Döküm Tava

Döküm Tava Fiyatları

1.460 farklı Döküm Tava için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

26 cm28 cm32 cmDökümGranitKızartmaKrep50 - 100 TL 100 - 150 TL Yanmaz-YapışmazSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Malzeme Türü: Döküm Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Malzeme Türü Döküm Ölçü Parça Sayısı Seri SatıcıToplam 109 satıcı. Ürün Puanı Renk

32 cm Tava28 cm Tava26 cm TavaGranit TavaYanmaz-Yapışmaz TavaTitanyum Tava30 cm TavaÇelik TavaKızartma Tava24 cm Tava36 cm Tava20 cm Tava

En Çok Karşılaştırılan Tavalar

En Çok İlgi Gören Tavalar

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Döküm Tava Sıkça Sorulan Sorular

En Ucuz Döküm Tava Fiyatları Akakçe'de!

Demir döküm tavanın tarihi 18. yy’ın başlarına dayanıyor. Yemeklerin ateş üzerinde pişirilmesi nedeniyle, dayanıklı mutfak malzemelerine duyulan ihtiyaçtan ortaya çıkan döküm mutfak ürünleri, günümüzde de kullanılmaya devam ediliyor. Döküm tavalar, o dönemden bu yana, özellikle de günümüzde yemek yapmayı sevenlerin ve sağlıklı yemekler tüketmek isteyenlerin gözdesi olarak kullanılmaktadır.
Dökme demirden imal edilden bu ürünler, yüksek ısıya oldukça dayanıklıdır. Özellikle ekmek yapma, et yemekleri ve fırın sebze yemekleri için oldukça kullanışlıdır. Teflon, alüminyum gibi maddelerden imal edilen tava ve tencerelere göre güvenli kullanımı başlıca tercih sebebidir. Kanserojen madde içermediğinden uzun ömürlü demir döküm tavalarda sağlıklı yemekler pişirilebilir.Demir döküm tava ve tava setleri kare, oval ve yuvarlak şekillerde, farklı ebatlarda ve ızgaralı ve düz tabanlı olması gibi geniş seçenekleri ve indirimli fiyatlarıyla akakce.com‘da sizleri bekliyor.

En İyi Döküm Tava Modelleri

Döküm tava modelleri arasında seçim yapmak oldukça zor olsa da ihtiyaca göre tercih yapıldığı takdirde durum daha da kolaylaşıyor. Birçok farklı boyutta ve şekilde imal edilen ayrılan döküm tava modelleri kaplamalı ve kaplamasız olarak ikiye ayrılıyor. Kaplamalı olan tava modelleri daha pratik kullanım ve saklama koşulları sunarken, kaplama olmayan modeller ilk kullanımda ve saklamada biraz daha özen istiyor.
Döküm tava fiyatları kaplamalı olup olmadığına, boyutuna, tava sapının kaplama maddesine, paket içeriğinde kapak olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. Kullanım alanına göre ızgaralı ya da düz tabanlı modeller tercih edilebilir. Ekmek, çeşitli tatlılar, fırın ve ocakta sebze ve et yemekleri pişirilirken döküm tava rahatlıkla kullanılabilir. Izgaralı ve dikdörtgen olan döküm tava modelleri balık, tavuk ve et gibi besinlerin pişirilmesi için oldukça uygundur. Izgara yüzeyi etin mühürlenmesi ve suyunu saklı tutup yumuşak olmasını sağlar. Aynı zamanda vejeteryan ve vegan bireyler için de sebzelerin lezzetlerini kaybetmeden pişirilmesi için kullanılabilir.
Yuvarlak ya da oval şekilli daha derin olan tavalar ekmek, sebze yemekleri ve hatta çeşitli tatlıların pişirilmesinde rahatlıkla kullanılabilir. Döküm saplı olan ürünler rahatlıkla fırına da girebildiğinden iki aşamalı olarak ocak üstünde ve fırında pişirme işlemi uygulanabilir.

