Yoğurt Makinesi

Yoğurt Makinesi Fiyatları

65 farklı Yoğurt Makinesi için fiyatlar listeleniyor.

Arçelik Yoğurt Makinesi Weewell Yoğurt Makinesi Fakir Yoğurt Makinesi Beko Yoğurt Makinesi Briz Yoğurt Makinesi Kiwi Yoğurt Makinesi

Fiyatı Düşen Yoğurt Makineleri

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Yoğurt Makineleri

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (65)

Havalı Fritöz Philips Airfryer Kıyma Makinesi Mikser Mutfak Tartısı Vakum Makinesi Meyve Kurutma Makinesi Gıda Termometresi Salça Makinesi Arçelik Yoğurt Makinesi Weewell Yoğurt Makinesi Fakir Yoğurt Makinesi

En Çok Karşılaştırılan Yoğurt Makineleri

Yoğurt Makinesi Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Yoğurt Makinesi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Yoğurt Makineleri hangileri?

Bugün Akakçe'de 65 farklı model arasında

En çok satan Yoğurt Makineleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Yoğurt Makinesi:
  1. Arçelik YM 9242 I Gurme Otomatik Yoğurt Yapma Makinesi
  2. Weewell WYM400 Yoğurt Yapma Makinesi
  3. Fakir Pasteur Yoğurt Makinesi
  4. Beko YM 8242 I Probiyotik Yoğurt Makinesi
  5. Arçelik YM 3200 I Tadı Var Probiyotik Yoğurt Makinesi

Yoğurt Makinesi

Yoğurt makinesi gerekli şartları oluşturarak yoğurt yapımını kolaylaştıran küçük ev aletleridir. Yoğurdun mayalanması için gerekli ısı değerlerini sağlayan yoğurt makinesi doğal ve lezzetli yoğurt üretimi için idealdir. Pek çok markanın üretmiş olduğu yoğurt makineleri geleneksel yoğurt kıvamını oluşturmak için gereken özelliklere sahiptir. Birçoğu A sınıfı olan elektrikli yoğurt makinesi seçenekleri enerji tasarrufunu da ön planda tutar. Yoğurt yapma makinesi kendinize ve sevdiklerinize ihtiyacınız olan miktarlarda ve sağlıklı koşullarda yoğurt yapmanızı mümkün kılar. Kullanımının oldukça basit olması ve az yer kaplaması da yoğurt makinelerinin önemli artılarından biridir. Bütçenize uygun hangi yoğurt makinesi istediğiniz özellikleri bulunduruyorsa Akakçe fırsatlarıyla sipariş verebilirsiniz.

Yoğurt Makinesi Ne İşe Yarar?

Yoğurt makinesi maya ilave edilmiş sütün, mayalanabilmesi için gereken ideal sıcaklıkta sabit ısı verir. Farklı sayılarda kapları bulunan yoğurt yapma makineleri az veya çok miktarda yoğurt yapımına olanak sağlar. Asıl işlevi yoğurdun mayalanmasını sağlamak olduğundan yoğurt mayalama makinesi olarak da adlandırılabilir. Hazır satılan katkı maddeli yoğurtlar kişileri evde yoğurt yapımına yönlendirirken, yoğurt makineleri yoğurt yapımını başarılı ve pratik bir biçimde gerçekleştirir. Makine olmadan yoğurt yaparken gereken ısının sabit tutulamaması, yeterli süre bekletilmemesi gibi birçok sebep yoğurdun istenen şekilde olmasına engel olabildiği için makine kullanımı daha doğru sonuçlar verebilir. Yoğurt makinesi süre ve ısı şartlarını otomatik yapar. Otomatik kapanma özelliğinin olması da fazla elektrik harcanmasını önler. Kullanılan sütün ve yoğurt mayasının kalitesi iyi olduğu sürece yoğurt yapma makinesi ile sağlıklı ve lezzetli yoğurtların elde edilmesi büyük ölçüde kolaylaşır.

Yoğurt Makinesi Özellikleri

Elektronik küçük ev aletleri kategorisindeki en seçkin markaların yoğurt makineleri ile hijyenik ve katkı maddesiz yoğurtlar elde edilebilir. Yoğurt makinesi çeşitleri teknik özellikler, üretim materyalleri ve kapasitesi gibi birçok noktada farklılaşabilir. Weewell, Tefal, Sinbo, Kiwi, Arçelik, Cuisinart ve daha pek çok markanın sunduğu yoğurt yapma makineleri kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Oldukça kullanışlı yoğurt makinesi modelleri kompakt tasarımıyla az yer kaplar. Büyük mayalanma kapları içerisinde yer alan aynı hacimdeki kavanozları bulunur. Seramik, çelik, plastik gibi malzemelerden üretilen yoğurt kaplarındaki BPA içermeyen bu cam kavanozlar sağlık açısından güvenlidir. Kavanozlar elde veya makinede yıkanabilir ve buzdolabında rahatlıkla saklanabilir. Yoğurt yapma makineleri ile genellikle 1 - 2 lt arasında değişen miktarlarda yoğurt hazırlanabilir.

