Yaz, Bahçe Oyuncakları Fiyatları ve Çeşitleri

En Popüler Yaz, Bahçe Oyuncakları Ürünleri

Kız Oyun Çadırı Ahşap Kaydırak Altıgen Uçurtma Bej Salıncak Bej Top Havuzu Beyaz Havuz Topu Beyaz Pedalsız Araba Büyük Uçurtma Çıtalı Uçurtma Erkek Kaydırak Erkek Oyun Çadırı Erkek Oyun Evi

Popüler Yaz, Bahçe Oyuncakları Markaları

Bahçe Oyuncakları

Bahçe ve dış mekanları çocuklar için güvenli ve eğlenceli bir oyun alanına çevirebilmek adına çocukların yaşına, zihinsel ve fiziksel becerilerine göre üretilmiş bahçe oyuncakları kullanılabilir. Açık havada vakit geçirmenin çocukların sağlığı için bir gereklilik olduğu bilinen bir gerçektir. Aynı zamanda çocukların yaratıcılığını besler, dikkat süresini uzatır ve üzerlerindeki stresin azalmasına yardımcı olur. Daha sağlıklı bir çocuk gelişimi için bahçede ve dış mekanda çocuğun her gün belirli bir süre boyunca vakit geçirmesi bir gerekliliktir. Çocuğun bahçede zaman geçirirken eğlenmesi ve sıkılmaması için bahçe oyuncakları kullanılabilir. Park bahçe oyuncakları arasında; bir yaşa kadar olan çocuklar için bebek bahçe oyuncakları, daha büyük yaştaki çocuklar için ise okul öncesi bahçe oyuncakları yer alır. Bahçede çocuğun fiziksel gelişimine katkıda bulunacak eğlendirici oyun alanları hazırlamak için yürüteç, bahçe salıncağı, kaydırak ve tahterevalli kullanılabilir. Park bahçe oyuncakları, çocuğun hem tek başına hem de arkadaşları ya da kardeşleriyle sıkılmadan güvenle oynayabileceği oyuncaklardır. Çocuğunuz üç yaşından büyükse anaokulu bahçe oyuncakları dış mekanda eğlenceli vakit geçirmesi için uygun bir seçimdir. Anaokullarında bahçe oyuncağı olarak genellikle sağlam plastik malzemeden yapılmış park oyuncakları ile anaokulu ahşap bahçe oyuncakları kullanılır. Ahşap malzemeden yapılmış park oyuncakları oyuncak seçiminde tercihini plastikten yana kullanmak istemeyenler için uygun bir seçimdir.

Yaz Mevsimine Uygun Bahçe Oyuncakları

Sıcak yaz günlerinde çocukların oynamaktan en çok keyif aldıkları oyuncaklar, suyla oynanabilen oyuncaklardır. Sulu bahçe kaydırağı, çocukların su doldurup boşaltabilecekleri oyuncaklar; çocukların uzun süre boyunca sıkılmadan oynadığı yaz oyuncakları arasında yer alır. Yazın çocukların toprakla oynaması negatif enerjilerini atmaları, ince ve kaba motor becerilerinin gelişmesi açısından önem taşır. Çocukların toprakla oynaması, kürekle kovaya toprak doldurup boşaltması ve şekiller yapması el - göz koordinasyonlarının gelişimine katkıda bulunur. Dikkat problemi yaşayan çocuklar için ilkbahar ve yaz aylarında kum kovası, kürek ve tırmık ile şekillerin bulunduğu setler tercih edilebilir. Kum oyunları da tıpkı su oyunları gibi çocukların uzun süre boyunca sıkılmadan oynayabileceği park bahçe oyuncakları arasında yer alır. Şişme bahçe oyuncakları genel olarak, şişme havuzlar ve hacıyatmaz gibi çocuğun suya birlikte girebileceği oyuncaklardır. Sıcak yaz günlerinde çocuğun en keyif alacağı aktivitelerden biri yüzmektir. Çocuğun hem serinlemesini hem de eğlenmesini sağlayan şişme bahçe havuzları, çocuğun güvenliği için bir yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır.

0-36 Ay Arası Çocuklar için Bahçe Oyuncakları

Hayatın ilk aylarında bebek daha çok annesinin ve babasının kucağında ya da kendi yatağındadır. Bu dönemlerde bebekler günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçirdiğinden dış mekanda da genel olarak anne kucağında ya da pusettedir. Dört ile altı ay civarı bebek hareketlenmeye başlar. Özellikle altı aydan büyük bebekler, tek başına oturabilir ve emekleyebilir. Bu dönemdeki bebekler için oyun çitleri en çok tercih edilen bebek bahçe oyuncakları arasında yer alır. Oyun çitleri, bebek için güvenli ve sınırlı bir oyun alanı oluşturmak için uygun bir seçimdir. Oyun çitleri daha dar ya da daha geniş alanları sınırlandırmak için kullanılabilir. Çitlerin içine oyuncaklar koymak bebeğin çitin içinde sıkılmadan eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olur. Bu dönemdeki çocuklar için kreş bahçe oyuncakları da tercih edilebilir. Kreşlerde kullanılan okul öncesi bahçe oyuncakları genel olarak, plastik park oyuncakları, futbol kalesi ile mini basketbol potası gibi oyuncaklardır. Çocuklar için bahçe oyuncakları seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri oyuncağın, çocuğun ayına uygun olup olmadığıdır. Özellikle ilk üç yaşta çocuklar çok hızlı gelişim gösterirler. Yirmi aylık bir çocuğun güvenle kullanabildiği bir oyuncak, on beş aylık bir çocuk için tehlikeli olabilir. Oyuncak seçiminde çocuğun bulunduğu yaş kadar önemli olan diğer bir faktör de çocuğun zihinsel ve fiziksel becerilerinin, oyuncağın kullanımı için yeterli olup olmadığıdır. İlk altı ayda bebeklerin tek başına oturması beklenir ama bazı bebekler de bunu sonraki aylarda yapabilir. Bu nedenle çocuğu gözlemlemek ve oyuncak seçimini buna göre seçmek gerekir.

