Buz Pateni

Buz Pateni Fiyatları

129 farklı Buz Pateni için fiyatlar listeleniyor.

Tempish Buz Pateni Oxelo Buz Pateni Jackson Buz Pateni Bauer Buz Pateni Roces Buz Pateni

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • Kullanıcı TürüÇocuk
  • Kullanıcı TürüYetişkin
  • CinsiyetErkek
  • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 6 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL 4.500 TL üstü MarkasıKullanıcı TürüCinsiyet
Temizle Ürünleri Gör (129)

Badminton Raketi Dart Tahtası Dalış Maskesi Okçuluk ve Yay Ekipmanı Bilardo Masası Masa Tenisi Filesi Boks Standı Boks Kaskı Boks Aksesuarı Tempish Buz Pateni Oxelo Buz Pateni Jackson Buz Pateni

Buz Pateni Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Buz Patenleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Buz Pateni:
  1. Patendeposu Baud Salsa Black Buz Pateni
  2. Tempish Dream Buz Pateni
  3. Oxelo Buz Pateni - Kadın / Kız Çocuk - 100 Decathlon
  4. Oxelo Buz Pateni - Erkek - Siyah - Fit 50 Decathlon
  5. Buz24Skateshop Poweslıde Classıc Men Black Buz Pateni

Buz Pateni

Kaymak hem spor hem de hobi olarak değerlendirilen son derece eğlenceli bir aktivitedir. Kaygan bir zemin üzerinde sürtünme kuvvetinin düşürülmesine dayanan bu aktivitelerin tamamında kaygan bir yüzey ve düşük bir sürtünme alanı bulunmalıdır. Buz üzerinde yapılan kayma aktiviteleri de bu doğrultuda bir paten kullanımı gerektirir. Son derece kaygan olan buz zemini üzerinde kontrollü ve etkili bir şekilde kaymak için buz pateni kullanılır. Dünya çapında sıklıkla tercih edilen bu spor, vücudun tüm bölümlerini çalıştırdığı için harika bir spor türü olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda son derece eğlenceli olan bu aktivite harika zaman geçirmeyi de sağlar. Elbette her sporda ve hobide olduğu gibi buz üzerinde yapılan paten için de farklı ekipmanların kullanımı gerekli ve önemlidir. Erkek buz pateni ve buz pateni kadın ürünleri çeşitli model ve marka tarafından sağlanan seçeneklerle herkese uygun olarak bulunabilir. Alanında en iyi ürünler ile sporculara destek olan Rocher, Jackson, Tempish, Bauer ve Reebok gibi markaların ürünleri en iyi seçeneklerle Akakçe’de bulunabilir.

Buz Pateni Nedir?

Buz üzerinde rahatça kaymak için buz üzerine uygulanan basıncın yüksek olması gerekir. Bu noktada basıncı arttırmak için tabanı son derece ince olan buz pateni ayakkabısı tercih edilir. Jimnastik malzemeleri gibi buz üzerinde yapılan paten aktiviteleri için de farklı ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanlardan en önemlisi buz pateni erkek ve kadın modelleridir. Üretilen patenlerin adı, bu sporda kullanılan ekipmanlara verilen isim olsa da Türkçe karşılığında spor ile aynı isme karşılık gelir. Tercih edilen patenler 38 numara gibi son derece ideal numaralar için unisex olarak da bulunabilir. Bunun dışında daha küçük ve daha büyük numaralar kullanan kişiler için de farklı numara seçeneklerinin bulunması mümkündür. Buna ek olarak buz pateni hediyelik olarak da değerlendirilebilir. Özellikle sadece hobi olarak değil, aynı zamanda profesyonel spor olarak da buz sporlarının yapılması sık görülen bir durumdur. Bu şekilde sürekli olarak kullanılan ekipmanlardan biri olarak sevdiğiniz kişilere özel günlerinde buz pateni satın alarak harika bir sürpriz yapabilirsiniz. Farklı alanlarda gerçekleştirilen sporlar için artistik buz pateni fiyatları gibi farklı fiyat etiketlerini avantajlı seçeneklerle keşfedebilirsiniz.

Buz Pateni Çeşitleri

Kullanılan paten seçenekleri birkaç farklı noktada ayrılabilir. Bu noktalardan biri kullanılan spor alanına yöneliktir. Tamamı buz üzerinde verimli ve etkili bir şekilde kaymak amacıyla üretilen bu patenlerin kullanımında önemli farklar bulunabilir. Bu nedenle hedeflenen spor dalı için uygun buz paten seçeneklerinin değerlendirilmesi son derece önemlidir. Buz üzerinde icra edilen sporların tamamını bilerek buna göre ürün seçimi yapmak son derece önemlidir. Bu sporların bir kısmında denge, bir kısmında da sürat son derece önemlidir. Bu nedenle uygun ekipmanın kullanılması ile en verimli kullanım sağlanabilir. Aynı zamanda kullanıcının hakimiyet ve tecrübe seviyesine göre de farklı ürünlerin ve modellerin tercih edilmesi gerekebilir. Bu durum buz pateni paten fiyatları arasında da belirli farkların görülmesine yol açar. Özellikle yüksek sürat ve denge gerektiren sporlarda kullanılan modeller son derece ileri düzeyde tasarımlar içerir. Bu ürünlerin kullanımı her ne kadar verimli olsa da son derece iyi bir hakimiyet ve tecrübe de gerektirir. Bu nedenle buz pateni almak isteyen kullanıcıların hem hediye hem de şahsi kullanım durumunda ürün için belirtilen uygun seviyeleri en iyi şekilde değerlendirmesi kullanım güvenliği için önemlidir.

Buz Pateni Kullanım Alanları

Buz sporları özellikle kendi içinde ayrılan farklı dallara sahiptir. Bu dallarda sergilenen farklı uygulamalar ve gösteriler sebebiyle tercih edilen paten modelleri de çeşitlilik gösterir. Buz sporlarının dağılım şekli ve buna bağlı olarak patenlerin kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

Tüm bu noktalarda tercih edilen patenlerin kişinin tecrübe ve eğitim seviyesine uygun olması son derece önemlidir. Bu nedenle çocuk buz pateni seçenekleri özellikle miniklere buz üzerinde dengede kalmayı öğretmek için son derece önemlidir. Çocukların buz üzerindeki macerası başladığında iyi bir eğitim verilmesi gerekir. Bu eğitim gerekli yeterliliğe sahip ebeveynler tarafından ya da eğitmenler tarafından sağlanabilir. Bu şekilde buz üzerinde dengede kalma ve pek çok durumda tehlikelerden korunma yetenekleri kazanılabilir. Buna ek olarak yüksek denge ya da sürat gerektiren modeller için bu alanlarda geliştirilmiş seçeneklerin değerlendirilmesi gerekir. Aksi takdirde kullanılan paten modeli ile hedefe uygun başarıların elde edilmesi mümkün değildir. Buz üzerinde yeterli tecrübe kazanan sporcular buz hokeyi gibi takım sporlarında da boy gösterebilir.

Buz Pateni Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paten seçimi son derece önemli bir noktadır. Buz üzerinde gerçekleştirilen tüm sporlar için doğru patenin kullanımı kritik öneme sahiptir. Uzmanlık seviyesine göre farklı şekilde geliştirilen patenler bisiklet fiyatları ile benzer bir şekilde çeşitlilik gösterir. Bu noktada hedeflenen seviyeye uygun patenler yerine en ekonomik seçeneklere yönelmek doğru değildir. Özellikle sürat ya da artistik paten alanlarında faaliyetlerine ve antrenmanlarına devam edecek sporcular için gerekli şartların sağlanması adına en önemli ekipman patendir. Bu nedenle buz pateni çocuk ürünlerinden başlayarak özenle seçim yapmak gerekir. Buna ek olarak patenin kullanımı sırasında rahatsızlık oluşmaması çok önemlidir. Özellikle buz üzerinde gerçekleştirilen uzun süreli antrenmanlar ve çalışmalar sırasında patenin ayağınız ile tam uyum sağlaması gerekir. Bu nedenle paten seçiminde uygun numaranın tercih edilmesi çok önemlidir. Bu anlamda pek çok marka tam uyumu elde etmek için ara numaralar üretir. Üretilen ara numaralar özellikle iki ana numaranın arasında kalan ayak boyutları için idealdir. Kullanılan paten için uygun numara ayarlandıktan sonra spor sırasında konfor ve güvenlik seviyesi artar.

Buz Pateni Fiyatları

Paten seçiminde en önemli noktalardan biri de fiyat seçenekleridir. Özellikle çok farklı alanlarda icra edilen sporlarda aynı ekipman için farklı modeller bulunabilir. Bu modellerin bir kısmı fonksiyonel farklardan ortaya çıkarken bir kısmı da görünüm farklarından kaynaklanır. Örnek olarak beyaz buz pateni gibi renk seçeneklerde görülen farklar ile fiyat etiketlerinde de belirli çeşitler ortaya çıkabilir. Bunun dışında ürünler arasında görülen fiyat farklarının bir diğer sebebi ise fonksiyonel farklardır. Özellikle üst seviyelerde kullanım için gereken patenlerin üretiminde ve tasarımında tercih edilen teknolojiler ve malzemeler değişiklik gösterir.
Gelişmiş performans özellikleri sergileyen bu ürünlerin fiyat seçeneklerinin diğer ürünlere kıyasla daha yüksek olması son derece doğaldır. Bu noktada paten seçenekleri arasında değerlendirme yaparken optimum performans ve fiyat dengesini sağlamak için tercih edilecek ürün kriterlerinin en iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Özellikle üründe öncelik verilen noktalar belirlenerek farklı filtreleme seçenekleri bu özelliklere göre uygulanabilir. Bu şekilde en ideal ürüne rahatlıkla ulaşmak için Akakçe’den faydalanabilirsiniz. Siz de spor, outdoor ana kategorisinde yer alan bireysel sporlar kategorisinin hemen altında buz pateni ürünlerini bulabilirsiniz. Birbirinden farklı kampanyayı takip ederek avantajlı fiyat seçeneklerini yakalama fırsatını kaçırmayın!