Cam Tencere

Cam Tencere Fiyatları

520 farklı Cam Tencere için fiyatlar listeleniyor.

Satıcı Marka 24 cmÇelik7 ParçaPilavSet

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 22Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetMalzeme Türü: Cam

Markası Kolay Sipariş Özellikler SatıcıToplam 122 satıcı. Malzeme Türü Cam Ölçü Parça Sayısı Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Çelik TencereGranit TencerePilav TenceresiTencere Seti32 cm TencereDerin TencereDöküm Tencere84 Parça TencereAlüminyum TencereBakır TencereEmaye TencereEmsan Demre Tencere

En Çok Karşılaştırılan Tencereler

En Çok İlgi Gören Tencereler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Cam Tencere Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Cam Tencere hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Cam Tencere:

  1. Gülsan Çakır 6 Parça Cam Kapaklı Güveç Seti
  2. Ar-Yıldız Olimpos 10 Parça Cam Kapaklı Seti
  3. Akdeniz Ametist Bakalit Kulplu Cam Kapaklı 20 cm Döküm Derin
  4. Paşabahçe 59013 Kapaklı 3 lt Yuvarlak Borcam
  5. Fırsatbidünya Granit Cam Kapaklı Cips Fritöz Kızartma si 24 Cm

Cam Tencere

Mutfağın olmazsa olmaz eşyası olan tencerelerin hem malzeme hem de özellik açısından birçok çeşidi vardır. Bu çeşitlerden bir tanesi de cam tenceredir. Cam tencere şık görünümü ve işlevsel kullanımıyla mutfakta vakit geçirenlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Yüksek sıcaklığa karşı dayanıklılığını koruyan cam tencere çeşitleri, hem kapak hem de gövde tasarımı konusunda özel olarak üretilir. Bu sayede hem katı yemeklerde hem de çorbalarda lezzetli yemekler ortaya çıkmasına imkan tanır. Yer kaplamayan ve kolayca temizlenebilen cam tencereler birçok marka tarafından satışa sunulur. akakce.com üzerinden cam tencere markalarını ve fiyatlarını inceleyebilir, kriterlerinize uygun olan seçimlerde bulunabilirsiniz. Ayrıca en iyi raf örtüsü modellerini inceleyerek mutfağınıza uygun ürünleri indirimli fiyatlarla satın alma imkanı bulabilirsiniz.

Cam Tencere Modelleri ve Özellikleri

Cam tencerelerin en dikkat çeken özellikleri arasında hacimleri yer alır. Bu nedenle yapılan yemeğin kişi sayısına uygun olan hacimdeki cam tencere seçilmelidir. Cam tencere 3 lt en sık tercih edilen büyüklükteki ürünlerden bir tanesidir. Genel olarak birkaç kişiden oluşan ailelerin ve öğrencilerin tercihi olan 3 litrelik tencere hacmi, kısa sürede lezzetli yemekler yapmak için ideal bir ölçüdür. Fakat 3 litrelik hacim az gelenler için 5 lt cam tencere çeşitleri de bulunur. Özellikler bakımından 3 litre ve 5 litrenin tek farkı büyüklüğüdür. Ancak, bazı markaların değişen özelliklere sahip çeşitleri de bulunur. Isıya dayanıklı cam tencere aynı zamanda ateş karşısında da dayanıklılık gösterir. Bu sayede kullanım esnasında kolaylık sağlar. Yemek haşlanırken ya da ısıtılırken zamandan tasarruf ederek sağlıklı lezzetler ortaya çıkarır. Cam tencere modelleri arasında ilgi çeken bir diğer ürün çeşidi de seramiktir. Cam seramik tencere görünümü ile mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Yapacağınız yemeğin türüne ve elde etmek istediğiniz lezzete göre uygun olan ürünü seçebilir, kapaklı ya da kapaksız tencerelere göz atabilirsiniz.

Cam Tencere Fiyatları

Cam tencerelerin yüksek ısıya dayanıklı olması her durumda kullanılabilme özelliği ortaya çıkarır. Bu sayede ister sıcak isterseniz de soğuk yemekleri cam tencerede muhafaza edebilirsiniz. Cam tencerenin en beğenilen özellikleri arasında şık görünümü yer alır. Cam tencere kullanarak misafirlerinize sadece lezzetli bir yemek yapmakla kalmayıp, aynı zamanda şık bir sunum da ortaya çıkarmış olursunuz. Cam tencerenin kullanımı ise oldukça kolay ve işlevseldir. Buzlukta bile güvenle yiyecekleri muhafaza edebilen cam tencere, sağlığa riskli herhangi bir durum ortaya çıkarmaz. Bu nedenle dayanıklılık ve işlevsellik arayan kişiler seçimini cam tencereden yana yapar. Cam tencere fiyatları ise değişen bütçe aralıklarına sahiptir. Fiyatlar genel olarak ürünün markasına ve hacmine göre değişiklik gösterir. Az hacimli ve küçük cam tencerelerin fiyatları, büyük ve geniş hacimli ürünlere kıyasla daha ekonomiktir. Ürün satın alırken hangi yemekleri yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Yapacağınız yemeğin türü ve porsiyon sayısı belirlenerek seçim yapılmalıdır. Sıklıkla tercih edilen ürünlerden bir tanesi de renkli cam tenceredir. Renkli cam tencere fiyatları diğerlerine kıyasla daha yüksek segmenttedir. Renkli camın estetik görünümü hem yeni evlenenlere hem de mutfağına şıklık katmak isteyenlere hitap eder. Siz de kapaksız ya da kapaklı cam tencere çeşitlerine göz atarak, bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Şık Tasarımlarıyla Cam Tencere Modelleri Akakçe’de

