Eğitici Oyuncak

Eğitici Oyuncak Fiyatları

3.281 farklı Eğitici Oyuncak için fiyatlar listeleniyor.

Birlik Oyuncak Eğitici Oyuncak Fisher Price Eğitici Oyuncak Let's Be Child Eğitici Oyuncak Clementoni Eğitici Oyuncak Babycim Eğitici Oyuncak Circle Toys Eğitici Oyuncak

Aktüel Broşürlerden Eğitici Oyuncaklar

 • Fisher-Price Eğitici Oyuncak Tablet A101 269,95 TL
 • Fisher-Price Eğitici Masalcı Oyuncak Tırtıl A101 299,95 TL
 • Kiki Oyuncak Geometrik ŞekillerHakmar Express 79,90 TL
 • Birlik Oyuncak Gökkuşağı KuleHakmar Express 99,90 TL
 • Kiki Oyuncak Mega KuleHakmar Express 22,50 TL
 • Kiki Oyuncak BultakHakmar Express 24,95 TL
 • Hot Wheels / Barbie Lisanslı Tablet Aktivite SetiBim 59,00 TL

Fiyatı Düşen Eğitici Oyuncaklar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

6+ Ay1+ Yaş1-2 Yaş2+ Yaş4+ YaşMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Karakterler Yaş Aralığı Cinsiyet Ürün Puanı Renk

Hot Wheels KamyonTwister Oyunu FiyatlarıModel BebekKumandalı ArabaEt BebekPeluş OyuncakOyuncak SilahKostümKaydırakBirlik Oyuncak Eğitici OyuncakFisher Price Eğitici OyuncakLet's Be Child Eğitici Oyuncak

En Çok Karşılaştırılan Eğitici Oyuncaklar

Eğitici Oyuncak Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Eğitici Oyuncak Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Eğitici Oyuncaklar hangileri?

Bugün Akakçe'de 3.281 farklı model arasında

En çok satan Eğitici Oyuncaklar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Eğitici Oyuncak:
 1. Birlik Oyuncak 3D Steam Eğitici Matkap Seti Hayvanlar Urt014-001
 2. Fisher Price Eğitici Köpekçik FPN79
 3. Fisher Price Eğitici Köpekçiğin Uzaktan Kumandası DLK60
 4. Fisher Price 4'ü 1 Arada Eğlenceli Robot HCK43
 5. Fisher Price Eğitici Köpekçiğin Kız Kardeşi FPP83

Eğitici Oyuncak

Eğitici oyuncak setleri bebeklikten başlayıp çocuklukla devam eden gelişim sürecinin önemli parçalarıdır. Duyusal, bedensel gelişimin en hızlı olduğu ilk iki yıl, bebeklerin görme, işitme, dokunma, koklama ve tatma duyuları oldukça aktiftir. 0-6, 0-36 ay eğitici oyuncaklar, bu dönemde olan bebeğinizin gelişiminde önemli rol oynar. Sesli, müzikli, ışıklı eğitici oyuncaklar bebeğinizin keyifli vakit geçirmesini sağlar. Eğitici öğretici oyuncaklar farklı yaş gruplarına göre kategorilere ayrılır. Yaşla birlikte değişen zihinsel, bedensel gelişim dikkate alınarak tasarlanan bu oyuncaklar, çocuklar için eğlenerek öğrenmenin en kolay yoludur. Eğitici oyuncaklar ile çocuğunuzun çok boyutlu öğrenme becerileri geliştirmesine destek olabilirsiniz. Eğitici oyuncak model ve fiyatlarına Akakçe üzerinden ulaşabilir, ürün özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Nedir?

Eğitici oyuncak nedir sorusu ebeveynler için düşündürücü olabilir. Yaşamın ilk yıllarında bebeğiniz için doğru eğitici oyuncaklar sesli, ışıklı, küçük materyallerden oluşmayan nitelikte olmalıdır. Dikkat süresinin kısıtlı olması bebeklerin uzun süre odaklanmasına engel olur. Bu nedenle hareketli, görsel olarak ilgi çekici oyuncaklar, bebeğinizin gelişimi için doğru seçeneklerdir. Okul öncesi eğitici oyuncak seçimi, tümdengelim düşüncesine uygun olarak biraz daha detaylı parçalardan oluşur. Küçük kas gelişimini destekleyen, daha çok hareket ve düşünme becerisi gerektiren oyuncak eğitici olacaktır. Eğitici oyuncak seti bu yaş gruplarında eğlenceli seçeneklerden biridir. Çocuk eğitici oyuncaklar, kutu oyunları, akıl oyunları, legolar, oyun hamurları, meslek oyuncakları, küpler, bloklar, alfabe ve sayıları öğreten sesli oyuncaklar olarak sıralanabilir.

