Moka Pot

Moka Pot Fiyatları

1.927 farklı Moka Pot için fiyatlar listeleniyor.

Bialetti Moka Pot Taşev Moka Pot Weather Forecast Moka Pot Any Morning Moka Pot Tohana Moka Pot Korkmaz Moka Pot

Fiyatı Düşen Moka Potlar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Moka Potlar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

AlüminyumCamÇelik150 - 250 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Malzeme Türü Parça Sayısı Ürün Puanı Renk

Döküm DemlikKek KalıbıPişirme SacıFırın TepsisiOcak Üstü Tost MakinesiDüdüklü Tencere LastiğiÇay ve Kahve AksesuarıCezveDemlikBialetti Moka PotTaşev Moka PotWeather Forecast Moka Pot

En Çok Karşılaştırılan Moka Potlar

Moka Pot Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Moka Pot Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Moka Potlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.927 farklı model arasında

En çok satan Moka Potlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Moka Pot:
  1. Bialetti Express 3 Cup Moka Pot
  2. Bialetti Express 1 Cup Moka Pot
  3. Bialetti Express 6 Cup Moka Pot
  4. Bialetti Express 1 Cup Moka Pot Gri
  5. Bialetti Brikka 4 Cup Moka Pot

Moka Pot

Moka pot İtalyan cezvesi olarak da bilinir. Espresso tipi kahvelerin yapılması için özel olarak tasarlanan bir üründür. “Moka pot ne işe yarar?” diye merak ediyorsanız temel olarak iki parçadan oluşan bir kahve pişirme aleti olduğu söylenebilir. Çaydanlık benzeri bir yapıya sahip olan ürünün alt kısmında suyun ısıtılmasını sağlayan bir parça bulunur. Üzerinde kahvenin demlendiği ikinci bir bölüm vardır. Ayrıca iki parçanın arasında kaynayan suyun üst bölmeye geçmesini sağlayan ve kahvenin yerleştirildiği bir alan konumlanır. Moka potlar kahvenin yapılması için geleneksel bir yöntemdir. Buharla içeceğin daha taze ve lezzetli bir şekilde hazırlanmasını sağlar. En iyi moka pot modellerini inceleyerek sizin için uygun olan ürüne kısa sürede erişebilir, kahvelerinizi daha lezzetli bir kıvamda pişirmeye başlayabilirsiniz.

Moka Pot Özellikleri

Çoğunlukla ocak üstü espresso makinesi olarak da adlandırılan moka pot, kahvenin doğal yapısını koruyacak şekilde demlenmesine yardımcı olur. Su buharlaştırma işlemiyle kahvelerin hazırlanması için kullanılan ürün, kahveseverler tarafından sıklıkla tercih edilir. Üstelik elektrik bağlantısıyla değil de ocak üstü ateşle pişirilmesinden dolayı moka potlar kahve yapımını hızlandırır. Moka pot çeşitleri genellikle kolay temizlenen bir yapıya sahip olmasıyla kullanıcılarına pratiklik kazandırır. Aldığınız ürünün kullanım talimatlarını inceleyerek kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bazı ürünler makinede yıkanabilirken bazıları sudan geçirilip silinerek de kolaylıkla temizlenebilir. Pratik kullanımıyla da kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başarır. Üstelik yoğun bir kıvama sahip olan kahveler tüketmekten hoşlanıyorsanız bu ürünlerle ihtiyaçlarınıza karşılık bulabilirsiniz.

Makinelerle karşılaştırıldığında daha az bir basınç kullanmasıyla beraber kahvenin yanma ihtimalini de azaltır. Ürünlerin alt kısmı bir basınç valfine sahiptir. Kaynayan suyun üst bölmeye geçmesini sağlayan bu valf, içeceklerin olması gerektiği kıvamda demlenmesini sağlar. Moka potlar işlevselliğiyle beraber tasarımıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Çoğunlukla geleneksel bir görünüme sahip olmaları, ürünleri nostaljik parçalar kullanmaktan hoşlanan kişiler için ideal hale getirir. Çelik moka pot modelleri parlak ve canlı görünümlerinden dolayı en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Malzeme çeşitliliği sayesinde potlar herkese hitap etmeyi başarır. Moka pot fiyat opsiyonlarını inceleyerek bütçenize uygun olan alternatifi kolaylıkla bulabilir, yoğun ve kremamsı kıvamda kahveler hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Moka Pot Kullanımı

“Moka pot nasıl kullanılır?” diye merak ediyorsanız oldukça kolay olduğunu öğrenmekten memnun kalabilirsiniz. Kendi içinde üç farklı bölüme ayrılan ürün, pratik kullanımıyla öne çıkar. Öncelikle ürünün üst ve alt parçalarını birbirinden ayırarak işleme başlayabilirsiniz. Sonra, öğütülmüş kahveyi iki parçanın arasında bulunan hazneye yerleştirmeniz gerekir. Alt tarafta kalan bölmeye valf seviyesinin altına gelecek şekilde su doldurabilirsiniz. Kahve granülleri ise orta bölümde bulunan huniye yerleştirilir. Genellikle moka pot kullanımı sırasında ince çekilmiş kahve tavsiye edilmez. Kahve çekirdekleri orta veya kalın olacak şekilde çekildiğinde daha iyi bir performans ortaya çıkarır. Aynı zamanda ince öğütülmüş kahve çekirdekleri, moka potta tıkanmaya yol açarak istediğiniz sonucu elde etmenizi zorlaştırabilir.

