Tahterevalli

Tahterevalli Fiyatları

56 farklı Tahterevalli için fiyatlar listeleniyor.

Pilsan Tahterevalli Big Tahterevalli Smoby Tahterevalli Ars Park Tahterevalli Bebeji Tahterevalli Edutoys Tahterevalli

Fiyatı Düşen Tahterevalliler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 3Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Yaş Aralığı Cinsiyet Renk

Top Havuzu Hacıyatmaz Uçurtma Havuz Topu Blok Oyuncak Akülü Araba Oyun Seti Bebek Bisikleti Figür Pilsan Tahterevalli Big Tahterevalli Smoby Tahterevalli

Tahterevalli Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Tahterevalliler hangileri?

Bugün Akakçe'de 56 farklı model arasında

En çok satan Tahterevalliler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Tahterevalli:
  1. Pilsan 06-177 Star Tahterevalli
  2. Pilsan 06-177 Star Kırmızı Tahterevalli
  3. Pilsan 06-147 Dino Yeşil Tahterevalli
  4. Pilsan 06-177 Star Mavi Tahterevalli
  5. wudie Doğal Ahşap Tahterevalli Montessori Toys

Tahterevalli

Tahterevalli yaz kış kullanılabilen ve en sevilen dış mekân oyun ekipmanlarından biridir. Eğlenceli olmasının yanı sıra çocukların denge ve koordinasyon becerilerini geliştirmeye yardımcı olur. Birlikte oynamayı seven iki veya daha fazla çocuğunuz varsa, tahterevalli bahçenize eğlenceli bir katkı sağlayabilir. Bahçe tahterevalli modelleri çeşitli boyutlarda, renklerde ve malzemelerde bulunur. En iyi modeller çocuklarınızın yaşına, sahip olduğunuz alanın ölçülerine ve bütçenize bağlıdır. Bazı modeller iç mekân kullanımı için de uygundur. Bu sayede çocuklarınız yıl boyunca tahterevallini keyfini çıkarabilir. Daha büyük çocuklar için geleneksel ahşap tahterevalli tasarımlarından küçük çocuklara yönelik renkli oyuncak tahterevalli modellerine kadar çocuk dostu en iyi ürünleri indirimli ahşap tahterevalli fiyatları ile Akakçe’de bulabilirsiniz.

Tahterevalli Nedir?

‘’Tahterevalli nedir?’’ sorusu, kaldıraç prensibi ile hareket eden ve her iki ucuna en az bir kişinin oturduğu eğlenceli bir oyun aracıdır, olarak yanıtlanabilir. Bununla birlikte ev kullanımı için tasarlanan ürünler ile oyun alanlarında veya parklarda kullanım için tasarlanmış bahçe oyuncakları arasında bazı farklar vardır. Örneğin bir sitenin bahçesine kurulacak ürünlerin güneş, yağmur, rüzgar gibi hava koşullarının yanı sıra uzun süreli kullanıma da dayanıklı olması gerekir. Evde tipi tahterevalli modelleri genellikle günden 30 dakikadan daha az kullanılır. Bu nedenle açık hava modelleri kadar güçlü olmaları gerekmez. Bahçe modelleri, stabilite ve hırsızlığı önlemek için hemen hemen her zaman beton kullanılarak zemine sabitlenir. Ev modelleri genellikle bağımsızdır. Bazıları daha fazla güvenlik için metal mandallar kullanılarak sabitlenebilir. Seçtiğiniz ürünün maksimum ağırlık sınırını bilmek ve güvenlik nedenleriyle buna bağlı kalmak önemlidir. Bahçelerde kullanılan tam boyutlu modeller toplamda 100 ila 180 kg arasındaki ağırlıkları kaldırabilir. Ağırlık sınırı genellikle iki koltuğa eşit olarak bölünür. Örneğin 100 kg kapasiteli bir ürün, her bir koltuk için maksimum 50 kg taşıyabilir. Dış mekan kullanımı için tasarlanan ürünleri soğuk aylarda kulübede veya garajda saklamanız gerekmez. Bununla birlikte, şiddetli yağmur, kuvvetli rüzgar, kar ve don gibi sert hava koşulları, ürünün daha hızlı yıpranmasına neden olabilir. Uzun ömürlü kullanım için soğuk aylarda ürünü kapalı bir alanda saklayabilirsiniz.

