L-Karnitin

L-Karnitin Fiyatları

356 farklı L-Karnitin için fiyatlar listeleniyor.

Hardline Nutrition L-Karnitin Solgar L-Karnitin BigJoy L-Karnitin Nutraxin L-Karnitin Nature's Supreme L-Karnitin Venatura L-Karnitin

Fiyatı Düşen L-Karnitinler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz L-Karnitinler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 15Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Ürün Puanı

Protein Tozu Amino Asit Kreatin Karbonhidrat Protein Bar Güç ve Performans Ürünü Tribulus CLA Shaker Hardline Nutrition L-Karnitin Solgar L-Karnitin BigJoy L-Karnitin

L-Karnitin Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

L-Karnitin Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli L-Karnitinler hangileri?

Bugün Akakçe'de 356 farklı model arasında

En çok satan L-Karnitinler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı L-Karnitin:
  1. Hardline Nutrition L-Karnitin Sıvı 1000 ml
  2. Solgar 1500 mg L-Carnitine
  3. Solgar Maxi L-Carnitine 500 mg 30 Tablet
  4. BigJoy Thermonator 1000 ml L-Carnitine
  5. Nutraxin Ouick-Slim L-Carnitine 60 Kapsül

L-Karnitin

Karnitin birçok kişi tarafından bir amino asit olarak bilinir. B vitamini ile akraba olan l-karnitin teknik olarak amino asit değildir. Vücutta lizin ve metiyonin gibi amino asitler ile birlikte sentezlenen bu madde; karaciğer ve böbreklerde üretilir fakat kalpte, kaslarda ve hatta beyinde dahi depolanabilir. Bu nedenle dışarıdan ek olarak da alınabilir. Özellikle vücut geliştirme ile ilgilenen kullanıcılar tarafından tercih edilen l-karnitin kullanımı dozunda dikkat edilmelidir. L- carnitine 3000 yağ asitlerinin hücreye taşınmasında rol alır. Bu sayede egzersiz sırasında ve sonrasında yağ yakımını arttırır. Kilo vermek isteyen kullanıcılar kolay yağ yakımı yapmak için de kullanır. Hem vücuttaki yağ asitlerini yakan hem de enerji sağlayan karnitin, doğal olarak hayvansal gıdalardan ve çeşitli sebzelerden alınabilir. Sebzeler arasında yoğun olarak soya fasulyesinde ve avokado da bulunurken kırmızı et kategorisindeki ürünlerde sebzelere nazaran çok daha zengindir. Doğal beslenme ile alınan l-karnitin miktarı yeterli olmadığında ek olarak dışarıdan bir takviye gibi de alınabilir. Bu şekilde vücuttaki l-karnitin seviyesi ideal bir düzeyde tutulur. Vücuttaki yağ asitlerini yakarak hızlı kilo vermek ve enerji sağlamak isteyenler tarafından genellikle ek olarak kullanılır. Siz de böyle bir amaç için yağ yakıcı arıyorsanız yağ yakıcı özelliğine sahip bitkisel içecek çeşitlerine göz atabilirsiniz.

L-Karnitin Ne İşe Yarar? Ne Zaman Kullanılır?

L-karnitin kullanımı genel olarak yağ yakımını hızlandırmak amacıyla tercih edilir.Yağ yakıcı olarak da bilinen bu takviye tek başına kullanıldığında yağ yakımı işlemini gerçekleştirmez. Sindirimi zor gerçekleşen yağların bile mitokondriye kolayca taşınmasını sağlayan l-karnitin yağ yakıcı olarak adlandırılan bir takviyedir. L-karnitin genellikle spor öncesi ya da sonrasında kullanılır. Kullanımı kadar L-karnitin faydaları da merak edilir. Vücuttaki yağ amino asitleri vücut enerjiye ihtiyaç duymadığı sürece yakılmaz. Dolayısıyla l- karnitin vücut enerjiye ihtiyaç duymadığı ya da yağ amino asitleri fazla gelmediği sürece yağ yakımını gerçekleştirmez. L-karnitin kullananlar vücudunda bir enerji açığı oluşturmalıdır. Vücuttaki enerji açığı ise ancak bir eylem ile birlikte oluşur. Egzersiz yapmak vücutta enerji açığının oluşmasını sağlar. Bu sayede yağ amino asitleri l-karnitin tarafından yakılabillir. Egzersiz ve antrenman sırasında kasların korunması gerekir. Aksi takdirde çeşitli sakatlıklar yaşanabilir ve ağrılar oluşabilir. Bu takviye yaygın olarak yağ yakıcı bir amino asit olarak bilinse de kas koruyucu özelliği de vardır. Bu sayede egzersiz ve antrenman öncesinde l-karnitin kullanmak hem yağ yakımını kolaylaştırır hem de kaslarınızın zarar görmesini engeller. Yağ yakımının yanında enerji üretiminde de rol alan l-karnitin sporcuların dayanıklılığını ve performans verimlerini arttırır. Antrenman sırasında hücrelere daha fazla yağ amino asidinin taşınmasını sağlar. Böylece vücudun yakması için fazla enerji oluşturur. Fazla enerjisi olan vücut hem daha az yorulur hem de dayanıklı olur. L-karnitin dışarıdan hap, toz ve kapsül olarak alınabilir. Hem vücudunuzu korumak hem de performansını arttırmak için doğru bir takviye olan ürün farklı paketlerde ve gramajlarda satışa sunulur. Birçok farklı l-karnitin markaları vardır. Tüm markaları ve ürünleri akakce.com’dan inceleyebilir ve sizin için en uygun olanı satın alarak antrenman öncesinde kullanabilirsiniz.

