Pilates Ürünleri ve Fiyatları

En Popüler Pilates Ürünleri

Direnç Lastiği Seti

Popüler Markalar

Pilates

Hareket ve kas sisteminin büyümesini destekleyen, geliştiren, sağlıkla devam etmesini sağlayan en önemli yapı taşlarından biri spordur. Spor yapmak isteyenler için pek çok seçenek olsa da, her yerde yapabilme kolaylığı sağlayan pilates son dönemlerin öne çıkan sporları arasında yer alır. Belirli aletleri kullanarak ve vücut ağırlığından faydalanılarak, kas sistemini güçlendiren ve vücudun esnekliğini artırmaya yarayan spor dalı, pilates nedir sorusunun yanıtı olabilir. Gerekli pilates malzemelerini kullanarak vücuttaki birçok farklı kas grubunu harekete geçirebilir ve dayanıklılığı arttırabilirsiniz. Vücutta artan kas kütlesi, hem günlük aktivitelerde direnci yükseltirken hem de vücuttan fazla yağların atılmasına ve daha ince bir görünüm kazanmaya yardımcı olabilir. Pilates cihazı veya farklı hareketlerle yapılan bu spor, zamanla duruş bozukluklarından kurtarır ve kişilerin kendini daha zinde ve mutlu hissetmesinde etkili olur. Özel aletiyle yapıldığı gibi mat üzerinde de yapılan bu spor egzersiz kolaylığı ve her yerde yapılabilmesi sebebiyle avantaj sağlar. Pilates ekipmanları arasından seviyenize göre seçim yaparak sağlıklı yaşam için bir adım atabilirsiniz.

Pilates Yapmanın Vücut Üzerindeki Etkileri

İster aletli pilates yapın ister aletsiz bu sporu yaparken doğru ekipmanlarla ve kıyafetlerle çalışmak gerekir. Her spor dalı için tasarlanan ürünler bulunduğu gibi bu spor için de çeşitli kıyafetler bulunur. Pilates kıyafetleri spor esnasında hareket kolaylığı sağlayan esnek ve teri emen yapıdadır. Kendi bedeninize uygun modeli seçerek spordan daha fazla verim alabilirsiniz. Pilatesin vücuda birçok faydası bulunur. Bu sporun faydaları şöyle sıralanabilir:

Pilates Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Vücudun gelişmesinin yanı sıra ruhun rahatlaması ve zihnin temizlenmesini sağlayan pilates, çeşitli malzemelerin kullanımıyla yapılır. Fitness çeşitlerinden biri olarak tanımlanırken aynı zamanda bedenin ruhla iletişime geçmesi olarak tanımlanması pilates ne işe yarar sorusunun yanıtı olabilir. Evde yapmak yerine merkezlerde yapmayı tercih edenler için özel ders programları hazırlanır. Bu programlar kapsamında pilates fiyatları listelenir. Vücuda sağladığı birçok fayda nedeniyle talep gün geçtikçe artar. Bu sporu doğru ve verimli yapabilmek için en başta nefes kontrolünü iyi yapıyor olmak gereklidir. En iyi pilates sonucunu almak için kontrol ve denge çok önemlidir. Konsantrasyonu üst seviyelerde tutarak, hangi kas grubunun çalıştığı kontrol edilmelidir. Hareketler akıcı birbirini tekrar eden ve benzeyen kas gruplarına göre yapıldığında maksimum fayda sağlanması hedeflenebilir. Evde aletli pilates yapmadan önce alanında uzman kişilerden belirli seviyede ders alınması gerekir. Özel üretilen bu aletle, vücudun her bölgesini çalıştırmak adına yapılan birçok hareket vardır. Özel hocalardan alınan derslerin ardından evde pilates yapmak son derece kolay olup verimli sonuçlar alınabilir. Hamilelik dönemi her kadın için özen ve önemli bir süreçtir. Bu süreci verimli geçirmek adına doktor izniyle hamile pilatesi de yapılabilir.

