Çok Amaçlı Temizleyici

Çok Amaçlı Temizleyici Fiyatları

1.463 farklı Çok Amaçlı Temizleyici için fiyatlar listeleniyor.

Philips Çok Amaçlı Temizleyici Asperox Çok Amaçlı Temizleyici Quick&Shine Çok Amaçlı Temizleyici Amway Çok Amaçlı Temizleyici Selsil Çok Amaçlı Temizleyici Siemens Çok Amaçlı Temizleyici

lt En Ucuz Çok Amaçlı Temizleyiciler

Tümü

Fiyatı Düşen Çok Amaçlı Temizleyiciler

Tümü

ÇOK SATANLAR ltEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (1.463)

Sıvı Sabun Kolonya Oda Kokusu Mutfak Yüzey Temizleyici Koku Giderici Sinek Kovucu Genel Böcek İlaçları Fare Zehiri Philips Çok Amaçlı Temizleyici Asperox Çok Amaçlı Temizleyici Quick&Shine Çok Amaçlı Temizleyici

En Çok Karşılaştırılan Çok Amaçlı Temizleyiciler

Çok Amaçlı Temizleyici Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Çok Amaçlı Temizleyici Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Çok Amaçlı Temizleyiciler hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.463 farklı model arasında

lt en ucuz Çok Amaçlı Temizleyiciler hangileri?

En çok satan Çok Amaçlı Temizleyiciler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Çok Amaçlı Temizleyici:
  1. Philips CA6704/10 Yağ Çözücü Tablet
  2. Asperox Sarı Güç Leke Temizleyici Sprey 1 lt
  3. Philips CA6700/10 Espresso Makinesi Kireç Temizleme Solüsyonu
  4. Quick&Shine 2973320100 Kurutma Makinesi Koku Kapsülü
  5. Amway Home L.O.C 1 lt 2'li Çok Amaçlı Temizleyici

Çok Amaçlı Temizleyici

Farklı yüzeylerdeki kirlerin ve lekelerin giderilmesi için kullanılan çok amaçlı temizleyici ürünler, kullanım alanının geniş olması nedeniyle oldukça bütçe dostudur. İçerdiği bileşenler sayesinde ıslak zeminden ahşaba, metalden plastiğe hemen her yerde kullanıma uygun olan çok amaçlı temizleyiciler, uygulama alanına zarar vermemesiyle öne çıkar. Çok amaçlı temizleyici çeşitleri, her bir alan için farklı temizlik ürünü satın alma ihtiyacını ortadan kaldırdığı için yoğun ilgi görür. Genellikle parfümü olan ve aşındırıcı özellikte olmayan çok amaçlı temizlik ürünleri, sprey, köpük, macun, jel, toz veya konsantre sıvı formda olabilir. Hemen her kullanım alışkanlığına uygun türü bulunan çok amaçlı temizlik ürünleri ev ve ofislerin yanı sıra otomobillerden bisikletlere, bahçe mobilyalarından oyuncaklara pek çok alanda kullanıma uygun olmasıyla öne çıkar. Genellikle leke çıkarma, yağ ve kir giderme gibi özellikleri bulunan çok amaçlı temizleyici çeşitleri arasında buğulanma önleyici, kireç sökücü, pas giderici, parlatıcı gibi ek işlevlere sahip olanlar da bulmak mümkündür. Siz de çeşitli temizlik uygulamalarında kullanmak için çok amaçlı temizleyici almak istiyorsanız Akakçe’den yardım alarak satış seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Çok Amaçlı Temizleyici Özellikleri

Hemen her alanda temizlik yapmak amacıyla kullanılması için üretilen çok amaçlı temizleyiciler, farklı yüzeylere uygun olmasıyla öne çıkar. Genel temizleyici olarak da bilinen ve oldukça geniş bir seçkiye sahip çok amaçlı temizleyici çeşitleri, mutfak, banyo, balkon, salon gibi alanlardaki hemen her türlü eşyanın ve yüzeyin temizlenmesinde kullanılabilir. Bununla birlikte bazı çok amaçlı temizleyici deterjanlar otomobillerden fabrikalara kadar farklı alanlarda kullanılabilecek niteliktedir. Çok yönlü olmasıyla öne çıkan temizlik gereçlerinin tamamı birden fazla alanda kullanılabildiğinden çok amaçlı olarak adlandırılmakla birlikte her yerde kullanıma uygun olmayabilir. Dolayısıyla satın almadan veya kullanmadan önce ambalaj üzerinde yer alan kullanım alanlarına dikkat etmekte fayda vardır. Örneğin, ocak - fırın- davlumbaz- ıslak zemin gibi alanlarda kullanıma uygun olan genel amaçlı temizlik spreylerinin büyük bir kısmı ev tekstillerinde kullanıma uygun değildir. çamaşırlardan halılara, perdelerden koltuklara kadar ev tekstillerinde kullanılan çok amaçlı temizleyici çeşitleriyle mutfak ve banyo temizliğine yeterli olmayabilir.

