Tornavida

Tornavida Fiyatları

27.795 farklı Tornavida için fiyatlar listeleniyor.

Bosch Tornavida Xiaomi Tornavida Shaza Tornavida Jakemy Tornavida İzeltaş Tornavida Ally Tornavida

Fiyatı Düşen Tornavidalar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Tornavidalar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 250 TL üstüŞarjlıMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Cinsiyet Motor Tipi Ürün Puanı Renk

Takım Çantası Lokma Takımı Lehim Makinesi Pense Zımba Tabancası Mengene Açık Ağız Anahtar Alyan Anahtar Metre Bosch Tornavida Xiaomi Tornavida Shaza Tornavida

En Çok Karşılaştırılan Tornavidalar

Tornavida Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Tornavida Sıkça Sorulan Sorular

Tornavida

Onarım, montaj, demontaj ve parça değişimi gibi durumlarda kullanılan vazgeçilmez el aletleri arasında yer alan tornavida, çeşitli kullanım alanları için özelleştirilmiş tasarımları ile dikkat çeker. “Tornavida nedir?” sorusuna verilebilecek en doğru yanıt ise “vidaların dönmesini sağlayarak onları bir yere sabitlemeye veya bir yerden sökmeye yarayan alet” olur. Manuel kullanımın yanı sıra elektrikli seçenekleri de bulunan söz konusu aletler, arasında en sık tercih edilenler düz tornavida olarak adlandırılan ve plastik veya ahşap sap ile alaşım çelikten üretilen yassı bir uca sahip olanlardır. Tornavida isimleri genellikle başlıkların şekline ve genel boyuta göre belirlenir. Tekli veya set formunda kullanıcıların beğenisine sunulan bu el aletlerine Akakçe üzerinden inceleyebilir, tornavida fiyatları ve güncel kampanyaları görüntüleyebilirsiniz.

Tornavida Özellikleri

Her bir çeşidi farklı özelliklere sahip olan söz konusu el aletleri, genellikle alaşım çelikten üretilen uç kısımları sayesinde uzun bir kullanım ömrü sunar. Farklı ölçü ve şekillerin yer aldığı kablo kanalı açma aparatı gibi çok yönlü bir kullanım sağlayan ince tornavida seti, aynı anda pek çok vida ile uyumlu uç ile bu uçların kullanımına olanak tanıyan ana gövdeden meydana gelir. Kullanıcılara başlık şekillerinin yanı sıra kısa ve uzun tornavida gibi seçenekler sunan bu aletlerin vidalara zarar vermemesi için mutlaka vida başındaki kertik ile birebir uyumlu olması gerekir. Başlık uzunluğu ve başlık çapı gibi ölçüleri kapsayan tornavida ölçüleri ise kullanım alanlarına göre belirlenir. Örneğin saat, elektronik devreler gibi minimal alanlarda normal boyutlu olanların aksine küçük yıldız tornavida gibi minik başlıklı olan gereçler tercih edilir.

Tornavida Çeşitleri

Başlık şekillerine, uzunluklarına ve başlık çaplarına göre farklı çeşitleri bulunan bu aletler arasında tek bir vidaya veya birçok vidaya uygun olan seçenekleri vardır. Bu sebeple “Tornavida çeşitleri nelerdir?” sorusuna kısa bir yanıt vermek mümkün değildir. Örneğin, 8 köşeli yıldız tornavida, sadece sekiz köşeli yıldız vidalar ile uyumludur. Bununla birlikte altıgen tornavida da sadece uyumlu vidayı hareket ettirir. 5, 6 gen tornavida olarak adlandırılan gereç ise aslında 5 adet farklı yıldız uçlu tornavida çeşidinden meydana gelir. Tüm bunların yanı sıra cırcır tornavida adı verilen ve cırcır aleti yardımı ile vidalama yapma olanağı tanıyan bir gereç de bulunur. Farklı başlıklar ile birlikte cırcır tornavida seti olarak da kullanıcıların beğenisine sunulan söz konusu set sayesinde vidalar çeyrek tur çevrilerek açılıp kapatılabilir.

Tornavida Modelleri

Yerli ve yabancı tornavida markaları tarafından üretilen düz, yıldız uçlu, mini, uzun, armut, elektronik, mekanik ve torklu tornavida çeşitleri, farklı özelliklere sahip seçenekleri ile dikkat çeker. En ilginç tasarımlar arasında yer alan ve armut model olarak da bilinen avuç içi tornavida, avuç içine sabitlenerek kullanılır. Kullanıcının daha az yorularak daha fazla baskı uygulamasına olanak tanıyan bu gereç yanında çeşitli başlıklar ile birlikte gelir. Bir adet soketin yer aldığı ana gövde ve çeşitli uçlardan meydana gelen L tornavida ise 90 derecelik açıya sahip formu sayesinde çok yönlü bir kullanım sunar. Tornavida seti tasarımları arasında yer alan bu aletin yanı sıra elektrik yardımıyla vidalama yapabileceğiniz gereçler de vardır.