Bahçede Kullanılabilecek Tekerlekli Oyuncaklar

Tekerlekli oyuncaklar, çocukların en sevdiği park ve bahçe oyuncakları arasında yer alır. Çocuğun içine binip sürebileceği pedallı ya da pedalsız araçlar bahçede eğlenceli vakit geçirmeye yardımcı olur. Bisikletler ise pedallı ve pedalsız seçenekleri ile farklı yaş gruplarındaki çocuklar için tercih edilebilir. İki yaşındaki çocuklar için pedalsız ve çocuğun ayağını yere sürterek hareket ettirebileceği bisikletler uygun bir seçimdir. Pedallı bisikletler ise iki yaş sonrası, çocuğun pedallarını çevirerek hareket ettirebileceği modellerdir. Pedallı bisiklet ve araçların çocukluk döneminde kullanımının çocuğun özgüven gelişimine katkısı büyüktür. Bir aracı tek başına ve kendi becerisiyle hareket ettirebilen çocuk kendine güvenir, başarabildiği için mutlu olur ve eğlenir. Pedallı araç ve bisiklet modelleri ayrıca çocukların ince ve kaba motor becerilerini geliştirir. Daha çok oturmayı tercih eden çocukların fiziksel aktivitesini çoğaltmak adına pedallı ve pedalsız bisiklet ya da araç modelleri kullanılabilir. Bisiklet ve oyuncak araç seçimi çocuğun yaşına, fiziksel ve zihinsel becerilerine göre yapılmalıdır. İstenmeyen kazaların yaşanmaması için çocuk bisiklet ve oyuncak araçlar içinde tek başına bırakılmamalıdır.

Okul Öncesi Bahçe Oyuncakları

Okul öncesi bahçe oyuncakları genel olarak park oyuncakları olarak bilinse de futbol kalesi, basketbol potası ve masa tenisi oyuncakları da okul öncesi için tercih edilen oyuncaklar arasında yer alır. Hem erkek hem de kız çocuklarını, okul öncesi dönemde spor yapmaya teşvik etmek için oyuncak futbol kalesi kullanılabilir. Futbol kalesi ile çocuk tek başına kaleye topu atarak oynayabilir. Kale, birden fazla çocuğun da keyif alarak oynayabileceği bahçe park oyuncakları arasında yer alır. Basketbol potası ve basketbol topu da çocukların bu dönemde eğlenerek oynayabileceği oyuncaklardandır. Masa tenisi çocuğun iki kişi ile oynayabileceği ve eğlenceli vakit geçirebileceği bir oyuncaktır. Hem dış hem de iç mekanda kullanılabilir. Masa tenisi, çocuğun varsa kardeşleriyle eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olur. Ayrıca bu oyuncak arkadaşlık ilişkilerinin gelişmesi ve iletişim becerilerinin kuvvetlenmesini de sağlar. Masa tenisi, çocuğun el - göz koordinasyonun gelişmesine, dikkatinin artmasına ve çocuğun fiziksel aktivitesini artırmasına yardımcı olur. Okul öncesi dönem için sportif oyuncakların yanı sıra oyuncak bahçe seti ve anasınıfı bahçe oyuncakları tercih edilebilir.

Bahçe Oyuncağı Fiyatları

Çocuk bahçe oyuncakları, genellikle sağlam ve dayanıklı plastik malzemeden üretilir. Sağlam yapıya sahip oyuncaklar, çocuklar tarafından uzun süre boyunca kullanılabilir. Çocukların bahçede eğlenceli vakit geçirmesi için bahçe oyuncakları ucuz ve eğitici seçeneklerdir. En ucuz bahçe oyuncakları genel olarak tek başına satılan oyuncaklardır. Bahçe seti oyuncak modelleri ve park oyuncakları, oyuncak setinin sahip olduğu parça sayısına ve oyuncağın üretildiği malzemeye göre değişkenlik gösterir. Anaokulu bahçe oyuncakları fiyatları da oyuncağın türüne göre değişkenlik gösterir. Park bahçe oyuncak fiyatları ise oyuncağın büyüklüğüne, oyuncak üretiminde kullanılan malzemeye, oyuncağın markasına ve işlevine göre değişir. Akakçe güvenilirliği ile park bahçe oyuncakları fiyatları ve özelliklerini inceleyerek en ucuz bahçe oyuncaklarını bulabilir, çocuğunuz için en güzel oyuncaklara hemen sahip olabilirsiniz.