Tencere

Tencere Fiyatları

12.056 farklı Tencere için fiyatlar listeleniyor.

Tefal Tencere Neoflam Tencere Karaca Tencere Emsan Tencere Taç Tencere Thermoad Tencere

Aktüel Broşürlerden Tencereler

 • Taç Bella Döküm Basık Tencere 26 cm 3 LA101 499,00 TL
 • Zwilling Essence Tencere Seti 5 ParçaA101 6.999,00 TL
 • Tefal G737SD Mutfak Seti 13 ParçaA101 5.999,00 TL
 • Cem Nero Derin Tencere 24 cm A101 299,00 TL
 • Verda Emaye Pişir Sakla Tencere 18 cm A101 219,00 TL
 • Gülsan Çelik Tencere 14 cm Çağrı Hipermarket 139,90 TL
 • Mehtap Desenli Sığ Tencere 26 cmMigros 299,95 TL
 • Mehtap Desenli Tencere 18 cmMigros 249,95 TL
 • Goldstar Ezme Kaçerola 16 cm Migros 219,95 TL

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Ölçü24 cm
 • Ölçü26 cm
 • Malzeme TürüÇelik
 • Malzeme TürüGranit
 • TürüDerin
 • TürüPilav
 • Parça Sayısı7 Parça
 • Parça Sayısı10 Parça
 • Sap MalzemesiÇelik
 • Sap MalzemesiDöküm
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüSap MalzemesiHacimTümünü GösterBoyYükseklikMalzeme TürüTümünü GösterÖlçüTümünü GösterParça SayısıSeriTümünü GösterÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (12.056)

Fritöz Fiyatı Borcam Tencere Seti Düdüklü Tencere Tava Çaydanlık Sahan Kek Kalıbı Pişirme Sacı Tefal Tencere Neoflam Tencere Karaca Tencere

En Çok Karşılaştırılan Tencereler

Tencere Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Tencere Sıkça Sorulan Sorular

Tencere

Mutfakta vakit geçirmeyi ve yemek yapmayı sevenler için en kullanışlı gereçlerin başında tencere çeşitleri gelir. Pişirme grubu mutfak gereçlerinden biri olan tencereler birbirinden farklı yemeğin yapılmasına yardımcı olur. Hem lezzetli hem de sağlıklı yemeklerin yapılmasını sağlayan ürünler pratik bir şekilde kullanılabilmeleriyle de tercih edilir. Kaliteli ve dayanıklı materyallerle üretilen modeller farklı boyutlarda tasarlanarak kullanıcılar için alternatif yaratılır. Tencerelerin hacimlerine göre et yemeklerinden pilava, bakliyattan sebze yemeklerine kadar farklı damak zevklerine hitap eden yiyecek grupları pişirilebilir. Markalar, tencere üretiminde farklı yemekler için çeşitli materyaller kullanır. Çelik, granit, seramik tencere çeşitleri en sık tercih edilen modeller arasında bulunur. Tencere markaları, yalnızca üretim materyalleri değil tasarım noktasında da çeşitlilik yaratır. Modern ve şık görünümlü ürünler klasik renklerin yanı sıra birbirinden canlı renk alternatifleriyle de sunulur. Genellikle tencere kapağı ve gövdeden oluşan ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır. Tencere takımı ve parçalarını kullandıktan sonra suya tutarak pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikleri, tasarımları ve boyutları değişen tencerelerin fiyatları da değişiklik gösterir.

Tencere Modelleri ve Özellikleri

Mutfakların vazgeçilmez gereçlerinden biri olan tencereler günümüzde farklı materyaller kullanılarak ve farklı tasarımlarla üretilir. Her materyal kendine özgü özelliklere sahiptir. En sık tercih edilen ürünlerin başında çelik tencereler gelir. Isı kaybını en aza indiren çelik tencere çeşitleri yemeklerin daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Genellikle tabanlarına kaplama eklenen modellerin kapakları da tam olarak kapanabilmektedir. Geleneksel bakır tencere modelleri ise iletken özelliklerinin fazla olması sayesinde yemeklerin her seferinde hızlı ve eşit şekilde pişmesini sağlar. Bakır modellerin kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta bu modellerde bulunan alaşımların ortaya çıkmaması için kalaylanarak kullanılması gerektiğidir. Özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen granit modeller ise çizilmelere karşı dayanıklılığıyla öne çıkar.