Çocuklar için En Eğlenceli Tahterevalli Modelleri

Tahterevalliler ahşap, plastik, metal ve kauçuk gibi çok çeşitli malzemelerden üretilebilir. En iyi ahşap tahterevalli modelleri uzun süre kullanım için ön işleme tabi tutulur. Rahatlık ve dayanıklılık için koltuklar hemen hemen tüm tasarımlarda kalıplanmış plastik malzemeden yapılır. Tipik olarak yukarı ve aşağı hareketin yanı sıra bazı modeller merkezi bir nokta üzerinde de 360° döner. Bu modellerde çarpma riskini en aza indirmek için ekipmanın boyundan en az 30 cm daha uzun olacak şekilde bir oyun çemberi sağlamanız gerekir. Klasik modeller ilkokul çağındaki çocukların çoğuna uygundur. Örneğin 3 ila 8 yaş arası çocuklar için uygun olan bazı ahşap modellerde koltuk başına maksimum kullanıcı ağırlığı 35 kg, toplamda ise 70 kg ile sınırlıdır. Klasik modellerde arkalık bulunmadığı için ekipmanın dikkatli kullanılması gerekir. Küçük plastik tahterevalli çeşitleri yeni yürümeye başlayan çocuklar için en iyisidir. Bazı modeller 10 ay ve üzeri çocukların kullanımına uygundur. Hayvan karakterleri ile eğlenceli ve renkli tasarıma sahip plastik modeller küçük çocuklar için heyecan verici bir hediye seçeneği olabilir. Temizlemesi kolay ve toksik olmayan HDPE gibi dayanıklı malzemelerden yapılan çocuk tahterevalli modelleri hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir. Ortalama 5 kg ağırlığındaki kompakt bir ürün toplam 50 kg ağırlığa kadar aynı anda 2 çocuğu taşıyabilir.

Ev ve Bahçe için En İyi Tahterevalli Nasıl Seçilir?

Tahterevallilerin çoğunda sadece iki koltuk vardır, ancak üç koltuklu veya dört koltuklu bazı seçenekler bulabilirsiniz. İkiden fazla çocuğunuz varsa, ortasında da bir koltuk bulunan üç koltuklu tahterevalli modellerini tercih edebilirsiniz. Dört kişilik modeller, tasarıma göre yanyana ya da önlü arkalı sıralanmış koltuklara sahip olabilir. Modern modeller genellikle çelik, plastik ve kauçuk malzemelerle üretilir. Ahşap tahterevalli çeşitlerinde olduğu gibi, bu modellerde de yukarı ve aşağı gitmenin yanı sıra merkezi eksende dönebilen ürünler bulunur. En iyi modeller tahterevalli hareketinin etkisini azaltmak ve sarsıntıyı hafifletmek için koltukların altında yastıklı tekerleklere sahiptir. Bazı ürünlerde darbeyi azaltmak için yerleşik darbe emici mekanizma bulunur. Ergonomik tasarımlı koltuklar ve yumuşak kavramalı tutamaklar, oyun oynarken çocuklar için konfor düzeyini daha da artırır. Güvenlik özellikleri, bakımından en iyi tahterevalli oyuncak modellerii çocuğunuzun koltuğun arkasından kaymasını önlemek için kalıplanmış sırt bölmelerine sahiptir. Dengeli bir taban ekipmanın güvenli ve sağlam olmasını sağlarken kullanım sırasında hareket etmesini önler. Hem dış hem de iç mekanda için uygun olan bazı tahterevalliler oldukça hafiftir ve kolay taşınır. Kısa sürede demonte hale getirilebilen ürünleri arabanızın bagajında taşıyabilir, açık hava aktiviteleriniz için çocuğunuza eğlenceli bir alternatif sunabilirsiniz.

Tahterevalli Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tahterevalli üzerinde oynarken çocuklarınızı güvende tutmak için atabileceğiniz birkaç adım vardır. İlk olarak, herhangi bir hasar veya olası tehlike olmadığından emin olmak için kullanmadan önce tahterevalliyi kontrol edin. Koltukların ve kulpların çok sıcak, ıslak veya buzlu olmadığından emin olun. Güvenlikten ödün vermemek için aşağıdaki kullanım önerilerini dikkat edin.

Tahterevalli Fiyatları ve Kampanyaları

Ev ve park tahterevalli fiyatları ürünün yapıldığı malzemeye, boyutuna ve ek güvenlik özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Ucuz plastik tahterevalli modelleri ekonomik alışveriş olanağı sunar. Bununla birlikte tek parça olarak tasarlanan ve maksimum güvenlik sunan bebek tahterevalli modelleri daha pahalı olabilir. İster oyuncak ister klasik tahterevalli olsun ürünün boyutu arttıkça fiyatı da artar. Malzeme kalitesine bağlı olarak ev tipi çocuk oyuncakları bahçe tahterevalli fiyatlarına kıyasla daha ucuzdur. Dış mekan çocuk tahterevalli fiyatları, hava koşullarına ve güneşin yıpratıcı etkilerine karşı dayanıklı olduğu için daha pahalıdır. Genellikle metal malzemeler kullanılarak üretilen bu modeller en dayanıklı ürünlerdir. Çocuğunuzun oynaması için kalıcı bir ekipman arıyorsanız, zemine sabitlenen tam boy bahçe modelleri ideal olabilir. Yaş faktörüne bağlı olarak birkaç yıl boyunca kullanmak için tahterevalli at ya da atlı tahterevalli gibi plastik modeller fiyat avantajı sunabilir. Yeni yürümeye başlayan bebekler için tasarlanan bebek oyuncak tahterevalli modellerinden, ilkokul çağındaki çocuklara hitap eden en iyi ürün çeşitlerini anne, bebek, oyuncak ana kategorisindeki, oyuncak kategorisinin altında yer alan yaz, bahçe oyuncakları kategorisinin altındaki tahterevalli kategorisinde bulabilirsiniz. Akakçe ayrıcalıkları ile sunulan en ucuz tahterevalli fiyatları ile avantajlı alışveriş fırsatından yararlanmak için hemen tahterevalli siparişi verebilirsiniz.