Binicilik Malzemesi

Binicilik Malzemesi Fiyatları

547 farklı Binicilik Malzemesi için fiyatlar listeleniyor.

Fouganza Binicilik Malzemesi Uvex Binicilik Malzemesi Protackle Binicilik Malzemesi Kerbl Binicilik Malzemesi Asi Binicilik Malzemesi Savage Binicilik Malzemesi

Fiyatı Düşen Binicilik Malzemeleri

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 23 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü Markası
Temizle Ürünleri Gör (547)

Boks Kaskı Boks Topu Boks Bandaj Dalış Ayakkabısı Yüzme Tahtası BC Seviye Yelek Atletizm Malzemesi Dalış Seti Dövüş Eldiveni Fouganza Binicilik Malzemesi Uvex Binicilik Malzemesi Protackle Binicilik Malzemesi

Binicilik Malzemesi Sıkça Sorulan Sorular

Binicilik Malzemesi

Binicilik malzemesi atlı sporlarda hem binicinin kullandığı hem de atları eğitirken ve bakımını yaparken gerekli ekipmanlar bütünü olarak tanımlanabilir. Binicilik malzemeleri, ata binen kişinin, aynı zamanda atın güvenliğini, konforunu ve performansını artırmaya yardımcı olması amacıyla üretilir. Biniciliğin reaktif bir aktivite olmasının yanı sıra profesyonel spor dallarından biri olması nedeniyle her kullanıcı düzeyine göre tasarlandığını söylemek mümkündür. Oldukça spesifik branşlar arasında olmasından dolayı binicilik malzemesi seçimine özen gösterilmelidir. Binici kaskı, eldiveni, üzengi, eyer, binici pantolonu, kamçı, bot ve çizmeler en temel aksesuarların başında gelir. Biniciliğe hem yeni başlayan hem de deneyimli sporcular doğru ve kaliteli binicilik malzemesi kullanarak bu keyifli aktivitenin tadını çıkarabilir. Akakçe ile her seviyedeki biniciler ve at sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayabilen binicilik malzemesi alternatiflerini inceleyebilir, avantajlı fiyatlara sahip ürünleri daha kolay seçebilirsiniz.

Ata Binmek için Gereken Binicilik Malzemesi Çeşitleri

Fouganza, Choice, Daytona, Kerbl, Bibi gibi seçkin markalar tarafından sunulan binicilik malzemesi, bu sporu icra etmede faydası olan, pek çok çeşit üründen oluşur. Binicilik malzemeleri çeşitleri binicinin kullandığı kıyafetlere ek olarak, at koşum, bakım ve ahır malzemeleri şeklinde gruplandırılabilir. Pantolon, gömlek, çeps, bot-çizme, eldiven, kask, ve koruyucu yelekten oluşan giyim malzemeleri kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu aksesuarlardır. Giyim ekipmanlarının haricindeki at koşum aksesuarları rahat şekilde at binmeyi mümkün kılar. Binicilik performansında etkili rol oynadığı rahatlıkla söylenebilir. Eyer takımı, eyer altlığı, örtü, kolan kayışı, blanket, üzengi, at başlığı, dizginler, kantarma-gem, yular başlık ile ipleri de atın canını acıtmayan, dayanıklı malzemelerden üretilir. Ayrıca atın bakımını üstlenenler için tımar fırçası, kaşağı, yele tarağı, tımar eldiveni gibi araçların yanı sıra set şeklinde satılanları da pratiklik sunabilir.

Binicilik Malzemesi Özellikleri

Atın gövdesine temas eden kısmın kullanıcının bacakları olması sebebiyle binicilik malzemeleri içerisinde pantolon ve taytlar önem kazanır. Dengenin bacaklar yardımıyla sağlanması eyere iyi tutunmayı gerektirdiği için esnek ve dikişsiz iki ayrı kumaştan üretilir. Hareket kolaylığı sağlaması açısından bacakları saran, kalça ve diz bölümlerinde genişleyen kesimdeki pantolonlar tercih edilir. Kaymanın önlenmesi oldukça kritik olduğundan, iç kısımların süet vb. kaymaz kumaşlardan yapıldığı görülür. Öte yandan binicilik malzemesi, erkek ve kadınlara özel üretilen şık tasarımlarıyla binicilerin vazgeçilmez aksesuarlarından biri olmasını sağlar. Dizginleri kavramada rolü büyük olan eldivenler de mutlaka giyilmesi gereken ekipmanlardan biridir. Klasik eldivene benzeyen tasarımları diğerlerinden ayıran deri-poliüretan karışımlardan üretilen avuç içleri üstün kavrama, esneklik ve nefes alabilirlik sunarak mükemmel tutuşu destekler.

Binicilik malzemesi alırken kaskı ilk sıraya rahatlıkla eklenebilir. Binici togu veya kaskı, kazalarda başa gelebilecek darbelerin etkisini azaltmaya yarar. Diğer kasklara kıyasla kısmen daha ağır ve sert yapıdaki tasarımların dış kabuğu karbon fiber krom karışımından yapılırken iç taraf terletmez yumuşak astar ile desteklenmiştir. Çene altından bağlanan kayışları sayesinde kaskın çıkmasını önlemeye destek olur. Koruyucu yeleklerin de amatör, profesyonel fark etmeksizin kullanılması hayati önem taşıyabilir. Binicilik sporu her deneyim düzeyindeki kişiler için kaza, düşme olasılığı vb. riskler barındırdığından kaliteli malzemeden üretilen yelekler kaburgalar, göğüs bölgesindeki iç organların zarar görme tehlikesini azaltmada etkilidir. Aynı zamanda ısı yalıtımı sağlama, rüzgar geçirgenliğini azaltma gibi işlevleri görür.

Bacakların ata daha iyi tutunmasına yardımcı olan diğer binicilik malzemesi ise çizme ve botlardır. Yüksek konçlu yapısıyla dikkat çeken çizmelerin birçoğu genellikle deri, sentetik gibi materyallerden üretilir. Taban bölümü üzengi üzerine yerleşen topuğun kaymasını önlemek amacıyla kaymaz ve az topuklu şekilde tasarlanır. Yüksek konç çizme tercih etmeyenler için kısa botlar da yaygın kullanılır. Yüksek konçlu çizmenin yerine, açıkta kalan baldır bölümünü saran çeps adı verilen yamalar ile birlikte giyilir. Aynı şekilde su geçirmez ve deri ile deri-sentetik karışımından üretilen çepsler, bot giydikten sonra giyilerek elastik kayışları topuğa geçirilir. Terletmeyen çoraplar ile birlikte giyildiği zaman hem sıcaklarda bunaltmayan hem de daha özgüvenli biçimde ata binmeyi mümkün kılar. Diğer rekreatif etkinlikleriniz için outdoor ayakkabı modelleri de değerlendirilebilir.

Binicilik Malzemesi Neden Kullanılır?

Oldukça farklı bir spor olması sebebiyle, binicilikte kullanılan malzemeler de diğer dallardan ayrılır. Dolayısıyla branşa özgü durum, binicilik malzemesi olarak başka outdoor ekipmanların kullanımına imkan tanımayabilir. Binicilik malzemesi satın almadan önce tam olarak ne için kullanıldığının anlaşılmasında fayda vardır. Her düzeyden sporcunun ata binmeden önce ekipmanlarını eksiksiz giymesi, olası düşme tehlikelerine karşı bir önlem olabilir. Hem at, hem de binici açısından çift yönlü konforun ve güvenliğin maksimuma çıkarılması elzemdir. At üzerindeyken giyilen kıyafetler binicinin hareket özgürlüğünü, aynı zamanda daha korunaklı kalmasına yardımcı olurken, koşum aksesuarları atı iyi yönetmeyi destektir. Bakım amaçlı binicilik malzemesi ise at sahiplerinin ve çiftliklerin bünyesindeki hayvanların sağlığını, rahatını sürdürmeye yardımcı olur.

Eyer takımı, binmeden önce bulunması zorunlu binicilik malzemesi olabilir. Dengeyi sağlamaya yardımcı olurken onu kontrol etmeyi ve yönlendirmeyi de sağlar. Hayvanın sırtını en az rahatsız edecek şekilde tasarlanan bu ürünler rahat ve dengeli oturmak adına gereklidir. Ayarlanabilir kaş yapısına sahip modeller farklı atların cidago kemiğine uydurulabilir. Eyer modellerinin iç tarafı genellikle metal destekli, dışı ise deri vb. kumaşlardan yapılır. Ayrıca kötü koku, bakteri gibi oluşumları önlemek açısından eyer altına örtü sermede yarar vardır. Blanket adı verilen binicilik malzemesi çeşitleri atın soğuktan, sineklerden ve aşırı sıcaklardan korunmasına yardımcı olur. Soğuk havadaki günlük aktivitelerinizde kullanabileceğiniz bere fiyatları ile de uygun seçenekler sunabilir.

Binicilik Malzemesi Nasıl Seçilir?

Binicilik malzemesi çeşitleri arasından en uygun olanını seçebilmek, hem bu spora yeni başlayanlar hem de profesyonellerde kararsız bir süreç oluşturabilir. Ayrıca at sahibi olan binicilerin ihtiyaçları da oldukça değişiklik gösterebilir. Düzenli antrenman yapan sporculara giyim ekipmanlarının yeterli olabilmesi mümkündür. Binicilik malzemesi aktivite sırasında atın ve sizin güvenliğinizin her şeyin üstüne tutacak şekilde tasarlanmış olmalıdır. Öte yandan kararsız kaldığınız durumlarda antrenörünüze danışmak bir alternatif olurken kullanacağınız mevsimi de hesaba katmak gerekir. Bununla birlikte kaliteli markalara ait binicilik malzemesi tercih etmek kullanım ömrünü uzatması açısından gerekli olmasının yanı sıra ürün özelliklerini iyi incelemek zaman alan iade-değişim prosedürlerinden kurtarabilir. Kullanıcı deneyimlerindeki yorumları okuyarak da en iyi binicilik malzemeleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Binicilik malzemesi seçerken göz önünde bulundurabileceğiniz özellikler bu şekilde özetlenebilir:

Binicilik Malzemesi Fiyatları

Binicilik sporu ekipmanlar özelinde yapılan branşlardan biridir. Kendinize ve sevimli dostunuza en uygun binicilik malzemesi çeşidini seçerken fiyatın belirleyici özelliklerin başında gelmesi de oldukça normaldir. Bununla birlikte binicilik malzemeleri üst segmentte yer alan ürün grupları arasında olması sebebiyle fiyat farklılıkların sıklıkla görüldüğü kategorilerdir. Öte yandan binicilik malzemesi fiyatları arasında hem çok geniş aralık hem de ürün çeşitliliğinin fazla olması nedeniyle değişkenlik ön plandadır. Binicilik malzemesi markası ve hangi ekipman olduğu fiyatı değiştiren etkenlerden bazılarıdır. Üretim sırasında kullanılan kumaşların en üst kalitede olması gerekir. Ancak ister hobi amaçlı ister profesyonel olsun; bu aktiviteyi yapanlara yönelik her fiyat bandında binicilik malzemesi bulmak mümkündür. Beğendiğiniz seçkin markaların binicilik malzemesi çeşitlerini satın almak için kampanya dönemlerini takip edebileceğiniz gibi Akakçe sayesinde binicilik malzemeleri fiyatlarını karşılaştırarak da avantajlı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz.