Golf Topu

Golf Topu Fiyatları

384 farklı Golf Topu için fiyatlar listeleniyor.

Golf Golf Topu Mizuno Golf Topu Avessa Golf Topu Eva Golf Topu Bridgestone Golf Topu Team Golf Topu

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 16 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü Göster
Temizle Ürünleri Gör (384)

Boks Kaskı Golf Eldiveni Golf Sopası Elektrikli Scooter Scooter Boks Eldiveni Masa Tenisi Raketi Palet Yüzücü Gözlüğü Golf Golf Topu Mizuno Golf Topu Avessa Golf Topu

Golf Topu Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Golf Topları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Golf Topu:
  1. Golf Topları ve İşaret ile Mat 2m koymak,Golf Uygulama Eğitim Ekipmanları,Kapalı Ev ve Açık Yeşil Çim Çocuk Oyunu
  2. Golf Putting Return Machine Elektrikli Plastik Golf Dönüş Cihazı Yerçekimi Sensörlü Golf Topu Eğitim Yardımcıları
  3. Mizuno RB 566 yetişkinler için yeni toplar, üniseks, turuncu, tek beden
  4. Avessa Golf Topu Beyaz (E1-15) (300)
  5. zekupp Deri Kutulu Golf Seti, Profesyonel Golf Topu, Işaretleyici, Golf Aksesuarları, Şapka Klipsli

Golf Topu

Golf oyununun olmazsa olmaz unsurlarından biri olan golf topu, açık havada keyifli aktiviteler yapmanızı sağlar. Golf toplarını diğer toplardan ayıran pek çok özellik bulunur. Golf topu rengi genellikle beyaz ağırlıklı olarak belirlenir. Beyaz renkli olmasının beraberinde getirdiği pek çok avantaj bulunur. Bu avantajlardan biri beyaz golf topu tasarımlarının havada kolaylıkla görülebilmesidir. Golf topu ürünleri genellikle kauçuk malzemeden üretilir. Kauçuk malzemeler golf toplarına yüksek sıçrama özelliği kazandırır. Ürünlerin yüzey alanında minimal çukurlar bulunur. Bu çukurlar topa istediğiniz falsoyu vermenizi sağlar. Golf topları üzerinde yer alan girinti sayısı oldukça fazladır. 336 adet girinti sayısına sahip olan golf topları üst üste konulduğunda dengeyi sağlayarak topun düşmesini engeller.

Golf topunun üzerinde bulunan girintiler, özel bir matematiğe sahiptir. Bu sayede topun havada daha iyi süzülmesini ve daha ileri gitmesini sağlar. Oyuncuların daha iyi oynaması için tasarlanan bu özellik, golf topunu diğer toplardan ayıran en belirgin faktörden biridir. Golf topu çeşitlerinin ağırlıkları ve çapları da belirli ölçüler arasında değişiklik gösterir. Tasarımları ve özellikleri değişen golf topu çeşitleri kullanıcılar için pek çok alternatif sunar. Siz de Akakçe üzerinden tüm alternatiflerini inceleyebilir, kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz. Golf topunun geçmişi oldukça eskiye dayanır. İlk başlarda kuş tüyünün doldurulmasıyla üretilen toplar, teknolojinin gelişmesiyle birlikte daha işlevsel bir özellik kazanır. Bu sayede gelişmiş nitelikli golf topu modelleri daha yükseğe sıçrayabilir.

Kullanıcıların Beğenisini Kazanan Golf Topu Seçenekleri

Kauçuk malzemelerinin sıcak tabaka haline gelmesini sağlayan kimyasal maddeler, golf topları için olmazsa olmaz malzemelerden biridir. Hamur halinde hazırlanan malzemeler iki merdaneden geçirilir ve soğuma işlemi başlatılır. Soğuyan malzemenin hazır haline gelmesi ve üzerine baskı uygulanmasıyla elde edilen sonuç, topun yüzey alanını oluşturur. Golf topu ağırlığı 46 gram olarak bilinir. Ayrıca ideal bir golf topu ölçüleri 42 mm çapa sahiptir. İdeal ölçülerle hazırlanan toplar, golf oyununda çok daha iyi bir performans göstermenizi sağlar.

Topların performansını artıran en önemli özelliklerden biri üzerindeki minik çukur yapılarıdır. Minik çukurların yerin yüzey alanına çarpmasıyla ivme kazanan toplar, daha uzun bir sekme sayısına sahip olur. Ürünlerin yüzeyleri dış darbelere karşı dirençli bir şekilde üretilir. Golf topu üzerinde var olan çizik ya da darbeler ürünlerin yapımında dikkat edilen tüm matematiksel hesapları bozar. Bu nedenle hasarlı bir topla verimli bir oyun oynamak mümkün değildir. Golf topunun sert bir vuruş dahilinde hasar alması ya da kırılması, oyunun iptal edilmesine ve yeniden tekrarlanmasına neden olur. Pürüzsüz yüzey alanına sahip ve dış darbelere karşı deformasyona uğramamış olan golf topları, eskimiş toplara nazaran çok daha iyi bir performans gösterir. Bu nedenle golf toplarının kaliteli olması ve alanında uzmanlar tarafından üretilmesi oldukça önemli bir konudur.

