Yazıcı Fiyatları & Printer Çeşitleri

En Popüler Yazıcı Ürünleri

Orijinal Toner Renkli Lazer Yazıcı WiFi Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Muadil Toner Tanklı Yazıcı Renkli Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Siyah Filament WiFi 3D Yazıcı Çok Fonksiyonlu Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Siyah-Beyaz Lazer Yazıcı WiFi Lazer Yazıcı A3 Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

Popüler Yazıcı Markaları

En Ucuz Yazıcı Fiyatları Akakçe'de!

Herkesin beğendiği ürünü uygun fiyatlarla almasını sağlayan akakce.com'da yazıcı fiyatları çok cazip! Bu site üzerinden diğer web sitelerinden analiz edilerek ulaşılan yazıcı fiyatı listesinde hem ürün özellikleri, hem de fiyat bilgisine ulaşılabilir. akakce.com’da öğrenilen bilgiler ışığında yazıcı fiyatı listesi üzerinden size en uygun printerı seçebilir ve satış web sitesine gidip uygun ödeme koşullarını seçerek anında satın alabilirsiniz. Bilgisayarlarda harici donanım birimi olarak kullanılan printer bilgisayar programları üzerinde hazırlanmış olan görsel ya da metin belgelerini kağıt üzerine basmaya yarar. Renkli ve renksiz toner kullanılan temelde iki tür printer vardır. Farklı özellikleri de konu içine dahil edildiğinde çeşitler ve modeller artmaktadır.

En İyi Yazıcı Modelleri

Günümüzde en çok tercih edilen çok fonksiyonlu modeller olsa da kullanıcılar kullanım alanına göre yazıcılarda farklı özellik arıyor. Örneğin, bir ofis için faks, fotokopi çekme, tarama gibi özelliklerin olması beklenirken toner renkli olması fark etmemektedir. Fakat ev ortamında okul çağındaki çocukların ödevi için alınmışsa faks özelliğinden ziyade; fotokopi çekme ve renkli basım aranıyor. Bu nedenle müşteriler kendi ihtiyaçları doğrultusunda en uygun yazıcıyı seçiyor. Bazı yazıcı modelleri tarama, fotokopi çekme, faks çekme gibi işlevleri yerine getirmektedir. Modelden modele yazıcı fiyatları değişkenlik göstermektedir. Geleneksel yazıcı modelleri; karakter printer, mürekkep püskürtmeli printer, nokta vuruşu printer ve lazer printer olarak 4 ana başlıkta incelenir. Yeni nesil yazıcı modelleri ise; 3D Printer, Barkod Printer, Çizici, Fotoğraf Printer, Lazer Printer, Mürekkep Püskürtmeli Printer ve Nokta Vuruşlu Printer olarak 7 başlık altında incelenir. Yeni nesil yazıcılarda öne çıkan en önemli özellik ise printerin Wİ-Fİ bağlantısı kurmasıdır.
3D Printer; bilgisayar programlarında oluşturulmuş 3D görüntüyü model haline getirmek için kullanılır. Büyük işletmeler bu tip printer çeşitlerine daha çok ihtiyaç duyuyor. 3D yazıcı fiyatları ise büyük boyutlu ve işlevli cihaz olduklarından dolayı normal printerlerden çok daha fazladır. Mürekkep püskürtmeli printerlerde yeni sistem olarak mürekkep tankı bulunuyor. Buna bitmeyen kartuş sistemi de deniliyor. Tank sayesinde çok daha uzun süreli kullanım ömrü sağlanmış oluyor. Bu tip printerlar sayfa verimliliğini de üst düzeyde tutmak için üretiliyor. Bunun yanı sıra belge ve görseller çok daha canlı renklere sahip oluyor. Yüksek kaliteli baskılar alınmasını sağlayan mürekkep püskürtmeli printer çeşitleri, kolay kullanım olanağı sağlarken, yeni nesil modellerinde İOS veya Android cihazla bağlantı kurulabiliyor. Bu tip printerler genellikle çok işlevli olmasından dolayı daha çok tercih ediliyor. Mürekkep püskürtmeli Canon lazer yazıcı fiyatları tüm özellikleri göz önüne alındığında ideal düzeydedir.
Barkod printer ise piyasa da termal fiş printer olarak anılmaktadır. Bu printerlar ethernet bağlantısı, direkt termal baskı yöntemi, yaklaşık 200 mm/sn olan yazdırma hızları, usb bağlantısı, 0.06-0.08 civarında kağıt kalınlığına sahip olması ve yaklaşık 1.5 kg ağırlıklarıyla çok kullanışlıdır. Barkod printer, fabrika, AVM, restoran gibi fiş kesimi yapılan yerlerin yanı sıra fatura kesiminde de kullanılıyor. Çiziciler, CAD ve Gis gibi programlarda yapılan çizimi kağıt üzerine basmak için kullanılır. Baskılarda profesyonel kalite olması ön plandadır. Çizicilerde boya bazlı ya da pigment bazlı mürekkep kullanılır. Ayrıca, farklı genişliklerde baskı alınabilir. Fotoğraf printerlerın artık cep boyda olanları bile var. İstenilen yerde fotoğraf çıktısı alınabiliyor. Anında baskı çok büyük bir lüks katıyor. Akıllı cihaz ya da tablet printera bluetooth ile bağlantı kurulduktan sonra fotoğraf çıktısı istenilen her zaman alınabilir. 40 sn gibi hızlı bir baskı süresi vardır. 10 yapraklık girdiye sahiptir. Bitince yenilenebilir.
Piyasada yapraklara rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Nokta vuruşlu printerlar yüksek kapasiteli veri ve metin tabanlı uygulamalar için üretilmiştir. Noktalı printer çeşitleri farklı iğne miktarına sahip olabilir. Fakat çoğunluk 9 iğne bulunur. Bu modeller genellikle muhasebe işlerinin yapıldığı yerlerde kullanılsa da kullanım alanı geniştir.

