Sürahi

Sürahi Fiyatları

2.969 farklı Sürahi için fiyatlar listeleniyor.

Paşabahçe Sürahi Madame Coco Sürahi Tupperware Sürahi Lav Sürahi Balsa Sürahi Acar Sürahi

Fiyatı Düşen Sürahiler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Sürahiler

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • Hacim1.5 lt
  • Hacim2 lt
  • Malzeme TürüCam
  • BoyutBüyük
  • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterTürüMalzeme TürüCam TürüKapak MalzemesiHacimBoyutKelime ile FiltreleParça SayısıRenk
Temizle Ürünleri Gör (2.969)

Yağdanlık Tepsi Çerezlik Kahvaltılık Seti Şişe Karaf Şekerlik Sosluk Fondü Seti Paşabahçe Sürahi Madame Coco Sürahi Tupperware Sürahi

Sürahi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Sürahiler hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.969 farklı model arasında

En çok satan Sürahiler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Sürahi:
  1. Paşabahçe 43763 City Pop 2 lt Sürahi
  2. Madame Coco Audrey 525 ml Başucu Sürahisi
  3. çerçi Cam Sürahi Borosilikat 2 Lt
  4. Paşabahçe 98328 Oasis Başucu Sürahisi
  5. Tupperware Eko Tip Top 2 lt Sürahi

Sürahi

Özel bir servis gereci olan sürahi, içecek servisinde ve muhafazasında kullanılır. farklı kapasitelere sahip olarak tasarlanan sürahiler cam, borosilikat, plastik, akrilik, metal, porselen veya seramikten yapılır. Kapaklı ve kapaksız olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip olan sürahi modelleri arasında kapak kısmı aynı zamanda bardak olarak kullanılabilenler de vardır. Geleneksel tasarımda zarif bir tutma sapı yer alır. Sıvıların etrafa dökülmeden bardağa aktarılmasını sağlayan dökme ağzı bulunan içecek kapları, buzdolabında kullanıma da uygundur. Modern tasarımlarda ise farklı formlarda çok sayıda sürahi bulmak mümkündür. Karaf gibi sunum gereçleri arasında yer alan sürahi ürünlerinin şeffaf, renkli desenli veya kabartmalı olanları üretildiğinden hemen her sofra dekorasyonu ile kullanım alışkanlığına uygun tasarımı bulmak mümkündür. Öte yandan sıcak içecek servisinde kullanım için özel tasarlanan sürahi çeşitleri de vardır. Siz de sofranızda kullanmak üzere yeni bir sürahi satın almayı planlıyorsanız Akakçe’den yardım alarak özel satış seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Sürahi Özellikleri

Su, ayran, limonata, şerbet, meyve suyu, soğuk çay gibi içeceklerin servisinde kullanılan sürahiler, aynı zamanda içeceklerin bir yerden diğerine toplu halde taşınmasına da yardımcı olur. Örneğin, hazırlanan limonatayı sürahiye doldurarak bahçedeki çardağa götürerek kullanıcılara servis etmek mümkündür. İşlevi kadar şık görünüm seçenekleriyle de dikkat çeken sürahi modelleri sayesinde sofralarda kolaylıkla görsel bütünlük sağlanabilir. Bunun nedeni ise üretim malzemesi, tarz, kapasite, genel görünüm detayları olarak hemen her tarza uygun içecek servis gereci bulmanın mümkün olmasıdır. Geleneksel tasarımlarda porselen ile seramik malzemelerden üretilen sürahi ürünleri günümüzde daha çok cam, akrilik, plastik, borosilikat, bakır, paslanmaz çelikten üretilir. Öte yandan modern tasarımlarla zenginleştirilmiş seramik veya porselen sürahi çeşitleri bulmak mümkündür. Kapasite açısından farklı seçeneklere sahip olan içecek sunum gereçleri minimum 500 ml, maksimum 2 litre içeceği muhafaza edebilir. Dolayısıyla kullanıcı sayısına göre farklı büyüklüklerde sürahi bulması mümkündür.

Elde ya da bulaşık makinesinde yıkanabilen, buzdolabında muhafaza edilebilen sunum kapları, genellikle dayanıklı yapıdadır. Bununla birlikte bazı sonradan renklendirilen ve el yapım olan ürünlerin makinede yıkanmaması gerekir. Aksi halde sır veya cam üstüne uygulanan renklendirme çalışmaları, desenler silinebilir. Ancak porselenden ya da seramikten üretilen ve sır altı baskı tekniği kullanılarak renklendirilen sürahi çeşitleri bulaşık makinesinde yıkansa dahi deforme olmaz. Genel olarak incelendiğinde zemine oturan bir taban, içeceğin saklandığı orta kısım, zarif bir tutma sapı ile dökme ağzından meydana gelen sürahi ürünleri, sofrada kullanıldığı gibi yatak başında da kullanılabilir. Uyku dinlenme sürecinde kullanılan su ihtiyacını karşılamak için tercih ettiği sürahilerde genellikle kapak kısmında gizli bardak yer alır. Böylece ayrıca bardak kullanmak gerekmez. Hem yer israfını önleyen hem pratik bir kullanım sağlayan bardaklı tasarımlar, günlük kullanım için de idealdir.

