Reçel

Reçel Fiyatları

2.919 farklı Reçel için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
Market alışverişini de Akakçeden yap!
Seyidoğlu Reçel Sütaş Reçel St. Dalfour Reçel Tukaş Reçel Mado Reçel Aytaç Reçel

Aktüel Broşürlerden Reçeller

  • Tamek Reçel 380 gr ÇştHakmar Express24,50 TL
  • Migros Reçel Çeşitleri 380 gMigros20,25 TL
  • Tukaş Reçel Çeşitleri 800 gA10119,95 TL

Çok Satanlarkg En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

800 gr1 kg1.8 kg2 kg5 kg10 kgÇilekGülİncirVişneMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Miktar Ürün Puanı

Beyaz ŞekerSıvı YağPekmezTahinTereyağıHelvaYoğurtMargarinYumurtaSeyidoğlu ReçelSütaş ReçelSt. Dalfour Reçel

En Çok Karşılaştırılan Reçeller
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Reçel Yorumları ve Önerileri

Reçel Sıkça Sorulan Sorular

Reçel

Reçel ne demek diye araştırıyor olabilirsiniz. Reçel geçmişten bugüne pek çok farklı meyve kullanılarak üretilen, marmelat kıvamına sahip besinlerdir. Marmelattan farkı, meyvelerin püre haline getirilmeden küçük ya da büyük parçalar halinde eklenmesidir. Reçelleri kahvaltıda, beş çaylarında ya da farklı tatlıların üzerinde tüketmeniz mümkündür. Besin ve enerji değeri yüksek olan farklı çeşitleri sayesinde eşsiz lezzetlerden biridir. Reçeller pek çok farklı meyve, çiçek, sebze ya da kabuk gibi besin maddeleri kullanılarak yapılabilir. Farklı reçel türleri arasından damak tadınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Reçeller faydaları nedeniyle tercih sebebidir. Her reçel kendi mevsiminde üretildiğinde daha faydalı olabilir. Örneğin erik, çilek, kayısı reçeli gibi çeşitler yaz aylarında; kestane, portakal, ayva reçeli gibi çeşitler kış aylarında yapılır. Sıcak dolum tekniğini kullanan farklı markalar uzun raf ömürlü ürünler sunduğu için her mevsim dilediğiniz reçel çeşidine Akakçe’den ulaşabilirsiniz.

Eşsiz Kıvama Sahip Reçeller

Reçel çeşitleri farklı besinler kullanılarak üretilebilir. Her besin genel olarak şekerle kaynatılır ve farklı aşamalardan geçerek marmelat kıvamına gelir. Genel olarak reçel yapımı iki farklı şekilde gerçekleşebilir. İlk olarak reçeller şekerli suda bekletilir ve sonrasında kaynatılarak tatlı kıvama gelir. Diğer yöntemde ise reçel yapımında kullanılacak meyve ya da sebzenin şurubu kaynatılır ve istenen kıvam elde edilir. Özellikle endüstriyel reçel üretimi sırasında sıcak dolum yöntemi kullanılır. Pastörize dolum olarak da bilinen bu yöntem sayesinde; satın alacağınız reçel kavanozlarının raf ömrü uzar. Bir tür tatlı olarak da bilinen reçelleri kahvaltının yanı sıra canınızın istediği her an tüketebilirsiniz. Reçel çeşitleri çok geniş bir yelpazede sıralanır. Bu farklı çeşitleri tatlı, kek, pasta, çörek gibi gıdaların üzerine ya da arasına sürerek tüketmeniz de mümkündür.

Reçel Çeşitleri

İncir reçeli farklı çeşitleriyle kullanıcılar tarafından tercih edilebilir. Kuru, yaş, ham, taze, cevizli, yeşil incir reçeli çeşitlere örnek olarak verilebilir. İncir reçeli pek çok faydası nedeniyle tüketilmesi yararlı bir tatlıdır. İncir reçeli yüksek oranda lif içerir. Bu sayede sindirim ve bağırsak sistemi için oldukça faydalıdır. Vücuda yüksek oranda enerji veren bu tatlılar; bedensel yorgunluğun azaltılmasında etkili olabilir. Bunun yanı sıra öksürük ve boğaz ağrısını yumuşatan bu marmelatlar; vücudun kansere karşı korunmasına katkı sağlayabilir. Aynı zamanda incir reçeli fiyat açısından bütçe dostu olduğu için de tercih edilebilir. Erik reçeli de sık sık tercih edilen çeşitlerden biridir. Kırmızı, yeşil, sarı, kara, anjelika, mürdüm erik reçeli çeşitleri sayısız faydaya sahiptir. Yaraların iyileşmesi, hücre yenilenmesi ve her türlü enfeksiyonla mücadelede etkin rol oynayan bu reçeller kanser gibi hastalıkların oluşma riskini de azaltabilir. Buna ek olarak A ve C vitamini içeren erik reçeli çeşitleri; vücudun ihtiyacı olan değerleri karşılar. Ceviz reçeli, yeşil ceviz reçeli ise hücreleri yenilen, beyni geliştiren ve enerji sağlayan yapısıyla tercih sebebidir. Ceviz reçeli fiyatı açısından her bütçeye uygundur. Bu sayede rahatlıkla satın alınabilir. Süt reçeli özellikle gelişme çağındaki çocuklara önerilir. Keçi sütü reçeli, cevizli süt reçeli de sayısız fayda içeren ürünlerdendir. Kalsiyum deposu olan bu reçeller kemik gelişimini destekler. Süt reçeli fiyat skalası oldukça geniştir. Her bütçeye hitap eden ürünler arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Her Mevsime Uygun Reçeller