Kullanıcılara kolaylık sağlaması açısından genellikle kullanıma hazır halde ambalajlanan çok amaçlı yüzey temizleyici çeşitleri, sıvı, jel, macun, köpük gibi değişen formlarda olabilir. Bunların yanı sıra toz formunda olup su ile karıştırılarak kullanılması gereken çok amaçlı deterjanlar da bulmak mümkündür. Formülüne göre kullanım alanı kadar kullanım şekli de değişiklik gösteren temizlik malzemelerinin bazılarının etkili olabilmesi için temizlenecek yüzeyde ortalama 15 dakika beklemesi gerekir. Bazıları ise yağ, kir ve lekelere hemen etki edecek şekilde formüle edilir. Çok amaçlı temizleyici çeşitlerinin bazılarında çamaşır suyu bulunurken bazılarında ise sirke, karbonat gibi içerikler yer alır. Dolayısıyla bazı içerikleri kullanmayı tercih etmeyenlerin ambalajda yer alan içindekiler kısmını okuması tavsiye edilir. Kullanıcıların temizlik malzemelerine daha az bütçe ayrılmalarını sağlayacak kadar avantajlı olan çok amaçlı temizleyici ürünleri arasında tamamen organik veya vegan içerikli olanlar da vardır.

Çok Amaçlı Temizleyici Çeşitleri

Vegan ve vegan olmayan olarak ikiye ayrılan çok amaçlı temizleyiciler, form, formül, kullanım alanı ve miktar açısından pek çok seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler arasında yer alan çok amaçlı temizleyici sprey, oldukça yoğun ilgi görür. Sprey olduğundan kolay uygulanan ve en uzak noktalara dahi ulaşan deterjanlar, uygulama yüzeyinde köpük oluşturarak kirlerin çözünmesine yardımcı olur. Sprey olarak kullanıcıların beğenisine sunulan çok amaçlı temizleyici modellerinin tamamen köpük formunda olanları da vardır. En sık tercih edilen genel temizlik ürünleri arasında jel forma sahip olanlar dikkat çeker. Temizlenecek yüzeye yeterli miktarda alınarak su ile seyreltilip kullanılan jel temizleyiciler, uzun kullanım ömrü ile öne çıkar. Ekonomik olan çok amaçlı genel temizleyici çeşitleri arasında konsantre formüle sahip olanlar yoğun ilgi görür. Seyreltilmesi gerekmeyen temizleyicilere kıyasla daha uzun süreli kullanım sağlayan konsantre temizleyiciler, kapak ölçüsü ile kullanılır. Örneğin, genellikle 1500 ml olarak satışa sunulan konsantre yüzey temizleyiciler, 10 litre suya 1 kapak deterjan şeklinde hazırlanır.

Kireç çözücü tabletlerden temizlik macunlarına değişik seçeneklerin de yer aldığı çok amaçlı temizleyici çeşitleri, fırça, sünger, buharlı temizleme makinesi, mikrofiber bez, ovma teli gibi farklı ev temizlik gereçleri ile uygulanır. Bazı çok amaçlı temizleyici deterjanların yüksek performans gösterebilmesi için sıcak su veya buharla aktif edilmesi gerekirken bazılarının ise ısıtılmaması gerekir. Temizleme performansları birbirinden farklı olan çok amaçlı temizleyici modellerinin büyük kısmı oldukça hoş kokuludur. Beyaz sabundan temiz çarşaf kokusuna, lavantadan çama çeşitli parfümlerle desteklenen genel amaçlı temizleyiciler, oda parfümü kullanılmış kadar hoş bir koku bırakır. Parfümlü temizleyicileri kullanmayı tercih etmeyenlere özel tamamen parfümsüz olarak formüle edilen genel temizlik ürünleri de vardır. Tüm bunların yanı sıra çok yönlü kullanıma uygun olarak üretilen temizlik malzemeleri, farklı gramajlarda satışa sunulur. Böylece kullanıcılar ihtiyaç duyduğu miktarda çok yönlü temizleyici satın alabilir.

Çok Amaçlı Temizleyici Kullanımı

Formül farklılıkları ile dikkat çeken çok amaçlı temizleyiciler farklı şekilde uygulanabilir. Bu noktada temizleyiciden maksimum verim alabilmek ve uygulama yüzeyine zarar vermemek için üreticinin kullanım tavsiyelerinin yer aldığı ambalajı okumakta fayda vardır. Örneğin, konsantre olan çok amaçlı temizleyici çeşitleri, değişen oranlarda su ile seyreltilerek kullanılırken yağ - pas - kireç çözücülerin ise uygulama yüzeyinde belli bir süre beklemesi gerekir. Çok amaçlı temizleyici kullanımında mutlaka dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır:

Çok Amaçlı Temizleyici Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar, kullanıcıların daha etkili temizlik yapabilmesi için çok sayıda farklı formüle sahip çok amaçlı temizleyici üretir. Genellikle ulaşılabilir fiyatlı olan çok amaçlı temizleyiciler, formül, kullanım alanı, etki, miktar ve forma göre fiyatlandırılır. Dolayısıyla çok amaçlı temizleyici çeşitlerinde oldukça geniş bir fiyat aralığı söz konusudur. Örneğin, sprey ve jel formunda olan çok amaçlı temizleyici çeşitlerinde fiyat farklılıkları bulunur. 200 ml ila 750 ml çok amaçlı temizleyici ürünlerde ise miktara bağlı fiyat farkı vardır. Su ile seyreltilerek kullanılan konsantre çok amaçlı temizleyici modelleri ise tamamen farklı bir şekilde fiyatlandırılır. Uygulama alanın toz tutmamasını ve buğulanmamasını sağlayan özel içerikli çok amaçlı temizleyici çeşitleri de klasik temizleyicilerle aynı fiyat düzeyinde değildir. Öte yandan çamaşır yıkama ürünleri gibi çok yönlü temizleyicilerde de sık sık kampanyalar düzenlenir. Böyle zamanlarda genel temizlik ürünleri fiyatları daha uygun olur. Siz de en iyi genel temizleyici çeşitlerine ulaşmak için Akakçe’den yardım alabilir, fiyat sıralaması özelliğini kullanabilirsiniz.