Sundurma

Sundurma Fiyatları

148 farklı Sundurma için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 7Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü

AlçıSıva FilesiKapı StoperiYol Çizgisi BoyasıBoya SökücüBoya FırçasıKaro HalıHışır ÖrtüKapı NumarasıDuvar MacunuPencere KoluKapı Tokmağı

Sundurma Sıkça Sorulan Sorular

Sundurma

Yapıların dış cephelerinde kullanılan sundurma, yüzeyleri iklim koşullarının zararlı etkilerinden korurken farklı dizaynlarıyla da hoş bir görünüm sunar. Kullanım alanı çok geniş olan ürün farklı ölçülerde ve ebatlarda üretilerek müşterilere sunulur. Kapı, pencere, garaj, teras, balkon ve verandalarda yaygın bir şekilde kullanılır. Ev ve apartmanların yanı sıra dükkân, cafe ve mağaza gibi iş yerlerinde de sıklıkla tercih edilir. Dayanıklı malzemelerden imal edilen ürünler her türlü ihtiyaca ve zevke göre çeşitli alternatiflere sahiptir. Yerle temassız modellerin yanı sıra parmaklık, ince duvar ve sütunlarla desteklenen ürünler de bulunur. Kapalı ya da kısmen kapalı modelleriyle korunaklı özel alanlar yaratabilirsiniz. Açılır kapanır sundurma sayesinde hava şartlarına ya da isteğinize göre mekânları tamamen açık kullanabilirsiniz. Hazır sundurma modelleri kolay montaj imkânı sunar. Kurulumu basit ve pratik sundurma çeşitleri farklı ebatlarda üretilerek her türlü yüzeye uygunluk sağlar. Sundurma ölçüleri kullanılacak yüzeye göre belirlenir. Tek bir ürünle ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz gibi daha geniş alanlar için istediğiniz sayıda satın alabileceğiniz sundurmaları sıralı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sundurma Ne İşe Yarar?

Evlerin ve binaların dış cephelerinde kullanılan sundurma nedir sorusu merak edilen bir konudur. Sundurma yapıların dışında yer alan kapı, pencere gibi yüzeyleri yağmur, kar ve güneş gibi dış faktörlerden koruyan küçük çatılardır. Birçok farklı malzemeden üretilen modeller çeşitli hava koşullarına karşı koruma sağlar. Güneşli havalarda sundurma gölgelik bir alan yaratarak konfor sunar. Kar, yağmur ve dolu gibi yıpratıcı etkisi bulunan hava şartlarından yüzeyleri korur. Özellikle şiddetli dolularda pencere camlarının kırılmasını engeller. Günümüzde araç kullanımının yaygınlaşmasıyla otopark ihtiyacı da artmıştır. Kapalı otopark imkânı bulunmayan mekânlar için otopark sundurma kullanışlı ve pratik bir alternatif olarak öne çıkar. Aracınızı güneşin zararlı ışınlarından gölgelik bir alan sağlayarak korur. Bu şekilde özellikle renklerin solması gibi istenmeyen durumlardan korunabilirsiniz. Şiddetli yağmur ve dolu durumlarında aracınızın zarar görmesini sundurma sayesinde engelleyebilirsiniz. Kullanılacak alanın genişliğine göre tek taraflı ya da çift taraflı ayaklarla desteklenen modeller park sırasında manevra yapmanızı engellemeyecek şekilde özenle yerleştirilir. Polikarbon sundurma dayanıklı yapısıyla öne çıkar. Sağlam bir termoplastik malzeme türü olan polikarbon modellere ısı ve ses yalıtımı özelliği kazandırır. Ayrıca yüksek sıcaklıklara, zorlu hava şartlarına ve kırılmaya karşı dayanımı yüksektir. Bu özelliğe sahip ürünleri hem binalarda hem de otoparklarda kullanabilirsiniz. Plastik sundurma hafif, kuruluma kolay ve estetik modelleriyle öne çıkar. Farklı renk seçenekleriyle yapılara hoş bir görünüm vadeder.

