Döküm Tava

Döküm Tava Fiyatları

1.188 farklı Döküm Tava için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

26 cm28 cm32 cmDökümGranitIzgaraKızartma50 - 100 TL 150 - 250 TL Yanmaz-YapışmazSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Malzeme Türü: Döküm Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Malzeme Türü Döküm Ölçü Parça Sayısı Seri SatıcıToplam 92 satıcı. Ürün Puanı Renk

32 cm Tava28 cm Tava26 cm TavaGranit TavaHascevher Granit TavaYanmaz-Yapışmaz Tava36 cm TavaKızartma Tavası30 cm TavaIzgara Tava24 cm TavaÇelik Tava

En Çok Karşılaştırılan Tavalar
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Döküm Tava Sıkça Sorulan Sorular

Döküm Tava

Az yağ ile hızlı yemekler hazırlamak isteyenlerin yardımına koşan döküm tava, sağlıklı bir pişirme gereci olarak günden güne yaygınlaşır. Isıyı uzun süre muhafaza eden ve yavaş pişen yemeklerin dahi eşit miktarda ısı alıp dengeli pişmesini sağlayan döküm tavalar, tasarruf sağlamaları yönünden de son derece avantajlıdır. Diğer tavalara göre, yapıları gereği daha ağır ve kalın olsalar da, kullanım kolaylığı sağlamaları ve çizilmeyen yapıları ile popüler tercihlerdir. Pek çok farklı materyalden üretilebilen bu sağlıklı ve pratik gereç, mutfakta hızlı ve etkin çözümler arayanlar için uygundur. Tüm avantajlarının yanı sıra, döküm tavanın temizliği de oldukça kolaydır. Tüm çeşitleri inceleyerek size uygun ürünü bulabilirsiniz.

Döküm Tava Nedir?

Demirin eritilip, tava biçiminde yekpare dökülmesi ile elde edilen, homojen yapısı sayesinde ısıyı eşit dağıtan ve uzun süre muhafaza eden tava çeşidine döküm tava denir. Yapısı gereği yanmayan ve yapışma yapmayan bu ürünler, az yağ ile tüm yemekleri lezzetli biçimde pişirmenize olanak tanır. Bu tavaların emaye, granit ve alüminyum kaplamalı çeşitleri mevcuttur. Granit döküm tava, çizilmeye karşı dayanıklı yapısı ile popülerliği gitgide artan seçenekler arasındadır. Emaye kaplamalı döküm tavalar ise, hem sağlıklı hem de kaliteli olmaları yönünden öne çıkarlar. Alüminyum, üründen beklentileri uzun süreli parlaklık ve kolay temizlenme olanların yüzünü güldürür. Demir döküm tava, üretiminde herhangi bir kimyasal kullanılmadığı ve yalnızca demirden yapıldığı için, oldukça sağlıklı bir üründür. Bu nedenle seçim yaparken, ürünün kaplaması göz önünde bulundurulmalıdır.

Döküm Tava Çeşitleri

Döküm tavalar, boyut, şekil, kaplama türü gibi kriterler dahilinde kategorize edilebilir. Yapacağınız yemeğin türüne ve pişirme yöntemine göre uygun döküm tava seçimi yapabilirsiniz. Izgara et ve sebzeler için kare döküm tava ideal kullanım sunar. Bunun sebebi, kare seçeneklerin içinde tırtıklı ızgara dokusu olmasıdır. Et ve sebzelerin kendi suyu pişirme esnasında ızgara girintilerinde birikir. Bu sayede besinler daha yumuşak ve lezzetli olur. Eşit dağılan ısı, et, tavuk ve balıkların etkin pişmesine yardımcı olur. 26, 28 cm döküm tava seçenekleriyle sunulan bu ürünün yuvarlak versiyonlarında da, aynı boyut çeşitliliğine rastlamak mümkündür. Döküm tava büyük boy seçeneği ile çok porsiyonlu yemeklerin kolay pişmesinde aktif rol oynarken, bölmeli döküm tava, aynı anda birkaç çeşit yemek hazırlamanıza olanak tanır.

Ham döküm tava, ekstra hiçbir malzeme içermediği için en çok tercih edilen, sağlık açısından ön sıralarda gösterilen ürünlerden bir tanesidir. Farklı kullanım alanları, pişirme yöntemleri ve spesifik beklentiler, kaplamalı çeşitlerin de ilgi görmesini sağlar. Döküm derin tava, sulu yemekler için uygun kullanım sunarken, bu yemeklerin pişirme yöntemi çeşitliliğine işlevsel yanıt verebilmesi adına pek çok farklı kaplama seçeneği ile sunulur. Düz döküm tava da, ham halde ya da granit kaplamalı olarak bulunabilir. Büyük döküm tava ve küçük döküm tava çeşitleri set halinde ya da tek tek, kaplamalı ya da ham halde mevcuttur. Gerçek döküm tava dendiğinde, ham demirden, tek parça döküm yapılarak üretilen seçeneklerin kastedildiğini belirtmekte fayda vardır. Tüm bu çeşitleri hizmetinize sunan pek çok yerli döküm tava üreticisi mevcuttur.