Dikkat Çeken Golf Topu Detayları

Golf topu özellikleri vuruş esnasında topun çok daha ileri gidebilmesi için özel olarak belirlenir. Topların iç ve dış tasarımları sürtünme kuvvetini azaltan ve kaldırma kuvvetini artıran özelliklerde tasarlanır. Toplar hem ilk vuruş aşamasında hem de havadaki sürtünme esnasında çok fazla dış baskıya maruz kalır. Dış baskıları minimuma çeken özel tasarım, topların karşılaşabileceği sürtünme kuvvetini azaltır. Bu durum golf topuna temas ettiğiniz andan itibaren topun hareket kazanmasını ve daima ileri yönlü bir ivmeye sahip olmasını sağlar.

Top havadayken özellikle ön taraftan arkaya doğru hücum eden hızlı bir hava akışı bulunur. Bu hava akışını topun lehine çeviren özellik yüzey alanında bulunan çukurlardır. Topun hızlı bir şekilde hareket etmesi de havada küçük bir türbülans bölgesi oluşturur. Bu sayede hava akışını golf oyuncusununn lehine bir nitelik kazanır. Golf topunun beraberinde getirdiği pek çok avantaj bulunur. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Golf oyununun yanı sıra tenis sporu da pek çok kullanıcının severek yaptığı aktivitelerden biridir. Tenis oyunu için de ideal toplar bulunur. Tenis topu fiyatları hakkında bilgi alabilir, kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Golf Topu Modelleri

Oyuncuların el ve göz koordinasyonunu geliştiren golf oyunu, kaliteli ve pürüzsüz bir topla oynandığı zaman çok daha eğlenceli olur. Genellikle takım halinde oynanan oyun, atış becerisini geliştirir. İyi bir oyun için kaliteli ve sert vuruşlarda bile zarar görmeyen golf toplarına sahip olmak gerekir. İyi bir golf topu, havayı kullanıcının lehine bir şekilde yönlendirir. Hareket halindeyken topun yüzey alanında bulunan küçük çukurlara çarpan ve girip çıkan hava akışı, topun arkasında güçlü bir alan yaratır. Bu alan sürtünme olasılığını en aza indirerek topun geriye doğru çekilmesini önler. Bu durum topun daime ileri hareket etmesini ve daha yüksek hızlı bir şekilde uzak mesafelere ulaşmasını sağlar.

Günümüzde farklı alternatiflere sahip olan seçenekler, yumuşak ve sert olmak üzere iki farklı şekilde üretilir. Sentetik malzemelerden yapılan yumuşak toplar, hafif ve esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle küçük yaşlarda rahatlıkla kullanılabilir. Her bir alternatifin kullanıcılara sunduğu avantajlar farklıdır. Golf topu seçiminde sopanın özellikleri de ön planda tutulmalıdır. Sopaya uygun bir alternatif seçilmelidir. Golf topları kullanıcılar için pek çok seçenek sunar. Bu alternatifler arasından en doğru seçimi yapmak istiyorsanız yorumlar bölümünü inceleyebilirsiniz. Golf topu yorumlar bölümünde deneyimli kullanıcıların ürünler hakkındaki düşünceleri yer alır. Dilerseniz golf topunun yanı sıra dart oklarını da inceleyebilirsiniz. Dart oku çeşitleri, farklı renk ve fiyat alternatifleriyle kullanıcıların beğenisine sunulur.

Golf Topu Fiyatları

Wilson ve Srixon gibi alanında uzman golf topu markaları kaliteli ürünleriyle ön plana çıkar. Beyaz ve sarı renk seçeneklerine sahip Wilson marka golf topu seçenekleri, 4 katmanlı yapısıyla ekstra koruma sağlar. 70 milden fazla dönüş hızına sahip Srixon top modelleri de kullanıcıların beğenisini toplar. Genellikle düz beyaz tasarıma sahip olan toplar desenli olarak da üretilir. Spor temalı modeller, ürün yelpazesini çeşitlendirir. Tasarım ve marka gibi faktörler ürünlerin fiyatını doğrudan etkiler.

Golfseverler için özel olarak tasarlanan ürün çeşitleri pek çok unsura göre değişiklik gösterir. Golf topu fiyat aralığını belirleyen birçok faktör bulunur. Bu faktörlerden biri paketlerin içerisinde yer alan top sayısıdır. Tekli toplar olduğu gibi 3'lü 6'lı ve 12'li paket seçenekleri de mevcuttur. Paketlerin içerisinde yer alan golf topu arttıkça fiyat aralığında da artış gözlemlenebilir. Golf topu en ucuz seçenekler bütçenizi zorlamadan kaliteli ürünlere sahip olmanızı sağlar. Golf topu satın alarak sevdiğiniz sporu çok daha keyifli bir şekilde yapmanız mümkündür. Akakçe’yi inceleyerek golf topu fiyatları ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.