Kareli Defter

Kareli Defter Fiyatları

4.967 farklı Kareli Defter için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

A4A5KareliÇizgili1001200 - 50 TL 50 - 100 TL DikişliSpiralli - TelliMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Sayfa Tipi: Kareli Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Sayfa Tipi Kareli Tipi Sayfa Boyutu Yaprak Sayısı Kelime ile Filtrele Boyut Tema Ebat Kapak Malzemesi Kapak Yapısı Ürün Puanı

A4 DefterA5 Defter120 Yaprak Kareli DefterSpiralli DefterÇizgili Defter120 Yaprak DefterÇizgisiz DefterDikişli Defter100 Yaprak Defter13x21 cm Defter17x24 cm Defter40 Yaprak Defter

Kareli Defter Sıkça Sorulan Sorular

Kareli Defter

Genellikle sayısal derslerde kullanılan kareli defter, kırtasiye alışverişlerinin olmazsa olmaz ürünlerindendir. Öğrencilerin eğitim öğretim sürecinin her safhasında ihtiyaç duyduğu kareli defter çeşitleri farklı ebatlara ve sayfa sayısına sahiptir. Toplama, çıkarma, bölme gibi sayısal işlemleri kolayca yaparken düzenli görünüm elde etmeyi sağlayan kareli defter çeşitleri, farklı kapak tasarımlarıyla ilgi çeker. Öğrencilerin ders çalışırken estetik zevklerine de hitap eden ürünler akakce.com tarafından sayışa sunulur. Birçok kategoride olduğu gibi kareli not defteri çeşitlerinde de en ucuz fiyatlara ev sahipliği yapan site, diğer satıcıları kolayca karşılaştırma yapmanıza imkan tanır. Bu sayede kaliteye ekonomik ve güvenilir şekilde sahip olma şansı elde edersiniz. Aynı zamanda okullar açılmadan önce tüm kırtasiye ürünlerinde uygun fiyatlı alışveriş yapmak isterseniz Black Friday 2020 indirimlerine göz atabilirsiniz.

Kareli Defter Çeşitleri ve Özellikleri

Okulların açılmasıyla birlikte hem öğrencileri hem de ailelerini alışveriş heyecanı sarar. Öğretmenlerin öğrenciler için uygun gördükleri kırtasiye eşyalarını almak isteyen aileler, en iyi tercihte bulunmak ister. Kırtasiye alışverişlerinin olmazsa olmaz eşyası olan kareli defter, birçok marka tarafından satışa sunulur. Defterlerin kalınlığı,boyutu ve kapak özellikleri değişen özellikler arasında yer alır. Genellikle ilk ve ortaokulda orta boy kareli defter tercih edilir. Orta boy defterin kolay taşınabilmesi ve çok fazla yer kaplamaması tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasında yer alır. Ancak lise ve üniversite döneminde kalın kareli defter kullanılması önerilir. Defterin kalın olması uzun süre kullanılabilmesine ve tüm notların tek yerde toplanmasına imkan tanır. İnce defter kullanılması defterin kısa sürede dolmasına ve yeni defter almanın zorunlu hale gelmesine yol açar. Bazı defter kapakları karton, bazıları plastik, bazıları ise sert kapaklıdır. Sert kapaklı kareli defter yazı yazarken rahat yazı olanağı tanımasının yanı sıra, estetik açıdan da şık görünüme sahiptir. Özellikle lise ve üniversite dönemindeki öğrenciler tercihini sert kapaklı ürünlerden yana kullanır. Defter çeşitlerinden bir tanesi olan A5 kareli defter ise küçük boy olarak da bilir. Çantada taşırken yer kaplamasının yanı sıra kolayca taşınabilmesi öğrencileri sevindiren detaylar arasında yer alır.

Bütçe Dostu Kareli Defter Fiyatları

Genellikle matematik, geometri, kimya ve fizik gibi sayısal derslerde kullanılan kareli defter, çizgilerin düzgün görünmesini sağlar. İşlem yaparken herhangi bir hata oluşmaması için karelerin çizgilerin doğru kullanılması şarttır. Özellikle ilkokul öğrencilerinin kaydırma yapmadan işlem yapabilmeyi öğrenebilmesi için kareli defter kullanımı şarttır. Kareli defter fiyatları değişen aralıklara sahiptir. Fiyatlara etki eden en önemli sebepler arasında defterin yaprak sayısı yer alır. 120 yaprak kareli defter sayfa sayısının en fazla olduğu seçeneklerden bir tanesidir. Farklı boyutlarda satılan 120 yaprak defterler genellikle bir dönem boyunca bitmeden kullanılabilir. Daha az sayfa sayısına ihtiyaç duyan öğrenciler için 80 yaprak kareli defter uygun bir seçim olacaktır. 80 yapraklı defterler, 120 yaprağa kıyasla daha ekonomik fiyata sahiptir. Elbette bu noktada defterin boyutu da önemli bir kriterdir. Büyük defter arayanlar için A4 kareli defter uygun bir seçim olacaktır. Büyük ve rahat kullanım imkanı sağlayan A4 kareli defterin sert kapaklı seçenekleri ilgi çeker. Diğer ürünlere kıyasla daha yüksek bütçeye sahip olan sert kapaklı A4 kareli defterlerin kaliteli malzemeden üretilmesi tercih edilmesinin en önemli sebepleri arasındadır. Siz de Le Color defter çeşitleri arasından inceleme yapabilir, ekonomik alışveriş yapma imkanı elde edebilirsiniz.