L-Karnitin Nasıl Kullanılır?

Karnitin doğal gıdalar ile alındığında yetersiz geliyor ise dışarıdan ek olarak alınabilir. Karnitin seviyeniz olması gerekenden düşük ise bir doktor tavsiyesi üzerine düzenli olarak ek takviye olarak kullanılabilir. Herhangi bir rahatsızlığınız yok ise, yağ yakımını hızlandırmak ve kaslarınızı güçlendirmek için kullanmak istiyorsanız egzersiz yapmadan 45 dakika ile 1 saat kadar önce tüketmeniz tavsiye edilir. L-karnitin kapsül, toz ve hap formunda satışa sunulur. Sizin için uygun olanı tercih edebilirsiniz. L-karniyin hap ve kapsülleri su yardımıyla kolayca tüketebilirsiniz. L-carnitine 1500, 2000, 3000 mg gibi farklı paketlerde satışa sunulur. İhtiyaçlarınızı göz önüne alarak farklı paketlerdeki ürünleri satın alabilirsiniz. Düzenli olarak kullanıyorsanız l-carnitine 2000 mg paketlerini satın alabilirsiniz. Düzenli bir kullanımınız yoksa ya da karnitin seviyeniz fazla düşük değilse paketlerini tercih edebilirsiniz. L-karnitin fazla tüketildiğinde herhangi bir yan etkiye sebep olmaz. Aynı şekilde fazla kullanımı herhangi bir faydalı durumda oluşturmaz. l-karnitin 500 mg fazla dozda alınan ve vücut için gerekli olmayan karnitin idrar yoluyla vücutta dışarı atılır. Bu nedenle doktorunuzun önerdiği dozda kullanmanız sizin için en iyisi olur.

L-Karnitin Çeşitleri

Karnitin çeşitleri farklı formlarda üretilir. En çok tercih edilenlerden bir tanesi sıvı karnitin çeşitleridir. Bu ürünler sıvı yapıları sayesinde kana çok daha hızlı karışır. 500 mg ile 2000 mg arasında önerilir. Daha azı pek etkili olmayacağı gibi fazlası da idrar yoluyla vücuttan atıldığı için sizin için faydalı olmayacaktır. L-karnitin tek başına tüketebileceği gibi aynı zamanda enerji içecekleri ile birlikte tüketilebilir. L-karnitin 1000 mg ile 2000 mg içeren farklı enerji içecekleri de vardır. Tüketimi kolay olmasının yanında sıvı olmasından kaynaklı antrenman öncesi hızlı bir şekilde kana karışır. Sıvı karnitin çeşitlerinin yanında tablet formda l- karnitin çeşitleri de vardır. Genel olarak 500 mg ile 1000 mg arasında l- karnitin içeren tabletler uygun fiyatlarıyla da kullanıcıların tercihi haline gelir. Yağ yakımına yardımcı olurken sağlığınızın kötü etkilenmesine neden olmayan karnitin çeşitleri uygun fiyatlı sporcu besinleri arasında yer alır. Sizde farklı çeşitlerini inceleyerek kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz l-karnitin çeşitlerini satın alabilirsiniz.

L-Karnitin Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

l-karnitin satın al işlemini gerçekleştirmeden önce ürünlerin özelliklerine ve markalarına dikkat edebilirsiniz. Kendi vücudunuz için en iyi sonucu verecek olan l-karnitin çeşidini bulmak için dilerseniz bir doktora başvurabilirsiniz. Herhangi bir hastalık tedavisinde kullanılacak ise mutlaka bir doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Eğer sadece yağ yakımını hızlandırmak ve enerji oluşumunu arttırmak için kullanacaksanız doktor tavsiyesi olmadan da kullanabilirsiniz. L-karnitin çeşitlerinin herhangi bir yan etkisi yoktur fakat yinede satın almadan önce ürün içeriklerini inceleyebilir ve ürün içerisindeki maddelerden herhangi birine karşı alerjinizin olmadığına emin olabilirsiniz. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce l-karnitin yorumları inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Direkt olarak ürünü kullanan kişiler tarafından yapılan yorumları ve tavsiyeleri okuyarak ürünler hakkında fikir sahibi olabilir ve kendiniz için uygun olan l-karnitin çeşidini bulabilirsiniz.

L-Karnitin Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

l-karnitin fiyatı ürünlerin özelliklerine ve markalarına göre farklılık gösterir. Satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce enerji içeceği, tablet ve sıvı formlarda üretilen l-karnitin çeşitlerine göz atabilirsiniz. Farklı formların hepsinin fiyatları birbirinden farklıdır. Belirlediğiniz bütçeye uygun olan l-karnitin çeşitlerini bulabilmek için dilerseniz ürünleri filtreleyebilirsiniz. Bu sayede maksimum ve minimum fiyat tutarı girebilir ve sadece bütçenize uygun olan ürünleri görüntüleyebilirsiniz. Kara Cuma gibi küresel çapta düzenlenen indirim günleri takip ederek satın almak istediğini ürünleri çok daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. L-karnitin en iyisini bulmak için yorumları okuyabilir hatta doktorunuza danışabilirsiniz. Böylelikle bünyeniz için uygun bir ürün satın almış olursunuz. Uygun fiyatlı ve sağlıklı bir alışveriş için ürünleri inceleyerek güvenle satın alabilirsiniz.