Alüminyum Folyo

Alüminyum Folyo Fiyatları

281 farklı Alüminyum Folyo için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
Market alışverişini de Akakçeden yap!
Piknik Alüminyum Folyo Koroplast Alüminyum Folyo Cook Alüminyum Folyo Parex Alüminyum Folyo Sera Alüminyum Folyo Burpak Alüminyum Folyo

metre En Ucuz Alüminyum FolyolarTümü

Fiyatı Düşen Alüminyum FolyolarTümü

Çok Satanlarmetre En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 12Sonraki

Filtrele
Markası Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Karton TabakKöpük TabakPlastik KaşıkÇayPlastik BıçakPlastik ÇatalFırın PoşetiAlüminyum KapPipetPiknik Alüminyum FolyoKoroplast Alüminyum FolyoCook Alüminyum Folyo

En Çok İlgi Gören Alüminyum Folyolar

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Alüminyum Folyo Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Alüminyum Folyolar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Alüminyum Folyo:
  1. PİKNİK ALÜMİNYUM FOLYO 10 MT
  2. Koroplast 15 m
  3. Cook 30 cm x 15 m
  4. Cook 10 m
  5. Parex 15 m
<

Alüminyum Folyo

Alüminyum folyo, eskiden değerli bir metal olarak çıkarılan fakat artık yaygın olarak bulunan alüminyumun ince plakalar halinde kesilmesi sonucu ortaya çıkan bir üründür. Mutfakta genelde çeşitli gıdaları saklama ve sarma amacıyla kullanılan bu folyonun bir yüzeyi parlak, öteki yüzeyi ise mattır. Ancak bazı markalar her iki yüzeyi de mat olan alternatifler sunabilir. Yüzeyin parlaklık oranı her ne olursa olsun, alüminyum folyoların saflık derecesi %98’dir. Ayrıca yüzeyde, hava sirkülasyonunun oluşmasını sağlayan delikler bulunur. Bu delikler ürünlerin esneklik oranlarını artırmada da rol oynar. Plakalar ince ve esnek oldukları için farklı gıdaları muhafaza etmek için rahatlıkla kullanılabilir ve yüzeydeki delikler, gıdaların oksijenle temas etmesine imkan tanıdığı için yiyecekleriniz kolay bozulmaz. Alüminyum folyolu pişirme kağıdı çeşitleri fırın kullanımı için uygundur. Yapısı dolayısıyla yemeklerin tat ve kokularının birbirlerine karışmalarını engelleyen alüminyum folyo çeşitleri, piyasada farklı boy ve alternatifler ile satışa sunulur. Bunların arasında standart tipteki alüminyum folyolar, çift taraflı folyolar ve alüminyum yemek kapları bulunur.

Alüminyum Folyoların Özellikleri

Bir ürünün işlevselliği, o ürünün özelliklerine ve kullanıcıların söz konusu özelliklere karşı duydukları ihtiyaca göre değişiklik gösterebilir. Aynı durum alüminyum folyo çeşitleri için de geçerlidir. Dolayısıyla hangi çeşidini alacağınıza karar vermeden önce ürünlerin işlev ve özelliklerini dikkatli bir şekilde incelemek iyi bir fikir olabilir. Alüminyum folyo özellikleri, kullanım amaçlarına bağlı olarak birtakım farklılıklar sergiliyor olsa da temelde benzer özelliklere sahip oldukları söylenebilir. Bu özellikler ise kimyasal ve teknik olmak üzere iki kategoride incelenebilir. Alüminyum folyoların kimyasal özellikleri içinde bulundurduğu boksit, potasyum amalgam ve alüminyum klorür gibi maddelerden gelir. Bu maddeler, toz potasyum ile birleştirilip kimyasal bazı işlemlerden geçirilerek kütle haline getirilir. Daha sonrasında ise bu kütlelerden ince plakalar kesilir ve folyolar elde edilir. Elde edilen folyoların teknik özellikleri ise yumuşak, esnek ve hafif olmasıdır. Ürünlerin rengi, metalin hava ile temasından dolayı gerçekleşen bir reaksiyon sonucu gümüşe yakın bir ton alır.

Her İhtiyaca Uygun Alüminyum Folyo Boyutları

Ürünlerde kullanım kolaylığı sağlamak, üreticilerin önde gelen amaçlarından biridir. Bu yüzden bir ürün farklı boyut alternatiflerine sahip olabilir. Aynı şekilde, alüminyum folyo çeşitleri de kullanıcılara değişik seçenekler sunar. Büyük alüminyum folyolardan ya da hazır kesilmiş halde satışa sunulan küçük folyolardan dilediğiniz ölçülerde tercih yapabilirsiniz. Büyük boyuttaki ürünler tasarruf açısından daha uygun olabilir. Ancak küçük boyutlarda kesilmiş alüminyum folyo alternatifleri de sıkça kullanılır. Pratik kullanıma önem verenler, önceden kesilmiş olan bu folyoları tercih edebilir. Özellikle de borcam ve servis tepsisi gibi geniş ürünlerin kaplanmasında geniş alüminyum folyo alternatifleri kullanılır. Böylece kaplanmak istenen alan için birden fazla folyo kullanılmasına gerek kalmamış olur. Siz de farklı amaçlar için birbirinden farklı ürünler satın almak istiyorsanız, hangi boyutlara ihtiyaç duyduğunuzu önceden belirleyebilirsiniz. Alüminyum ruloları sabit bir uzunluk ölçüsüne sahip değildir. Çünkü her marka farklı ebatlarda üretim yapar. Dolayısıyla hangi folyoyu alacağınıza karar verirken ambalaj üzerinde yazan rulo ebatlarını inceleyerek sizin için uygun olan ölçüyü kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Eğer hangi ölçünün uygun olacağından emin olamazsanız, büyük boy bir ürün alıp sonrasında makas yardımıyla folyoyu küçültebilirsiniz.