Yazıcı Yorumları

akakce.com'da bulunan yazıcı yorumlarında genel olarak; yazıcının baskı kalitesi, hızı, kağıt kapasitesi, toner kullanım ömrü, düzgün çıktılar alınabilirliği gibi konular yer alıyor. Kullanıcılar tarafından yapılan yazıcı yorumları genellikle ürünün fonksiyonları göz önüne alınarak yapıldığından dolayı %90-95 oranında olumlu oluyor. akakce.com'daki ürünü deneyimlemiş kişilerin tecrübelerini aktardığı ürün yorumları kısmını okuyarak alışveriş yapmanız, karar verme aşamasını çok daha güvenilir ve hızlı gerçekleştirmenizi sağlar.

Printer Modelleri

Printer modelleri için öncelikle kullanılacak alanın iyi analizi yapılmalıdır. Daha sonra hangi printer modelinin alınacağı ve özelliklerinin ne olacağı belirlenmeli son olarak ise yazıcı yorumları okunarak karar verilmelidir. Printer çeşitleri arasında yer alan vurmalı, mürekkep püskürtmeli, barkodlu gibi seçeneklerin değerlendirilmesi de iyi yapılması gerekir. Printer çeşitlerinde en önemli kriter ihtiyaca cevap verebilmesi. Bu durum göz önüne alındığında mevcut seçenekler arasından seçim yapılabilir.

Yazıcı Aksesuarları

Yazıcı aksesuarları konusunda ilk olarak kartuş akla gelmektedir. akakce.com üzerinde renkli veya sadece siyah kartuşa ulaşılabilir. Printerın modeline uygun olan kartuşlardan ister tekli isterseniz de çoklu olarak sahip olabilirsiniz. Mürekkepli modeller için ise mürekkep satışa sunulmaktadır. Lazer printer toneri (Drum) de ayrı olarak alınabilir. Barkodlu printerler için kullanılan ribbon (baskı şeridi) ve diğer printerlar için toner tozu, toner çipi, yazıcı şeridi gibi ürünlere en uygun fiyatlarla akakce.com üzerinden sahip olunabilir.