Besin Takviyesi Fiyatları

En Popüler Besin Takviyesi Ürünleri

Balık Yağı Kapsülü Kolajen Tozu Multivitamin Yetişkin Probiyotik Balık Yağı Şurubu Çocuk Probiyotik D Vitamini Kolajen Tablet D Vitamini Kapsül Sıvı Kolajen Çocuk Balık Yağı Solgar Multivitamin

Popüler Besin Takviyesi Markaları

En Ucuz Besin ve Gıda Takviyesi Ürünleri Fiyatları Akakçe'de!

İhtiyacınıza yönelik tüm ürünlerin fiyatlarını satıcı firma isimleriyle birlikte listeleyen ve bütçenize en uygun ürünü satın almanıza yardımcı olan akakce.com sitesi, besin ve gıda takviyesi ürünleri fiyatları konusunda da sizi yönlendiriyor. Siparişlerinizi verirken bütçenize yönelik en uygun gıda takviyesi ürünü için doğru adres olan Akakçe sitesini kullanabilir ve tek tıkla siparişinizi vererek ürününüzün evinizinin kapısına kadar gelmesini sağlayabilirsiniz. Hem siz hem de ailenizin sağlığına yardımcı olan besin takviyesi ürünleri, çocukluktan yaşlılığa olan yaşam sürecinde çok daha kaliteli ve sağlıklı bir hayat yaşamanıza destek olur.

En İyi Besin ve Gıda Takviyesi Ürünleri Çeşitleri

“Besin ve gıda takviyesi nedir?” sorusunu cevaplarken öncelikle bu gıdaların çeşitlerini ve hangi amaçla kullanıldıklarını anlamak gerekir. Farklı fonksiyonları olan bu takviye ürünler; sağlık destek ürünleri, vitamin ve mineraller, amino asitler, protein tozları, L-Karnitin ve CLA’lar, eklem sağlığını hedefleyen gıdalar, performans arttırıcılar, karbonhidratlar, komplex ürünler ve kretinler olarak kategorize edilebilir. Besin takviyelerinin bir kısmı sporculara yönelik özel içerikli gıdaları kapsarken, bir kısmı da gündelik olarak herkesin kullanımına uygun besinlerdir. Çocuklar, ileri yaşlılar ya da hastalar tarafından da tercih edilen bu gıdalar, hedef kitlelerinin ihtiyaçlarına göre farklı muhteviyata sahiptir. Bu destek ürünlerinde; çocuklar, yetişkinler ve yaşlı bireyler için kullanılan içerik ve dozaj farklılık göstermektedir.
Reçete kapsamına giren ilaç sınıfındaki takviyelerin yanı sıra tek tıkla sanal ortamdan da satın alabileceğiniz takviyeler bulmanız mümkündür. Besin ve gıda takviyesi çeşitleri arasında en çok kullanılan grup; vitaminlerdir. Vücut metabolizmasının düzgün çalışması için kritik değer taşıyan vitamin destekleri, çoğunlukla birden çok vitaminin bir arada sunulduğu multi-vitaminler olarak karışımıza çıkmaktadır. C, D ve B12 vitaminleri harici olarak en çok tercih edilen vitamin türleridir. Omega 3, kalsiyum ve magnezyum takviyeleri de sağlıklı bir yaşam için oldukça önemlidir. Besin ve gıda takviyesi ürünleri fiyatı, ürünün içeriğine, boyutuna ve markasına göre değişiklik göstermektedir.

Besin ve Gıda Takviyesi Nedir?