Döküm Tava Yorumları

Döküm tava yorumları çoğunlukla olumlu görüşlerden oluşuyor. Çoğu kullanıcı demir döküm kullanma alışkanlığı kazandıktan sonra başka bir ürünün kolay kolay kullanılamayacağını ifade ederken, bazı kullanıcılar ise döküm tava fiyatı sebebiyle satın alamadıklarını ifade ediyorlar. Ana maddesi döküm demir harici bir mutfak gerecinin ömrünün diğer mutfak gereçlerine göre daha uzun olduğu düşünüldüğünde döküm tava fiyatı, fiyat ve performans olarak pişmanlık yaratmıyor.
Tavaların çizilmesi ve yapışması gibi sorunlar da genel olarak kullanıcı hatalarından kaynaklanır. Doğru mutfak gereçleri ile temas ettiğinde ve gerekli saklama koşulları sağlandığında, demir döküm tavalar oldukça uzun kullanım ömrüne sahiptir. Müşteri memnuniyeti kapsamında döküm tava yorumları incelendiğinde; besinlerini güvenli, sağlıklı ve lezzetlerini koruyarak pişirmek isteyenler mutfaklarında çoğunlukla demir döküm malzemeden yapılan pişirme gereçlerinin kullanıyor.
Demir döküm kategorisinde Aksu, Ar Yıldız, Diva, Emsan, Falez, Hecha, Karaca, Korkmaz, Lava, Papilla, Poloshef, Queen's Kitchen, Schafer, Silver, Sinbo, Staub, Sürel, Taç gibi birçok markaya yer veren akakce.com, her bütçeye uygun döküm tava fiyatları ile müşterilerine farklı alternatifler sunuyor. Döküm tava marka ve modelleriyle ilgili ayrıntılı yorumları incelemek için sizler de akakce.com'u ziyaret edebilir, farklı kullanıcıların deneyimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Döküm Tava Kullanımı

Saklama önerilerine uyulması dışında döküm tava kullanımı oldukça pratik ve kolay sayılabilir. Tavaların ömrünü uzatacak küçük ama en önemli detay “seasoning” işleminin gözden kaçırılmamasıdır. Her kullanımdan sonra olmasa bile seasoning işlemi düzenli aralıklarla uygulandığı takdirde hem yemeklerin lezzeti artacak hem de kullanılan tava daha dayanıklı olacaktır. Seasoning işlemi; öncelikle tavanın çizmeyen bir bez/sünger yardımıyla ve ağır kimyasal içermeyen bir deterjanla temizlenmesi ile başlar. Durulama işleminden sonra kurulanmalıdır. Ardından ısıya dayanıklı bir yağ (zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi) ile tavanın iç kısmı emici bir peçete ya da havlu yardımıyla yağlanır. Önceden ısıtılmış fırına ters olarak konulur ve yaklaşık 1 saat 180-200 derece pişirilir. Fırın kapandıktan sonra fırın tamamen soğumadan ısı değişimi yaşanmaması adına kapak açılmamalıdır.
Döküm tava kullanımı esnasında kullanılan spatula, kaşık gibi materyallerin tahta ya da silikon olmasına ayrıca özen gösterilmelidir. Her kullanımdan sonra seasoning işlemi zahmetli olabilir, bu sebeple yalnızca emici bir peçete yardımıyla hafifçe yağlanıp saklanması da uygun olacaktır.

Döküm Tava Sağlıklı mı?

Teflon mutfak gereçlerinin fiyat bakımından düşük olması sebebiyle mutfaklarda sıklıkla yer alması, bu mutfak gereçlerinin sağlıklı olup olmadığının sorgulanmasına sebep oldu. Araştırmalar sonucu teflon ürünlerinin büyük bir çoğunluğunda kanserojen maddeye rastlanması ile birlikte mutfaktaki araç ve gereçler titizlikle sorgulanmaya başladı. Döküm malzemeden imal edilen döküm tava sağlıklı mı soruları kafalarda soru işareti oluşturmaya başlamışken; dökme demirin ihtiyaca ve kullanıma uygun şekilde yüzyıllardır kullanılıyor olması döküm tavaların mutfaklarda aklandığını gösteriyor. Kullanımı yaygınlaşan döküm tavalar, sağlıklı mutfakların baş tacı olmaya aday gösteriliyor.
Döküm tavalar kısa sürede ısınarak, ısıyı yüzeyin her yerine eşit olarak yayar. Düşük ısılarda bile yiyecekler besin değerini ve suyunu kaybetmeden sağlıklı olarak pişirilebilir. Çelik, alüminyum, teflon gibi maddelerden üretilen mutfak gereçlerinin aksine pişirilen gıdanın suyunun içinde hapsolmasını sağlayarak besin değerlerini koruyarak, yemeklere ekstra lezzet katıyor. Siz de en lezzetli yemekler için, en uygun fiyatlarla döküm tavaları, akakce.com aracılığıyla alabilirsiniz.