Sürahi Modelleri

Tasarım, malzeme, kullanım alanı ve işlev açısından pek çok sürahi çeşidi vardır. Bunlar arasında geleneksel tasarımlar olduğu kadar modern sürahiler de bulmak mümkündür. Klasik cam sürahi modelleri ise modası geçmeyen içecek servis gereçleri olarak her zaman yoğun ilgi görür. Düz, kabartma desenli, geniş gövdeli, ince uzun, küçük, büyük, renkli, şeffaf, buzlu, desenli gibi seçeneklere sahip cam sürahi ürünleri hemen her sofraya uyum sağlayacak niteliktedir. Cam gövdeleri ile dikkat çeken servis gereçlerinin kapakları ise cam, plastik veya ahşaptan yapılır. Öte yandan daralan bir boyna ve küçük dökme ağzına sahip olan şişe sürahi tasarımları da yoğun ilgi gören gereçler arasında yer alır. Tamamı porselenden yapılan ve çini görünümünde olan zarif sürahi modelleri de sık tercih edilir. Özellikle diğer servis gereçlerinin klasik porselen olduğu sofraları tamamlamak için ideal olan porselen sürahi çeşitleri, maviden kırmızıya değişen renklerdeki desenleriyle dikkat çeker.

Günlük kullanım kadar çeyizlik olarak da yoğun ilgi gören sürahi modelleri arasında ibrik konseptli olanlar öne çıkar. Klasik yemek odası ve salon dekorasyonunu tamamlamak amacıyla kullanılan ibrik görünümlü tasarımlar, metal tepsi ile birlikte satışa sunulur. Tıpkı ibriklerde olduğu gibi uzun ince dökme ağızları bulunan kaliteli sürahi tasarımları arasında hem kapaklı hem kapaksız olanlar bulunur. Tüm bunların yanı sıra özellikle ayran servisi için üretilen ve tamamen bakırdan yapılan sürahi çeşitleri dahi vardır. Buzdolabında kullanıma uygun olan ve ayranı belli bir süre soğuk kalmasına yardımcı olan bakır sürahi çeşitleri, genellikle özel tasarımlı bakır bardaklarla set halinde satışa sunulur. Öte yandan tek tuşla içindeki içeceği bardağa aktarabilen otomatik süresi ürünleri de vardır. Tıpkı pişirici ürün modelleri gibi elektronik olan otomatik içecek servis gereçleri, doğrudan elektrik bağlantısı gerektirmese de şarj olabilen batarya ile çalışır. Otomatik akıtma sürahisi olarak da bilinen servis gereçleri modern ve sade tasarımları ile benzerlerinden ayrılır.

Sürahi Kullanımı

Servis edilecek içeceğin türüne, kullanıcı sayısına, diğer servis gereçlerinin malzemesi ile tasarımına göre tercih edilmesi gereken sürahiler, bazı püf noktalarına dikkat edilerek kullanıldığında oldukça uzun ömürlüdür. Sürahi gereçlerinin kullanım ömrünü korumak için dikkat edilmesi gerekenleri ise şöyle sıralamak mümkündür:

Sürahi Fiyatları

Sofra, sunum gereçleri ve züccaciye markaları tarafından çok sayıda tasarım seçeneği ile üretilen sürahiler, genellikle uygun fiyatlı olmasıyla bilinir. Hemen her bütçeye hitap eden sürahi modellerinde fiyatlar ise kapasite, malzeme, kullanım koşulları, dökme ağzı tasarımı, genel tasarım, marka, kapak varlığı gibi detaylara göre belirlenir. Dolayısıyla cam sürahi ile bakır sürahi fiyat açısından birbirinden farklıdır. Kapağı bardak olarak da kullanılabilen sürahi modellerinde fiyatlar farklı şekilde belirlenir. Hem sıcak hem soğuk içecek ikramına uygun malzemelerden yapılan sürahi çeşitleri ise fiyat açısından klasik tasarımlarla aynı düzeyde değildir. Sürahi modelleri ve fiyatları, üretici markadan da etkilenir. Örneğin, yerli üretim ve ithal sürahi fiyatları birbirinden farklı olur. Ayrıca bardaklı setlerde bardak sayısı dahi fiyatları etkileyebilir. Ancak tür ve tasarımı fark etmeksizin sürahi fiyatları tıpkı çeyiz seti fiyatları gibi kampanya dönemlerinde çok daha uygun hale gelir. Siz de en ucuz sürahi çeşitlerine ulaşmak için Akakçe’nin fiyat sıralaması özelliğini kullanabilir, bütçe dostu koşullarda beğendiğiniz sürahi çeşitlerini belirleyebilirsiniz.