Yaşam süreci içinde kimi zaman ihtiyacınız olan vitamin, mineral ve yağları yediğiniz besinlerden doğal yollarla almanız mümkün olmaz. Öğünlerinize dikkat etmeniz ve sağlıklı beslenmeniz durumunda bile vücudunuzun üretemediği ya da besinler yolu ile alamadığınız bazı yağ, vitamin veya mineraller olacaktır. Organlarınızın en iyi şekilde çalışmasını sağlamak ve olası hastalıklardan korunmak için, gıda yoluyla temin edemediğiniz bu yağları, vitamin ve mineral çeşitlerini vücuda almanın tek yolu; besin ve gıda takviyesi ürünlerini kullanmaktır. Bu takviyeler bir ilaçtan çok gıda statüsünde değerlendirilmektedir.
Çoğunlukla ağız yoluyla alınan bu takviyeler; tablet, kapsül, jelibon, şurup, sıvı veya toz şeklinde olabilir. Bitki özütlerinden saf balık yağlarına, vitamin ve mineral haplarından protein tozlarına, besin ve gıda takviyesi ürünleri çeşitleri bulunmaktadır. Bu geniş gıda takviyesi yelpazesi içinden en çok tercih edilenler arasında; öncelikle multi-vitaminler, ardından Omega 3, balıkyağı, kalsiyum ve magnezyum gelmektedir.
Multi-vitaminler günlük olarak ihtiyacınız olan tüm vitaminleri tek seferde bir arada almanızı sağlar. İmmün sisteminizi kuvvetlendirir ve vücudunuzu olası hastalıklara karşı korur. Tercihlerde ikinci sırada gelen Omega 3 ise vücut tarafından üretilmeyen balık yağlarını içerir. Beyin ve göz fonksiyonlarını desteklemesinin yanı sıra depresyonla da savaşmaya yardımcıdır. Kemik, diş ve kas sağlığı için çok önemli olan kalsiyum ve magnezyum ise birlikte alınmalıdır. Öte yandan, multi-vitaminlerin kalsiyum ve magnezyumla birlikte alınması yan etkilere sebep olabilmektedir.

Besin ve Gıda Takviyesi Markaları

Vitamin ve mineral takviye markaları, hem yerli hem de yabancı firmalar tarafından üretilmektedir. Farklı amaçlara yönelik geliştirilmiş çok sayıda gıda takviyesi markaları bulunmaktadır. Markalara göre, besin ve gıda takviyesi ürünleri fiyatı da değişiklik göstermektedir. Bu sebeple de farklı markalardan farklı ürünler alarak daha uygun fiyatlarla bütçenizi zorlamadan alışveriş edebilirsiniz.
Önde gelen besin takviyesi markaları arasında; Pharmaton, Ocean, Activa, Uscle Farm, Nature’s Plus, Supradyn, Herbalife bulunmaktadır. Bir multi-vitamin markası olan Pharmaton ürünleri, hafıza ve konsantrasyona etki ederek zihinsel ve fiziksel anlamda kişinin performansını yükseltir. Omega 3 sunan Ocean ise içerdiği sağlıklı yağ ile başta beyin gelişimi olmak üzere çok sayıda fayda içermektedir.
Mineral, multi-vitamin ve ginseng desteği sunan Supradyn markası ürünleri, vücuda enerji vererek metabolizmaya destek sağlamaktadır. Farklı alanlarda çoğunlukla bitkisel çözümler sunan Herbalife ise, ihtiyaca yönelik sunduğu çeşitli çözümlerle olduğu kadar uygun fiyatları ile de ön plana çıkmaktadır. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için ürünleri bulunan Redoxon; C ve D vitaminlerinin yanı sıra çinko da içerir. Besin ve gıda takviyesi ürünleri yorumları hangi markayı hangi amaçla seçeceğiniz konusunda size yol gösterecektir.

Besin ve Gıda Takviyesi Ürünleri Yorumları

Alacağınız gıda takviyesi ürünüyle ilgili bilgilere, ürünün kendi web sitesindeki açıklamaların yanı sıra Akakçe’de bulunan besin ve gıda takviyesi ürünleri yorumları vasıtası ile de ulaşabilirsiniz. Sizi doğru şekilde yönlendirilip ihtiyacınızı netleştirmenizi sağlayacak bu yorumlar, ürünleri kullanan müşteriler tarafından yapıldığı için oldukça güvenilirdir. Bu yorumlar, ayrıca gıda takviyesi ürünleri fiyatları konusunda da sizi yönlendirecektir. Akakçe sitesinden ürünlerinizi satın almadan önce bu yorumları okumanız size ürün hakkında objektif bir fikir verecektir.