Yüksek ısıya da dayanıklı olan ve yemeklerin yapışmasını engelleyen modeller özellikle et yemekleri için tercih edilir. Teflon tencere modelleri de yapışmama özelliğine sahiptir. Az yağ ile pişmesi gereken yemekler için idealdir. Seramik modeller ise en sağlıklı tercihlerden biridir. Yağlı bir dokuya sahip olan modeller yüksek ısıya dayanıklıdır. Yapışmaz özellikteki modeller yiyeceklerin vitamin ve minerallerini korumalarını da sağlar. Saklama kabı olarak da kullanılan cam tencere modelleri ise yemekleri oldukça hızlı bir şekilde pişirmesiyle öne çıkar. Özellikle haşlamalar için tercih edilir. Bu farklı materyallerle üretilen modelleri inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun tencereyi belirleyebilirsiniz. Bununla birlikte düğün, festival gibi organizasyonlarda kullanılmak üzere endüstriyel pişirme ekipmanı seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.

En Sağlıklı Tencere İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tencere seçiminde öncelikle kullanım alışkanlıklarını göz önünde bulundurmak gerekir. Mutfakta genel olarak hangi yiyecek gruplarının pişirildiği ve kaç kişilik yemek yapıldığı büyük önem taşır. Örneğin, evlerde en çok kullanılan tencerelerden biri olan çelik tencereler hemen hemen tüm yemek gruplarında kullanılabilir. Bununla birlikte, süt ısıtmak ya da sos yapmak için de küçük boyutlu emaye ya da teflon tencere modelleri tercih edilir. Pilavlık tencere modelleri genellikle çok derin olmayan ve geniş modellerdir. Derin tencereler ise sulu yemeklerin yapımını kolaylaştırır. Yüksek ısıya ve yanmalara karşı çok dayanıklı bir tencere almak istiyorsanız döküm, granit ve seramik tencere modellerini tercih edebilirsiniz.

Cam ve teflon modeller de yapışmaz özelliğe sahip olsalar da çok yüksek sıcaklıklarda kullanılmayabilir. Bazı materyaller sürekli kullanıma bağlı olarak zaman içinde aşınır ve insan sağlığına zararlı hale gelir. Bu anlamda, bakır ve alüminyum tencere modellerinin aşınmamasına özen göstermek gerekir. Boyutlar da dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Kalabalık aileler için büyük tencereler, çiftler ya da tek başına yaşayanlar için de standart 24 cm tencere modelleri yeterlidir. Bu noktalara dikkat ederek seçeceğiniz tencereye daha kolay karar verebilirsiniz.

Ucuz Tencere İçin İndirim ve Kampanyalar

Her öğünde farklı ve sağlıklı yemekler pişirmek isteyenler için en kolay yollardan biri tencere kullanmaktır. Özellikle kalabalık gruplar için miktar olarak da fazla yemek büyük ve derin tencerelerde tek seferde pişirilebilir. Genellikle sulu et ve sebze yemekleri için kullanılan derin tencerelerin yanı sıra farklı yemek grupları için de çeşitli boyutlarda tencere bulmak mümkündür. Pilavdan çorba çeşitlerine, makarnadan karnıyarığa kadar pek çok yemeği tencerede pişirebilirsiniz. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle elektrikli tencere kullanımı da yaygınlaşmıştır. Elektrikli tencerelerle bu yemeklerin yanı sıra pizza ve börek gibi yiyecekler de hazırlanabilir. Özellikle yüksek ateşte pişen yemeklerde ise yanma ve yapışma olmaması amacıyla uygun tencerelerin kullanılması gerekir. Döküm, çelik, seramik, emaye tencere gibi çeşitli materyallerle üretilen ürünler farklı yiyecekler için uygundur. Geniş bir fiyat aralığında kullanıcılara sunulan tencere çeşitleri markaların belli dönemlerde düzenlediği kampanyalarla daha avantajlı fiyatlara sahip olur. Siz de ihtiyaçlarınıza uygun tencereyi indirimli fiyatlarla satın alabilmek için kampanya dönemlerini takip edebilir ve ucuz tencere çeşitlerine sahip olabilirsiniz.

