Katmer & Gözleme Sacı

Katmer & Gözleme Sacı Fiyatları

610 farklı Katmer & Gözleme Sacı için fiyatlar listeleniyor.

Akel Pişirme Sacı Taner Pişirme Sacı Uğur Pişirme Sacı Güryan Pişirme Sacı Yıldız Family Pişirme Sacı CVS Pişirme Sacı

Fiyatı Düşen Pişirme Sacları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Pişirme Sacları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Çalışma TürüElektrikli
 • Çalışma TürüTüplü
 • Çalışma TürüOcak Üstü
 • Malzeme TürüÇelik
 • Malzeme TürüEmaye
 • Malzeme TürüGranit
 • ÖzelliklerTermostatlı
 • Fiyatı150 - 250 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 26 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerÇalışma TürüMalzeme TürüÖlçüTümünü GösterParça SayısıSeriÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (610)

Kızartma Makinesi Düdüklü Tencere Çaydanlık Sahan Kek Kalıbı Ocak Üstü Tost Makinesi Fırın Tepsisi Moka Pot Çay ve Kahve Aksesuarı Akel Pişirme Sacı Taner Pişirme Sacı Uğur Pişirme Sacı

En Çok Karşılaştırılan Pişirme Sacları

Pişirme Sacı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Pişirme Sacı Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Pişirme Sacları hangileri?

Bugün Akakçe'de 610 farklı model arasında

En çok satan Pişirme Sacları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Pişirme Sacı:
 1. Akel AT610 1550 W Termostatlı Katmer Sacı
 2. Taner TNRKAT2000B Büyük Boy Termostatlı Elektrikli Katmer Gözleme Sacı
 3. Uğur Mevlana U012 2000 W Termostatlı Katmer Sacı
 4. Uğur 869000100096 Elektrikli Ekmek Gözleme Katmer Yufka Sacı (Sac Yüzey) - Kırmızı
 5. Güryan Çift Fonksiyon 45 cm Tüplü Kavurma Sacı

Gözleme Sacı

Genellikle emaye veya döküm malzemelerden üretilen gözleme sacı, dış bükey yekpare levhalardan elde edilir. Lavaştan gözlemeye, krepten ekmeğe pek çok yiyeceğin pişirilmesini sağlayan gözleme sacları, tencere, tava gibi bir mutfak gereci olup ocak üzerinde kullanılır. Öte yandan elektrik veya gazla çalışan, dolayısıyla ateşe ihtiyaç duymayan gözleme sacı çeşitleri de vardır. Üretim malzemesine ve ateşin dağılma şekline göre farklı bir lezzet elde etme olanağı tanıyan katmer ve gözleme sacı modelleri, geniş yüzeyleri sayesinde tek seferde çok miktarda yemek pişirme avantajı sunar. Bu nedenle kalabalık misafirler ağırlanacağında kullanıcılara önemli oranda zaman kazandırır. Öte yandan gözleme sacı çeşitleri arasında wok tavası gibi iç bükey yapıda olanlar da vardır Bu tarz gözleme sacı ürünleri, sulu yemeklerden kavurmaya, kokoreçten tantuniye pek çok farklı tarifi hazırlama imkânı sunar. Siz de gözleme sacı ürünleri ve güncel fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Akakçe’den yardım alabilirsiniz.

Gözleme Sacı Özellikleri

Portatif, elektrikli tüplü, ev tipi ve sanayi tipi gibi çeşitleri bulunan gözleme sacları, bu çeşitlilik nedeniyle ürün bazında farklı özelliklere sahiptir. Portatif olan ve ocak üzerine konumlandırılarak kullanılan emaye gözleme sacı gereçleri, 4 ocak gözü açık olarak kullanıldığında devasa bir pişirme alanı sağlar. Özellikle krep, gözleme, lavaş gibi hamur işlerinin daha hızlı pişirilmesine yardımcı olur. Kullanıcılara zaman kazandıran ayaklı gözleme sacı gereçleri, kullanım sonrasında ayakları kapatılarak dar alanlarda rahatlıkla muhafaza edilebilir. Genellikle 55x55 cm ölçülerinde ve kare şeklinde tasarlanan portatif katmer sacı ürünlerinde ısı ayarı ocak gözleri açılıp kısılarak yapılır. Kebaptan tantuniye pek çok farklı tarifi sac lezzetinde pişirme avantajı da sunan bu gereçler, sadece ocak üstünde kullanıma uygundur. Yine ocak üstünde kullanım için tasarlanan yuvarlak portatif gözleme sacı çeşitleri de vardır. 40x40 cm ölçülerinde olan bu gereçler ateş üzerinde kullanıma uygun olmasının yanı sıra iç bükey yüzeye sahiptir.

Elektrikli ve tüplü gözleme sacı olarak adlandırılan cihazlar ise taşınabilir yapısıyla dikkat çeker. Elektrikli olanlar direkt prize bağlanarak kullanılırken tüplü olanlar ise alttan bağlanan küçük tüple çalışır. Termostatlı katmer sacı olarak da adlandırılan bu cihazlar ısı ayarını kullanıcın yapmasına imkân tanır. Dolayısıyla tamamen kontrollü bir süreç sunar. Emaye veya döküm malzemeden üretilen söz konusu pişirme sacı, büyük ve küçük olarak ölçü seçenekleri sunar. Pişirme alanını temsil eden ölçüler ise 21 cm, 40 cm, 60 cm, 65 cm şeklindedir. Kullanım alışkanlıkları ve kullanıcı sayısına göre tercih edilmesi tavsiye edilen büyük, küçük gözleme sacı modelleri, yetersiz veya gereksiz pişirme alanı sorununu ortadan kaldırır. Katmer gözleme sacı olarak da bilinen bu gereçler, yüzeyi ölçüsü ne olursa olsun genellikle emaye malzemeden yapılır. Döküm gözleme sacı çeşitleri ise daha çok endüstriyel gözleme sacı tasarımlarında bulunur ve büfeden restorana farklı alanlarda kullanılır.

