Pişirme Kağıdı

Pişirme Kağıdı Fiyatları

350 farklı Pişirme Kağıdı için fiyatlar listeleniyor.

Akakçe ile çok sesli alışveriş! Keşfet
Market alışverişini de Akakçeden yap!
Roll-Up Pişirme Kağıdı Cook Pişirme Kağıdı Koroplast Pişirme Kağıdı Parex Pişirme Kağıdı Nostik Pişirme Kağıdı Poppy Pişirme Kağıdı

Fiyatı Düşen Pişirme KağıtlarıTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 15Sonraki

Filtrele
Markası Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Karton BardakStreç FilmBuzdolabı PoşetiPlastik TabakPlastik BardakKarton TabakKöpük TabakPlastik KaşıkÇayRoll-Up Pişirme KağıdıCook Pişirme KağıdıKoroplast Pişirme Kağıdı

En Çok İlgi Gören Pişirme Kağıtları

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Pişirme Kağıdı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Pişirme Kağıdı Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Pişirme Kağıtları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Pişirme Kağıdı:
  1. Roll-Up 37 cm x 50 m Yağlı
  2. Cook 37 cm x 8 m Yağlı
  3. Cook 37 cm x 8 m 2'li Paket Yağlı
  4. Cook Kesilmiş 42x37 cm 16 Yaprak
  5. Green Yağlı - Green 37 cm x 50 m

Pişirme Kağıdı

Mutfakta kullanılan pek çok ekipman daha lezzetli ve sağlıklı yemekler yapmaya yarar. Bu noktada yemeklerin lezzetli ve sağlıklı olması kadar pratik şekilde hazırlanması da önemlidir. Özellikle yüksek oranda yağ içeren, mutfak malzemelerini ve tepsileri kirleten yemeklerin yapılması durumunda son derece pratik bir yöntem tercih edilebilir. Pişirme kağıdı olarak bilinen kağıt kullanılarak özellikle fırın tepsisinin yüzeyinin kirlenmemesi sağlanabilir. Pişirme kağıdı olarak bilinen bu kağıt çok incedir ve yemek tabakası ile kap arasında bir bariyer oluşturur. Kağıdın sağladığı avantajlar sadece kirlenme noktasında etkili değil. Buna ek olarak tepsiye ya da kaba yapışan yemeklerin pişirildiği durumlarda da tercih edilebilir. Bu şekilde yemeklerin kaba yapışması, yanması ve bunlara bağlı olarak sunum sırasında dağılması gibi sorunlar yaşanmaz. Bu anlamda en çok tanınan markalar Roll-up, Koroplast, Cook, Parex ve Carrefour olarak bilinir ve tüm bu markaların birbirinden cazip pişirme kağıdı en ucuz modelleri Akakçe’de bulunabilir. Mutfak sarf malzemeleri arasında en çok bilinen ürünlerinden biri olan pişirme kağıdının kullanımı ve malzeme kalitesi anlamında dikkat edilmesi gereken farklı noktalar bulunur.

Pişirme Kağıdı Ne İşe Yarar?

Yağlı kağıt olarak da bilinen “Pişirme kağıdı ne işe yarar?” sorusunu cevaplamak için öncelikle bu ürünün hangi amaçla kullanıldığını anlamak gerekir. Yemek pişirme kağıdı, özellikle fırında pişirilen yemeklerin yapışmasını, yanmasını engellemek için kullanılan bir malzemedir. Üretildiği malzemeler sebebiyle sağlık açısından hiçbir zararı bulunmaz. Bu nedenle yüksek sıcaklık değerlerinde bile gıdalar ile temas etmesi sakıncalı değildir. Buna ek olarak fırın ortamındaki yüksek sıcaklık değerlerinde herhangi bir şekilde erime, yanma ya da bozulma durumu gözlenmez. Doğal pişirme kağıdı ürünleri ile birbirinden pratik ve sağlıklı tarifler yapılabilir. Aynı zamanda bu kağıtların üretiminden sonra herhangi biri işlem uygulanmaması durumunda pişirme kağıdı kahverengi olarak üretilmiş olur. Bu işlem doğal kağıtların üretiminde kullanıldığı için genel olarak pek çok kullanıcı tarafından dikkat edilen noktalardan biridir. Yağlı kağıdın kullanım sıklığına göre pişirme kağıdı 8 metre ya da pişirme kağıdı 50 metre gibi farklı seçenekler değerlendirilebilir. Düşük kullanım hızına sahip evlerde ya da mutfaklarda da yüksek miktarda pişirme kağıdı alınabilir. Bu durum özellikle pişirme kağıdının bozulma durumu olmadığı için uzun süreler boyunca kullanımını mümkün kılar.

Pişirme Kağıdı Çeşitleri

Pişirme kağıtları farklı çeşitlere sahip olsa da kullanım şekli ve amacı tüm ürünler için aynıdır. Özellikle iki yüzey arasında kayganlık sağladığı için yapışmayı engelleyen bu ürünler, mutfakta zaman geçirmeyi seven kullanıcıların vazgeçilmez ürünlerinin başında gelir. Yağlı pişirme kağıdı 50 metre gibi büyük seçenekler daha çok profesyonel mutfaklara özeldir. Bu ürünler sürekli olarak ve yüksek porsiyonlarda yemek yapan tesislerde harika bir kullanım sunar. Bu nedenle mutfak kağıdı silikon ürünlerinin uzunluğu, kullanım süresini belirleyen en önemli parametrelerden biridir ve bu ürün için çeşitleri oluşturur. Buna ek olarak yağlı kağıtlar üzerinde bulunan desenler de çeşitlerin oluşmasında önemlidir. Özellikle desenli pişirme kağıdı modelleri daha şık mutfak ekipmanları elde etmek için tercih edilir. Birbirinden farklı ve renkli pişirme kağıdı ürünleri ile mutfağınızla uyumlu ekipmanlar kullanabilirsiniz. Üstelik yemek yaparken eğlenmek ve sunumlarınıza da neşe katmak için farklı tasarımlara sahip kağıtları tercih edebilirsiniz. Bu tasarım ürünleri çocuklara yemek yapmayı ve yemeyi sevdirmek için de önemlidir. Tasarımların dikkat çekici olması çocukların daha çok ilgilenmesini ve sevmesini sağlar.

