Günlük Süt

Günlük Süt Fiyatları

12 farklı Günlük Süt için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

200 ml1 lt4 ltTam YağlıYarım Yağlı6'lı12'liÇikolatalıÇilekliİnekMarka
Filtrele

Seçili Özellikler:Süt Ömrü: Günlük Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Aroma Türü Süt Ömrü Günlük Laktoz Türü Şişe Türü Yağ Türü Miktar Ürün Puanı

Bizim Yağ 5 lt1 lt SütTam Yağlı Süt200 ml SütYarım Yağlı Sütİnek Sütü500 ml SütBadem SütüÇikolatalı SütÇilekli SütDiyabetik SütGlutensiz Süt

En Çok Karşılaştırılan Sütler

Günlük Süt Sıkça Sorulan Sorular

Günlük Süt

Süt tüketimi son derece önemlidir. Gelişim sürecini en iyi şekilde tamamlamak için günlük diyette bulunması gereken yumurta, peynir gibi ürünlerin arasına süt de eklenmelidir. Sağlıklı bir şekilde gelişim sağlamak için çocukluk dönemlerinden başlayarak süt tüketimi gereklidir. Aynı zamanda bu tüketimin düzenli olarak yapılması da çok önemlidir. Kişilerin yaşına ve kilosuna göre günlük olarak almaları gereken minimum protein miktarı bulunur. Bu miktarın altında tüketim yapan kişilerin sağlıklı bir şekilde kas, kemik ve diş gelişimi sağlaması mümkün değildir. Bu noktada tüketilen sütlerin sağlıklı ve katkısız olması da çok önemlidir. Tercih edilen sütlerin üretiminde ekstra katkı maddelerinin olmaması için günlük süt seçenekleri tercih edilebilir. Günlük süt ürünleri birkaç günlük süreç içinde üretilerek kullanıcılara ulaştırılır. Bu doğrultuda belirtilen süt ürünlerinin raf ömrü son derece kısıtlıdır. Bu nedenle günlük olarak üretilen sütlerin takip eden birkaç gün içinde tüketilmesi gerekir. En sevilen ürünler ile kullanıcılara hizmet veren İçim, Sek ve Torku gibi markaların en kaliteli sütleri günlük ürünlerle Akakçe’de bulunabilir.

Günlük Süt Nedir?

Süt tüketiminin sağladığı faydalar tüm bireyler için önemlidir. Bu doğrultuda tüm bireylerin günde en az 1 bardak süt tüketmesi önerilir. İçilen sütlerin taze olması ise daha önemlidir. Taze sütlerin besin değeri diğer sütlerden daha yüksektir. Bu nedenle günlük süt seçenekleri en taze ürünler olarak değerlendirilebilir. Bu sütlerin kullanıcılara servisinden önce pastörize işlemi uygulanan ürünler bulunduğu gibi uygulanmayan seçenekleri de vardır. Pastörize edilmiş süt ürünleri özellikle içinde bakteri bulundurmadığı için avantajlıdır. 90 derece sıcaklıkta uygulanan pastörizasyon işlemi ile süt içindeki bakteriler öldürülür ve süt steril bir hale getirilir. Bu şekilde sütün içinde bulunan bakterilerin yeniden üremesi için çok uzun süre gerekir ve açılmamış süt ürünleri buzdolabı dışındaki ortamlarda ve oda sıcaklığında tutulabilir. Bu durum sayesinde sütün raf ömrü büyük oranda uzatılabilir. Pastörize seçenekleri değerlendirmek isteyen kullanıcılar ise bunun yerine pastörizasyon uygulanmamış ürünleri tercih edebilirler. Günlük süt markaları her iki alanda da ürünleri kullanıcılara sunar. Bu anlamda günlük süt seçenekleri arasında pastörize edilmiş ürünler görülebilir.

Günlük Süt Faydaları

Günlük olarak üretilen ve kullanıcılara servis edilen süt ürünlerinin birbirinden farklı faydaları bulunur. Bu faydalar özellikle çocuklar üzerinde daha etkilidir. Tüketilen sütlerin içeriğinde bol miktarda bulunan proteinler birbirinden farklı aminoasit çeşitleri tarafından oluşturulur. Süt içeriğinin tüketicilere sağladığı başlıca faydalar ise şu şekilde sıralanabilir:

Tercih edilen süt ürünlerinin tüketimi sağlık açısından son derece önemlidir. Özellikle sütün sağladığı zengin içerik sayesinde çocukların gelişimini desteklemek mümkündür. Protein olarak bilinen besinlerin temelinde amino asitler bulunur. Bu amino asitler çok sayıda monomerden oluşur ve bir araya gelerek proteinleri ortaya çıkarır. Et, yumurta ve süt gibi ürünlerin hepsinde protein bulunsa da bu proteinleri oluşturan amino asit çeşitleri farklı olmaktadır. Bu nedenle tüketilen proteinlerin çeşitliliği son derece önemlidir. Bu şekilde sağlıklı bir gelişim için gereken şartların tamamı sağlanmış olur. Protein çeşitliliğini sağlamak için tercih edilen süt ürünlerinde günlük süt cam şişe seçenekleri tercih edilebilir. Özellikle cam şişede bulunan ürünler çevresi ile hiçbir kontaminasyonda bulunmaz ve gönül rahatlığıyla ailecek tüketilebilir.