İstediğiniz Sayfa Sayısına Uygun Kareli Defter Modelleri Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

Defter alışverişi yaparken hem aileler hem de öğrenciler en doğru seçimi yapmalıdır. Defterin uzun süre kullanılabilmesi için sayfa sayısının çok olması tercih edilmelidir. Bu noktada 200 yaprak kareli defter doğru bir tercih olacaktır. 200 yaprak defterin özgür kullanım imkanı tanıması sayesinde uzun süre yeni defter almanıza gerek kalmayacaktır. Ancak, 200 yaprak sizin için çok fazla ise 100 yaprak kareli defter satın alabilirsiniz. 100 yaprak defter genellikle 1 dönem kullanılabilir. Bu noktada ne kadar süre kullanacağınızı ve yazı şeklinizi dikkate almanız gerekir. Büyük yazan kişiler sayfa sayısının yüksek olduğu tercihlerde bulunmalıdır. Spiralli kareli defter katlanarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. İpli modellere kıyasla daha kolay şekilde yazı yazılabilir. Ancak, bazı eğitmenlerin tercihi dikişli ya da zımbalı modellerden yanadır. Bu nedenle öğretmenin, öğrenci için uygun gördüğü defterler dikkate alınmalıdır. Bunların yanı sıra ürünün hamur kalitesine dikkat edilmelidir. Kalitesiz defterler yazı ve mürekkebin arka sayfaya geçmesine ve yazıların düzensiz görünmesine sebep olur. Son olarak çizgilerin rengine dikkat edilmelidir. Kareli defterlerde mavi, koyu mavi, siyah ve gri renkler kullanılır. Öğrencinin hangi renkte daha rahat işlem yapacağı dikkate alınmalıdır.

Kareli Defter İndirimleri ve Kampanyaları

Eğitim döneminde sıklıkla kullanılan kareli defter, hem not tutmaya hem de ders çalışmaya imkan tanır. Not tutmak isteyen kişiler günlük rutinini kağıda dökerek, tamamlanan işlerin üzerini çizmek ister. Not defterinin ergonomik boyutları ihtiyaç duyulan her anda taşınabilmeyi sağlar. Büyük boy kareli defter ise daha çok lise ve üniversite döneminde kullanılır. Özellikle matematik ve geometri derslerinde işlem yaparken büyük çizgiler çizebilmenizi sağlayan büyük boy defterlerin spiral detayıyla buluşan çeşitleri bulunur. Bazı defter çeşitlerinin kapak tasarımı sanatsal çizimlerden oluşur. Derslerin yanı sıra resimlere de önem veren öğrenciler, kareli defter tercihinde bulunurken kapak tasarımını dikkate alabilir. Akakce.com üzerinde birçok ucuz kareli defter çeşidi bulunur. Defter çeşitleri arasında seçim yaparken indirim ve kampanya dönemlerini takip etmeniz önerilir. Özellikle Black Friday başta olmak üzere belirli tarihlerde yapılan kampanya dönemlerini takip ederek piyasa değerinden çok daha ucuza alışveriş yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken; A4, A5 ve A3 kareli defter çeşitleri arasından kriterlerinize uygun olan ürünü seçmektir.

Kareli Defter Nasıl Kullanılır?

Kareli defter modelleri arasından seçim yaptıktan sonra ürünün doğru şekilde kullanılması gerekir. İlkokul öğrencilerinin defteri ciltle ya da defter kabı ile kaplaması gerekir. Kaplama işlemi defterin düzgün görünmesini sağlar. Ayrıca, defterin üzerine etiket yapıştırarak herhangi bir kaybolma durumuna karşı önlem alınmalıdır. Eğer defteri ciltle kaplamak ve üzerine etiket yapıştırmak ile uğraşmak istemiyorsanız spiralli defter satın alabilirsiniz. Spiralli defterin kaplama gerektirmemesi ve kendiliğinden düzgün görünmesi öğrencilerin en sevdiği detaylar arasında yer alır. İşlem yaparken kareli defter ölçüleri dikkate alınmalıdır. Küçük defterlere büyük çizgiler çizmekten ve harfler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Eğer işlem yaparken sayfa sonuna geldiyseniz ve yeterli yer kalmamasından korkuyorsanız mutlaka arkaya geçmelisiniz. Aksi takdirde işlemleriniz yarım kalır ve ders çalışmanızı zor hale gelir. Kareli defter kullanan ve sayısal işlem yapan kişiler tükenmez kalemle yazı yazmamalıdır. Tükenmez kalem ile işlem yaparken herhangi bir hata yaparsanız geri dönüş ihtimali yoktur. Bu nedenle kurşun kalem ile çalışılması gerekir. Ayrıca, başlıkların farklı renkte bir kalem ile belirgin hale getirilmesi önemli bir konudur. Ders çalışırken renkli ayraçlar kullanarak önemli yerleri belirgin hale getirebilirsiniz. Birçok kategoride olduğu gibi kareli defter satın al denildiğinde de akla gelen sayfamız üzerinden kriterlerinize uygun olan ürünü sepetinize ekleyerek alışveriş yapabilirsiniz.