Pilates Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor outdoor gibi aktiviteleri hayatının bir parçası haline getiren bireyler için önemli spor dallarından biri olan pilates, vücut gelişimi açısından oldukça faydalıdır. Vücudun sıkılaşarak daha esnek bir hal almasını sağlayan bu sporu yaparken çeşitli unsurlara dikkat etmek gerekir. Pilatese yeni başlayanlar için öncelikle vücudun ihtiyacını karşılayan bir program hazırlanarak verimli bir süreç geçirilmelidir. Bu spora başlamadan önce ilk olarak mutlaka doktor kontrolünden geçilerek vücudun herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığı öğrenilmelidir. İlk olarak temel eğitim programlarından faydalanarak, hareketlerin nasıl yapıldığına hakim olunması gereklidir. Vücudun ihtiyacı doğrultusunda hareket edilerek doğru antrenman planlaması yapılmalıdır. Belirli bir süre özel ders almanın ardından evde yapılabilecek konuma erişilebilir. Aynı zamanda yardımcı videolar ve resimli anlatımlar sayesinde evde pilates nasıl yapılır sorusunun yanıtı alınabilir. Her spor dalında olduğu gibi pilates yeni başlayanlar için de zorlayıcı olabilir. Eğitmen eşliğinde bu zorluklar adım adım aşılarak belirli bir güç dengesi sağlanır ve hareketler çok daha kolay bir şekilde yapılabilir. Kan akışının sağlanması adına önemli olan nefes alış verişi harekete uyumlu bir şekilde yapılırsa hareket desteklenmelidir. Kolay pilates yöntemleri hakkında alanında uzman kişiler tarafından bilgi edinilerek verimliliği artırabilirsiniz.

Pilates Aletleriyle Evde Spor Keyfi

Fitness kardiyo çalışmalarıyla vücuduna yön vermek isteyenler için farklı Pilates türleri bulunur. Bunlar temel olarak aletli, matla, reformer ve barrel olarak dörde ayrılır. Aletli olan, reformer denilen alet yardımıyla yapılır. Kendine has hareketler vardır ve ilk aşamada hoca eşliğinde yapılması önerilir. Evde yapılabileceği gibi genellikle spor merkezlerinde yapılır. Çeşitli pilates aletleriyle evde de pilates yapabilirsiniz. Pilates aletleri; pilates topu, direnç lastiği, dambıl, atlama ipi, el yayı, twister gibi çeşitli ekipmanlardır. Eğer bu spora yeni başlıyorsanız pilates seti alarak tüm aletlere bir kere de sahip olabilirsiniz. Bu aletlerden faydalanarak vücudun çeşitli bölgeleri kolaylıkla çalıştırılabilir. Genellikle kadınlar tarafından tercih ediliyor olsa da erkekler için pilates hareketleri de vardır. Bunlar erkek vücuduna uygun yapıda olup, yoğun tempolu hareketlerdir. Bu spor dalında çeşitliliğin olması bireylerin yaşına, esnekliğine, seviyesine ve hatta hamile oluşuna göre seçim yapılmasını sağlar. Evde pilates yapmak için gerekli pilates seti tedarik edilerek ilk adım atılabilir. Pilates yapmak, hareketler çeşitlendirildiğinde vücudun neredeyse tamamını çalıştırarak dayanıklılığı artırabilir.

Pilates İçin Gereken Ekipmanlar Akakçe’de

Fit gözükmek ve sağlıklı bir yaşam elde etmek için tercih edilen pilates tüm kas gruplarını çalıştırarak sırt ağrılarının önüne geçer. Hem incelmek hem de daha fit bir görünüme kavuşarak sırt ve boyun ağrılarından kurtulmak için spor pilates olarak yapılabilir. Pilates nasıl yapılır sorusu bu spora başlayanlar tarafından merak edilebilir. Eğitmenler tarafından verilen pilates önerilerini inceleyerek evde de bu sporu yapabilirsiniz. Aletli ve aletsiz olarak yapılan bu spor, öncelikle vücudun kendi ağırlığını kullanır. Bu özelliği sayesinde herkesin yapmasına uygundur. Pilates için gerekenler incelenerek ihtiyacınız olan ekipmanları Akakçe’den uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Pilates ekipmanları farklı markalar tarafından piyasada yer alır. Pilates giyim ürünleriyle birlikte pilates matı, pilates topu gibi çeşitli ekipmanların fiyatlarına göz atarak ihtiyacınız olan ürünlere indirimli fiyatlardan sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda taşınması adına pratiklik sağlayan katlanabilir koşu bandı gibi çeşitli spor aletleriyle de fit bir görüntüye kavuşabilirsiniz.