Ranza

Ranza Fiyatları

843 farklı Ranza için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Givayo Ranza Dekorazi Ranza Kiwi Ranza Palm Ranza Metalia Ranza Diva Ranza

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

1.000 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL AyrılabilirAhşapMetalMDFDoğal Ahşap90x190 cm90x200 cmMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 36Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 TL üstü
Markası Özellikler Malzeme Türü Ahşap Türü Türü Ölçü Kullanıcı Türü Tasarım Kelime ile Filtrele

Çocuk OdasıÇocuk OdasıGenç Odası BazaGenç Odası GardıropGenç Odası KomodinGenç Odası ŞifonyerGenç Odası Yatak BaşlığıÇalışma MasasıBanyo DolabıGivayo RanzaDekorazi RanzaKiwi Ranza

En Çok Karşılaştırılan Ranzalar

Ranza Yorumları ve Önerileri

Ranza Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Ranzalar hangileri?

Bugün Akakçe'de 843 farklı model arasında

En çok satan Ranzalar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Ranza:
  1. MEDEFE HOME Ranza Modelleri, Mdf Cnc Desenli Junior Mona Ranzacom , 90x190 Ranza
  2. EnfigA Metal Ranza
  3. Setay Natural Ranza Çalışma Masası Dolap Takımı
  4. Sln Hayal Ranza Beyaz
  5. Setay Ranza, Viva Yavrulu Ranza - 3lü Ceviz Ranza

Ranza

Dar alanlarda pratik çözümler sunan mobilyaların başında ranza olarak tanımlanan yatak alanları gelir. Minimum iki katlı olarak tasarlanan bu mobilyalar, klasik tasarımlarda üst üste konumlandırılan iki yatak gibi görünür. Yeni nesil ranza tasarımlarında ise kitaplıktan çalışma masasına, çekmecelerden elbise dolabına kadar pek çok ünite yer alır. Pek çok ranza hem üst üste hem de yan yana iki farklı yatak gibi kullanma olanağı tanır. Tüm bunların yanı sıra tamamen tek parçadan oluşan demir ranza çeşitleri de bulunur. hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden türleri ile pratik ve ayrıcalıklı bir kullanım süreci sağlayan söz konusu ranza çeşitleri, yaşam alanlarını dikey olarak da değerlendirme avantajı sunar. Siz de yaşam alanınızdaki dar odalar için ranza modelleri ve fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Akakçe’den yardım alabilir, bütçenize en uygun ranzalar arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

Ranza Özellikleri

Genellikle tahta, çelik ranza olarak bilinen söz konusu mobilyalar, metal, ahşap, MDF, yarı MDF gibi malzemelerden üretilir. Tüm bunların yanı sıra tamamen ferforje ranza üniteleri de bulunur. Farklı kullanıcı gruplarına hitap ettiği için farklı taşıma kapasitelerine sahip olan ranza ürünlerinde, uygun yaş aralığı oldukça önemlidir. Yetişkin ranza olarak adlandırılanlar türlerde üst kat maksimum 150 kg taşırken alt kat ise 300 kg taşıma kapasitesine sahiptir. Bu ağırlık, genç/çocuk ranza alternatiflerinde ise tamamen farklıdır. Genel olarak güvenli yatak alanları olan ranzalar arasında ek depolama alanına sahip olanlar da bulunur. Bazalı ranza olarak bilinen ve alt kısmında ek bir bölme bulunan bu tasarımların da hem alt hem de üst katında depolama alanı vardır. Odasında çok fazla yeri olmayan kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlayan bu bazalar, yerine iki veya 3 gözü bulunan çekmeceli ranza modelleri de üretilir.

Markası ve modeline göre hem sağlam hem de güvenli olan ranza ünitelerinde özellikle üst katta, kullanıcıların uyurken düşmesini önlemek için ek bir bariyer bulunur. Bu bariyer, çocuk ve bebeklere özel ranza türlerinde tüm yatak kenarını kaplayacak şekilde uzundur. Üst katına çeşitli merdivenler ile çıkılan ranzalar arasında tek bir kenarında basamak tarzı merdivenler bulunanlar modeller de vardır. Bu tasarımlarda genellikle her bir basamak aynı zamanda ek bir depolama alanı sunmak için gizli bir çekmece içerir. Zengin renk seçenekleri sayesinde yaşam alanının dekorasyon tarzına uygun alternatifler sunan mobilya ranza ürünleri, farklı ölçülerde üretilir. Genel olarak alandan tasarruf etmek amacıyla tercih edilen söz konusu mobilyalar, yetişkinler, bebekler ile çocuklar için farklı uzunluk ve genişlik seçenekleri sunar. Genellikle yatak ölçülerine benzer olan ranza ölçüleri, 247 x 170 x 96 cm, 260 x 143 x 101 cm, 90 x 190 x 175 cm gibi birbirinden farklı olabilir.

