Fora Zeytin

Fora Zeytin Fiyatları

51 farklı Fora Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

kg En Ucuz Fora Zeytinler

Tümü

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • MarkasıFora
 • Miktar1 kg
 • Miktar10 kg
 • EbatL
 • EbatXL
 • TürüSiyah
 • TürüYeşil
 • Ambalaj TürüPaket
 • Ambalaj TürüTeneke
 • Fiyatı0 - 100 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • MarkasıFora
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüÇeşitAmbalaj TürüTuz SeçeneğiEbatÇekirdek TürüSos TürüYöreKelime ile FiltreleMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (51)

Şeker 1 kg

En Popüler Fora Zeytinler

Fora Zeytin Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Fora Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

Fora Zeytin

Özenle seçilmiş yeşil ve siyah zeytin çeşitlerini tüm tazeliğiyle kullanıcılara sunan Fora zeytin, geniş ürün yelpazesiyle dikkat çeker. Farklı damak tatlarına hitap eden ürün çeşitliliği ile geniş kitlelere ulaşmayı başaran Fora zeytin; dilimli, dolgulu zeytinler ve ezme çeşitlerini de tüketicilerin beğenisine sunar. Fora zeytin tarafından satışa sunulan tüm zeytin çeşitleri, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından kahvaltılarda ve yemeklerde doğrudan tüketilebilir. Salatalara, makarnalara, soslara, poğaçalara, pizza ve sandviçlere katılarak enfes lezzetlere katkı sunan Fora zeytin ürünleri güvenli ambalajlarla özenle paketlenerek satışa sunulur. Son teknoloji makineler kullanılarak, geleneksel üretim araçları ve teknikleri ile üretilen Fora zeytin çeşitleri arasında damak zevkinize en uygun olanını Akakçe aracılığıyla bulabilirsiniz.

Fora Zeytin Çeşitleri

Fora zeytin, Türkiye’nin çeşitli yörelerinden özenle seçilmiş zeytinlerini geleneksel yöntemlerle işleyerek tüketicilerin beğenisine sunar. Ürünlerde Edremit ve Gemlik Tipi zeytinler başta olmak üzere Kuzey Ege Bölgesi’nde yetişen pek çok zeytin türü kullanılır. Bu türlerin hem yeşil hem siyah halde toplanmış olanları farklı tekniklerle işlenir. Markanın asıl ürün grupları olan Fora yeşil, siyah zeytin çeşitleri, farklı seçeneklerle satışa sunulur. Genellikle üretim yöntemlerinin farklılaşması ve ek işlemlerin uygulanması suretiyle satışa sunulan bu seçenekler sayesinde her damak zevkine uygun lezzetlere ulaşılır. Siyah zeytinler sele, yağlı salamura ya da diğer adıyla yağlı sele ve az tuzlu olarak 3 çeşide ayrılırken yeşil zeytinler; çizik, kırma, ızgara, biber dolgulu ve kokteyl olarak sınıflandırılır. Fora zeytin hem yeşil hem de siyah zeytinler kullanılarak üretilen çeşitleri ile de dikkat çeker. Tüketicilere zeytin tüketiminde farklı deneyimler sunan bu ürün çeşitlerinin tamamı, gelişmiş teknoloji ile geleneksel teknikler harmanlanarak üretilir.

Fora Zeytin Nasıl Üretilir?

Fora zeytin, yeşil zeytin çeşitlerinin üretiminde İspanyol tekniğini kullanır. Edremit cinsi yeşil zeytinler doğal salamura suyunda bekletilerek tatlandırılır. Çizik zeytinler ile kırma zeytinler arasındaki fark paketleme öncesi işlemlerinde ortaya çıkar. Çizik zeytinler, özel makinelerde çizilip limon eklendikten, taş kırma zeytinler ise taş tambur kullanılarak kırıldıktan sonra cam ambalajlara konulur. Ambalajlı Fora zeytinler, tadının ve tazeliğinin korunması için paketlemeden sonra pastörizasyon işleminden geçirilir. En yeni Fora zeytin çeşitleri arasında yer alan ızgara zeytin üretiminde önceden tatlanmış domat zeytinleri kullanılır. İlk olarak çekirdekleri çıkarılan domat zeytinler salamura suları süzdürüldükten sonra hafif kurumaya bırakılır. Ardından yüksek sıcaklığa sahip ızgara telleri hem alttan hem de üstten hafifçe bastırılarak izlerinin çıkması ve barbekü tadı alması sağlanır. Paketlemeden önce sarımsak ve çeşitli baharatlarla hazırlanan salamura suyu eklenerek eşsiz bir aroma elde edilir. Yine domat zeytinler kullanılarak üretilen, biberli yeşil zeytin ile farklı zeytin çeşitlerini bir araya getiren kokteyl de lezzeti ile dikkat çeken Fora zeytinler arasındadır.

Dalında kararan siyah zeytinlerle yağlı salamura veya yağlı sele, sele ve az tuzlu olarak 3 çeşit olarak üretilen Fora zeytin üretim yöntemleri sadece tatlandırma sürecinde birbirinden farklılaşır. Yağlı salamura zeytinler, tuz eklemeden 6-8 ay arası bir süre salamura suyunda özel havuzlarda bekletilerek tatlandırılır. Havuzlardan alındıktan sonra yağlandığı için yağlı salamura veya yağlı sele olarak adlandırılır. Sele zeytin ise toplandıktan sonra bir kat tuz bir kat zeytin şeklinde bidonlara doldurulur. Bidonlar tuzun zeytinlerin her yerine temasını sağlamak için belirli periyotlarla döndürülür. Sele zeytin salamuraya yatırılmadığı için dalındaki halinden daha da kıvırcık hale gelir. İçlerindeki suyun eklenen tuzla birlikte dışarı akması sebebiyle aroması yağlı sele Fora zeytin çeşidine göre daha yoğun olur. Kaliforniya tarzı oksidasyonla üretilen az tuzlu Fora zeytinler ise Gemlik cinsi zeytinler ile salamura yöntemi kullanılarak üretilir. Salamura havuzundan alındıktan sonra evlerde yapılana benzer şekilde su ilave edilerek tuzu azaltılıp el değmeden paketlenir.

İşleme Yöntemlerine Göre Fora Zeytin

Fora Zeytin özenle seçilen hem yeşil hem de siyah zeytinlerle ürettiği ezme formları ile de dikkat çeker. Yeşil zeytinin özenle yapılan ezmesi farklı yörelerden seçilen, yüksek kaliteli yeşil zeytinler kullanılarak üretilir. İleri teknoloji makineler ile hijyenik koşullarda çekirdekleri çıkarıldıktan sonra püre haline getirilen yeşil zeytinler, doğal zeytinyağı ve çeşitli baharatlar içeren çeşnisi ile cam kavanozlarda satışa sunulur. Hem tadının güzel olması hem de kolay sürülebilmesi sayesinde ekmeğin üstüne sürmek, pizza, poğaça ve kurabiye gibi hamur işlerine katmak için tercih edilebilir. Zeytini sevmeyen çocukların sevdiği hamur işlerine ve yumurtalara süsleme yapmak için kullanılabilir. Siyah zeytinin en güzel ezme formu ise zeytinlerin yumuşak olanları seçilerek püre haline getirilip yağının alınmasıyla üretilir. Sade veya baharat çeşnili olmak üzere iki çeşidi vardır. Evsel kullanım için cam kavanozlarda düşük gramajlarla satışa sunulan Fora zeytin ezmeleri, kafe, lokanta, pastane gibi yoğun tüketimin olduğu işyerleri için 4 kg gibi büyük gramajlı teneke ambalajlarda satışa sunulur.

Fora Zeytin, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan ve hamur işlerine lezzet katan zeytini bir başka şekilde daha kullanımınıza sunar. Hem yeşil hem de siyah zeytinlerin dilimli olarak sunulduğu bu Fora zeytin çeşidi son tüketicilere ve hamur işi ustalarına büyük kolaylıklar sağlar. Dilimli zeytinler uygun tekniklerle fermente edilmiş yeşil ve siyah zeytinlerin çekirdekleri çıkarıldıktan sonra özel makinelerde el değmeden dilimlenmesi suretiyle üretilir. Bu hazır dilimlenmiş Fora zeytinler salataların, makarnaların, sandviçlerin ve daha pek çok hamur işinin hazırlanmasında hız kazandırdığı için hem zamandan hem de işçilikten tasarruf sağlayan bir üründür. Evde kullanım için düşük gramajlı koruyucu içermeyen cam kavanozlarda satışa sunulan Fora dilimli zeytinler pastaneler, restoranlar, kafeler dahil pek çok toplu tüketim yeri için yüksek gramajlı tenekelerde satılır. Zeytin çeşitleri gibi kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasında olan reçel çeşitleri de düşük ve yüksek gramajlı ambalajlarda satışa sunulur.

Fora Zeytin Fiyatları

Fora zeytinler hemen hemen herkesin damak zevkine hitap eden ürün çeşitliliğiyle satışa sunulur. Özenle seçilmiş zeytinlerle üretilen Fora zeytin çeşitleri hem lezzetleri hem de kaliteleri ile ön plana çıkar. Bu nedenle “Fora zeytin nerede satılır?” sorusu pek çok kişi tarafından sıkça sorulur. Fora zeytin online satış mağazaları aracılığıyla satılan ürünler arasında yer alır. Satışa sunulan ürünler arasından damak tadınıza en uygun olanı bulabilmek için Fora zeytin çeşitlerini iyi tanımanız gerekir. Sevdiğiniz lezzeti sunan çeşidin en uygun fiyatlısını bulabilmek içinse gramaj, kalibre gibi özelliklere de bakmak gerekir. Çünkü bu özellikler Fora zeytin fiyatları için belirleyici rol oynar. Bu bilgilere göre yapılacak filtrelemeler ve sıralamaların ardından kalan ürünler için Fora zeytin fiyat listesi oluşturulabilir. Fora zeytin yorumları incelenerek de elemeler yapılabilir. Yeşil zeytin çeşitleri de denemek istenirse zeytin türüne göre filtreleme yapılarak, fora yeşil zeytin yorumları incelenerek karar verme süreci kolaylaştırılabilir. Yumurta fiyatları da aynı yöntemle incelenebilir. Fora zeytin çeşitleri arasından damak tadınıza ve bütçenize en uygun olanı bulmak için Akakçe aracılığıyla incelemeler yapabilirsiniz.