Propolis

Propolis Fiyatları

803 farklı Propolis için fiyatlar listeleniyor.

Bee'o Up Propolis Bee'o Propolis Ocean Propolis Nutrigen Propolis Forever Propolis Marnys Propolis

Fiyatı Düşen Propolisler

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

DamlaSprey50 mlMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 34Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Form Baz Seçeneği Miktar Kullanıcı Türü Ürün Puanı

KolajenGlukozaminProbiyotikAntioksidanVitamin ve MineralBalık YağıTansiyon AletiBaskülHasta BeziBee'o Up PropolisBee'o PropolisOcean Propolis

En Çok Karşılaştırılan Propolisler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Propolis Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Ucuz Propolis Fiyatları Akakçe'de!

Latin dillerinde savunma anlamına gelen ‘’pro’’ kelimesi ile kent anlamına gelen ‘’polis’’ sözcüklerinin birleşmesiyle oluşan propolis, arıların ballarını ürettiği kovanların temizliğiyle birlikte güvenliğini sağlamak üzere ürettikleri koyu kahverengi tonlarında bir sıvıdır. Arılar iğne yapraklı ağaçlardan, bitkilerin tomurcuk, gövde kısımlarından topladıkları maddeleri; baş bölgelerinde ulunan enzimler aracılığıyla işleyerek reçine kıvamında bir madde üretir. Bir reçine türü olarak sınıflandırılan propolisin arı polenlerine oranla daha zengin bir içeriğe sahip olduğu bilinir. Bu nedenle tarih boyunca pek çok medeniyetin de, bu tür reçineleri tedavi amaçlı kullandığı söylenir. Propolis, arı polenlerine ek olarak yoğun miktarda B, C, E vitaminleri ve demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum, sodyum gibi minerallere sahiptir. İnsan vücudunu zararlı bakteri, virüs ve mantarlara karşı korumaya yardımcı olan arı zamkı, özellikle çocuklarda bağışıklığın arttırılmasında da kullanılır. Siz de akakce.com sitesinden bütçenize uygun propolis fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Propolis Yorumları

Arıcıların arı zamkı ya da preboli olarak adlandırdığı propolisler, antibakteriyel yönüyle kovanın iç kısmının korunmasını ve hijyenini sağlar. Genellikle koyu tonlarda olan propolis, yetiştiği mevsime ve toplandığı yöreye göre şeffaf, kırmızı ya da yeşil tonlarını alabilir. Propolis yapısının yarısı reçine, kalan yarısı da bal mumu, esansiyel yağ, polen ve mineral maddelerinden oluşur. Propolis yorumları içerisinde, kullanıcıların ürün hakkında bağışıklık sistemini güçlendirdiğine dair görüşler yazdığını görebilirsiniz.Hatta bazı propolis yorumları üzerinden alınan dönütlerde meme, cilt, gırtlak, kolon tipi kanser tedavilerine de destek sağladığı söylenir. Arı zamkının, kullanıcıların vücut sağlığına ve bağışıklığına olan pozitif etkisini propolis yorumları başlığı altında çok sayıda kullanıcı yorumunda görebiliriz.