Çocuklar için dünyada gördükleri her yeni şey eğitici, öğretici niteliktedir. Eğitici oyuncak seçiminde yeni şeyler öğrenme güdüsü artar, çocuklar için öğrenme duygusu zorlama yerine keyif haline gelir. Bu nedenle her yaş grubunda çocuk için farklı oyuncak seçimi önemlidir. Her yenilik kas gelişimine, düşünme ve el becerisine, hareket sistemine katkı sağlar. Çocuk gelişiminde kritik dönemler olarak bilinen 0-2 yaş ve 3-6 yaş arası hem öğrenme hem de gelişim hızı oldukça yüksektir. Bu dönemleri eğlenceli aynı zamanda öğretici oyuncaklarla desteklemek, çocuğunuzun her yönden sağlıklı gelişimi için önemli ve gereklidir. Hayatı öğrenme yolculuğunda küçük prototip olan eğitici oyuncaklar, çocuğunuza farklı bakış açıları kazandırırken çok yönlü düşünme becerilerini kolay bir şekilde geliştirir.

Eğitici Oyuncak Özellikleri

Eğitici oyuncak özellikleri, çocukların gelişim seviyelerine, yapıldığı malzemeye, geliştirmeyi hedeflediği duyuşsal özelliklere göre farklılık gösterir. Bir, iki yaş eğitici oyuncaklar daha çok görsel ve işitsel algıları geliştirmeye yönelik tasarlanır. Bu yaş grubunda sesler, renkler, dokunarak harekete geçen oyuncaklar bebeklerin dikkatini çeker ve kolayca odaklanmalarını sağlar. Bebekler için eğitici oyuncaklar beş duyu organından her biri için farklı uyaranlara sahip niteliktedir. 3 yaş eğitici oyuncaklar ilk bebeklik döneminden sonra daha çok keşfetmeye, birlikte oynamaya yönelik oyuncaklardan oluşur. Bu yaş grubunda hayal kurmaya başlayan çocuklar, oyun hamuru, bloklar ve lego gibi kendi tasarımlarını oluşturabilecekleri oyuncaklardan keyif alırlar. 4 yaş eğitici oyuncak çeşitleri, zihinsel gelişimin hızlı dönemleri olduğu için 3 yaştan itibaren sevilen oyuncaklar yanında alfabe ve sayıları keyifle öğreten oyuncakları da kapsar.

5 yaş eğitici oyuncaklar el becerisini geliştiren, dans etme gibi hareketli ve kıyaslama gibi düşünceyi geliştiren niteliktedir. 6, 7, 8, 9, 10 yaş eğitici oyuncaklar çocukların dikkat, düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu yaş gruplarında çocuğunuza uygun eğitici oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Farklı aynı zamanda ilginç eğitici oyuncaklar ile çocuğunuzun zihinsel ve bedensel olarak ilerlemesine destek olabilirsiniz. Eğitici oyuncaklar bebek, çocuk yaş gruplarının algı seviyeleri göz önüne alınarak tasarlanır. Eğitici bebek oyuncakları, görsel materyal olarak diğerlerine göre daha büyük olmasının yanında dikkat çekici yapıdadır. Eğitici oyuncaklar 3-4 yaş için boyut olarak biraz daha detaylı parçalardan oluşabilir. Anasınıfı için eğitici oyuncaklar ise daha geniş fiziksel, zihinsel aktiviteleri içine alan kapsamda tasarlanır. Çocuğunuzun seviyesine uygun, gelişimine destek olan eğitici oyuncak isimleri ve çeşitlerine Akakçe üzerinden ulaşabilir, eğitici oyuncak satın al aşamasına gelmeden önce fiyat listesiyle kategorilerden yararlanabilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Çeşitleri

