Tampon Ped

Tampon Ped Fiyatları

78 farklı Tampon Ped için fiyatlar listeleniyor.

O.B. Tampon Tampax Tampon Kotex Tampon Facelle Tampon Orkid Tampon Natracare Tampon

Fiyatı Düşen Tamponlar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 50 TL 50 - 100 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Boyut Adet Ürün Puanı

Soğutucu Sprey Bipap Cihazı Galoş İdrar Torbası Migren Taşı Menstrual Kap Pamuk Oksijenli Su Abeslang O.B. Tampon Tampax Tampon Kotex Tampon

Tampon Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Tamponlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 78 farklı model arasında

En çok satan Tamponlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Tampon:
  1. O.B. ProComfort Normal 16 Adet Tampon
  2. O.B. Pro Comfort Super Plus Tampon 16 Adet
  3. Tampax Compak Regular Aplikatörlü Tampon 22'li
  4. Kotex Mini 16 Adet Tampon
  5. O.B. Pro Comfort Mini 16'lı Tampon

Tampon

Farklı boyutlarda pamuklardan üretilen ve adet dönemlerinde vajinaya yerleştirilerek kullanılan kadın hijyen ürünü, tampon nedir sorusunun yanıtı olarak gösterilebilir. Vajinanın içerisine yerleştirildikten sonra kolayca çıkarılabilmesi için ürünün alt kısmında kısa bir ip vardır. Bazı bayan tamponlarında ise ürünü vajinaya yerleştirebilmek için plastik materyalli bir ek parça bulunur. Aplikatörlü modellerde plastik itilerek tampon doğrudan vajinaya yerleştirilir, fakat aplikatör vajina içerisine girmemelidir. Tampon çeşitleri, boyutları açısından farklılık gösterir. Ürünün boyutları içerisinden size en uygun olanı bulmak için regl yoğunluğunuzu baz alabilirsiniz. Yoğun geçen adet dönemlerinde daha büyük boyutluları, reglin son günlerinde ise normal ya da küçük boyutlu bayanlar için tamponları kullanabilirsiniz. Adet yoğunluğuna uygun bir boyut seçtiğiniz takdirde sızıntı yaşanması çok düşük bir ihtimaldir. Adet tamponu takılırken ipin olduğu kısım aşağı doğru bakmalıdır. Doğru yerleştirildiğinde, tamponun varlığını hissetmeden konforlu bir gün geçirmek mümkündür. Doğum yapan kadınlar, vajina duvarları doğum sonrası daha geniş olacağından dolayı büyük boyutlu modelleri tercih edebilir. Ped değişimde olduğu gibi hijyenik tamponların da kanama miktarına bağlı olarak 2-4 saat aralığında yenilenmesi gerekir.

Tampon Kullanımı

Tampon nasıl takılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Ürünü ambalajından çıkardıktan sonra, dışındaki aplikatör yardımıyla ya da parmaklarla vajinaya doğru itmek yeterlidir. Tampon tamamen vajina içerisine girmeli ve ipi de kolayca çıkarılması için dışarıda kalmalıdır. Böylelikle herhangi bir sızıntı ya da vajinaya tamponun oturmaması, dışarı çıkması gibi bir durum yaşanmaz. İlk defa tampon kullanacaksanız, çömelir pozisyonda yerleştirme işlemini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Regl iken tampon kullanımı, uygun boyutu seçtiğiniz takdirde oldukça konforludur. Tampon, sıkıştırılmış pamuktan elde edilir ve herhangi bir alerji ya da tahrişe sebep olmaz. Tampon kullanımı, adet dönemi yaz tatiline denk gelen ya da yüzme sporu ile uğraşan kadınlar tarafından sıkça tercih edilir. Özellikle düzenli spor yapan kadınlar için cazip bir alternatif olarak gösterilebilir. Ürünün vajina içerisinde kalma süresi 4 saati geçmemelidir. Regl kanı, vajina içerisinde uzun süre kaldığında toksik şok sendromuna sebep olabilir. Tampon varken banyo ya da duş yapılabilir. Adet için tampon tercih ediyorsanız, regl dönemi dışında ya da uyku süresince kullanmamaya özen göstermelisiniz. Geceleri uzun gece pedlerini, regl bitimine yakın dönemlerde ise günlük ped modellerini kullanabilirsiniz.

Tampon ile Konforlu Bir Adet Dönemi

Tampon ped, ortalama serçe parmak büyüklüğünde ve silindir şeklinde sıkıştırılmış pamuktan üretilen bir kadın hijyen ürünüdür. Adet döneminde birçok kadın sızıntı konusunda endişe duyar. Tamponların sızıntı riski çok düşüktür ve pede göre daha fazla hareket özgürlüğü sağlar. Tampon takmak, alışık olmayan kişiler için başta endişe verici olabilir ama ürüne alıştıktan sonra kullanımı oldukça pratiktir. Adet döneminde kullanılan tampon, idrar çıkışına herhangi bir engel oluşturmaz. İlk defa tampon kullananlar, kutu içerisindeki kullanım talimatlarına göz atarak ya da bu konudaki görsel anlatımlı kaynakları inceleyerek rahat bir kullanım süreci geçirebilir. Birçok kadın yaz aylarında denize girmek için tampon kullanır. Tamponla sızıntı yaşamaksızın denize ya da havuza girebilir, su ile ilgili aktiviteleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tampon önerilerini inceleyerek kullanıcıların paylaşmış olduğu deneyimler üzerinden ürünler hakkında daha detaylı bilgi edinebilir ve sizin için en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Adetliyken denize girmek için tamponları tercih edebilir, yaz aylarını adet döneminin negatif getirilerine karşın keyifle geçirebilirsiniz. Tampon kadın ürünleri tamamen hijyeniktir ve paket içerisinde hepsi tek tek ambalajlanarak kullanıcılara sunulur.

Tampon Kullanırken Dikkat Edilecekler

Tampon nasıl kullanılır sorusu pek çok kadının merak ettiği konulardan biridir. Bu işlem için önce ellerinizi iyi bir şekilde yıkamanız gerekir. Çünkü eller, gün boyunca birçok alana temas eder. Genital bölge kadınlarda oldukça hassastır. Özellikle regl döneminde bu bölge bakterilere ve enfeksiyonlara daha açık hale gelir. Kadınlar için tampon kullanımında hijyen önemlidir; tamponları paketinden ya da aplikatöründen çıkarırken ellerin temiz olmasına özen gösterilmelidir. Regl için tampon, ambalaj üzerinde işaretlenen yerden açılmalı ve hiçbir alan ya da yüzeyle temas etmeden direkt olarak vajina içerisine yerleştirilmelidir. Aynı anda birden fazla tampon kullanılmamalıdır ve yoğun regl dönemlerinde maksimum 4 saatte bir değiştirilmelidir. Yoğun adet gördüğünüz günlerde büyük ya da orta boyutlu kadın tampon boyutlarını tercih edebilirsiniz. Boyut seçimi konusunda doğum yapıp yapmadığınız da önemli bir kriterdir. Doğum yapan kadınlar genellikle büyük boyutlu vajinal tampon kullanır. Genç kızlar ve daha önce tampon kullanmamış olanlar küçük boyutlu çeşitleri inceleyebilir. Kızlar için tampon, vajinanın iç dokusunda yer alan herhangi bir bölgeye zarar vermez. Ergenlikten itibaren her kadın, bu tür kadın hijyen ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Tampon Fiyatları

Tampon fiyatları, boyut ve marka bazında değişiklik gösterebilir. Paket adedi ve aplikatörlü olup olmadığı da bu tür hijyenik kadın ürünlerinin fiyatlarını etkiler. Tampon markaları, her kadına yönelik çeşitli boyut ve kullanım alternatifleri sunar. Tamponlar 3 farklı boyutta kullanıcılara sunulur. Bu boyutlar, küçük, orta ve büyüktür. Hangi boyutun sizin için uygun olacağını bulmak ise belirli kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde çok kolaydır. Kadınlarda tampon kullanımı, regl iken denize girebilme olanağı sunduğu için yaz aylarında oldukça yaygındır. Tampon ped kullanımında ellerinizi yıkadıktan sonra yerleştirme işlemini klozette ya da yerde çömelerek yapabilirsiniz. Kullanım talimatları takip edildiği sürece tampon adet kullanımı oldukça pratiktir. Siz de sayfamız üzerinden en iyi tampon modellerine göz atabilir, ihtiyaç ve kriterlerlerinize yönelik ürünü uygun fiyat etiketleri ile satın alarak bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz.

Tampon Çeşitleri Akakçe’de

Regl dönemlerinde pamuk yapısıyla adet kanının emilimini sağlayan hijyenik ürünler, tampon ne demek sorusunun cevabı olarak nitelendirilebilir. Vajina tampon sayesinde kan vücut dışına çıkmadan emilir. Regl döneminde tampon kullanan kadınlar, adet kanı kokusundan ve hareket kısıtlamasından minimum derecede etkilenir. Tampon regl günlerinde konforlu bir kullanım sağlar. Ürünü vajinaya yerleştirilmeden önce pelvis kaslarının gevşetilmesi gerekir. Solaksanız sol, değilseniz sağ elinize tamponu alıp diğer eliniz ile vajina duvarlarını açarak ürünü vajinaya doğru kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Adet döneminde tamponu yalnızca gün içerisinde kullanmanız gerekir. Deniz için tampon kullanımında ise vajina çevresi kuru ve temiz olmalıdır. Tampon regl için kullanılırken, ürün hijyenik bir ortamda ve doğru bir şekilde yerleştirildiği takdirde genital bölge sağlığı konusunda herhangi bir tehdit oluşturmaz. Regl döneminde kullanılan tamponları Akakçe’de bulabilir, farklı markaların ürünleri arasında fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Filtreleme yoluyla kız tampon modellerini marka, fiyat aralığı, adet ve boyut gibi kategoriler altında listeleyebilirsiniz. Adet yoğunluğuna ve vajina yapınıza uygun pamuk tamponu bulduktan sonra kulak mumu fiyatlarına da göz atarak kişisel bakım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.