Sıva Filesi

Sıva Filesi Fiyatları

92 farklı Sıva Filesi için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
Fawori Sıva Filesi Master Sıva Filesi Jardin Sıva Filesi DNS Sıva Filesi Star Sıva Filesi Ezberler Sıva Filesi

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası

Radyatör AksesuarıSundurmaAlçıEpoksi BoyaSu DeposuKapı NumarasıHışır ÖrtüBoya FırçasıYol Çizgisi BoyasıFawori Sıva FilesiMaster Sıva FilesiJardin Sıva Filesi

Sıva Filesi Yorumları ve Önerileri

Sıva Filesi Sıkça Sorulan Sorular

Sıva Filesi

Genel olarak inşaat, yalıtım ve lamine işlemlerinde kullanılan sıva filesi modelleri, birbirinden farklı materyallerden üretiliyor. Her ihtiyaca uygun pek çok alternatif sunan ürünler aradığınız malzemeyi bulabilmenizi kolaylaştırıyor. İç cephe ve dış cepheye özel tasarlanan sıva fileleri renk olarak da çeşitli seçenekler sunuyor. Farklı en, boy ve kalınlıklarda üretilen ürünler, mantolama işlemlerini rahat bir şekilde yapabilmenize yardımcı oluyor. Donatı elemanları arasında yer alan sıva fileleri alçı ve harcın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlıyor. Yaşadığınız mekanları istediğiniz şekilde tasarlayabilmenize olanak tanıyan ürünler, yapı işlerinize kalite katarken dayanıklılığını artırıyor. Kullanıma hazır yapılarda üretilen malzemeler zemin ve tavan izolasyonlarında da kolayca uygulanabiliyor. Birbirinden farklı tasarımlarıyla yalıtım ve dekorasyon işlemlerini pratik bir hale getiren pek çok sıva filesi Akakçe’de.

Sıva Filesi Nedir?

Yüksek alkali direncine sahip olan sıva fileleri, cam elyafın iplik haline getirilmesi ve tutkal reçine ile kaplanarak renklendirilmesiyle üretiliyor. Çeşitli ağırlıklarda tasarlanan ürünler, sıva harcının strafora tutunmasını sağlayarak yapı ve inşaat işlemlerini kolaylaştırıyor. Mantolama filesi olarak da adlandırılan malzemeler kullanıcıların beklentileri doğrultusunda üretiliyor. Yüksek mukavemetli yapılarıyla istediğiniz sonuca ulaşabilmenize yardımcı olan ürünler; kopma, yırtılma ve benzeri deformasyonlar dikkate alınarak geliştiriliyor. Enerji kayıplarının önüne geçmek için yapılan sıcak ve soğuk izolasyonlarda da tercih edilen sıva filesi çeşitleri, özellikle çimento esaslı sıvalarda erimelere karşı dirençli bir şekilde üretiliyor.

Sıva Filesi Ne İşe Yarar?

Yaş sıva içerisine gömülerek uygulanan sıva fileleri, lifler aracılığıyla çatlamalara neden olan gerilmeleri önleyebilmenize yardımcı oluyor. Alçı, çimento ve beton harçlarını yan yüzeylere aktarabilen küçük aralıklara sahip olan malzemeler tüm alana kaplanarak uygulanıyor. Destekleyici olarak da kullanılan yapı market ürünleri, özellikle ince duvarların ve zeminlerin direncini artırıyor. Mimari yapıları nem, su ve zararlı maddelere karşı daha dayanıklı bir hale getiren malzemeler, çeşitli deformasyonların önüne geçebilmenize olanak tanıyor. Yaptığınız sıvaların uzun ömürlü olmasını sağlayan ürünler, prefabrik ve benzeri yapılarda izolasyon materyali olarak da kullanılıyor. Oluşmuş çatlakları onarabilmenize yardımcı olan sıva fileleri, mantolama yapılan bölgeyi hem dışarıdan hem de içeriden gelen etkilere karşı daha dirençli bir hale getiriyor. Mermer, cam mozaik ve epoksi zemin kaplamalarında da kullanılan ürünler, yaşam alanlarınızı dayanıklı bir şekilde tasarlayabilmenize olanak tanıyor.