Organik reçel çeşitleri sağlık için oldukça faydalıdır. Kabak reçeli de farklı çeşitleriyle kullanıcılara sunulur. Beyaz, çıtır kabak reçeli içerdiği yüksek besin değerleriyle göz doldurur. Kabaktan yapılan reçeller yüksek oranda antioksidan içerir. Bu sayede kolesterol hastaları için faydalı olabilir. Üzüm reçeli de eşsiz bir tada sahiptir. Siyah üzüm reçeli, frenk üzümü reçeli çeşitleri kanser hücrelerini azaltıcı özelliğe sahiptir. Damla sakızı reçeli, sakız reçeli de farklı kokusu ile ağızda eşsiz bir tat bırakır. Bunun yanı sıra kış reçelleri arasında her damak tadına uygun seçenekler bulunabilir. Mandalina, kestane, muz, ıhlamur, alıç reçeli kış aylarında severek tüketebileceğiniz seçenekler arasında gösterilebilir. Buna ek olarak havuç, bergamot reçeli de özellikle kış sebze ve meyvelerinden üretildiğinde eşsiz bir tada sahip olabilir. Elma reçeli hem yaz hem de kış aylarında tüketebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. Yeşil elma, şeftali, beyaz kiraz, karpuz kabuğu, karpuz, karadut, dut, kızılcık, böğürtlen, domates reçeli de yaz ayları için en uygun seçenekler arasındadır.

Şeker İçermeyen Reçel İle Sağlıklı Seçimler

Sağlık için pek çok besini şekersiz tüketmek gerekebilir. Şekersiz ürünler özellikle diyabetik reçel olarak da bilinir. Reçel; özellikle kahvaltılarda aranan şekerli ve tatlı bir besindir. Reçeller pek çok farklı meyve ya da sebzeden üretilebilir. Bu nedenle de reçel kavanozları meyve konservesi olarak nitelendirilebilir. Sağlıklı yaşam ve beslenme ile ilgilenen kişiler şekersiz reçel tüketmek isteyebilir. Farklı markalar kullanıcıları için şekersiz reçel seçenekleri sunar. Şekersiz reçellerin üretimi yapılırken; kullanılacak meyve ya da sebzeler temizlenir, ayıklanır ve doğranır. Daha sonrasında ise şekersiz olarak kaynatılır. Meyve ve sebzelerin içinde doğal şeker bulunur. Bu nedenle de kaynatma sırasında ekstra şeker kullanılması gerekli değildir. Kullanılacak meyve ve sebzeler kendi aromalarıyla kaynatılır, bu sayede eşsiz bir lezzet ortaya çıkar. Bu ürünler diyabet hastalığı olan ve reçel tüketmek isteyen kişilerin yanı sıra sağlıklı beslenmek isteyenler için de eşsiz bir alternatiftir. Farklı meyvelerden üretilen lezzetli reçeller ile hem sağlıklı beslenebilir hem de kahvaltıya farklı bir tat katabilirsiniz.

Farklı Reçeller Akakçe’de

Limon, limon kabuğu reçeli çeşitleri; ekşi ve mayhoş tadı ile farklı zevklere hitap eder. Biber, acı biber reçeli ise kolesterol dengeleyici bir özelliğe sahiptir. Buna ek olarak trigliserit düşürücü özelliği bulunan biber reçeli türleri; mide ekşimesinin tedavisine destek amacıyla da kullanılabilir. Ülseri önleyen içeriğe sahip olan bu tatlı çeşidi, kan şekeri seviyesini de düzenler. Ahududu, nane, gelincik reçeli farklı tatlara sahip olan çeşitlere örnek olarak verilebilir. Ahududu reçeli; kanı temizleyici özelliğe sahiptir. Özellikle çocuklara zindelik ve enerji verir. Ahududu reçeli bademcik ve boğaz ağrılarının tedavisine yardımcı olabilir. Nane reçelinin de sağlığa sayısız faydası vardır. Özellikle sindirim düzenleyici ve baş ağrısını azaltıcı etkisi nedeniyle tercih edilebilir. Aynı zamanda gelincik reçeli de nezle ve soğuk algınlığı gibi sorunlar yaşayan kişilere tavsiye edilebilir. Zeytin, hurma, sarımsak reçeli çeşitleri de farklı faydaları nedeniyle tüketilmesi önerilen alternatiflerdir. Zeytin reçeli; içerdiği değerler sayesinde alerjik reaksiyonların önlenmesinde rol oynar. Aynı zamanda zeytin reçeli Omega 3 ve oleik asit içerir. Zeytin reçeli kolesterolü dengelemesi ve aynı zamanda kalp sağlığını da koruması nedeniyle tüketilmesi tavsiye edilen bir çeşittir. Hurma reçeli de karbonhidrat, yağ, vitamin, protein ve farklı mineralleri içermesi nedeniyle oldukça faydalıdır. Buna ek olarak hurma pekmezi çeşitleri de mevcuttur. Hurma reçeli ve hurma pekmezi fiyatları hakkında araştırma yapabilir, uygun fiyatlı olan ürünleri satın alabilirsiniz. Sarımsak reçeli çeşitleri vücudu, bağırsakları ve sindirim sisteminizi temizleyici, düzenleyici özelliktedir. Turunç reçeli de eşsiz tadı ve kıvamıyla ağzınızda farklı bir tat bırakır. Turunç reçeli fiyatı açısından da her bütçeye hitap edebilir. Reçel fiyatları bütçe dostu olduğu için, bu faydalı tatlıları rahatlıkla tüketebilirsiniz.