Damla Propolis

Damla Propolis Fiyatları

149 farklı Damla Propolis için fiyatlar listeleniyor.

Marka Damla

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 7Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetTürü: Damla

Markası Kolay Sipariş Türü Damla Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Kapsül PropolisŞurup PropolisTablet Propolis

En Çok İlgi Gören Propolisler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

En Ucuz Damla Propolis Fiyatları Akakçe'de!

Propolis; arıların tomurcuk, gövde, çiçek gibi çeşitli bitki bölümlerinden topladığı maddelerin çeşitli enzimlerle tepkimeye girmesi sonucu oluşan yoğun kıvamlı doğal bir üründür. Mevsime ve arının kullandığı kaynağa göre damla propolis fiyatı, kokusu ve rengi değişiklik gösterir. Genellikle kahverengi, yeşil, kırmızı ve şeffaf renkleri bulunur. Propolis, arıcılar arasında arı zamkı olarak da adlandırılır. Bir reçine türü olarak sınıflandırılan propolis, kovanın hijyenini ve korunmasını sağlamak amacıyla arılar tarafından üretilir. Bu nedenle Latin dilinde savunma ve şehir anlamındaki pro ve polis kelimelerinin birleşmesinden oluşur. İnsan vücudu için de sayısız fayda sağlayan arı zamkının her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından talep edilir. Ürünün insan sağlığına etkisi konusunda sayısız araştırma vardır. Bu çalışmalar sonucunda propolisin insan immün sistemi üzerinde özellikle de gelişme çağındaki çocuklarda oldukça faydalı olduğu bilinir. Bağışıklık sistemini desteklemesinin yanı sıra çok sayıda hastalığın tedavisinde de destekleyici olarak kullanılır. Kapsül, toz, tablet, krem ve şurup gibi çeşitli formlarda üretilen arı zamklarından biri de damla propolislerdir. Bu form ham propolisin çeşitli çözeltiler ile işlenip sıvı hale gelmesiyle oluşturulur. Damla propolis, arı polenlerine ek olarak yoğun miktarda B, C, E gibi en iyi vitaminler ile birlikte demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum gibi mineralleri içerir. Siz de akakce.com üzerinden bütçenize en uygun damla propolis fiyatları arasından seçim yapabilirsiniz.

Damla Propolis Yorumları

Ağız yoluyla doğrudan alınan ya da su, bal, meyve suyu, kefir gibi gıdalara damlatılarak tüketilebilen damla propolis kullanım açısından diğer formlara göre oldukça rahattır. Ürün hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için akakce. com’un damla propolis yorumları platformunu inceleyebilir, ürün hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Damla propolis yorumları arasında en dikkat çeken kullanıcı tipi annelerdir. Çocuklarının antijenlere karşı bağışıklık sistemini desteklemek isteyen anneler, damla propolis yorumları vasıtasıyla ürününün faydalarını pek çok mecrada dile getirir. Düzenli kullanımda ciltteki kan akışını hızlandırdığından dolayı daha canlı ve ferah bir deri sunan ürünün bu yönü de damla propolis yorumları arasında ön plandadır. Siz de satın aldığınız ürün hakkındaki fikirlerinizi akakce. com’un damla propolis yorumları platformunda paylaşabilir, ürünü satın almak isteyen kullanıcıların karar verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz. Eğer propolis kullanmayı denemek isterseniz Akakçe’nin ucuz fiyata Bee'o Up Propolis ürünleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Damla Propolis Faydaları

