Pilates Aleti

Pilates Aleti Fiyatları

92 farklı Pilates Aleti için fiyatlar listeleniyor.

Bundera Pilates Aleti Avessa Pilates Aleti Busso Pilates Aleti Multi Pilates Aleti Delta Pilates Aleti Hattrick Pilates Aleti

Fiyatı Düşen Pilates AletleriTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Ürün Puanı
Fiyatı0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü

Pilates BandıPilates TopuPilates SetiPilates ÇemberiKoşu BandıDambılYoga MatıKondisyon BisikletiTrambolinBundera Pilates AletiAvessa Pilates AletiBusso Pilates Aleti

En Çok İlgi Gören Pilates Aletleri

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Pilates Aleti Yorumları ve Önerileri

 • Ayşegül İ.479 yorum
  1714 beğeni
  HattrickHattrick BL30 Bosu BallAyşegül İ. 15 Ağustos 2020
  Hattrick BL30 Bosu Ball
  Karın,bacak,kol ve basen bölgesini çalıştırmayı sağlıyor. Vücuda güç,denge,hız ve esneklik kazandırdığı için fizik tedavi amacıyla kullanılabilir. Kondisyon ve esneklik kazanıp dayanıklılığını artırmak isteyenler tercih edebilir.
  • Alışverişçi resmi

Pilates Aleti Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Pilates Aletleri hangileri?

Bugün Akakçe'de 92 farklı model arasında

En çok satan Pilates Aletleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Pilates Aleti:
 1. Bundera Yoga Plus Hamağı Pilates Fitness Askılı Yoga Denge Spor Aleti
 2. Avessa Kısa Foam Roller Yoga Pilates Masaj Egersiz Aleti
 3. Body Trimmer Vücud Şekillendirici Egzersiz Aleti Fitness Spor Egzersiz Pilates
 4. Busso BT-15 Bosu Topu Mor
 5. multi contact Avessa Revoflex Xtreme Pro Tekerlekli Egzersiz Spor Aleti Lastikli Karın Kası Göbek Eritme Tekerleği

Pilates Aletleri

Salon sporları, özellikle vücudun belirli kas gruplarını çalıştıran ve tüm vücut kaslarını çalıştıran egzersizler olarak ikiye ayrılır. Bu egzersizlerden tüm vücut içerikli çalışmalar son derece faydalı olduğu gibi hem kalori yakımı hem de kas gelişimi açısından destekleyicidir. Tüm vücudu çalıştırarak genel anlamda kas gelişimini destekleyen egzersizlerden biri olarak pilates gösterilebilir. Pilates özellikle vücutta geniş kütleli kas gruplarını çalıştırdığı için yüksek miktarda kalori yakımı sağlar. Aynı zamanda büyük kas gruplarının güçlenmesini sağladığı için kondisyon gelişimini de önemli oranda destekler. Güç gerektiren pek çok farklı hareketten oluşan egzersizler ilk aşamada zorlayıcı gelebilir. Bu çalışmaları dengeli ve kontrollü şekilde gerçekleştirerek gelişiminizi en iyi oranda destekleyebilirsiniz. Çeşitli pilates aletleri ise dengeli gelişimi sağlamak açısından son derece faydalıdır. Salon sporu olarak bilinen pilatesin en büyük avantajlarından biri de evde uygulanabilir olmasıdır. Portable pilates aletleri olarak bilinen pek çok farklı ekipman evin her noktasında antrenman amacıyla kullanılabilir. Kullanım sonrasında bu ekipmanlar kolayca katlanarak kaldırılabilir. Kullanıcılar tarafından beğeni kazanan Delta, Bundera, Hattrick, Gymstick ve Cosfer gibi markaların tamamını Akakçe’de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Pilates Aletleri Ne İşe Yarar?

