Trompet

Trompet Fiyatları

203 farklı Trompet için fiyatlar listeleniyor.

Midex Trompet Fox Trompet Picaldi Trompet Bonson Trompet Yamaha Trompet Wisemann Trompet

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 9Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 TL üstü
Markası

Gibson Gitar Nefesli Çalgı Aksesuarı Saksafon Blok Flüt Ney Kaval Zurna Trombon Tuba Midex Trompet Fox Trompet Picaldi Trompet

Trompet Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Trompetler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Trompet:
  1. Midex TP-5000 Sib Profesyonel Çantalı Trompet
  2. Fox TP2000-G Gold Trompet
  3. Picaldi JYTR-2000G Gold Deri Kutulu Trompet
  4. HUIOP Trompet Bb B Düz Pirinç Ağızlık Eldivenli Nefis
  5. Bonson XTR001 Gold Trompet Seti

Trompet

Trompet üflemeli çalgılar arasında yer alan silindirik gövdeye sahip bir enstrüman türüdür. “Trompet ne demek?” sorusunun cevabında ise kelime kökeninin anlamı öne çıkar. Trompet kelimesinin Fransızca anlamı uzun, boru şeklinde üflemeli çalgı anlamına gelir. Trompetler uzun yıllar boyunca orkestraların vazgeçilmez müzik aletlerinden biri olur. Tarihine bakıldığında trompet müzik aleti 14. yüzyıldan bu yana eşsiz ezgileriyle müzik severlerin ilgisini çekmeye devam eder. Bugün canlı grup performansları, orkestralar ve popüler trend müzikler dahil birçok alanda trompet kullanımı yaygındır. Trompet markaları tarafından üretilen enstrümanlar yeni başlayanlardan uzmanlara kadar her ihtiyaca cevap vermeyi başarır. Trompet türlerini ve fiyatlarını incelemek için Akakçe üzerinden karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

En Yaygın Trompet Türleri

Trompetler üflemeli çalgılar arasında öne çıkan enstrümanlardan biridir. “Trompet nedir?” sorusuna ise bakırdan yapılan çalgı olarak yanıt verilir. Bakır gövdesinde bir ucunca ağızlık yer alırken ortasından dışa doğru kıvrılmış silindir boru yer alır. Trompet özellikleri arasında öne çıkanlardan biri sığ bir ağızlığa sahip olmasıdır. Bu sayede ses notaların canlı bir şekilde çıkması sağlanır. En yaygın trompet türleri ise şunlar olur:

Trompet çeşitleri en yaygın türleri ile beraber 10’u aşkın tür bulundurur. Geçmişten bugüne müzik dünyasının evrilmesiyle şekillenen enstrümanlar müzik severler için birbirinden farklı çeşit sunar. Bateri ya da tef gibi vurmalı çalgıların aksine trompet üflemeli enstrümanlar arasında yer aldığı için çalan kişiye bağlı olarak seçim yapılması önemlidir. Nefes pratikleri eşliğinde trompet modelleri arasında geçiş yapılabilir. Çeşitli markalar müzik severlerin göz zevkine hitap etmek adına farklı tasarımlarda bulunur. Klasik altın trompet yerini eğlenceli renklere bırakır. Bu tür farklı tasarımlar arasında en yaygın olan mavi trompet rengidir. Müzisyenin tercihine bağlı olarak özel tasarımlar oluşturulabilir.

Trompet Nasıl Çalınır?

Trompetler eşsiz ses notaları ile birçok müzik severin ilgisini çekmeye devam eder. D, Bb, C ya da D trompet türlerini çalmak isteyenler müzik aletinin yapısını öğrenmek isteyebilir. “Trompet nasıl çalışır?” sorusuna ise alanında uzman müzisyenler yanıt verir. Klasik bir trompet ağızlık, ana boru, perde boruları, valf vidası ve başlığı, askı, akert sürgüsü bölümlerinden oluşur. 3 ya da 4 pistonlu trompet çeşitleri bu yapının nefesle birlikte çeşitli ses notaları çıkarmasını sağlar. “Trompet nasıl çalınır?” sorusunda ise doğru tutuş pozisyonları ve günlük nefes pratiklerinin öğrenilmesi önemlidir. En doğru tutuş pozisyonu için sol el yüzük parmağı enstrümanın ortasında yer alan çembere geçirilir. Yüzük parmağının dışında kalan tüm parmaklar trompetin gövdesini kavramak üzere yerleştirilir. Böylece trompet ağırlığı sol el üzerine yüklenmiş olur. Sağ el ise pistonlara basma görevini üstlenir.