Kapların kapasitesi kadar süt ve maya ekledikten sonra, üzerinde ayarlanabilir gösterge paneli olan yoğurt yapma makinesi 40 - 45 ⁰C arasında değişen mayalanma sıcaklığı ve süresi girilerek mayalanmaya bırakılır. Şeffaf kapağı kapatıldıktan sonra sütteki değişim gözlemlenebilir. Süre dolduğunda otomatik kapanma özelliği bulunan yoğurt yapma makineleri enerjiden tasarruf sağlarken güvenli olması bakımından da tercih sebebidir. Yenilikçi teknolojilerle üretilen yoğurt yapma makinesi modellerinde farklı programların bulunması hem normal hem de süzme yoğurt yapmanıza imkan tanır. Gelişmiş buhar teknolojisi bulunan yoğurt yapma makineleri birkaç farklı otomatik programı sayesinde süzme yoğurda ek olarak yoğurdu 4 saat gibi kısa bir sürede mayalarken, pandispanya ve sütlü tatlıları da yapmanızı mümkün kılar.

Her gün taze yoğurt hazırlamaya yardımcı olan yoğurt makineleri bebeğinizin ihtiyacı olan besin değeri yüksek yoğurtları elde etmeniz için de elverişlidir. Bebeğinizi kendi yaptığınız güvenilir gıdalar ile beslemek istiyorsanız bebek yoğurt makinesi seçimi oldukça pratik kullanım sunar. Süzgeç bulunan modellerde peynir yapımı da mümkündür. Son teknolojiye sahip modellerin aynı zamanda meyveli yoğurt makinesi olması da ailenize sağlıklı lezzetler sunmanızı kolaylaştırır. Yoğurt yapma makinesi büyük miktarlarda üretim yapması gereken işletmeler için de üretilmiştir. Böyle durumlarda sanayi tipi yoğurt yapma makinesi seçilebilir. Ayrıca hızlı yemek hazırlaması gerekenler için çorba makinesi uygun bir tercih olabilir. Sağlıklı pişirme koşullarında yemek yapmak için buharlı pişirici de bir diğer alternatiftir.

Yoğurt Makinesi Nasıl Kullanılır?

Yoğurt yapma makinesi, en basit ev aletleri arasında yer alır. Yoğurt makineleri ile istediğiniz kıvamda ve lezzette hazırlayabileceğiniz ev yoğurdunu yapmadan önce cihazın kullanım talimatlarını dikkatlice okuyarak yapım aşamasına geçmek fayda sağlayabilir. Hazır süte veya taze inek sütüne yoğurt mayası ekledikten sonra mayalanması için yoğurt yapma makinesi gereken ısı değerlerini sabit tutar. Yoğurdun daha katı ve kıvamlı olması için maya eklenmeden önce bir süre kaynatılabilir ve maya daha sonra eklenir. Yoğurt mayalama makinesi açma kapama düğmesi dışında sıcaklık ve süre değerlerini girebileceğiniz gösterge ekranı, cihazın ana gövdesi içinde yer alan kavanozlar ve kapağı sayesinde yoğurdu oldukça pratik bir şekilde hazırlar. Yoğurt makinesi kullanılırken aşağıdaki adımlar takip edilebilir:

Yoğurt Makinesi Yorumları

Yoğurt makinesi, yoğurt tüketmeyi seven herkes için evde doğal yoğurt yapımını kolay hale getirir. Benzer çalışma prensibiyle üretilen yoğurt yapma makineleri arasından size gereken miktarda yoğurt yapabilen modeli seçebilirsiniz. Yoğurt makinesi markaları arasından ihtiyacınızı karşılayan en iyi yoğurt makinesi ürün karşılaştırma özelliği sayesinde rahatlıkla belirlenebilir. Yoğurt yapma makinesi kullananlar tarafından kullanıcı deneyimleri kolaylıkla paylaşılabilir. Hangi yoğurt makinesi modelini seçeceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız yoğurt makinesi yorum bölümü faydalı olabilir. Bu sayede en uygun yoğurt makinesi tavsiye edilen çeşitleriyle kolaylıkla görüntülenebilir. En çok karşılaştırılan ve ilgi gören yoğurt makinelerini inceleyerek de en iyi yoğurt yapma makinesi modelinin hangisi olduğuna karar verebilirsiniz.

Yoğurt Makinesi Fiyatları

Yoğurt makinesi çeşitleri kapasiteleri, üretim malzemeleri, farklı ısı programları bulundurması, gösterge paneli gibi pek çok farklı ayrıcalığa sahiptir. Var olan özelliklere bağlı olarak yoğurt makinesi fiyatları değişkenlik gösterebilir. Endüstriyel yoğurt yapma makinesi yüksek miktarlarda yoğurt üretimi sağladığından fiyat bandı biraz daha yükselebilir. Yoğurt makinesi Akakçe avantajlarıyla ayrıntılı olarak incelenebilir. En ucuz yoğurt yapma makinesi en düşük fiyat filtrelenerek bulunabilir. Fiyat karşılaştırma özelliğini sayesinde uygun fiyatlı yoğurt makineleri arasından bütçenize hitap edeni seçebilirsiniz. Beğendiğiniz markaların yoğurt makinesi modellerini marka filtrelemesi yaparak görüntüleyebilir, ilgilendiğiniz yoğurt makinesi modelindeki fiyat değişimlerini takip et butonunu kullanarak da gözlemleyebilirsiniz. Evlerinizde sağlıklı ürünler tüketmek için yoğurt makinelerini inceleyebilirsiniz.