskarpela Kablo Soyucu Bosch Su Terazisi BTS Su Terazisi Stanley Su Terazisi

En Çok Karşılaştırılan Su Terazileri

Su Terazisi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Su Terazileri hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.347 farklı model arasında

En çok satan Su Terazileri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Su Terazisi:
 1. Bosch PAM 220 Açı Ölçer
 2. Bosch GIM 60 L Eğim Ölçer
 3. BTS 12471 2 Sulu Dijital Açı Ölçerli 16" 400 mm Su Terazisi
 4. Stanley ST042294 Su Terazisi
 5. Proter Mıknatıslı Su Terazileri

Su Terazisi

Su terazisi inşaat sektöründen dekorasyon tasarımlarına kadar pek çok alanda kullanılır. Nesne, duvar ya da çeşitli yapılarda oluşan eğimin doğru bir şekilde ölçülmesini ve ideal eğimin bulunmasını sağlar. Farklı objelerde rahatça kullanabilmek için birçok çeşidi vardır. Çok çeşitli olan bu aletin ne olduğu anlamak için “Su terazisi nedir?” konusu merak edilir. Ürün, en açık haliyle matematiksel hesaplara gerek kalmadan içinde bulunan bir miktar su ve hava kabarcığı yardımıyla eğim ölçme aletidir. Eğim ölçer su terazisi sayesinde yapıları inşa ederken kısa sürede daha çok yol kat edebilirsiniz. Özellikle seramik ve fayans kaplamalarında zemin eğimini en doğru şekilde ölçmenizi sağlar. Bir çeşit ölçü aleti olsa da ustaların işini oldukça kolaylaştırdığı için ayrı bir yeri bulunur.

Su terazisi yüzeylerin yatay ve dikey açılardan hesaplanmasına yardımcı olur. Bu sayede zemin ya da duvarların yatay ve dikey oranlarını herhangi bir aksilik yaşamadan hesaplamanız mümkündür. Eksiksiz şekilde yapılan hesaplama sonucunda duvar örme işinizi ya da motif tarımlarınızı en estetik şekilde tamamlayabilirsiniz. Dereceli su terazisi modelleri hassas ölçümler yaparak en ideal simetriyi yakalamanız için sizlere yardım eder. Su terazileri ölçecekleri alanın genişliğine göre tasarlanır. Böylece terazinin boyutu ne kadar büyükse geniş alanları ölçerken o kadar fayda sağlar. Birkaç basit hareketle pratik bir şekilde ölçüm sağlayan bu aletler, binaların hem dış hem de iç tasarımında kullanılır. Su terazisi 40, 50, 80, 100 cm ebatlarında olabilir. Bunun yanında 1 metre su terazisi çeşitlerinden daha büyük olanları da bulabilirsiniz.

Su Terazisi Çeşitleri

Ürünün çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılaşır. Bunun için kullanım amacınız doğrultusunda bir model seçmeniz işinizi kolaylaştırır. Güvenilir sonuçlar almak için öncelikle ölçüm yapacağınız alana göre ürün seçmeniz gerekir. Dar alanlar için küçük su terazisi kullanılırken geniş alanlar için ise daha uzun su terazisi tercih edilebilir. Bu sayede elde edilecek sonuç daha doğru olur. Bunun yanında özellikle yapı sektöründe çalışıyorsanız sık sık açı ayarı yapmanız gerekebilir. Açılı su terazisi dilediğiniz şekilde açı ölçümü yaparak işinizi oldukça kolaylaştırır. Açı ölçer su terazisi sayede hoş simetriler elde edebilirsiniz. Ayrıca düzlem ölçümleri için ultrasonik kapatma yuvarlak su terazisi de tercih edebilirsiniz. Dairesel su terazisi olarak da bilinen bu model yuvarlak şekilde tasarlanır ve içi su doludur. Ölçüm yaparken su içindeki kabarcık ortalanmaya çalışılır.

