Temperli Ekran Koruyucu

Temperli Ekran Koruyucu Fiyatları

28.269 farklı Temperli Ekran Koruyucu için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüTemperli
 • Uyumlu MarkaApple
 • Uyumlu MarkaSamsung
 • Uyumlu MarkaXiaomi
 • Uyumlu ModeliPhone 13
 • Uyumlu ModeliPhone 14
 • Uyumlu ModeliPhone 15 Pro
 • TürüNano
 • ÖzelliklerKırılmaz Cam
 • ÖzelliklerTam Kaplayan
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüTemperli
Fiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıÖzelliklerTürüParlaklık SeçeneğiUyumlu MarkaTümünü GösterUyumlu ModelTümünü GösterÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (28.269)

Kulaklık Oyuncu Xiaomi K40 Gaming Fiyat S23 Ultra Apple Ekran Koruyucu Samsung Ekran Koruyucu Kırılmaz Cam Tam Kaplayan Ekran Koruyucu Hayalet Ekran Koruyucu Nano Ekran Koruyucu Xiaomi Ekran Koruyucu iPhone 13 Ekran Koruyucu iPhone 15 Pro Ekran Koruyucu

En Çok Karşılaştırılan Ekran Koruyucular

Temperli Ekran Koruyucu Sıkça Sorulan Sorular

Temperli Cam

Akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazların kolay deforme olan ekranlarını kaplayarak koruma sağlayan temperli cam, yüksek ekran onarım maliyetlerini ortadan kaldırır. Pek çok alanda kullanılan temperlenmiş camdan yapıldığı için bu isimle anılan söz konusu aksesuarlar, profesyonel yardım gerektirmeden kolaylıkla uygulanabilecek niteliktedir. Genellikle 9H sertlik derecesine sahip olması ile klasik ekran koruyuculardan ayrılan temperli camlar, darbe soğurucu özellikleri sayesinde ekran deformasyonunun önüne geçer. Mat, parlak, standart ve privacy olmak üzere 4 çeşidi bulunan kırılmaz temperli cam ürünleri, telefonlardaki dokunmatik hassasiyetini etkilemez. Bununla birlikte temperli cam telefon ekran koruyucu modelleri, telefon modellerine uyumlu üretildiği için cihazın hoparlör, ön kamera lensi gibi kısımlarının kapanmasına neden olmaz. Temperli cam özellikleri arasında öne çıkanlardan biri de bütçe dostu fiyatlarla kullanıcılara sunulmasıdır. Siz de telefon ekranınızı deformasyonlara karşı koruma altına almak için uygun bir aksesuar almak istiyorsanız Akakçe yardımıyla tüm temperli cam çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

Temperli Cam Özellikleri

Mobil telefonların ekran tasarımlarına birebir uygun olarak üretilen temperli camlar, 9H sertliğe sahiptir. Bu, koruma filmi üzerine bir kalemi 45 derecelik açıyla tutarak bastırılması durumunda çizik dahi olmaması anlamına gelir. En iyi temperli cam ekran koruyucu olarak tanımlanan tüm aksesuarlar 9H sertlikte üretilir. Temperli cam ürünleri hakkında daha ayrıntılı bilgileri sıralamadan önce “Temperli cam nedir?” ve “Temperli cam nerelerde kullanılır?” gibi soruları yanıtlamak gerekir. Temperli cam, ani ısı değişimlerine, darbelere, sivri cisimlere, toza ve belli bir miktar su sıçramalarına karşı akıllı telefon ekranlarını/kendilerini koruyan bir aksesuardır. Klasik temperli cam beyaz eşyalardan seyir camlarına elektrik cihaz ekranlarından gözlüklere kadar pek çok alanda kullanılır. Temperli cam ölçüleri ise telefon ve kamera lensi başta olmak üzere ürüne göre farklılık gösterir. Ancak ortalama 3 mm olarak çok ince tasarlanan temperli cam ürünleri de bulmak mümkündür.

Telefona tam uyumlu olarak tasarlandığı için uygulama sonrasında neredeyse tamamen görünmez hale gelen temperli cam çeşitleri, en üstte yer alan nano katman sayesinde yağ ve su itici özelliğe sahiptir. Bu da parmak izi oluşumu, leke tutma gibi sorunları tamamen ortadan kaldırır. Öte yandan su itme özelliğine de sahip oldukları için tüm temperli cam telefon koruyucu aksesuarlar, kapladıkları alanın arkasına su geçmesini engeller. Ancak hoparlör başta olmak üzere ekranda yer alan soketleri kapatmadığı için cihazın ön yüzü tamamen su geçirmez hale getiremez. Hayalet temperli cam olarak isimlendirilen aksesuar tamamen görünmezken privacy ve mat temperli cam ürünleri panel özellikleri değiştirecek niteliktedir. Mat temperli cam, ekranın yansıma yapmasını engelleyerek günün 24 saati iç ve dış mekanlarda yansıma sorunu olmayan bir telefon kullanma deneyimi sunar. Privacy özellikli olanlar ise ekranın yanlardan bakıldığında görünmesini engeller. Klasik, mat ve privacy şeklinde sıralanan Temperli cam renkleri, kullanıcılara farklı alternatifler sunar.