Eğitici oyuncak çeşitleri duyusal, bilişsel gelişime ve yaş seviyelerine uygun olarak farklı özelliklere sahiptir. Sesli, ışıklı, konuşan eğitici oyuncaklar yanında düşünme ve el becerisi gibi dokunma duyusunu harekete geçiren oyuncaklar da vardır. Oyuncak çeşitleri kullanılan malzemeye, oyuncak boyutuna göre değişik yapılardan oluşur. Ahşap eğitici oyuncak çeşitleri, sağlıklı ve çocukları için risk barındırmayan özelliklere sahiptir. Küçük yaşlardaki bebek veya çocuklarınız için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğitici oyuncak setleri pek çok farklı parçadan oluşan, çocukların hayal dünyalarını geliştiren, birlikte oynama, keşfetme isteklerini ortaya çıkaran özelliklere sahiptir. 3-4 yaştan itibaren tercih edebileceğiniz bu ürünler, çocuğunuzun oyun oynarken sosyalleşmesini, birlikte oyun oynamanın keyfini yaşamasını sağlar. Eğitici oyuncak hayvanlar ile çocuğunuza hayvanların farklı özelliklerini öğretebilirsiniz. Eğitici bebek oyuncakları ile çocuğunuzun farklı duyguları yaşamasını keyifle seyredebilirsiniz.

Eğitici oyuncak çeşitleri, dünyayı tanımaya çalışan, her geçen gün yeni bir şeyler öğrenerek uygulamaya başlayan bebek ve çocuklar için hayat pratiği kazandırır. Bebek eğitici oyuncak çeşitleri, bebeğinizi her yönden destekleyici özelliklere sahiptir. Basit eğitici oyuncaklar arasında yer alan bebekler, insan vücudunu minimize yapıda sunarak bebeğinizin düşünce dünyasının gelişimine katkı sağlar. Yaşamın ilk yıllarında karşılaştığı her nesneyi anlamlandırmaya çalışan bebekler için hareket eden, sesli oyuncaklar son derece önemlidir. Doğru uyaranla bebeğinizin duygu dünyasının sağlıklı biçimde gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Bebeklerin en çok keyif aldıkları aktivitelerden biri olan sallanma keyfi için bebek salıncağı modelleri ile bebeğinize anne karnındaki konforu ve güvenlik hissini yaşatabilirsiniz. En iyi eğitici oyuncak çeşitleri için bebeğinizin gelişim seviyesine uygun modellerden tercih edebilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Tavsiyeleri

Farklı eğitici oyuncak önerileri arasında pek çok seçenek yer alır. Küçük yaş grupları için konuşan hayvanlar, müzikli oyuncaklar, aktivite küpleri gibi eğitici oyuncak modelleri tavsiye edilir. Bebeklikten ilkokul çağına kadar olan süreçte bultaklar, legolar, oyun hamuru, kinetik kum gibi küçük kas becerilerini geliştiren oyuncaklar, tren, araba, bebek gibi beş duyuyu her yönden destekleyen oyuncaklar tavsiye edilir. İlkokul seviyesinden sonra zeka ve akıl oyunları, grupla oynanan oyunlar gibi sosyal, kişisel gelişimi destekleyen, zihin becerilerini geliştiren oyunlar daha etkilidir. Ucuz eğitici oyuncaklar arasında yer alan kağıt oyunları da bu yaşlarda ilgi gören keyifli ürünler arasında yer alır. Eğitici oyuncaklar arasında bisiklet, paten gibi dengeli hareketi ve bedensel gelişimi destekleyen oyuncaklar da yer alır. Yaş grubu, ilgi, hazırbulunuşluk durumunu dikkate alarak çocuğunuz için bu oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Eğitici Oyuncak Fiyatları

Eğitici oyuncak fiyatları fonksiyon özellikleri, kullanılan malzeme, boyut ve sahip olduğu niteliklere göre farklılık gösterir. Okul öncesi ahşap eğitici oyuncaklar sağlıklı malzemeden üretilen ürünler arasında yer alır. Bebeğinizin sağlıklı gelişimine destek olan ürünler uzun süre bozulmadan kullanılır özelliktedir. Uzun vadeli kullanım özellikleri ve uygun fiyatları ile elde edebileceğiniz okul öncesi eğitici oyuncak satın al seçenekleri için kampanya ve indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Çocuk eğitici oyuncaklar arasında fonksiyonel olarak kullanılan, hem eğlendiren hem de öğretici nitelikte, dayanıklı modeller, diğer ürünlere göre ayrıcalıklı özellik ve fiyatlara sahiptir. Eğitici oyuncakların fiyatları kampanyalı dönemlerde farklı sitelerde değişkenlik gösterir. Ucuz eğitici oyuncaklar yerli üretim ürünler arasında yer alır. İndirimli eğitici oyuncaklar için ürünlerin fiyatlarını kıyaslayabilir, farklı nitelikteki oyuncaklar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.