Ürünün en üst tarafına herhangi bir şey eklenmez. Üst bölüm, kahvenin demleneceği alandır. Su alt bölüme ve kahve orta huniye yerleştirildikten sonra iki büyük parça birbirine vidalanır. Vidalama işleminin iyi bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Aksi halde kahvenin üst bölümde birikmesi engellenir. İki ana parçayı bir araya getirdikten sonra kahve cezvesini ocağın üzerine alabilirsiniz. Sonrasında ateş altında suyun kaynatma işlemi başlatılır. Su kaynadıkça yükselerek huninin içinde bulunan kahve çekirdeklerinin arasından geçip üst hazneye dolmaya başlar. Alt bölümdeki suyun hepsi ya da çoğu üst hazneye geçtikten sonra ürünler su buharı püskürterek ekipmanın üstündeki kapağı düdüklü tencerede olduğu gibi iter. Böylece kahvenizin hazır olduğunu anlayabilirsiniz. Moka pot satın al opsiyonlarını inceleyerek siz de ideal kahvenizi pratik bir şekilde hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Malzeme Çeşitliliğiyle Moka Pot

Moka potlar işlevselliğinin yanı sıra malzeme çeşitliliğiyle de kullanıcılarını memnun etmeyi başarır. Ürünler incelendiğinde alüminyum, cam, porselen ve çelik gibi farklı materyallerden üretilen alternatifler olduğu görülebilir. Porselen moka pot daha çok dekoratif amaçlarla kullanılır. Çeşitli renk seçeneklerine sahip olmasıyla mutfak tezgahlarında hoş bir duruş sergiler. Büyük moka pot markaları genellikle çelik ve alüminyum kullanmayı tercih eder. Geleneksel olarak alüminyumdan üretilen ürünler, harlı ateşe dayanıklı olmasıyla öne çıkar. Elektrikli ocaklarda kullanılabilmesi de alüminyumdan üretilenleri tercih sebebi haline getirir. İndüksiyon ocaklarda ise alüminyumdan ziyade çelik moka pot tavsiye edilir. Moka pot seçimi yaparken ocağınızın türünü de göz önünde bulundurmanız gerekir. Elektrikli moka pot satın alacaksanız dilediğiniz malzemeyi tercih edebilirsiniz.

Çelikten üretilenler paslanmaya karşı yüksek seviyede dirençli ve sağlam bir yapıda olmasıyla öne çıkar. Alüminyum gibi çelikten üretilen modeller de iyi bir ısı iletkenidir. Isıyı hızlı bir şekilde iletme yeteneğine sahip olan malzemeler, kahvelerin de kısa süre içinde hazırlanmasını sağlar. Temizlenmesinin kolay olması da çelikten üretilen modelleri çekici hale getirir. Üstelik sıcakla temas ettiğinde bozulmalara uğramaması da çeliğin öne çıkan özellikleri arasında bulunur. Doğası gereği uzun ömürlü olması sayesinde kullanıcılara pek çok farklı avantaj sağlamayı başarır. Aynı zamanda kahve gibi sıcak içeceklerle temas ettiğinde tadını geçirmemesinden dolayı da kahveseverlerin ilk tercihlerindendir. Moka pot online satış fırsatlarını karşılaştırarak istediğiniz malzemeye hemen sahip olabilirsiniz.

Moka Pot Ölçüleri

Moka potlar malzeme çeşitliliğiyle birlikte boyut bakımından da birden fazla alternatif içerir. Moka pot 1, 2, 5, 6, 8, 9 cup kahve gibi farklı miktarda demleme yapacak şekilde tasarlanır. Kalabalık bir aileyseniz veya misafirlerinize taze demlenmiş kahve sipariş etmekten hoşlanıyorsanız büyük hacimli modellerden tercih etmeniz önerilir. Moka pot 2, 3, 4, 6 kişilik gibi farklı kişi sayılarına uyum sağlayacak şekilde üretilmesi sayesinde herkesin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Tek başınıza yaşıyorsanız ya da çift halinde birlikte kalıyorsanız moka pot 200, 300, 500 ml modellerini inceleyebilirsiniz. Moka pot tek kişilik seçenekleri özellikle yeni evlenen çiftler arasında oldukça popülerdir. Moka pot seçimi yaparken kahveyi kaç kişi için hazırlayacağınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Ucuz moka pot çeşitleri içinde aradığınıza vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Moka Pot Kullanmanın Avantajları

Potlar hem tasarımı hem de kullanım şekliyle kahve tüketmekten hoşlanan kişilere birtakım avantajlar sunar. Fonksiyonelliğiyle moka pot Türkiye ve yurtdışında sayısız kullanıcı tarafından tercih edilir. Aşağıda bulunan listeden ürünlerin öne çıkan özelliklerini inceleyebilir, bu özel kahve makineleri hakkında daha yakından bilgi edinebilirsiniz.

Moka pot yorum ve değerlendirmelerini inceleyerek sizin için uygun olan modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Züccaciye ürünleri arasında önemli bir yere sahip olan moka potlar, kahve tüketmeyi seven kişiler için vazgeçilmezdir. Moka pot Akakçe sayesinde herkes için ulaşılabilir hale gelir. Moka pot en ucuz seçeneklerini birbiriyle karşılaştırarak bütçenize hitap eden alternatife kolaylıkla sahip olabilirsiniz.