Sıklıkla kullanılan bir başka çeşit ise ip su terazisi modelidir. İpli ürünler tel üzerinde kullanmak için üretilir. Peyzaj mimarisinde, bahçe çiti çekmek için en ideal seçenektir. Bu modelin her iki tarafında üzerinde ipi yerleştirmek için kancalar bulunur. Hassas ayarlar gerektirmeyen bölgelerde kullanılabilir. Işıklı su terazisi ise dijital ekran ve ışıklı göstergeye sahiptir. Hırdavat çeşitleri arasında yer alan su terazisi ufak çaptaki işler ve ayrıca profesyonel kullanım için de uygundur. Gün ışığının yetmediği karanlık ortamlarda görüş alanı sağlar. Dijital modeller ufak su terazisi şeklinde de karşınıza çıkabilir. Su terazisi modelleri yapı olarak da birbirinden farklıdır. Alüminyum su terazisi ya da ahşap su terazisi modelleri de tasarlanır. En iyi su terazisi hangisi bulmak için araştırma yapanlar Akakçe ile karşılaştırma yaparak sipariş verebilir.

Su Terazisi Nasıl Kullanılır?

Kullanım alanı geniş bir ölçüm aleti olsa da “Su terazisi nasıl kullanılır?” sorusu merak edilebilir. Bundan önce ürünün çalışma prensibini anlamak için “su terazisi nasıl çalışır?” sorusu cevaplanabilir. Su terazisi yatay, dikey ve açılı su tüplerine sahip bir alettir. Her su terazisinde bu üç farklı tüpün yer alması şarttır. Bu özelliklere sahip olmayan su terazilerinin hatalı ölçüm yaparak sizi yanıltma olasılığı oldukça yüksektir. Su tüpleri sayesinde denge sistemi ile çalışır. Doğru eğimi yakalamak için tüpler içinde yer alan hava kabarcığının belli bir aralıkta kalması sağlanır. Su terazisi kullanımı da bu prensip doğrultusunda gerçekleşir. Düzlüğünden emin olmak istediğiniz yüzeyin üzerine teraziyi tutarak tüp göstergelerin içindeki su kabarcığının nasıl durduğuna bakabilirsiniz. Kabarcık istenilen yerde değilse hizalamaya çalışarak ideal eğimi yakalamanız gerekir.

Ürünleri doğru şekilde kullanmak için su terazisi ayarı nasıl yapılır bilmelisiniz. Dijital ekranlı su terazisi açma kapama düğmesi ile aktive edilir. Bu modellerde ölçü birimi kullanım kılavuzundan destek alınarak hassas ölçüm modunda ayarlanabilir. Ekran haricinde klasik su terazilerinde olduğu gibi kapsüller de yer alır. Bu sayede eğim ölçümü akustik olarak da gerçekleştirilebilir. Basit bir kullanıma sahip olan cihazlardan biri de lazerli su terazisi modeldir. Bu modeli kullanırken uzun mesafe ölçümü yapabilirsiniz. Ölçüm sırasında oluşan kot farkını kolayca tespit etmenizi sağlar. Gelişmiş teknolojilerle donatılan alet, inşaat sektöründe güvenilir yardımcı cihazlardan biridir. İnşaat su terazisi bina yapımının her alanında kullanılabilir. Bu teknolojilere sahip en iyi su terazisi Akakçe karşılaştırmalı arama avantajıyla bulunabilir.

Su Terazisi Kullanım Alanları

Su terazisi ne işe yarar konusu için kullanım alanlarını incelemek gerekir. Geniş kullanım alanına sahip olan ürün basit dekorasyon işlerinden ağır inşaat sektörüne kadar pek çok farklı yerde yardımcınız olabilir. Su terazileri şu alanlarda kullanılır:

Su Terazisi Fiyatları

Su terazisi fiyat açısından incelendiğinde özelliklerine göre fiyatlandırıldığı görülür. En çok tercih edilen bir başka hırdavat çeşidi olan matkap ucu fiyatları gibi su terazisi fiyatları da benzer unsurlardan etkilenir. Fiyatları en çok etkileyen unsur terazinin akustik, dijital, lazerli ya da mıknatıslı olmasıdır. Doğal olarak her özellik fiyata yansıyacaktır. Bunun yanında ürünün yapımında kullanılan malzemeler de fiyat farklılığına neden olabilir. Su terazileri inşaat gibi alanlarda çok fazla düşme ve darbelere maruz kaldığı için dayanıklı malzemelerden tasarlanır. Alüminyum bunlardan bir tanesidir. Su terazisinin bükülerek fonksiyonunu kaybetmemesi oldukça önemli olduğundan yapımında sert yapılı materyaller tercih edilir. Siz de eğim ölçümünü rahatça yapmak istiyorsanız fiyatları karşılaştırarak en uygun su terazisi çeşidine ulaşabilirsiniz.