Golf Sopası

Golf Sopası Fiyatları

5 farklı Golf Sopası için fiyatlar listeleniyor.

Pure Golf Sopası SKLZ Golf Sopası Golf Golf Sopası

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 TL üstü MarkasıÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (5)

Boks Kaskı Golf Eldiveni Golf Topu Elektrikli Scooter Scooter Boks Eldiveni Masa Tenisi Raketi Palet Yüzücü Gözlüğü Pure Golf Sopası SKLZ Golf Sopası Golf Golf Sopası

Golf Sopası Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Golf Sopaları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Golf Sopası:
  1. Pure P2I190070 Hizalama Aynası 52 cm
  2. SKLZ Golftrainingsprodukt Golf Altın Flex - Güç ve Zamanlama Trainer
  3. Golf Mini Sopası ve Topu
  4. SKLZ Golftrainer Altın Flex Uzunluk
  5. Sklz Golf Volan Çalıştırma Çubukları

Golf Sopası

Çimle kaplı geniş ve özel bir sahada küçük bir topun, golf sopası ile sahada yer alan deliklere sokulması şeklinde oynanan spor dalının adı golftür. Bu spor farklı top ve sopalar ile oynanır. Oyunda kullanılan golf sopaları belirli bir standartta üretilirken aynı zamanda farklı özelliklere de sahiptir. Standart bir golf sopası takımı 6 ana gruba ayrılır. Oyundaki her farklı vuruş için değişik özelliklerde tasarlanan sopa modelleri kullanılır. Golf sopası temelde oyun sırasında topa vurmak için kullanılan bir sopadır. Golf sopasında temelde bir kulp, bir şaft ve bir sopa yer alır. Ahşap olan golf sopaları genellikle uzun mesafeli çim sahalarda kullanılırken demir sopa çeşitleri farklı kullanım alanlarına da sahiptir. Tahta ve demir tasarım unsurlarının birleştirildiği melez golf sopaları da vardır. Topu sahada yer alan deliklere yuvarlamak için çoğunlukla çim saha üzerinde kullanılır. Golf sopası takımları oyun kuralları gereği en fazla 14 sopadan oluşur.

Golf Sopası Çeşitleri ve Materyalleri

Golf sopası çeşitleri başlangıç ve ileri seviye olarak gruplandırılabilir. Profesyonel golf sopası çeşitlerinden başlangıç seviye golf sopalarına kadar birçok farklı modeli Akakçe’de bulabilirsiniz. Golf sopası setinde yer alan modellere bakıldığında karşınıza; woods (ahşap), iron (demir), hybrid, putter ve golf sopaları çıkar.

Golf Sopası Özellikleri ve Kullanım Alanları

Golf sopası özellikleri modellere göre çeşitlenir. Golf sopalarının gövdeleri çelik ve grafit materyalden üretilebileceği gibi fiberglas ve boron materyallerden de üretilir. Yapımında farklı materyallerin kullanılmasından kaynaklı olarak sopaların esneklik dereceleri de farklıdır.

Sopada yer alan baş kısmının bir vurma yüzü bulunur. Her sopa modelinin baş kısmı gövdesi ile belirli bir açı oluşturacak şekilde eklenir. Golf sopası modelleri belirli numaralara sahiptir. Bu numaralar büyüdükçe sopanın vurma yüzünün açısı artar ve sopa boyu kısalır. Bu nedenle sopa kısmı kısa olan sopalar ile topa vurmak çok daha kolaydır ve sadece profesyonel oyuncular az açılı sopa ile başarılı olabilir. Sopa uzunlukları oyuncunun fiziksel özelliklerine göre de değişiklik gösterir. Örneğin kadın sporcuların sopaları erkek oyuncuların sopalarına göre daha kısa olabilir. Ölçüler, sopaların kullanım alanları ile sopayı kullanan oyuncunun swing (sopa sallama) hızına göre değişkenlik gösterir. Başlama yeri çıkışlarında kullanılan sopalar ile fairway vuruşlarında kullanılan sopalar birbirinden farklıdır. Yarışmalarda bir golf oyuncusu genellikle en fazla 14 sopa ile yarışmaya katılabilir.

Mesafeye Göre Değişen Golf Sopası Tercihleri

En iyi golf sopası markası ile bu spora başlayabilir ve gün geçtikçe kendinizi geliştirebilirsiniz. Golf sopası takımında yer alan iron, woods ya da hybrid modeller kullanılan mesafeye göre farklılık gösterir. Iron (demir) golf sopaları 180 metreden daha kısa mesafeden yapılan vuruşlarda kullanılır. Demir sopa modelleri 3’ten 9’a kadar numaralandırılır. Sopaların numaraları, sahaya ne kadar uzaklıktan vuruş yapılacağına göre belirlenir. Mesafe arttıkça golf sopasının numarası da büyür. Standart golfün yanında bir de mini golf oyunu vardır ve mini golf sopası modelleri ile oynanır. Standart boylara göre çok daha minimal ölçülere sahiptir. Bu boydaki sopaların özellikleri ise tamamen standart boy sopalar ile aynıdır. Mini golf oldukça yüksek standartlarda oynanan bir oyundur. Çimleri ise genellikle yapaydır ve boyutlarından dolayı çok daha yaygın bir kullanıma sahiptir. Sayfamızda farklı golf sopaları modellerini ve dalış elbisesi, palet, ok, yay, boks eldiveni gibi farklı spor dallarına ait ekipmanları kolayca bulabilirsiniz.

3 Adımda Golf Sopası Seçimi

Golf, bir spor dalı olarak kendine özgü ekipmanlar ile oynanmalıdır. Golf ekipmanları arasında sopa, top ve eldiven yer alır. Golf sopası satın almadan önce ürünlerin kalitesine ve dizaynına bakılmalıdır. Bu özellikler oyun kalitesini doğrudan etkiler. Golf sopası seçimi yapılırken ise şunlara dikkat edilmelidir:

Tüm bu bilgiler ışığında sopanın materyaline ve boylarına dikkat ederek seçim yapmanız, oyun içerisinde isabetli atış sayınızı artırır. Bu sayede daha kaliteli bir oyun sergileyebilirsiniz. Golf sopaları fiyatları üretici firmalara ve ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle seçim yapmadan önce ürünlerin fiyatlarını da inceleyebilirsiniz.

Akakçe’de Golf Sopası Fiyatları ve İndirimleri

Golf sopası ne kadar diye baktığınızda iron, woods ve hybrid modellerin fiyatlarının farklı olduğunu görebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz ve seviyenize uygun olan modelleri kolayca sayfamızdan bulabilir ve sipariş verebilirsiniz. Golf sopası fiyat aralığı filtreleme alanına minimum ve maksimum tutar girerek hızlı bir şekilde bütçenize uygun olan golf sopası çeşitlerini bulabilirsiniz. Belirli bir bütçe sınırınız varsa en düşük fiyatlı ürünleri sıralayarak uygun fiyatlı seçeneklere daha kolay ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda ürünleri daha önce satın almış olan kullanıcıların yaptığı yorumları okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sayfamız üzerinden tenis raketi, basketbol topu, boks eldiveni fiyatları gibi farklı spor dallarının ekipman fiyatlarına da ulaşabilirsiniz.