Pişirme Kağıdı Boyutları

Yağlı kağıtlar için verilen boyutlar standarttır. Bu boyutlar özellikle ev tipi kullanımda son derece yaygın olduğu için en çok bu boyutlarda ürün bulunur. Genellikle 37 cm x 42 cm uzunluğundaki kenarlara sahip olan bu kağıtlar, dikdörtgen tasarımda olan fırın tepsilerine sığacak şekilde üretilir. Yağlı kağıdın tepsiden daha küçük olması durumu istenmez. Bunun nedeni kağıdın daha küçük olduğu durumlarda altından sızan yağların tepsiyi kirletmesi durumudur. Ayrıca bu yağlar yüksek ısı ile yanarak kağıdın tepsiye yapışmasına da sebep olabilir. Bu nedenle en iyi pişirme kağıdı boyutu, standart fırın tepsilerinden daha büyük olacak şekilde tasarlanan boyutlardır. Mutfakta kullanılan beyazlatılmamış pişirme kağıdı daha az bulaşık çıkarmayı ve pratik kullanımı sağlamak için tercih edilen plastik tabak ürünleri gibi daha az bulaşığın kirlenmesini sağlar. Bu şekilde yıkanması büyük olan fırın tepsisi ya da borcam gibi parçaların kirlenmeden kullanılması sağlanabilir. Daha az bulaşık kirlenmesi ise su ve deterjan tüketimini düşürdüğü için hem zamandan hem de maliyetten tasarruf edilmesine imkan tanır. Bunun dışında profesyonel kullanım amacıyla üretilen, daha büyük boyutlara sahip yağlı kağıtlar da bulunabilir. Bu kağıtlar tercih edilen büyük boyutlu kaplar ve tepsiler ile uyum sağlayacak şekilde üretilir.

Pişirme Kağıdı Kullanımının Avantajları

Mutfakta yapılan pek çok yemek için yağlı kağıt kullanımı önemlidir. Bu kağıtların özellikle yüksek sıcaklıktan etkilenmemesi fırın ve ocaklarda kullanım imkanı sağlar. Bu nedenle pişirme amacıyla kullanılan bu kağıt ürünleri mutfakta çok geniş bir alanda tercih edilebilir. Bu kağıtların tercih edilmesini sağlayan en önemli avantajlardan biri de kalıpta ekstra yağlama gerektirmemesidir. Bu durum hem sıcak hem de soğuk olarak hazırlanan yemeklerde büyük kolaylık sağlar. Bu sayede yemeğin kaba yapışması engellenir. Aynı zamanda yemek yapmak için kullanılan kabın kirlenmesi de engellenmiş olur. Ayrıca bu ürünlerin birbirinden pratik kullanım alanları şunlardır:

Pişirme Kağıdı Fiyatları

Yağlı kağıt ürünlerindeki fiyat seçenekleri boyut, miktar ve özellikler açısından farklılık gösterebilir. Bu ürünleri almak isteyen pek çok kullanıcı “Pişirme kağıdı nerede satılır?” sorusunun cevabını merak edebilir. Geniş ürün yelpazesi ile birbirinden farklı ve kaliteli ürünleri barındıran Akakçe’de en iyi seçenekler bulabilir, farklı filtrelerle ürünleri değerlendirebilir ve satın alabilirsiniz. Aynı şekilde pişirme kağıdı fiyatları arasında kıyaslama yapabilir, farklı markaların sağladığı avantajlar ile fiyatlarını değerlendirebilirsiniz. Tüm bu kıyaslamalar sonucunda hem bütçeniz hem de ihtiyaçlarınız için en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Ayrıca pratik kullanımı arttırmak için hazır boyutlarda bulunan, üretim sonrasında kesilmiş ürünleri tercih edebilirsiniz. Sıradan yağlı kağıt ürünleri belirli uzunluğa sahip bir rulo halinde gelirken kullanıcı tercihine göre hazır kesilmiş modeller de alınabilir. Bu sayede ev ortamında eşit şekilde kesim yapılamaması sorunu da tamamen ortadan kalkmış olur. Büyük ölçülere sahip fırın ve kaplar kullanan aşçılar ve şefler ise genişliği sabit, uzunluğu kullanıcı tarafından belirlenen standart ruloları tercih edebilirler. Bu şekilde kağıtlar, farklı boyuttaki kaplarda da rahatlıkla kullanılabilir ve boyut sıkıntısı yaşanmaz. Siz de süpermarket ana kategorisi içerisinde mutfak sarf malzemeleri kategorisinde yer alan pişirme kağıdı ürünlerini bulabilirsiniz. En uygun fiyatlı yağlı kağıt ürünlerini inceleme, ürünler arasında kıyaslama yaparak en iyi ürüne karar verme fırsatını kaçırmayın!