Arı zamkının vücutta ne gibi etkilere sebep olduğu ile ilgili çok sayıda çalışma bulunur. Bu araştırmalardan biri de diyabetik sıçanlar üzerinde propolisin denenmesidir. Çalışma sırasında bir grup diyabetik sıçanın yarasının arı zamkı ile damlatılarak tedavi edildiği diğer sıçanların tedavisine ise müdahalede bulunulmadığı açıklanır. Deneyin sonucunda bilim insanları, propolis sürülen sıçanların daha çabuk iyileştiğini duyurur. Damla propolis faydaları arasında hücre bölünme ve yenilenme hızında artış sağlaması vardır. Bu da yaraların, yanıkların veya cilt hastalıklarının tedavisinde olumlu sonuçlar doğurur. Meme, cilt, pankreas ve diğer kanser çeşitlerinin tedavisini desteklemesi ile birlikte kimyasal tedavi ilaçlarının yan etkilerini azaltması da damla propolis faydaları arasında konuşulur. Ağız bakımı ve diş etlerinin güçlenmesine katkı sağlayan damla propolis, diş macununa bir miktar damlatılarak ya da ağızda su ile gargara yapılarak kullanılabilir. Arı zamkı uçuk tedavilerinde de kullanılır. Mikrop, bakteri ve virüslere karşı antioksidan görevi görerek hastanın iyileşmesine yardımcı olduğu söylenir. Damla propolis faydaları içerisinde en çok tercih edilen kullanım amacı bağışıklık sistemini güçlü kılmaktır. Siz de vücudunuzu daha dirençli kılmak için en hesaplı damla propolis fiyatı, zengin vitaminlere ve minerallere sahip propolisleri akakce.com üzerinden bulabilirsiniz.

Propolis Damla Nasıl kullanılır?

Propolis damla nasıl kullanılır ya da tadı nasıldır gibi sorular daha önce arı zamkı kullanmayan kişilerin sık sık sordukları sorular arasında yer alır. Propolisin en yaygın kullanımı damla formudur. Ağza damlatılarak kullanılabileceği gibi çeşitli maddelerin içerisine de eklenebilir. Propolisin tadını sevmeyen veya mide ağrıları çeken kişiler damla propolisi meyve suyu, çay, kefir, yoğurt, ekmek gibi besin maddelerine damlatıp tüketebilir. Genellikle yarım bardak suya yaklaşık yirmi damla propolis ilave edilerek tüketilmesi tavsiye edilir fakat ürünün kullanımı yaşa, cinsiyete ve diğer parametrelere göre değişebileceği için kullanmadan önce mutlaka bir hekime danışmak gerekir. Arı zamkı kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünün organik sertifikalı olmasıdır. Arı zamkı insan vücudu için vitaminli ve besleyici bir gıda maddesi olmasına rağmen kullanımı esnasında dikkat edilmelidir.Aksi takdirde bazı bünyeler için alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bala alerjisi olanlar, astım hastaları veya hamile olan kullanıcılar propolis kullanmadan oluşabilecek olumsuz reaksiyonu önleyebilmek için önce mutlaka bir doktora danışmalıdır. Günlük kullanımda alkolle tepkimeye girmesi ve kişiyi zehirlemesi riskinden dolayı propolisin alkol ile birlikte kullanımının önüne geçilmelidir. Arı zamkı kullanmak isteyen kimselerin planlanan bir ameliyat ya da operasyon tarihi varsa propolis gibi ürünleri kullanmayı bırakması gereklidir. Bitkisel ürünler kanın pıhtılaşmasını yavaşlatacağından operasyonlar sırasında çeşitli olumsuz gelişmelerin oluşmasına neden olabilir.

Propolis Damla Ne İşe Yarar?

Propolis damla ne işe yarar sorusunun çok sayıda cevabı mevcuttur. Öncelikle hücre yenilenmesini hızlandırarak yaraların ve yanıkların daha hızlı sürede iyileşmesine yardımcı olur. Antibakteriyel, antifungal ve antiviral özelliklere sahip bileşenleriyle vücuttaki antijenlerle mücadele ederek immün sistemi güçlendirir. Ayrıca propolis damla ne işe yarar sorusunun bir diğer cevabı da kanser hastalıklarının tedavilerine olumlu yönde katkı sağlamasıdır. Damla propolis kullanımı hem bağışıklığı güçlendirdiği için hem de kemoterapi ilaçlarının yan etkilerini azalttığı için kanser tedavi süreçlerinde tavsiye edilebilir.