Döküm Tava Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan kaplamalı ürünleri, az miktarda yağı, iç yüzeyini tamamen kaplayacak biçimde tavanın üzerinde gezdirip dilediğiniz yemeği pişirebilirsiniz. Bununla beraber, kaplamasız döküm tavalar, daha sağlıklı bir hale gelmeleri adına “seasoning” adı verilen işlemden geçirilmelidir. “Demir döküm tava nasıl kullanılır?” sorusunu detaylı yanıtlamak, bu noktada ciddi bir önem taşır. Seasoning işleminin aşamalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

Bu adımlar tamamlandıktan sonra tavanız hem daha dayanıklı olur hem de yemeklerinizin lezzetine lezzet katar. Döküm ızgara tava, derin tava ve tüm diğer çeşitlerde uygulanması mümkün olan bir yöntemdir. Seasoning işlemi, kaplamalı tavalar için uygun değildir. Aynı şekilde, kaplamasız döküm tavalar fırın tepsisi yerine kullanılabilirken, kaplamalı olanlar bu işlevi görmez. Fırında kullanmadan önce, döküm tavanın başka materyalden yapılmış bir sapı olmadığına dikkat edilmelidir. Tavanızın sapı fırın kullanımına uygun değilse, yanarak kullanılmaz hale gelebilir. Ayrıca, döküm tava çeşitlerinin hiçbiri mikrodalga fırın için uygun değildir. Kullanma talimatındaki döküm ızgara tava tavsiye ve önerilerine uymak, ürünün uzun süreli kullanımı için son derece önemlidir.

Döküm Tava Özellikleri

Döküm tava ne işe yarar ve ne yönden avantajlıdır, diye merak edenler için ürün özelliklerini detaylı incelemek faydalı olur. En iyi döküm tava, kişisel gereksinimlerinize en çok yanıt verendir. Bununla beraber, ürün skalasının sunduğu tüm çeşitler için belirli kalite, sağlık ve lezzet standartları mevcuttur. Demir döküm tava özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Ürün hakkında sık sorulanlardan biri de “Döküm tava nasıl temizlenir?” sorusudur. Döküm tava öneri ve yorumlarında, bulaşık deterjanı yerine sıvı sabun ile ovalayıp, bol suyla durulayarak temizlenmesi tavsiye edilir. Kolay temizlenmesi yönünden de döküm tava yorum ve değerlendirmeleri son derece olumludur. Sağlıklı ve pratik kullanım için yaygın olarak döküm tava tavsiye edilir. “Döküm tava sağlıklı mı?” sorusuna ise, kullanıcı memnuniyeti etkin biçimde yanıt verir. Et, tavuk ve balıkların lezzetli pişirilmesi için döküm ızgara tava tavsiye ve kullanım talimatlarından yararlanabilirsiniz. Tek döküm tava modelleri ve setlerin yanı sıra, sahan çeşitleri de Akakçe’de sizleri bekler.

Döküm Tava Fiyatları

Ürün boyutlarına ve özelliklerine göre değişkenlik gösteren döküm tava fiyatları, satıcı inisiyatifine göre de belirlenebilir. Döküm tava kampanya dönemlerinde daha uygun fiyatlarla bulunabilir. Avantajlı dönemleri takip etmek için tüm satıcılar tarafından belirlenmiş en ucuz döküm tava tutarlarını görüntüleyebilirsiniz. En iyi döküm tava markası dahi, dönemsel indirimler yoluyla bütçe dostu seçenekler sunabilir. İster tek tek, ister döküm tava seti olarak edinebileceğiniz ürünler, beklenti ve ihtiyaçlarınıza göre çeşitlendirilmiştir. Bütçenize en uygun set ve ürünleri, demir döküm tava fiyatları arasında karşılaştırma yaparak seçebilirsiniz. “En kaliteli döküm tava hangisi?” sorusunun cevabı, beklentilerinizi hangi ürünün karşılayacağına bağlıdır. İhtiyaçlarınıza en çok yanıt veren döküm tava Akakçe’de sizleri bekler. Tencere fiyatları da, ilgili kategoride hizmetinize sunulur.