Sabit uçlu olan modellerde sap kısmı genellikle dayanıklı plastikten veya ahşaptan yapılır. Tutma sapı malzemesi plastik olan aletlerde oluklu bir yapı söz konusudur. Bunun neden ise kullanım sırasında aletin elden kaymasını önlemektir. Öte yandan tamamı alaşım çelikten üretilen ve oksitlenmeye karşı dirençli olan ince uçlu tornavida takımı gibi, çoklu modeller de vardır. Bu ürünlerde söz konusu uç başlıklar, tamamı çelikten veya plastik kaplamalı çelikten üretilen gövdeye sabitlenerek kullanılır. Mekanik olan çalışma prensipleri sayesinde kullanıcının tamamen manuel olanlara kıyasla daha az efor sarf etmesini sağlayan söz konusu vidalama aletleri, taşıma çantaları ile birlikte geldiği için hem düzenli muhafaza hem de pratik taşıma avantajı sunar.

Tornavida Setleri

Kullanım amacına uygun ölçüde ve başlıklara sahip gereçlerin yer aldığı çoklu tornavida seti modelleri, üzerinde çalışılan cihaz veya objeye zarar vermeden onarım, montaj veya demontaj yapma olanağı tanır. Kullanım amacına uygun ölçülerde üretilen özelleştirilmiş vidalama başlıklarından oluşan set formundaki ürünler, düz ve uçlu tornavida seçeneklerinden meydana gelir. Başka bir ifadeyle her biri farklı sabit uçlara sahip aletlerin yanı sıra farklı uçlardan meydan gelen ve uçların tek bir ana gövdeye takılarak kullanıldığı setler vardır. Bununla birlikte saat, bilgisayar, telefon gibi minimal tasarımlı devrelere ve kasalara sahip olan nesneler ile büyük boyutlu mobilyaların montajında kullanılan vidalar hem boyut hem de başlık şekli açısından aynı değildir. Bu sebeple en iyi tornavida seti, üzerinde çalışılacak sistem veya objeye en uygun olandır. Çeşitli kullanım alanlarına göre özelleştirilmiş olan ve sık kullanılan bazı tornavida takımı modelleri şu şekilde sıralanabilir:

Çok Yönlü Tornavidalar

Kısa sürede çivi çakma avantajı sunan çivi çakma makinesi gibi vida sıkıştırma-açma işlemlerini kısa sürede gerçekleştirme olanağı tanıyan çok işlevli tornavida modelleri de vardır. Vidalama yöntemi ile farklı başlıkların takılabildiği söz konusu tornavidalar, marka ve modele göre farklı işlevlere sahiptir. Manuel kullanım gerektiren bu gereçler, çeşitli vidalama uçları ile çalışır. Kullanıcının pratik bir şekilde değiştirebileceği çok sayıda vidalama ucu, tek bir tornavida ile farklı kafa şekillerine sahip vidaları açıp sıkıştırma imkânı sunar. Uzmanların tornavida seti tavsiye ve önerilerinde sıkça yer verdiği bu gereçler, genellikle hafif malzemelerden üretildiği için kullanıcılara hareket özgürlüğü sağlar. Öte yandan söz konusu tornavidalar, tornavida gövdesi ve uçlarının düzgün bir şekilde muhafaza edilmesi için taşıma çantası ile birlikte gelir.

Tornavida Fiyatları

Markaya ve aletin türüne göre değişen özellikleri ile kullanıcılara farklı avantajlar sunan tornavidalar, hemen her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Uç kısmından sap malzemesine, başlık sayısından kullanım alanlarına göre çeşitli özellikleri baz alınarak fiyatlandırılan söz konusu ürünlerde model nedeniyle de fiyat farklılıkları vardır. Örneğin, bir klasik olan tekli Fransız uç tornavida ile yanında başlıkları ile gelen torx tornavida farklı fiyatlara sahiptir. Siz de basit onarım ve montaj işleriniz için yeni bir küçük tornavida seti alacaksınız veya profesyonel çalışmalarınız için hassas bir sete ihtiyaç duyuyorsanız, en kaliteli tornavida seti seçeneklerine ulaşabileceğiniz Akakçe sayesinde ihtiyaç duyduğunuz tornavida takımı fiyatları hakkında bilgi edinebilir, bütçenize hitap eden modeller arasında dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.