Ranza Çeşitleri

Kat sayısı, yatakların konumlandırılma şekli ve ek üniteler açısından farklı alternatifler sunan ranza çeşitleri, ihtiyaca yönelik ürün seçme kolaylığı sağlar. Genellikle iki katlı olarak tasarlanan ürünler arasında 3 veya 4 yatağa sahip olan mobilyalar da bulunur. Söz konusu üçlü, 4'lü ranza tasarımlarının bazılarında tüm katlar üst üste sıralanırken bazılarında yataklardan biri çekmece gibi alt katın bazası altında gizlidir. Bununla birlikte 2 katlı olarak tasarlanan ve her bir katta yan yana iki yatak alanı bulunan dörtlü ranza türleri de vardır. Bu tasarımlar, çadır, denizaltı gibi farklı konseptler baz alınarak üretilir. Özellikle çocuk ve genç odası mobilyaları arasında yer alan bu tarz konseptli ranza ürünleri arasında çekyatlı, katlanır ranza gibi farklı tasarımlara rastlanır. Ayrıca, ilk etapta klasik bir koltuk gibi görünen ve açıldığında içinden iki katlı ranza çıkan ilginç mobilyalar bulmak mümkündür.

Modern tasarımlarda ise altı boş ranza olarak ifade edilen ve katların farklı şekillerde konumlandırıldığı mobilyalar vardır. Bu ürünlerde alt kısımdaki yatak alanı, ana gövdeye dik bir şekilde konumlanırken üst yatak alanı ise klasik tasarımdaki gibi paraleldir. Başta bir ifadeyle tepeden bakıldığında tüm ünite “L” şeklindedir. Alt kısımdaki yatağın hemen yanında ise kitaplık, çalışma masası, çekmeceler, komodin gibi yardımcı üniteler yer alır. Düzenli görünümü ile dikkat çeken bu ranza yatak, çalışma alanını bir arada sunar. Kullanıcılara daha fazla alan sağlaması için üretilen bu mobilyalar arasında alt kısmında koltuk olarak nitelendirilebilecek bir oturma alanı bulunanlar da vardır. Koltuklu ranza olarak adlandırılan söz konusu mobilyalar, saniyeler içinde yatağa dönüşebilecek nitelikte olup bazı tasarımların alt kısmında baza bulunur. Koltuk, yatak, baza fiyatları ile kıyaslandığında çok daha cep dostu olan bu ranza türleri hem bütçe hem de yer tasarrufu sağlar.

Ranza Modelleri

Özellikle çocuklar ile gençler için oldukça eğlenceli alternatifler sunan ranza modelleri hem görsel tasarım hem de işlev açısından avantajlıdır. Örneğin; yaşam alanlarının tavan yüksekliğine uygun olacak şekilde; yüksek ve alçak ranza alternatifleri bulunur. Alçak olanlarda alt kat öne doğru çekilerek kullanılır, kullanım sonrasında ise yeniden üst katın altına itilerek kapatılır. Öte yandan görsel tasarımı ve işlevi fark etmeksizin hemen her renkte/konseptte ranza bulmak mümkündür. Pembe, mavi, kırmızı, yeşil, beyaz ranza gibi tek renkli olanların yanı sıra desenliler ile ahşap görünümlüler her zaman yoğun ilgi görür. Bazı ranzalarda ise çocukların ve gençlerin sevdiği hayali kahramanlara yer verilir. Genel olarak tüm bu alternatifler, yaşam alanlarının dekorasyon stiline ve kullanıcıların tarzlarına uygun ranza bulmayı kolaylaştırır. Daha çok miniklere hitap eden çok amaçlı ranza modelleri ise şu şekilde sıralanır:

Ranza Fiyatları

Yerli ve yabancı markalar tarafından üretilen modern ranza modelleri, fiyat açısından ulaşılabilir seçenekler sunar. Başka bir ifadeyle ranza fiyatları genellikle bütçe dostudur. Bununla birlikte, üretim malzemesi, kat sayısı, katlar arası yükseklik, ek fonksiyonlar gibi çeşitli parametreler, fiyatlarda farklılıklara neden olabilir. Örneğin; kitaplıklı ranza ile klasik ranza fiyatları birbirinden farklıdır. Bazı ranza alternatifleri ise bir çocuk veya genç odasında ihtiyaç duyulabilecek her türlü mobilyayı tek bir ünite olarak sunar. Dolayısıyla bu tarz çok üniteli ranza tasarımları, farklı fiyat seçenekleri ile alıcısına sunulur. Öte yandan söz konusu mobilyaların fiyatları tıpkı yatak fiyatları gibi sadece marka nedeniyle de farklılık gösterebilir. Siz de kendiniz veya çocuklarınız için yeni bir ranza almayı düşünüyorsanız, ranza modelleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için Akakçe’yi inceleyebilirsiniz. Burada ürün fiyatlarını karşılaştırarak en ucuz ranza ürünlerine ulaşabilir, uygun yatak fiyatları sayesinde uyku setinizi tamamlayabilirsiniz.