Sıva Filesi Modelleri

Üretim materyaline göre pek çok seçeneği beraberinde getiren sıva fileleri; 10 metre, 50 metre ve 100 metre gibi uzunluklarda üretiliyor. Rulo şeklinde paketlenen ürünler, çimento kullanılmayan sürme esaslı su yalıtımı uygulamaları için de çeşitli alternatifler sunuyor. Genel olarak izolasyon uygulamalarında tercih edilen plastik sıva filesi modelleri, uygulama esnasında ve sonrasında çatlak oluşumunu engelleyerek deneyiminizi artırıyor. Yaptığınız sıvanın ömrünü uzatan ürünler, güçlendirilmiş alternatifleriyle kolon ve kiriş gibi birleşim yerlerine de yerleştirilebiliyor. Uygulama işlemlerini kolaylaştıran birçok yapışkanlı file ise asmolen döşeme ve strafor altı gibi alanlarda kullanılabiliyor. Göz aralıklı olarak tasarlanan ürünler, dayanıklı düz zeminler elde edebilmenize yardımcı oluyor.
Hem mimari hem de sanat alanında tercih edilen alçı uygulamaları için üretilen birçok alçı sıva filesi, macun çatlaklarının da önüne geçebilmenize olanak tanıyor. Farklı inceliklerde katman oluştururken kullanabileceğiniz ürünler, kaliteli ve sağlam alanlar inşa edebilmenize yardımcı oluyor. Gaz beton, tuğla duvar ve betonarme yapılar üzerinde uygulayabileceğiniz birçok sıva filesi 75 gr, 160 gr ve 165 gr gibi seçenekler de sunuyor. Hava koşulları gibi doğanın yıpratıcı etkilerine karşı dirençli alanlar tasarlayabilme imkânı tanıyan ürünler, gürültü kirliliğine de önlem alabilmenizi kolaylaştırıyor. Kerpiç ev ve destekleyici yapılarda kullanabileceğiniz metal sıva filesi modelleri ise geniş taşıyıcı aralıkları ile ıslak beton yükünü azaltabilmenize yardımcı oluyor. Özellikle kesişim noktalarında kaliteli ve düzgün birleşim yapabilmenize fırsat tanıyan ürünler, betonarme alanlarda malzeme tasarrufu elde edebilmenize de imkân veriyor.
Ayrıca dış cephe sıva filesi olarak kullanılan metal ürünler, hava boşluklarına ve kabarcıklarına engel olan tasarımlarıyla delik, boşluk, rögar gibi alanları da kapatabilmenize yardımcı oluyor. Alçı, çimento ve beton harçlarının yüzeye daha iyi tutunmasını sağlayan ürünler, herhangi bir ara parçaya gerek duymadan kullanılabiliyor. Birçok sıva filesi GTİP kodları ile sınıflandırılıyor. Turuncu, mavi ve beyaz renkli olarak çeşitli alternatifler sunan ürünler, ihtiyacınız olan modeli bulabilmenize olanak tanıyor. Duvar ve cephe kaplama işlemlerini kolaylaştıran pek çok file; dekoratif taş, tuğla ve ahşap uygulamalarında da tercih ediliyor. Kalın ve ince bir biçimde üretilen ürünler, tasarladığınız mekânın özelliklerine göre seçim yapabilmenizi sağlıyor. Kalın olarak kullanıma sunulan sıva fileleri, yaşam alanlarınızın dış etkenlere karşı dayanıklılığını artırarak beklentinizi karşılıyor. İnce ürünler ise genellikle ara duvar ve kiriş gibi bölgelerde tercih edilen inşaat malzemeleri arasında yer alıyor.

Sıva Filesi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Sıva filesi almadan önce kullanacağınız mekânı ve ortam koşullarını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Birbirinden farklı uzunluklarda ve genişliklerde üretilen ürünler arasından seçim yaparken uygulayacağınız alanın ölçülerini dikkate almalısınız. Daha iyi bir sonuç için seçtiğiniz filenin esnek bir yapıya sahip olmaması gerekiyor. Yüksek alkali seviyesine dirençli ürünleri tercih ederek erime ve benzeri sorunların önüne geçebilirsiniz. Kalınlığı yüksek olan sıva filelerini seçerek yaşam alanlarınızı dış etkenlere karşı dayanıklı bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Dış cepheler için ürün alırken kaplama ağırlığının, kaplamasız ağırlığın %20 ile %25 aralığında olmasına dikkat etmelisiniz. Metal sıva fileleri arasından seçim yaparken paslanma ve oksitlenme gibi korozyonlara karşı dirençli malzemeleri tercih ederek birtakım olumsuz risklerin önüne geçebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin yanı sıra bu ürünleri alırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta daha bulunuyor:

Yapışkanlı sıva filelerini kullanarak uygulama işlemlerini pratik bir şekilde halledebilir, deneyiminizi artırabilirsiniz. Kiriş ve köşe sıvama işlemlerinde en az 30 cm genişliğindeki ürünleri tercih ederek çatlak oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Sıva Filesi Fiyatları

Birbirinden farklı yapılara sahip olan sıva fileleri, fiyatlarına göre de çeşitli seçenekler sunuyor. Üretim materyali ve uzunluk gibi faktörler doğrultusunda da değişen fiyatlar hem inşaat hem de onarım işlemleriniz için doğru ürünü bulabilmenize yardımcı oluyor. Her bütçeye hitap eden sıva filesi fiyatları, kullanım alanlarına göre de pek çok alternatif sunuyor. Çeşitli ihtiyaçlar dikkate alınarak üretilen ürünler, kompakt yapılarıyla yüzeylere kolaylıkla uygulanabiliyor. Birçok uygun fiyatlı ve ucuz file aradığınız malzemeye ulaşabilmenize yardımcı oluyor.
Farklı renklere sahip olan ürünlerin fiyatları, kalite ve marka gibi kriterler doğrultusunda da değişiyor. Metal ve yapışkanlı gibi pek çok sıva filesi birim fiyat üzerinden değerlendiriliyor. Heykel ve benzeri sanatsal aktivitelerde de kullanabileceğiniz ürünler, görsel olarak istediğiniz sonucu elde edebilmenize yardımcı oluyor. Siz de en uygun ve en ucuz sıva filesi modellerini Akakçe ile sipariş verebilirsiniz. Yapı market, oto, bahçe ana kategorisi içerisinde yer alan yapı, inşaat malzemesinin hemen altında bulunan sıva fileleri arasından fiyat karşılaştırmaları yapabilir, istediğiniz ürünü kolaylıkla satın alabilirsiniz.