Dayanıklı ve Kaliteli Tencereler Akakçe’de!

Evlerde neredeyse her gün yemek pişirmek amacıyla kullanılan tencerelerin uzun yıllar boyunca kullanılması için dayanıklı ve kaliteli materyallerle üretilmesi gerekir. Bu nedenle, markalar özellikle üretim materyallerinin sağlam olmasına dikkat eder. Kolay kolay eskimeyen ve deformasyonlara karşı oldukça dirençli olan paslanmaz çelik, oksitlenmeyen yapısıyla sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda sağlıklı yemekler pişirmek için de materyallerin kaliteli olması gerekir. En sağlıklı tencere çeşitleri arasında çelik, cam, seramik ve granit bulunur. Bu materyaller tamamen doğal oldukları için aşınma ve çizilmelerde bile sağlığa zararlı kimyasal maddeler açığa çıkmaz. Bununla birlikte bakır, teflon ve emaye ürünler çizildiklerinde çeşitli alaşımlar ortaya çıkarır. Bu nedenle bu ürünlerde yemek yaparken metal kaşıklar kullanılmaması gerekir. Çizilen ürünlerde yemek yapmak ise oldukça sakıncalıdır. Onlarca markanın dayanıklı ve kaliteli tencere modelini inceleyerek ve fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Aynı zamanda sofralarınızı güzelleştirmek için sofra sunum ürünleri incelemesi yaparak misafirlerinize görsel bir şölen yaratabilirsiniz.

Tencere Fiyatları

Lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmek için kullanılan tencerelerin fiyatları bazı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Tencere fiyatları; ürünlerin boyutlarına, tasarıma, üretimde kullanılan materyallere, renklere, marka ve modele göre geniş bir yelpazede çeşitlenir. Profesyonel kullanıma uygun tencereler ve evlerde kullanılan modeller özellikle boyut olarak birbirinden farklıdır. Oldukça küçük boyutlu mini tencere modelleri ile 38 cm’e kadar üretilen büyük tencerelerin fiyatları birbirinden farklıdır. Küçük tencereler genellikle omlet ya da sos gibi daha basit yiyeceklerin pişirilmesinde kullanılır. Tasarım da bu noktada boyutlarla birlikte önem taşıyan noktalar arasında bulunur.

Karnıyarık ya da pilav gibi yemeklerin pişirilmesi için çok derin olmayan geniş tencereler üretilir. Sulu et yemekleri ya da makarna gibi yemeklerde ise derin tencereler kullanılır. Üretim materyalleri ise fiyatlar üzerinde doğrudan etkilidir. Çelik, seramik, cam, granit, bakır, alüminyum, teflon ve porselen tencere çeşitlerinde farklı materyaller kullanılır. Her materyalin kendine özgü özellikleri olduğu için farklı materyallerle üretilen tencereler farklı yemekler için tercih edilir. Tüm bu faktörler tencere fiyatları üzerinde etkilidir. Hem yalnızca tek tencere ve kapaktan oluşan modelleri hem de farklı amaçlar için kullanıma uygun çeşitli boyutlardaki tencerelerden oluşan setleri inceleyebilir, tencere ve tencere seti fiyatları karşılaştırması yaparak bütçeniz doğrultusunda alışveriş yapabilirsiniz.