Pilates olarak bilinen spor pek çok farklı egzersiz kombinasyonunu bir arada içerir. Bu egzersizler farklı hareketleri yapmayı gerektirir. Hareketlerin uygun ve etkili şekilde uygulanabilmesi için farklı ekipmanlar kullanılır. Spor yapmaya başlamak isteyen kullanıcıların büyük bir kısmı “Pilates aletleri nelerdir?” sorusunun cevabını merak eder. Pilates ürünleri özellikle evde pilates aletleri ve spor salonuna uygun aletler olarak ikiye ayrılır. Hem evde hem de spor salonlarında tercih edilen pilates aletleri isimleri, özellikle kullanım şekline ve yapılan harekete göre belirlenir. Pilates aletleri seti pek çok farklı ekipmanı bir arada bulundurur. Bu ekipmanların her biri ağırlıklı olarak belirli bir kas grubunu çalıştırır. Bu doğrultuda tercih edilen farklı ekipmanlar özellikle pilates iç bacak aleti gibi özel amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Pilates için gerekli olan egzersizlerin başında denge gelir. Özellikle denge antrenmanları sırasında pek çok farklı kas grubu devreye girer. Dengeli hareketlerini en iyi şekilde gerçekleştirmek için kas gruplarının üstün seviyede güçlenmiş olması şarttır. Bu noktada denge gelişimi hedeflenerek aynı zamanda kas gruplarının güçlenmesi ve kondisyonun artması da sağlanabilir.

Pilates Aleti Çeşitleri

Pilates için tercih edilen farklı ekipmanlar özellikle kullanım şekline göre ayrılır. Kullanım sırasında hedeflediği kas grubuna göre çeşitlenen pilates spor aletleri farklı seçeneklere sahiptir. Pilates aletlerinde görülen farklı çeşitler şu şekilde sıralanabilir:

Pilates amacıyla kullanımda en çok tercih edilen seçenekler bu şekilde sıralansa da bunlara pek çok farklı ürün eklenebilir. Kullanılan pilates aletlerinde, özellikle geleneksel olarak kabul görmüş ve en çok tercih edilen ürünlerin dışında yeni ve inovatif seçenekler de olabilir. Yeniliğe açık seçenekler özellikle farklı hedefler doğrultusunda ve daha etkili sonuçlar elde etmek için kullanılabilir. Pek çok farklı alet seçeneği arasından seçim yapmadan önce pilates aletleri kullanımı öğrenilmelidir. Aletlerin doğru kullanımı gelişim aşamasında son derece önemlidir. Bu noktada pilates aletlerinin kullanımı ve farklı antrenmanlar sırasında jimnastik minderi gibi ekipmanlar kullanarak ortamı en uygun hale getirmek gerekir. Özellikle yumuşak zemin üzerinde daha ergonomik şekilde hareket etmek mümkündür. Üstelik hareketler sırasında yaşanan terslikler durumunda zeminin koruyucu özelliği zarar görmenizi engeller.

Pilates Aletleri Nasıl Kullanılır?

Pilates egzersizlerini etkili hale getirmek için tercih edilen aletlerin tamamı için uygun kullanım şekilleri bulunur. Bu kullanım şekilleri aletten maksimum verimi almayı sağlar ve ilgili kas grubunu ideal şekilde çalıştırır. Kas gruplarının çalıştırılması sırasında dengeli bir antrenman çok önemlidir. Kas gurubunu çalıştırmanın yanında dinlenme süresi için de fırsat tanımak gerekir. Özellikle sürekli olarak zorlama ve yoğun antrenmanlar şeklinde geçen egzersizlerin beklenen faydayı sağlaması mümkün değildir. Bu noktada pek çok kullanıcı, “Pilates aleti ne kadar etkili olur?” sorusunun cevabını merak edebilir. Aletlerin kullanım sırasında uygulanan teknikler ve egzersiz türleri son derece önemlidir. Bu noktada iç bacak gibi bölgeleri çalıştırmak için tercih edilen aletler için önerilen hareketler bulunabilir. Bu hareketlerin her biri için ideal uygulama sıklığı ve uygulama şekli de rahatlıkla bulunabilir. Pilates aleti almak isteyen tüm kullanıcılar öncelikle ilgili aletin hangi kas gruplarına uygun olduğunu tespit etmelidir. Bu noktadan sonra kişinin hedefleri ile en iyi şekilde uyum sağlayan aletler tercih edilebilir.

