Çizim Masası

Çizim Masası Fiyatları

49 farklı Çizim Masası için fiyatlar listeleniyor.

Akyazı Çizim Masası Panda Çizim Masası Kraf Çizim Masası Dahle Çizim Masası Robin Çizim Masası Maped Çizim Masası

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 2.000 TL 2.000 - 3.000 TL 3.000 - 4.000 TL 4.000 - 7.000 TL 7.000 TL üstü Markası
Temizle Ürünleri Gör (49)

Ofis Dolabı Keson Berber Koltuğu Ofis Taburesi Ofis Çöp Kovası Ofis Sehpası Makyaj Koltuğu Oyuncu Koltuğu Pil Akyazı Çizim Masası Panda Çizim Masası Kraf Çizim Masası

Çizim Masası Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Çizim Masaları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Çizim Masası:
  1. 80X120 Profesyonel Cizim Masasi
  2. Akyazı 80x120 Işıklı Çizim Masası
  3. Panda 50 x 70 cm Işıklı Çantalı Çizim Masası
  4. Panda 909 Işıklı Çizim Masası 35 x 50 cm
  5. Panda 909 35x50 Cm Led Işıklı Masa Üstü Çizim Masası Çantalı

Çizim Masası

Çizim masası mimarlık ve mühendislik alanındaki profesyonellerin yanı sıra öğrenciler için de en önemli ekipmanlardan birdir. Standart çalışma masalarından farklı olarak, çizim sırasında maksimum erişim sağlamak için ayarlanabilir eğim özelliği ile donatılan ayarlanabilir çizim masası çeşitleri, uzun çalışma süreleri boyunca aradığınız konforu garanti eder. Geniş tabla tasarımları ile çizim masası modelleri büyük ölçekli çalışmalarda bile aradığınız yüzey alanına sahip olma avantajı sunar. Aydınlatma seçenekleri sunan LED ışıklı çizim masası çeşitleri ya da cetvelli çizim masası gibi ürünler, uygun fiyat seçenekleri ile standart bir masadan fazlasına sahip olmanızı olanaklı hale getirir. Sabit modeller geniş çalışma alanları için maksimum çalışma alanını sunarken portatif modelleri masanızı dilediğiniz her yere götürebilmenizi kolaylaştırır. Çizim yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız ‘’ Çizim masası nereden alınır?’’ sorusunun cevabını, en iyi masaüstü ve eğimli çizim masası çeşitleri ile Akakçe’de bulabilirsiniz.

Profesyonel Çizim Masası Modelleri

Profesyonel çizim masası mimar çizim masası olarak da bilinen, mimari ve mühendislik alanlarında mekanik çizim için tasarlanan, kullanıcının rahatlığı için değişken eğimli tablaya sahip özel masalardır. Çizim masaları genellikle bacak sayısı ve çalışma yüzeyinin türü ile tanımlanır. Evde ya da ofiste alanınız için dört ayaklı, iki ayaklı, katlanabilir veya hobi masaları arasından seçim yapabilirsiniz. Bu türlerin her biri birden fazla boyut ve malzeme seçeneğine sahiptir. Mimar çizim masası ölçüleri alana hakimiyet ve geniş yüzey ihtiyacı için çeşitli boyut ve dikey ayarlama için eğim seçenekleri ile gelir.
Çizim masaları mimarlar ve mühendisler arasında popüler olsa da farklı alanlarda geniş bir kullanım yelpazesi vardır. Ayarlanabilir tasarımı sayesinde bu modeller taslak hazırlama, çizim, boyama, büyük belgeleri görüntüleme, el işleri, hobi çalışmaları veya genel yazı işleri için kullanılabilir. Modern bir çizim masası ahşap, çelik, cam veya hafif plastik malzemeden yapılabilir. Bu malzemeler masanızın taşınabilirliğini ve rahatlığını etkiler. Örneğin, kağıtları cilalı bir ahşap veya pürüzsüz bir cam yüzey üzerinde kolayca kaydırmak, performansınızı etkileyebilecek rahat bir his verir. Gün boyunca size ilham veren en iyi özelliklere sahip bir masaya yatırım yaparak hem performansınızı hem de konforunuzu bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Dört Ayaklı ve İki Ayaklı Çizim Masası Çeşitleri

Çalışmalarınızın türüne bağlı olarak kağıt üzerindeki projeleriniz önemli miktarda yer kaplayabilir. Alan konusunda sınırlamaya sahip değilseniz ve sabit bir masa istiyorsanız dört ayaklı çizim masaları çalışmalarınız için aradığınız maksimum konforu sağlayabilir. Sağlam gövde tasarımı ve profesyonellerin özel ihtiyaçları için çeşitli aksesuarlarla geliştirilen T cetvelli çizim masası gibi teknik çizim masası modelleri, genellikle en pahalı çizim masasıdır. Dört ayaklı çizim masaları en sağlam masalardır. Dört ayak tasarımın en önemli faydası çizimler sırasında masaya dayandığınızda ya da köşelere doğru uzandığınızda sallanma ya da titreşim olmamasıdır. Zemine güçlü ve sağlam bir şekilde yerleşen ayaklar en yüksek stabiliteyi sunar. Sağlam taban desteği, bu modellerde üst tablanın maksimum genişlikte üretilebilmesine olanak tanır.
Birçok model organize olmanızı kolaylaştırmak ve en çok kullandığınız kalemlerin ve çizim aletlerinin elinizin altında olmasını sağlamak için ek depolama alanları ile tasarlanır. Çoğu modelde tablanın altında çekmeceli bir depolama alanı bulunur. Aydınlatma seçenekleri farklı teknik kağıtlarla çalışırken maksimum okuma kolaylığı sağlar. Çok çeşitli boyut seçenekleri ile üretildiği için ihtiyaçlarınıza göre bir masa seçmek oldukça kolaydır. Sabit çizim masası modelleri için en yaygın çizim masası ölçüleri 80x120 cm, 70x100 cm, 100x150 cm’dir. Çizim masası 70x100 cm en popüler modellerden biri olmakla birlikte, ayarlanabilir eğimli masa tablası ve masa yanı raf tasarımına sahip modellerde daha özel ölçüler de bulabilirsiniz. İki ayaklı masalar 90 dereceye varan özelleştirilebilir eğim seçenekleri ve ayarlanabilir ayak yüksekliği gibi her profesyonelin ihtiyaç duyduğu benzersiz özellikler ile maksimum hareket özgürlüğü sunar. Kollar, ayak pedalları ya da anahtarlar aracılığıyla masanın eğimini ya da yüksekliğini ayarlamak çok kolaydır. Çizim masası 80x120 cm ya da 80x120 çizim masası modelleri iki ya da dört ayak seçenekleri ile satışa sunulur.