Günlük Laktozsuz Süt

Laktoz, sadece sütte bulunan bir şeker türüdür. Farklı miktarlarda ve uzunluklarda bir araya gelmiş monomerlerden oluşur. Bu şekerin tüketilmesi pek çok durumda sağlıklı olsa da belirli tüketicilerin laktoza karşı intoleransı olabilir. İntolerans olarak bilinen durum laktoz içeren ürünlerde yaşanan sindirim zorluğudur. Bundan daha sonraki seviyelerde ise laktoza karşı alerji durumu gözlenebilir. Alerji durumu yaşayan kullanıcıların ciddi reaksiyonlar vermesi söz konusu olabilir. Bu nedenle süt tüketiminden sonra kötü hisseden kişilerin en kısa sürede alerji testi yaptırmaları gerekir. Laktoz içeriklerinin mideyi ve buna bağlı olarak da kişiyi rahatsız ettiği durumların engellenmesi önemlidir. Bu doğrultuda süt ürünlerinin bir kısmından laktoz olarak bilinen şeker uzaklaştırılır. Laktoz içermeyen süt seçenekleri hem günlük süt pastörize hem de normal ürünler için bulunabilir. Bu sayede laktoz alerjisi olan kullanıcılar da hiçbir kısıtlama olmadan tercih etmek istedikleri günlük süt türünü rahatlıkla tüketebilirler. Laktoz alerjisi yetişkinler tarafından kolaylıkla fark edilebilir ancak çocukların bu durumu kendilerinde fark etmesi çok kolay olmayabilir. Bu nedenle çocukların laktoz alerjisi ebeveynleri tarafından takip edilmeli ve ihtiyaca göre laktozsuz seçenekler de değerlendirilmelidir.

Günlük Süt Seçenekleri

Günlük süt tüketmek isteyen kullanıcılar için birbirinden farklı seçenekler bulunabilir. Süt ürünlerinin tamamında yağ vardır. Bu yağlar özellikle sütün üretiminden sonra içinde kalan doğal yağlardır. Bu nedenle sütün içindeki yağların tüketilmesi sağlık açısından son derece faydalıdır. Ancak bu yağların bulunması kimi durumlarda kişilerin istediği seviyelerin daha üstünde kalori alımına sebep olabilir. Yüksek miktarda kalori içeriğine sahip olan yağlı sütlerin tüketiminde kendi diyet programına uygun olmayan kişiler için light seçenekler değerlendirilebilir. Bu light seçeneklerin içinde bulunan yağlar büyük oranda filtrelenir. Bu durum sayesinde sütün kalori değerinin önemli oranda düşürülmesi sağlanabilir. Bu durum sayesinde süt tüketerek protein almak isteyen ancak bu sırada yüksek kaloriye maruz kalmak istemeyen herkes süt tüketebilir. Üstelik sütün içindeki yağın alınması sırasında uygulanan özel teknikler sayesinde sütün protein değerinde düşüş yaşanmaz. Bu durum sayesinde daha düşük kalorili olan süt aynı şekilde sağlıklı kalır. Light süt ürünleri sek içim amacıyla kullanılabildiği gibi mısır gevreği hazırlarken ya da süt gerektiren bir tarif hazırlarken de değerlendirilebilir. Bu ürünler özellikle sporcular için günlük süt tavsiye seçenekleri arasında bulunur.

Günlük Süt Fiyat Seçenekleri

Günlük süt kullanımı pek çok kişi için çok önemlidir. Çocukluk döneminden başlayarak tüm bireylerin bu şekilde sütünü günlük olarak almasını sağlamak gerekir. 1 lt günlük süt fiyatı özellikle bir aile için son derece avantajlıdır. 1 litre olarak tercih edilen şişelerdeki süt 4 adet 250 ml hacmindeki bardağı doldurur. Bu durum sayesinde 4 kişilik bir ailenin tüm üyeleri günde 1 bardak süt içerek protein ihtiyacının bir kısmını karşılamış olur. Bu nedenle düzenli şekilde süt tüketimi yapmak için 1 litrelik günlük süt ürünlerinden her gün satın alınması önerilir. Buna bir alternatif olarak süt ürünlerini belirli aralıklarla çoklu paketler şeklinde alarak hafta boyunca tüketmek de gösterilebilir. Birbirinden farklı aromalara sahip çikolatalı ve meyveli süt çeşitleriyle çocuklara günlük sütü sevdirmek için en iyi süt fiyatları Akakçe’de bulunabilir. Siz de süpermarket ana kategorisinde yer alan süt, kahvaltılık ürünler kategorisinin içindeki süt kategorisinin hemen altında günlük süt ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyalar sayesinde temel ihtiyaçlardan biri olan günlük süt ürünlerini avantajlı fiyat seçenekleriyle alma fırsatını kaçırmayın!