Bas trompet dahil tüm türlerde doğru nefes pratiklerini benimsemek önemlidir. Nefesin en ideal şekilde kullanılması için günlük olarak pratikler yapmanız müzik aletini hızlı bir şekilde öğrenmeniz için sizlere fayda sağlayabilir. Trompet müzik aleti üfleme tekniklerinde ise dudak ve ağızlık arasında uyum sağlanmalıdır. Trompetin ağızlığına üflerken dudaklarınızı hafif içeri çekmeniz en doğru üfleme tekniğini oluşturmanız açısından faydalı olabilir. Enstrüman ile daha kalın notalar çıkarmak isterseniz dudak aralığını açık tutmanız önerilir. Tiz seslerde ise hafif açık pozisyon istediğiniz notaları oluşturmanıza yardımcı olur. Büyük ya da mini trompet çalma sürecinde özel bir yetenek gerekmediğini hatırlatmakta fayda var. İsteyen herkes trompet çalgısını öğrenmeye başlayabilir. Fakat bu süreçte düzenli pratik ve emek çalgının en doğru ve güzel şekilde kullanılmasını sağlar. Sizler de eşsiz notalar oluşturmak isterseniz trompet ailesini keşfederek size en uygun olanı bulabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar için Trompet Önerileri

Trompetler uzman müzisyenlerin yanı sıra ezgilerine ilgi duyan meraklıları ile popülerliğini korumaya devam eder. Birçok kişi enstrümanı profesyonel bir şekilde çalmayı hayal ederek öğrenim pratiklerine başlar. Başlangıç için trompet önerileri ise bu aşamada sizlere yardımcı olabilir. Yeni başlayanlara 4 yerine 3 pistol trompet önerileri verilir. Böylece ses notaları üzerinde hakimiyet kurmak daha kolay hale gelebilir. Ayrıca ağır ve büyük yapılardan ziyade daha küçük türlere yönelmeniz başlangıç aşaması için önem teşkil edebilir. Müzik aletini kavrayarak nasıl kontrol edeceğinizi öğrendikten sonra boyutlar arası geçiş yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için trompet önerileri arasında cep ya da Bb trompet türleri öne çıkar. Daha sonrasında C ve D türlerine yönelmeniz faydalı olabilir. Ancak bu aşamada istediğiniz ses notalarını da göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Bazıları daha tiz sesler çıkarırken diğerleri kalın notalara ağırlık verir. Bu nedenle seçeceğiniz modelde bu tür kriterlere de dikkat etmeniz gerekebilir.

Yeni başlayanlar özel bir tür seçtikten sonra birkaç kriteri de göz önünde bulundurmalıdır. Bunlardan ilki ise postür olur. En iyi ses üretmek için dik bir duruş sergilemeniz ve çalgı üzerinde tam hakimiyet kurmanız gerekir. Ardından nefes pratikleri gelir. Rahat nefes alarak hava akımı oluşturmak için düzenli olarak pratik yapmayı sürece dahil edebilirsiniz. Öğrenme sürecinde belirli bir parçayı çalmaya odaklanmak yerine müzik aleti üzerine dikkatinizi toplamayı denemek sizlere fayda sağlayabilir. Zaman işareti, tuş işaretleri, perde, ritim ve tempoya dikkat ettiğiniz sürece istediğiniz her parçayı rahat bir şekilde çalmaya başlamak mümkün hale gelir.

Trompet Fiyat Seçenekleri

Trompetler yeni başlayanlar ve profesyonel müzisyenler tarafından yoğun ilgiyle karşılaşır. En iyi trompet markaları ise sorunsuz ve kazançlı alışveriş deneyimi sunmak adına sizlere kaliteli enstrüman çeşitliliği geliştirir. Trompet fiyatları türüne ve markasında göre farklılıklar gösterebilir. Markalar trompet, flüt ya da keman fiyatları ile tüm müzikseverlere bütçe dostu alışveriş deneyimi sunmayı hedefler. Ucuz trompet fiyatları yeni başlayanlar için ideal aralıklar yaratır. En pahalı trompet türleri ise profesyonel müziksever ya da orkestralar tarafından tercih edilir. Oldukça geniş olan trompet ailesi içerisinde kendi bütçenize ve müzik zevkinize uygun bir model bulmak oldukça kolaydır. Üflemeli çalgılara ilgi duyanlara verilen trompet satın al tavsiyelerini dinlemek için sizler de en iyi markalar arasından seçim yapabilirsiniz. Trompet al seçeneğinden yararlanmadan önce bütçenizi ve çalmak istediğiniz türü belirlemek faydalı olabilir. Ardından trompet türlerini ve fiyatlarını Akakçe üzerinden inceleyebilir, istediğiniz modeli kolaylıkla bulabilirsiniz.