Sundurma Nerelerde Kullanılır?

Sundurma ne demek ve nerelerde kullanılır merak edilen konuların başında gelir. Kullanım alanı geniş olan modeller her türlü ihtiyacı karşılamaya yönelik farklı çeşitlerde üretilir. Sundurma çeşitleri pencerelerden kapılara; balkonlardan teraslara birçok farklı yüzey ve mekânda kullanılır. Yaz aylarında serinlemek ve keyifli vakit geçirmek için balkonlar ideal alanlardır. Üstü açık balkonlarda kullanılan balkon sundurma gölgelik bir alan yaratarak konfor sağlar. Ayrıca sağladığı korumayla balkonların çabuk kirlenmesini engeller. Balkonlar gibi teraslar da hava şartlarına açıktır. Teras sundurma sayesinde yaratacağınız koruma bu şartları ve yol açtığı zararları engeller. Müstakil evlerde ve yazlıklarla sıkça yer alan verandalar açık alanda yemek yemek ve vakit geçirmek için tercih edilir. Veranda sundurma rahatsız edici güneş ışınları ya da ani bastıran yağmura karşı koruma sağlayarak keyfinizin bozulmasını engeller. Evler gibi iş yerleri için de kullanışlı ve pratik modeller mevcuttur. İşyeri önü sundurma cafe, restaurant gibi yerlerde dış mekânda müşteri ağırlamak için sıklıkla tercih edilir. Bu sayede açık alanda rüzgar, güneş ve yağmurdan korunarak müşterilere hizmet verilir. Market önü sundurma açık alandaki tezgahlarda sergilenen ürünleri korumak için birebirdir. Bu sayede ürünleri tozdan ve kirden de koruyabilirsiniz. Yapıların girişlerinde kullanılan kapılar sadece güvenlik için değil estetik açıdan da fark yaratır. Kapı üstü sundurma kapılarınıza farklı modelleriyle estetik bir görünüm sunar. Son zamanlarda sıkça tercih edilen cam kapıların şiddetli rüzgâr ve dolu yağışından etkilenmesini engeller. Çeşitli sundurma modelleri gibi camlı kapı modelleri de yapıların estetik görünümünü tamamlayan ürünler olarak öne çıkar.

Sundurma Modelleri

Her türlü ihtiyaca yönelik farklı sundurma modelleri mevcuttur. Oluklu sundurma yağmurun üzerinde birikmesini engeller. Yağmur suyunu oluklarında toplayarak belirli bir hizada akmasını sağlar. Çok yağış alan yerlerde kullanıma uygundur. Kapalı sundurma kullanılacak alanın tamamen ya da kısmen kapatılmasına yarar. Veranda, balkon ya da teraslar için kullanışlıdır. İsterseniz kapı önlerine de uygulayarak ekstra bir giriş alanı yaratabilirsiniz. Otomatik sundurma kapanıp açılma özelliğine sahiptir. Hareketli motoru sayesinde uzaktan kumandayla kısa sürede açılıp kapanır. Portatif sundurma modelleri kolay sökülüp takılabilen ayaklar ve levha sayesinde rahatça montaj yapmayı mümkün kılar. Sundurma nasıl yapılır merak edilen başka bir konudur. Sundurmalar farklı malzemelerden üretilen modellere sahiptir. Kullanılacak malzemenin hava şartlarına karşı dayanıklı ve sağlam yapıda olması önemlidir. Aynı zamanda yerleştirileceği alanın ölçülerinin tam alınmış olması da gereklidir. Lazer kesim sundurma istenilen ebatlara göre kesilirken geleneksel kesme yöntemleri gibi malzemeye zarar vermez. Alüminyum sundurma korozyona karşı dayanımı yüksek özelliği sayesinde hava şartlarından etkilenmeden uzun ömürlü kullanım olanağı tanır. Yapıların estetiğine katkı sağlayan dekoratif sundurma modelleri farklı malzeme alternatiflerine sahiptir. Ferforje sundurma birçok desen seçeneğiyle hoş bir görünüm sunar. Demir sundurma olarak da bilinen ürün, demirin yüksek ısılarda şekillendirilmesiyle üretilir. Tahta sundurma özellikle ahşap yapıların bütünlüğünü tamamlarken betonarme yapılara da doğal ve sıcak bir görünüm kazandırır. Ahşap sundurma iklim şartlarına uygun dayanıklı ağaç ürünlerini kullanılarak üretilir. Eviniz için ahşabın sıcaklığını ve dayanıklılığını sunan laminant parke çeşitlerine de göz atabilirsiniz.