Pilates Aletleri ile Kondisyon Çalışmaları

Kondisyon olarak bilinen durum özellikle kullanıcıların uzun süreli fiziksel aktiviteler sırasında hissettiği yorgunluk durumu olarak ifade edilebilir. Kondisyonu yüksek olan bireyler, uzun süreli fiziksel aktiviteler sırasında istikrarlı bir performans sergiler ve aktivite sonrasında da daha az yorulur. Bu durum aynı zamanda fit ve sıkı bir vücut görünümünü de beraberinde getirir. Kondisyon çalışmaları ise son derece zorlayıcı ve emek gerektiren çalışmalar olarak bilinir. Bu çalışmaları en doğru şekilde uygulamak için pilates egzersizleri tercih edilebilir. Pilates aletleri pek çok noktada kas gruplarını etkili şekilde çalıştırır ve zorlar. Bu zorlama sonucunda kas gruplarının dengeli şekilde güçlenmesi söz konusu olabilir. Hatta tüm bu egzersizleri yapmak için spor salonuna gitmek gerekmez. Hedeflenen egzersizlerin büyük bir kısmı ev pilates aleti kullanılarak yapılabilir. Özellikle ilgili hareketlerin doğru şekilde yapılmasını sağlayan pilates aletlerini evinizde kullanarak istediğiniz gibi gelişim sağlayabilirsiniz. Pilates aleti satın almak isteyen kullanıcılar bu sayede evde kullanıma uygun olan seçeneklerle harika kullanım imkanı sağlayabilirler. Üst ve alt vücut egzersizlerine uygun aletleri deneyerek birbirinden farklı ve geliştirici egzersizin tadını çıkarabilirsiniz.

Pilates Aleti Fiyat Seçenekleri

Pilates için tercih edilen pek çok farklı egzersiz türü bulunur. Bu egzersizlerin uygun şekilde yapılabilmesi için çeşitli aletlerin kullanımı gerekir. Kullanılan aletler özellikle kas gruplarını dengeli şekilde çalıştırmayı sağlar. Bu aletlerin bir kısmı esnek bant ve polimer malzemelerden üretilmiş topları içerir. Kullanılan polimerlerin dayanımı çok yüksektir ve üstün şekilde esneklik gösterebilir. Bu durum sayesinde içi hava dolu olan toplar bir yetişkinin ağırlığını rahatlıkla taşıyabilir. Benzer şekilde tercih edilen bantlar da polimer malzemelerden üretilir ve esneklik özelliği sayesinde pek çok zorlayıcı hareket sırasında kopmaz. Kullanılan bu ürünler özellikle uygulanan kuvvet sonucunda daha sert tepkiler vererek uygulanması gereken kuvvetin dengeli şekilde artmasını sağlar. Böylece kas gelişimi hedefleyen kullanıcılar, her geçen gün farklı egzersizleri uygulayarak daha etkili ve verimli sonuçlar elde edebilirler. Geniş ürün yelpazesiyle birbirinden kullanışlı pilates aletleri Akakçe’de bulunabilir. Hem en çok tercih edilen hem de en yenilikçi pilates aletleri ile spor deneyiminizi üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Siz de spor, outdoor ana kategorisinde yer alan fitness, kardiyo kategorisinin içindeki pilates kategorisinin hemen altında pilates aletlerini bulabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz pilates aletlerinin tamamına avantajlı fiyat seçenekleriyle sahip olma fırsatını kaçırmayın!