Propolis

Propolis Fiyatları

974 farklı Propolis için fiyatlar listeleniyor.

Bee'o Up Propolis Arı Mucizesi Propolis Balparmak Propolis Bee'o Propolis Quixx Propolis Nutrigen Propolis

Fiyatı Düşen Propolisler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Propolisler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

SıvıKapsülMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 41Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Form Baz Seçeneği Miktar Kullanıcı Türü Cinsiyet Ürün Puanı

ProbiyotikGlukozaminAntioksidanPastilVitamin ve MineralBalık YağıTansiyon AletiHasta BeziKolajenBee'o Up PropolisArı Mucizesi PropolisBalparmak Propolis

En Çok Karşılaştırılan Propolisler

Propolis Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Propolis

Arılar tarafından doğal bir şekilde elde edilen propolis, insan sağlığı için oldukça önemli bir yere sahiptir. En iyi propolis markaları tarafından hijyenik bir şekilde paketlenerek kullanıcılara sunulan propolis seçenekleri uzmanlar tarafından sıkça önerilir. Bal, polen gibi tamamen arılar tarafından doğal bir yöntem ile oluşturulan propolisler, hem çocuk hem de yetişkinler tarafından uzman hekim önerisi ile sıkça tüketilen besin takviyeleri arasında yer alır. Propolis, kolay kullanımı desteklemek amacı ile damla ya da sprey şeklindeki seçenekler kullanıcıların beğenisine sunulur. Çocuk ve yetişkinler için hazırlanan propolislerin içeriklerinde farklılık gözlemlenebilir. Propolis 1 kg fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak için kategoriyi inceleyerek beklentilerinize cevap veren alternatifleri kolay bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Propolis Nedir?

Propolis nedir?” diye sorusuna antik çağlardan beri kullanılan şifalı bir besin cevabı verilebilir. Arıcılar arasında propolise preboli ya da arı zamkı ismi de kullanılır. Arılar, iğne yapraklı ağaç türleri başta olmak üzere farklı bitkilerin tomurcuk ya da yapraklarından da elde ettikleri reçineye benzeyen maddeyi başlarının üzerinde yer alan salgı bezleri aracılığı ile salgıladıkları enzimler sayesinde üretir. Su yalıtımı ve ısıya karşı dirençli bir yapıya sahip olan propolis, yapışma özelliği bulunan bir özüt olarak da tanımlanır. Kendine has yoğun ve keskin bir kokusu bulunan bu besinin görünümü reçinenin kurumuş ve parçalanmış haline benzer. Ürünün işlenmemiş halinin kullanımı çok yaygın değildir. Belirli işlemlerden geçtikten sonra sade ya da zeytinyağı gibi farklı besinler eklenerek hazırlanır ve kullanıcılara sunulur.

Sadece arılar sayesinde elde edilebilen propolis, içerisinde bulunan birden fazla element ve asitler sayesinde insan sağlığı için fayda sağlar. 240’tan fazla bileşenin bir araya gelmesi ile meydana gelen propolis, uzman hekim önerisi ile hemen her yaştan tüketici için takviye olarak önerilen besinler arasında yer alır. Alternatif tıp alanında önemli olan propolis çeşitleri, pek çok hastalığın tedavisinde kullanılması sayesinde toplum tarafından yoğun ilgi ile karşılanır. Propolis takviye edici gıda olarak tercih edilmesinin sebepleri başında bağışıklığın güçlenmesinde rol oynamasıdır. Propolis sıvı, toz ya da taneli yapıda hazırlanarak satışa sunulur. Hastalıkların tedavisinde tercih edilen doğal yöntemlerden biri olan propolis kullanımı gibi ilgi gören medikal ürünler için Akakçe üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Propolis Nasıl Kullanılır?