Temperli Cam Modelleri

Kullanıcıların temperli kırılmaz cam ekran koruyucu olarak da bildiği temperli camlar, hafif ve orta şiddetteki darbelere karşı kalkan oluşturmasıyla öne çıkar. Ancak çok şiddetli darbe aldıklarında deforme olabilirler. Bu nedenle “Temperli cam kırılır mı?” sorusunun koruyucu filmler açısından yanıtı, “şiddetli darbe ve yüksekten düşme durumlarında çatlar” şeklinde verilebilir. Bu süreçte darbeyi tüm katmana yaydıkları için kendileri deforme olsa da ekranın zarar görmesini engeller. Söz konusu performans sayesinde yüksek onarım maliyetleri ortadan kalkar. Zahmetsizce uygulanıp çıkarılabilen temperli cam modelleri hasar gördüğünde yenisi ile değiştirmek oldukça kolaydır. 5D, 9D gibi farklı özelliklere sahip olan temperli cam ekran koruma filmi çeşitleri arasında sıvı temperli cam olarak adlandırılan özel modeller yer alır. Sıvı yapısı sayesinde ekranın tamamen kaplanmasını sağlayan bu aksesuarlar, kolay uygulama kiti ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunulur. Uygulama konusunda endişesi olan kullanıcıların temperli cam satın almadan önce uygulama kiti varlığına dikkat etmesinde fayda vardır.

Çok sayıda marka temperli cam ürettiğinden en iyi temperli cam markası olarak öne çıkan tek bir marka yoktur. En iyi ürünü bulabilmek için temperli cam markaları yerine cam filmin özelliklerine bakılması gerekir. Tıpkı telefon kılıfı modelleri gibi cihaz modeline göre üretilen temperli cam koruyucular, sadece uyumlu cihazlarda maksimum koruma sağlar. Bunun sebebi panel ölçüleri, soketlerin dizilimi ve köşe yapılardır. Öte yandan ekranın köşelerini tamamen kaplaması ve tam koruma sağlaması için kavisli temperli cam tercih edilmesi gerekir. Kavisli olarak tasarlanan söz konusu temperli cam ürünlerinde kenar ve köşeler yan kısımlarla birlikte koruma altına alınır. Bu da kenarlardan gelecek darbeleri de engelleme avantajı sağlar. Pek çok telefon temperli cam modelinde uygulama sırasında baloncuk oluşumunu tamamen engelleyen özel bir katman bulunur. Anti-bubble katman kullanıcıların koruma filmini görünmez olacak şekilde uygulamasını sağlar. Türü, teknolojisi ve uygun olduğu cihaz modeli ne olursa olsun temperli cam aksesuarları tekli veya çoklu paketler halinde kullanıcılara sunulur. Özellikle çoklu paketler, cihazını sık düşüren kullanıcılara bütçe dostu çözüm sunar.

Temperli Cam Kullanımı

Uygulaması, çıkarılması ve kullanım süreci son derece konforlu olan temperli ekran koruyucu, özel bakım süreci gerektirmez. Parmak izi oluşumuna dirençli olduğundan uygulama sonrasında dakikalar içinde temizlenebilir. Birçok ultra ince katmandan meydana gelen temperli kırılmaz cam gereçlerinin sahip olduğu her katman farklı teknolojilerle üretildiğinden ayrı bir işleve sahiptir. Dolayısıyla etki açısından temperli camlar arasında farklılıklar bulunur. “Temperli cam nasıl takılır?” sorusunun da yanıtı olan temperli cam uygulama aşamaları şunlardır:

Temperli Cam Fiyatları

Yerli ve yabancı çok sayıda markanın ürettiği temperli camlar, özelliklerine ve üretim teknolojilerine göre fiyatlandırılır. Bu nedende marka ve tasarımı farklı olan temperli cam fiyatları arasında farklılıklar olması normaldir. Örneğin, cihazın ekranına tam uyum sağlaması ile öne çıkan kavisli temperli cam ile ekranı üçüncü kişilerin görmesini önleyen privacy temperli cam satış fiyatı aynı değildir. Öte yandan temperli kırılmaz cam fiyatları telefonun markasına ve modeline göre de değişiklik gösterebilir. Tüm mobil cihaz aksesuarları gibi temperli cam fiyatları da kampanya dönemlerinde indirime girer. Siz de yeni bir temperli cam satın almak istiyorsanız “Temperli cam nereden alınır?” sorusunun yanıtını bulabileceğiniz Akakçe’den yardım alarak bütçenize uygun bir temperli cam sipariş edebilirsiniz.