Propolis Faydaları

Sağlıklı probiyotik ürünleri arasında adı sıklıkla görülen propolis, insan vücudu için pek çok fayda sağlar. Hücre yenilenme sürecine katkı sağlayarak yaraların iyileşmesini kolaylaştırır ve hızlandırır. Propolis faydaları arasından ilki, zengin yapısı sayesinde bakteriyel organizmaların ve mikropların insan vücudundan uzaklaştırılmasına yardımcı olmasıdır. Ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak başta uçuk olmak üzere ağız yaralarını iyileştirir ve ağız bakımına katkı sağlar. Diş macununu ile birlikte kullanımında diş etlerinde bakteri oluşumunu azalttığı, ağız ve diş sağlığına yardımcı olduğu söylenir. En ucuz dezenfektanlar arasında bulunan arı zamkı, cilt sağlığı üzerinde de gözle görülebilir fark yaratır ve cildin canlı görünmesini sağlar. Ciltteki kan akışını hızlandırdığı için uzun kullanımda ciltteki gözenekleri küçülttüğü de bilinir. Propolis faydaları içerisinden bir diğeri ise içeriğinde yer alan bioflavonoidlerin virüslere karşı etkili bir savunma yapabilmesidir. Konuyla ilgili yapılan bazı araştırmalar sonucunda uzmanlar, ürünün grip ve soğuk algınlığı gibi tedavilerde de etkili olduğunu söylüyor. İnsan vücudu için harika bir besin maddesi olmasına rağmen arı zamkı kullanımı sırasında bazı noktalara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde bazı bünyeler için alerjik reaksiyonlar yaratabilir. Bala alerjisi olanlar, astım hastaları veya hamile olan kullanıcılar arı zamkı kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmalıdır. Arı zamkı kullanmak isteyen kimselerin planlanan bir ameliyat ya da operasyon tarihi varsa bu tür doğal içerikli ürünleri kullanmayı bırakması gereklidir. Bitkisel ürünler kanın pıhtılaşmasını yavaşlatacağından operasyonlar sırasında çeşitli komplikasyonların gelişmesine neden olabilir. Son olarak, propolisin alkol ile birlikte kullanımının önüne geçilmelidir. Bu hususlara dikkat edildiği sürece propolis faydaları her geçen gün vücutta hissedilir hale gelir. Siz de en uygun propolis fiyatları için akakce.com sitesine göz gezdirebilirsiniz.

Propolis ne işe yarar?

Arı zamkı kullanmayı düşünen ve daha önce kullanmamış olan herkesin aklında propolis ne işe yarar sorusu vardır. Arı zamkı ile ilgili çok sayıda araştırma yapıldığı bilinir. Bunlardan en çarpıcı olanı ise, diyabetik sıçanlar üzerinde yoğunlaşan çalışmadır. Sıçanlardan bazılarının yaralarına propolis çözeltisi sürülmüş, bazılarının iyileşme sürecine ise hiç müdahale edilmemiştir. Deneyin sonucunda arı zamkı ile tedavilerine destek verilen sıçanların hücre bölünmelerinin çok daha hızlı olduğu görülmüştür. Bu diyabetik sıçanların yaraları çok daha erken iyileşmiştir. Arı zamkının antibakteriyel, antifungal ve antiviral özellikte olduğu da çeşitli araştırma ve çalışma süreçlerinde saptanmıştır. Propolis içerisinde bulunan üç yüz kadar bileşeni ile insan vücudunun sonradan kazılan bağışıklığını güçlendirir. Vücuttaki antijenleri tehdit eder. Bazı araştırma sonuçlarına göre kemoterapi ilaçlarının yan etkilerini azalttığı görülmüştür. Arı zamkı yakın zamanda kremlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Siz de en hesaplı propolis fiyatı için akakce.com sitesini ziyaret edin.

Propolis nasıl kullanılır?

Propolis nasıl kullanılır sorusunun birden fazla cevabı bulunabilir. Arı zamkı; tablet, suda çözünen damla, krem, şurup, sprey ve toz gibi formlarda üretilir. Bu nedenle propolis nasıl kullanılır sorusunun çok sayıda alternatifi bulunur. Damla formunda üretilen propolis, katı gıdalara damlatılarak ya da gargara yapılarak tüketilebilir. Tablet ya da kapsül formundakiler su ile birlikte yutulur ve özellikle uyku bozukluğu çekenlere önerilir. Krem propolisler, yaranın veya yanıkların üzerine doğrudan uygulanarak cilt tedavisinde kullanılır. Sprey olarak üretilen ar zamklar; boğaz ağrıları, öksürük ve ağız yaraları için uygulanır. Toz formunda olanlar ise meyve suyu gibi sıvı gıdalara eklenilerek tüketilebilir. Arı zamkı kullanılmaya başlamadan önce bir hekime danışmak ve hekimin önerdiği doz, süre ve formda tedaviyi uygulamak uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Doktorunuza danıştıktan sonra bütçenize en uygun propolis fiyatı, akakce.com sitesinde sizlerle!