Gözleme Sacı Modelleri

Farklı lezzetler elde etme imkânı tanıyan gözleme saç modelleri, hemen her ihtiyaca çözüm sunacak niteliktedir. Örneğin, odunlu, doğalgazlı gözleme sacı ürünleri hem iç hem de dış mekan kullanımına uygun olduğundan piknik ve kamplarda da lezzetli yemekler hazırlama ayrıcalığı sunar. Ev tipi olanlar arasında katlanabilir ayaklara sahip, portatif gözleme sacları yer alır. Emaye kaplı olan ve genellikle siyah/antrasit renkte üretilen bu gereçler arasında ahşap saplı olanlar bulunur. Kullanıcıların ocaktan maksimum fayda sağlamaları için tasarlanan gözleme sacı çeşitleri, sabit ayaklı olarak da üretilir. Elektrikli gözleme sacı çeşitleri ise renkli tasarımlara sahiptir. Tasarım bazında farklılık gösterse de genellikle gövdeyi oluşturan alt kısımları renkli olarak tasarlanan elektrikli gözleme sacı çeşitleri arasında turkuaz, kırmızı, pembe, mavi, siyah, beyaz, bordo gibi farklı tasarımlar bulmak mümkündür. Ev tipi olarak adlandırılan gözleme sacı çeşitleri modeli ve çalışma prensibi fark etmeksizin taşınabilir olmasıyla öne çıkar.

Sanayi tipi veya endüstriyel olarak adlandırılan gözleme sacı cihazları ise restoran, büfe, yemekhane ile sokak lezzetleri satışı yapan araçlarda kullanılır. Gün içinde yoğun kullanıldığından emaye yerine döküm malzemeden üretilenler arasında kokoreç pişirme sacı adıyla bilinen özelleştirilmiş saclar yer alır. Büyük boyutlu ve ağır olan endüstriyel gözleme sacı cihazları, tüplü ve elektrikli olmak üzere iki seçenek sunar. Endüstriyel mutfak ekipmanları arasında yer alan ve ocak gibi ateş ayarı yapmaya yarayan kadranları bulunan bu gereçler, iç bükey, dış bükey veya düz yüzeyli olur. Özellikle düz yüzeye sahip olanlar yufka ve bazlama sacı adıyla da bilinir. Bazı endüstriyel gözleme sacı cihazları tezgâhlıdır. Bu tezgahlarda tüp için ekstra alan bulunur. Tezgahlı olan söz konusu gereçler arasında çift saca sahip olan alternatifler de bulmak mümkündür. Öte yandan krep makinesi olarak bilinen ve üst kısmında sac bulunan elektrikli endüstriyel gözleme sacı modelleri de bulunur.

Gözleme Sacı Kullanımı

Çeşitlilik sayesinde farklı kullanım alanlarına sahip olan gözleme sacları ile lezzetli yiyecekler pişirebilmek için ilk etapta doğru ürünün tercih edilmesi gerekir. Dolayısıyla kullanım alanı, kapasitesi, çalışma prensibine dikkat etmekte fayda vardır. Ev kullanımı için daha çok kare katmer sacı tavsiye edilse de sulu yemekler için yuvarlak gözleme sacı modelleri daha uygun bir seçenek sunar. Yuvarlak portatif gözleme, bazlama, hamur, börek pişirme sacı modelleri ise daha çok açık havada ateş üzerinde kullanıma uygundur. Kare katmer, gözleme sacları ise ev tipi tasarımlar arasında yer alır ve ocak üstüne yerleştirilerek kullanılır. Katmer sacı kullananlar tarafından övgüyle söz edilen başarılı ürünler, bazı kullanım önerilerine dikkat edildiğinde oldukça uzun ömürlüdür. “Katmer sacı nasıl temizlenir?” sorusunun yanıtını da içeren bazı kullanım önerileri şu şekilde sıralamak mümkündür:

Gözleme Sacı Fiyatları

Yerli markalar tarafından üretilen ve zengin model seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulan gözleme sacları, uygun fiyatlarıyla dikkat çeker. Ocak/ateş üstü kullanım gerektiren portatif gözleme sacı fiyatları, ürünün ölçülerine, ayak desteğinin olup olmamasına göre belirlenir. Elektrikli veya tüplü olan katmer gözleme sacı fiyatları ise enerji tüketim miktarı ve yüzey çapı dikkate alınarak belirlenir. Bunların yanı sıra pişirme alanının emaye veya döküm olması da katmer sacı fiyatları açısından belirleyicidir. Dolayısıyla 55x55 cm ölçülerdeki portatif gözleme sacı ile 60 cm çapa sahip elektrikli gözleme sacı arasında fiyat farkları bulunur. Aynı şekilde ev tipi, sanayi tipi gözleme sacı fiyatları da oldukça farklıdır. Genel olarak herkes açısından ulaşılabilir olan gözleme sacı, tıpkı baharat öğütücüler, bıçak setleri, mini fırınlar, tencere setleri gibi markadan markaya değişebilir. Siz de en iyi katmer sacı modellerini bulabileceğiniz Akakçe yardımıyla fiyat sıralaması yapabilir, ürünleri kıyaslayarak bütçenize uygun olanı bulabilirsiniz.