Taşınabilir Camlı Çizim Masası Çeşitleri

Çizim masası boyutları açısından alanınız sınırlıysa taşınabilir çizim masası veya katlanabilen çizim masası çeşitleri, yerden tasarruf sağlamanıza yardımcı olur. Portatif çizim masası modelleri, kullanılmadığı zamanlarda kolayca saklanabilir ve sabit modellerle karşılaştırıldığında genellikle daha küçük boyuttadır. Katlanabilir masaüstü çizim masası modelleri hareket halindeki profesyoneller için de en iyisidir. Ofisten sahaya ya da evden okula, istediğiniz yerde kullanışlı bir masa yüzeyine sahip olmanızı sağlayan taşınabilir çizim ve çalışma masası tasarımları genellikle çanta şeklinde tasarlanır.
Katlandığında taşıması kolay bir çantaya dönüşen masaüstü çizim masası modelleri 35x50 cm ya da 50x70 cm gibi en çok kullanılan çizim kağıtları ile birlikte kullanılabilecek şekilde üretilir. Işıklı çizim masası 50x70 ile en popüler ebatlardan biridir. Katlanabilen çizim masası ayağı nedeniyle, bu masalar mevcut diğer çizim ve çizim masaları kadar destek gücüne sahip olmayabilir, ancak hem saklama hem de fiyat avantajı sayesinde ekonomik bir alternatiftir. Herhangi bir ayağa sahip olmayan masaüstü modeller düşük ışık koşullarında yüksek görünürlük için mimar çizim masası ışıklı gibi dahili aydınlatma seçenekleri sunar. LED çizim masası ya da LED’li çizim masası modelleri ile gün ışığı ya da ortam aydınlatması seviyesinden bağımsız olarak istediğiniz her yerde çizim yapabilir ya da çeşitli dökümanları inceleyebilirsiniz. Daha küçük çizimler ve eskizlerde, A2, A4 ve A3 boyutundaki kağıtlarla çalışmak için tasarlanan ışıklı çizim masası ya da cam çizim masası cam yüzeyi ve LED aydınlatma ile göz yorgunluğuna neden olmadan istediğiniz kadar çalışabilmenize olanak tanır.

Çizim Masası Nasıl Seçilir?

Çizim masası seçerken aşağıdakiler gibi bazı temel özelliklere dikkat etmek, projeleriniz için en iyi masayı seçmenizi kolaylaştırır. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almanızı sağlar. Bu özelliklere dikkat ederek en ideal çizim masası ürününe ulaşabilirsiniz:

Çizim Masası Fiyatları ve Kampanyaları

Çizim masaları ve fiyatları ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz geniş bir model yelpazesine sahiptir. Mimari çizim masası fiyatları masanın boyutu, malzemesi, ek aksesuarları ve depolama alanı gibi özelliklerine bağlı olarak her bütçeye hitap eder. En ucuz çizim masası modelleri, küçük kağıtlarla çalışmaya olanak tanıyan masaüstü çizim masası modelleridir. Sabit modellerle karşılaştırıldığında masaüstü modellerden sonra katlanabilir çizim masası modelleri gelir. Bununla birlikte tasarım özelliklerine bağlı olarak katlanabilir ışıklı çizim masası fiyatları gibi bazı modeller, giriş seviyesi özelliklerle donatılmış sabit masalardan bile pahalı olabilir.
Sabit masalar geniş yüzey alanları, metal gibi güçlendirilmiş ayak yapıları ve hareketli iskelet sistemleri nedeniyle en pahalı çizim masası türüdür. Modeller arasındaki fiyat farkı genellikle tablanın özelliklerinden ve ayarlama mekanizmasından kaynaklanır. Standart tablaya sahip modellere kıyasla çizim masası ışıklı ya da cam olduğunda genellikle daha yüksek fiyatlara satılır. Cam çizim masası fiyatları, plastik ya da ahşap muadillerinden daha pahalıdır.
İş ya da okul hayatınızda yeteneklerinizi en iyi şekilde sergilemenize yardımcı olacak en iyi çizim masası gibi ofis mobilyaları modellerini ev, yaşam, ofis ana kategorisinde, ofis mobilyası kategorisinin içinde yer alan çizim masası kategorisinde bulabilirsiniz. Hayal ettiğiniz her şeyi çizebilmek için en iyi çizim masası markaları tarafından üretilen modelleri Akakçe ayrıcalıkları ve güvencesi ile sunulan online alışveriş kolaylığı ile satın alabilirsiniz.