Yemek yapmayı seven ve sağlıklı seçimler yapmak isteyen kişiler cam tencere kullanmak ister. Cam tencerenin zararlı kimyasal içermeyen yapısı ve yemeklerin lezzetini bozmaması sıklıkla tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Ancak, cam tencere alırken de dikkat edilmesi ve incelenmesi gereken birçok konu vardır. Bu konulardan ilki ürünün markasıdır. Cam tencere markaları farklı özellikler gösteren birçok ürün seçeneğine sahiptir. Bu özelliklerden ilki ürünün hangi seviye sıcaklığa kadar dayanıklılık gösterdiğidir. Uygun sıcaklıkta kullanılmayan cam tencereler kısa sürede kırılabilir ya da özelliğini kaybederek beklenen lezzeti ortaya çıkarmayabilir. Borosilikat cam tencere hem yüksek ısıya hem de aşırı düşük soğukluğa karşı yüksek dayanıklılık sağlar. Ürünün mukavemet gücünün yükseklik göstermesi vazgeçilmez olmasının nedenleri arasında yer alır. Ateşe dayanıklı cam tencere satın alırken ürünün hacmi ve boyutu da kontrol edilmelidir. Size uygun olmayan aşırı büyük ya da aşırı küçük tencere satın almamanız önerilir. Bu noktada ihtiyaçlarınızı çok iyi şekilde belirlemeli, tencerenin ihtiyacınıza uygun olup olmadığını dikkate almalısınız. Bazı cam tencereler mikrodalga fırında ısıtmaya uygun değildir. Eğer siz mikrodalga için uygun bir cam tencere arıyorsanız ürünün özelliklerini kontrol ederek seçim yapabilirsiniz.

Cam Tencere İndirimleri ve Kampanyaları

Lezzetli ve sağlıklı yemek pişirmek herkesin dikkat ettiği bir noktadır. Yemeklere baharatlar ve sebzeler kadar kullanılan ürünler de tat verir. Yemeğe lezzet veren en önemli ürünler arasında tencere yer alır. Hem yemek pişirmek için hem de yiyecekleri muhafaza etmek için kullanılan cam tencere gözeneksiz yapıya ve asitten etkilenmeyen özelliklere sahiptir. Cam tencerenin özellikleri yiyeceklerin buzlukta da saklanabilmesine imkan tanır. Uzun süre kullanılabilen cam tencere en ucuz fiyatlarla akakce.com’da satışa sunulur. Yüzlerce kategoride olduğu gibi cam tencere satın al denildiğinde de akla gelen site, gülümseten fiyatlara ev sahipliği yapar. Fiyatların farklı segmentlerde yer alması her bütçenin kendine uygun özelliklerde seçim yapmasına olanak tanır. Siz de küçük ya da büyük cam tencere çeşitleri arasından kriterlerinize göre alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaparken indirim ve kampanyaları takip ederek bütçe dostu seçimde bulunabilirsiniz. Özellikle Kara Cuma indirimleri sayesinde piyasa değerinden çok daha ucuza cam tencere satın alabilirsiniz.

Cam Tencere Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Cam tencerenin en çok tercih edilme nedenleri arasında kolay temizlenebilme özelliği yer alır. Cam tencere temizliği yapılırken bulaşıkların bir süre sıcak suda bekletilerek, yumuşatılması gerekir. Sıcak suda bekletilmesinin ardından bir bezle hafifçe silinmelidir. Ayrıca, yemek artıklarının kuruması engellenmelidir. Bekletilen ve kuruyan bulaşıkların daha zor temizleneceği unutulmamalıdır. Eğer cam tencereyi elde yıkamak istemiyorsanız bulaşık makinesinde de sorunsuz bir şekilde yıkayabilirsiniz. Bunun yanı sıra birçok insan cam tencere nasıl kullanılır sorusuyla karşı karşıya kalır. Aslında cam tencerenin kullanımı da temizliği gibi çok kolaydır. Sıradan tencerelerden bir farkı olmayan cam tencereyi, yemek yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yapacağınız yemeğe göre tereyağı, sıvı yağ ya da su ile tencereyi hazırlayabilir, üzerine gereken malzemeleri dökerek sofranıza mükemmel bcir lezzet çıkarabilirsiniz. Eğer pilav ya da sote gibi yemekler yapılacaksa her zaman düşük sıcaklık kullanılması gerekir. Ocağın küçük gözünde yavaş yavaş pişen yemeklerin her zaman daha lezzetli olduğu unutulmamalıdır. Cam tencere kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kesinlikle sıcaklıktır. Ürünün ani ısı değişimlerinden korunması gerekir. Aşırı sıcaktan aşırı soğuğa bırakılan cam tencerenin kırılma riskinin olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca, cam tencere düşme ve darbelere karşı korunmalıdır. Büyük ya da küçük cam tencere çeşitlerine göz atarak alışveriş yapabilirsiniz. En ucuz cam tencere seçiminizi yaparken ürün yorumlarını inceleyebilir, diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.