Propolis içeriğinde bal mumu, reçine ve esansiyel-aromatik yağlar, mineral madde ve polen bulunur. Zengin bir içeriğe sahip olan bu besinin, işlenmemiş halinin tüketilmesi oldukça zordur. Propolis kullanımı hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur. "Propolis nasıl kullanılır?" sorusuna ise birbirinden farklı cevaplar verilebilir. Kişilerin yaş, cinsiyet, kilo ve diğer sağlık durumlarına göre günlük kullanılması gereken propolis miktarı da farklılık gösterir. Suda çözünen damla, krem, kapsül, sprey, tablet, toz ya da şurup gibi birbirinden farklı formlarda hazırlanan propolis harici ya da dahili bir şekilde kullanılabilir. Direkt tüketimine ek olarak cilt üzerine sürülerek de propolis kullanımı sağlanabilir. Krem formunda hazırlanan ürünler genellikle vücutta meydana gelen yara ya da yanıklar için tercih edilir. Propolis kullanım miktarına karar vermek için uzman tavsiyesi alınmasında fayda görülür.

Propolisi Kimler Kullanabilir?

İnsan sağlığı için oldukça önemli bir yere sahip olan propolis, özel sağlık durumu bulunmayan ve doktor önerisi alan hemen herkes tarafından kullanılabilir. Propolis kullananların yorumları ve önerilerini inceleyerek daha fazla kimler tarafından kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. “Propolis kimler kullanabilir?” sorusunun cevabı kişinin bireysel özelliklerine bağlı olduğundan bilinçsiz tüketimlerden kaçınılmalıdır. 1 yaşından önce kullanılması önerilmeyen propolis ürünleri, bebeklerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. En güvenilir propolis markası ve satıcıları tarafından sağlık standartları çerçevesinde hazırlanan seçenekler arasında yer alan damla ve spreyler çocuklarda kullanım açısından kolaylık sağlar. Pek çok kaynakta propolis kullanımının yetişkinlerde 20 damla, çocuklarda 10 damla olduğu belirtilse de kullanım dozu için hekim önerisi alınmasında fayda görülür.

Propolis Faydaları

Antik dönemlerden beri toplum sağlığı için önemli bir yere sahip olan propolis, geleneksel tıpta ve doğal tedavi yöntemleri içerisinde sıklıkla tercih edilir. Propolis faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

En güvenilir, kaliteli propolis markaları tarafından hazırlanan propolis takviyesi ürünlerini hem kendiniz hem de sevdikleriniz için tercih ederek sağlığınızı doğal yöntemler ile koruma altına alabilirsiniz.

Propolis Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Bağışıklığını doğal yöntemler ile desteklemek isteyen tüketicilerin pek çoğu propolis kullanımını ilk seçenekler arasına alır. İnsan sağlığı için oldukça önemli bir takviye olsa da kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur. Bu takviyenin kullanımında göz önünde bulundurulması önerilen detaylar arasında şunlar yer alır:

​​Propolis Fiyatları

Vitamin, mineral, fenolik maddeler ve flavonoid konusunda zengin bir kaynak olan propolis birbirinden farklı formlarda çeşitli satıcılar tarafından hazırlanarak satışa sunulur. “Propolis fiyatı ne kadar?” sorusuna onlarca farklı cevap bulabilirsiniz. Propolis fiyat aralığı ürünlerin markasına ve içeriklerine göre birbirinden ayrılır. Propolis içerisine eklenen doğal maddeler ürünlerin fiyatlarında çeşitlilik gözlenmesinde etkin rol oynar. “Propolis nerede satılır?” diye merak ediyorsanız kategoriyi inceleyebilirsiniz. En ucuz propolis seçeneklerine uygun fiyatlarla sahip olmak için ürünler arasında karşılaştırma yapılabilir ve isteğe göre indirim dönemleri takip edilebilir. İştah açıcı özelliği bulunan propolis kullanımı sırasında kilonuza dikkat etmek için baskül fiyatları hakkında Akakçe alternatiflerini inceleyerek bilgi sahibi olabilir ve bütçenize uygun seçenekleri satın alabilirsiniz.