Sundurma Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Birçok farklı modele sahip olan sundurma fiyat açısından her bütçeye uygun alternatifler sunar. Ürünlerde kullanılan malzeme ve modelin boyutları fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Çelik sundurma paslanmaya dayanıklı bir ürün olarak öne çıkar. Zorlu hava şartlarından etkilenmeyerek uzun ömürlü kullanım sağlar. Çelik sundurma fiyatları modelin uygulanacağı yüzeyin özelliklerine göre değişkenlik gösteririr. Ahşap sundurma fiyatları ise malzeme olarak kullanılan ağaç cinsine göre belirlenir. Beyaz meşe ve tik ağacından elde edilen ahşap ürünler suya dayanıklı yapısıyla bilinir. Bu ahşap modeller çatlama ve çürümeye karşı dayanıklıdır. Bakım gerektirmeden uzun süre kullanılmaya elverişlidir. Cam sundurma temperli ve lamine camlı seçeneklere sahiptir. Temperli cam kırılmaya karşı güçlendirilmiş yapısıyla güvenli bir seçenektir. Lamine cam ise iki ya da daha fazla camın özel tekniklerle birleştirilmesiyle oluşturulur. Camın kalınlığı, dayanıklılığı, lamine ya da temperli olması gibi özellikler cam sundurma fiyatları için belirleyicidir. Şeffaf sundurma fiyatları ürünün polikarbon ya da plastik olmasına göre değişir. Tek yüzeyli çatı olarak da adlandırılan sundurma çatı maliyeti az, dekoratif bir seçenek olarak öne çıkar. Ahşap, çelik ve polikarbon gibi farklı malzemelerden üretimi mümkündür. Kapı üstü çatı herhangi bir kapının ya da geçitin üstüne yerleştirilen ve hava şartlarından koruyan sundurma çeşididir. Kapı önü sundurma fiyatları kapının genişliğine ve yüksekliğine göre değişir. Arzu edilen dayanıklılık ve dekoratif özellikler de fiyatları etkiler.

Sundurma Modelleri Akakçe’de

Çeşitli ihtiyaçlara cevap vermek adına üretilen modeller uygun fiyat avantajlarıyla Akakçe'de yer alır. Apartman sundurma modelleri girişlerde bulunan kapılara uygulanabilir. Binalarda bulunan giriş kapıları güvenlik açısından büyük öneme sahiptir. Zamanla dış etkenlerden dolayı yıpranan ya da bozulan kapılar tehlikeli durumların oluşmasına yol açabilir. Bina giriş kapı üstü sundurma çeşitleriyle dış etkenlere karşı koruma sağlar. İsterseniz merdiven üstü sundurma modelleriyle bu korumayı bina dışına kadar uzatabilirsiniz. Metal sundurma ince, hafif ve sağlam yapısıyla tercih edilir. Şiddetli rüzgâra ve yağmura karşı dayanıklıdır. Sundurma sistemleri farklı parçalardan oluşur. Duvara dayanmasını sağlayan destekleyici ayaklar ve sundurma levhası bu parçalardandır. Eskiyen ya da yıpranan kısımları değiştirmek için bu parçaları ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Bütçenize uygun modelleri belirlemek için fiyat aralığını seçerek aramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde en ucuz sundurma modellerini bulabilir ve bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz.