Kaş Usturası

Kaş Usturası Fiyatları

447 farklı Kaş Usturası için fiyatlar listeleniyor.

Trina Kaş Usturası Nascita Kaş Usturası Jetcom Kaş Usturası Slique Kaş Usturası KAS Kaş Usturası Watsons Kaş Usturası

Piyasaya Göre Ucuz Kaş Usturaları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 19Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 25 TL25 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 TL üstü
Markası

Kaş Makası Takma Kirpik Makyaj Süngeri Kirpik Kıvırma Aleti Kirpik Yapıştırıcı Güneş Kremi Şampuan Parfüm Deodorant Trina Kaş Usturası Nascita Kaş Usturası Jetcom Kaş Usturası

Kaş Usturası Sıkça Sorulan Sorular

Kaş Usturası

Kaş Usturası ucundaki jilete benzer keskin bıçağıyla, kaş bölgesi için özel olarak tasarlanan kişisel bakım ürünüdür. Bir tür güzellik aracı olarak da adlandırabileceğimiz kaş usturaları, günümüzde kadın erkek fark etmeksizin pek çok kişi tarafından kullanılan pratik bir alet. Yüz bölgesindeki istenmeyen kıl ve tüylerin bakım rutininde, acısız ve zahmetsiz yolları tercih edenlerin sevdiği bir araç olan bu minik bıçaklı kaş usturası nedir? gelin detaylarıyla inceleyelim. Kaş usturaları genel olarak jiletlerle karıştırılan bakım ve hijyen ürünüdür. Ancak jiletler gibi kalın yapıdaki kılları almaya yönelik değil daha ince yapılı olan tüyleri almak için kullanılırlar. Ayrıca jiletler, kaş usturalarına göre daha keskin ve geniş açılı yapılara sahip iken usturalar daha ince ve daha az keskin malzemelerden üretilir. Kişinin kullanım amacına göre değişmekle birlikte; tüyleri almak, şekil vermek gibi işlemlerde başvurulduğunu söylemek mümkün. Akakçe üzerinden size en uygun kaş usturası çeşitlerini inceleyerek kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Kaş Usturası Nerelerde ve Nasıl Kullanılır?

Kaş usturası kullananlar ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda farklılık arz etmekle beraber, büyük oranda yüz bölgesi için tercih ediyorlar. Kaş çerçevesi, alındaki saç çizgisi, dudak üstü tüyleri, çene ve yanak tüyleri, favoriler gibi çoğu insanın işlem uyguladığı bu bölgeler, kaş usturası kullanmayı mümkün kılan yerler. Sadece istenmeyen tüylerden kurtulmak için değil alın bölgesindeki bebek saçlar ve kaş şekillendirme tarzı eylemlerde de işe yarayan kaş usturaları oldukça popüler. Kaş usturası nasıl kullanılır? ve yüz alma işlemi yaparken hangi noktalara dikkat edilmelidir?

Kaş usturasıyla kaş alma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken hususlara ek olarak; kaşın alınacak bölgesi belirlenmeli, kaşların üstü alınacaksa aşağı doğru taranmalıdır. Kaş usturası ne işe yarar? sorusunun en net cevabı olan tüy alma ve şekillendirme uygulamaları, söz konusu adımlarla işinizi kolaylaştıracaktır.

Kaş Usturası Kılları Kalınlaştırır mı?

İnsanlar arasında tüyleri kökünden almak yerine, ucunda jilet benzeri bıçaklar bulunan herhangi bir aletle almanın tüyleri kalınlaştıracağına dair inançlar mevcut. "Kaş usturası ile yüz almak tüyleri kalınlaştırır mı?" Türevindeki sorular birçok kişi için endişe duyulan noktalardan. Bir tür şehir efsanesi diyebileceğimiz bu inancın kanıtlanan herhangi yanı yok. Herkesin kıl ve tüy yapısının farklı olması, cinsiyet, yaş faktörü, hormonlar gibi fiziksel etmenlerin her bireyin üzerinde yarattığı etkiler farklıdır. Yüzünüzdeki belirli bir bölgeyi ustura tarzında bir aletle almanız ya da şekil vermeniz kıllarınızın yapısında bir çeşit incelme ya da kalınlaşma gibi köklü değişimlere yol açmaz. Yine aynı şekilde kaş usturası ile kaş kalınlaştırma gibi işlemlerin de işe yaradığına dair kesin bir dayanak yoktur. Bilimsel dayanağı bulunmayan söz konusu bilgiler ancak bir uzman görüşü karşısında dikkate alınmalıdır.