Alüminyum Folyo Çeşitleri ve Kalınlıkları

Alüminyum folyo gibi gündelik yaşamda sıkça kullanılan ürünlerin farklı çeşitlere ve boyutlara sahip olması önemlidir. Çünkü bu sayede ürünler, müşterilerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir. En çok tercih edilen folyolardan biri de çift taraflı olanlardır. Çift taraflı folyo çeşitlerinin bir tarafı alüminyum folyo, diğer tarafı ise pişirme kağıdı şeklinde üretilir. Yanmaz alüminyum folyolar kullanılarak üretilen bu çeşitler, normal folyo modellerinin aksine fırın tepsisine yerleştirilebilir. Çünkü arada bulunan pişirme kağıdı katmanı sayesinde aluminium folyoda bulunan toksinlerin yiyeceklere ulaşması engellenmiş olur. Bu ürünlerin kalınlığı tercih edilen markaya göre değişebilir. Ancak standart alüminyum folyolardaki kalınlık dereceleri çift yüzeyli üretilenlere göre daha farklı olabilir. Çünkü mutfak folyolarının üretiminde tercih edilen belirli kalınlık oranları vardır. Bu oranlar mikron adı verilen bir birim ile ölçülür. Ölçüler 6 mikrondan başlar ve 150 mikrona kadar çıkabilir. En sık tercih edilen ve dolayısıyla en sık üretilen mikron birimleri 7 ile 12 arasında değişiklik gösterir. Yiyecekleri sarma amacıyla üretilen folyolar ise kimi zaman 9 ya da 13 mikron kalınlığında üretilebilir. Ancak 13 mikrondan fazla kalınlıkta olan ürünler, kalın alüminyum folyo kategorisine girer. Her folyo türü, yine mikron ölçüsüyle açılan bazı deliklere sahip olmak zorundadır. Söz konusu olan deliklerin çapı ise en fazla 24 mikron büyüklüğünde olduğu için bu deliklerin gözle görülmesi mümkün değildir. Delikler sayesinde folyo belirli bir oranda esneklik kazanır ve hava sirkülasyonu sağlar. Böylece yiyeceklerin kokusu birbirine karışmaz.

Alüminyum Folyoların Mutfakta Kullanımı

Folyo çeşitlerinin farklı kullanım alanları olsa da mutfak alüminyum folyoların en sık kullanıldığı yerlerden biridir. Genellikle yiyecekler, tat ve kokularının birbirine karışmaması amacıyla alüminyum folyolara sarılarak saklanır. Aynı zamanda alüminyum kap gibi künefe, fırın sütlaç benzeri tatlıların ve pişmiş gıdaların paketlenmesinde kullanılan malzemeler de bu maddeden yapılır. Ancak kap türündeki ürünler sert alüminyum folyodan yapılırken diğer folyolar ince ve yumuşak malzemeden üretilir. Alüminyum folyo çeşitleri daha çok mutfakta kullanıldığı için yanmaya dayanıklı özelliklere sahiptir. Fakat bu durum, klasik folyoların ısıtma ve pişirme sırasında kullanılabileceği anlamına gelmez. Çünkü alüminyumun fırın gibi ortamlara sokulması çeşitli toksinlerin oluşmasına sebep olur. Bu toksinler pişme esnasında yiyeceklere sinip kullanıcılara zarar verebileceği için pişirme kağıdı özelliği olmayan folyoların fırında kullanılması tavsiye edilmez. Sonuç olarak bu ürünler, buzdolabı gibi soğuk ortamlarda asit içermeyen besin maddelerinin ve pişirilmemiş gıdaların saklanması için tercih edilebilir. Dondurulmuş gıdaların da bu ürünlere sarılıp saklanmamasına dikkat edilmelidir.

En Uygun Alüminyum Folyo Fiyatları İçin Akakçe

Alüminyum folyolar sadece mutfak ortamında değil başka alanlarda da kullanılır. Örneğin eşyaların yerini değiştirirken yerde çizikler olmaması için mobilya ayaklarını folyoya sarabilir, dibi tutan tencere ve tavaları folyo yardımıyla temizleyebilir ya da ütü yapımı sırasında masa kılıfının altına alüminyum folyo yerleştirerek kırışıklıkları kolayca açabilirsiniz. Bu ürünleri evde enerji tasarrufu yapmak için de kullanabilirsiniz. Odalardaki radyatörlerin arkasına alüminyum folyo sarılı bir karton koyarak ısının her yere yayılmasını sağlayabilirsiniz. Size çok yönlü bir kullanım imkanı sunan alüminyum folyo çeşitlerine Akakçe üzerinden ulaşabilirsiniz. Böylelikle farklı markaların sunduğu fiyat tekliflerini karşılaştırabilir ve ürün fiyatlarını düşükten yükseğe doğru sıralayarak en ucuz ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Farklı markalar ve ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için kullanıcı yorumlarına bakabilirsiniz. Alüminyum folyo fiyatlarını inceledikten sonra mutfakta en çok ihtiyaç duyacağınız ürünlere de göz atabilirsiniz. Örneğin kağıt havlu fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir ve bütçenize uygun alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Kampanya ve indirim dönemlerinde bu ürünleri toplu şekilde alarak hesaplı bir alışveriş yapabilirsiniz.