Kıl ve tüylerin kalınlaşması inancında olduğu gibi tüyler daha geç / daha erken çıkıyor fikri de kaş usturası kullananların ya da kullanmayı düşünenlerin kafasına takılan yargılardan. Kaş, bıyık veya favori almanız gibi fiziksel özellikleriniz de bu konuda önemli bir kıstas. Kadınlarda, kaşlar diğer bölgelerdeki tüylere göre daha kalın yapıda olduğu için ortalama bir haftalık sürede uzayabilecek iken, daha ince yapıya sahip olan yanak tüyleri ortalama bir aylık süre zarfında eski haline dönebilmekte. Sonuç olarak kaş usturası kullanmanın kılları kalınlaştırdığına, uzama sürelerine etki ettiğine dair uzmanlar tarafından ispatlanan bilimsel veriler bulunmuyor.

Kaş Usturası Kullanmanın Faydaları ve Zararları

"Kaş usturası ne işe yarar?" sorusundan sonra insanların aklına gelen etkilerin başında “Tüy alımında kaş usturası kullanmak faydalı mı?” “Olası zararları var mı?” oluyor. Doğru seçilmeyen bir kaş usturası, yanlış ve bilinçsizce kullanım durumlarında sağlık sorunlarına yol açabilir. Kaş usturası kullanmanın kişiden kişiye değişen fayda ve zararlarını genel bir bakış açısıyla ele alalım:

Faydalarıyla kaş usturası kullanmak:

Eksileriyle kaş usturası kullanmak:

Kaş usturası ile ilgili bahsi geçen fayda ve zararların kesinleşen bilimsel dayanakları karşımıza çıkmıyor. Bu maddeler olası artı ve eksilerdir. Kişilerin fiziksel özelliklerine ve seçimlerine göre farklılık gösterir. Bilinçsizce, kaliteli olmayan kaş usturası kullanmanın muhtemel sonuçlarını daima göz önünde bulundurmanızda yarar var. Yanlış uygulamalar kıl köklerindeki foliküllere zarar vererek, kaş gibi bölgelerde geri dönüşü olmayan kıl kayıplarına yol açabilir. Kaş için ustura seçerken mutlaka kaliteli malzemeden yapılan, insan sağlığını tehlikeye atacak bir madde içermeyen, paslanmaz bıçaklı olanları tercih etmekte fayda vardır.

Kaş Usturası Fiyatları

Kaş usturası gerek maliyeti gerekse işlevi bakımından her bütçeye hitap eden kişisel bakım malzemeleri arasındadır. Bıçağının ve sapının yapıldığı materyale göre değişkenlik gösterebilecek kaş usturası fiyatı genel olarak uygun şekillerde karşımıza çıkıyor. Bıçağı paslanma karşıtı olan modeller daha yüksek fiyat etiketleriyle karşımıza çıkarken, böyle bir vaatte bulunmayan kaş usturalarının fiyatları çok daha düşük bantlarda. Uzun vadeli ve sağlıklı bir kullanım için bıçak kalitesi konusunda hassas davranmanızda fayda var. Fiyatlarının yanı sıra kaş usturası nerede satılır? sorusu da çokça merak edilmektedir. Kişisel bakım malzemesi satan mağazalarda, marketlerde, internet platformlarında ve benzer birçok yerden temin edebileceğiniz size uygun en iyi kaş usturası çeşitlerini Akakçe üzerinden de yapacağınız fiyat karşılaştırmalarıyla, bütçenize uygun şekilde bulmanız mümkün.