Çizgili Defter

Çizgili Defter Fiyatları

6.786 farklı Çizgili Defter için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

A4A5KareliÇizgili100120DikişliSpiralli - Telli0 - 50 TL 50 - 100 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Sayfa Tipi: Çizgili Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Sayfa Tipi Çizgili Tipi Sayfa Boyutu Yaprak Sayısı Kelime ile Filtrele Boyut Tema Ebat Kapak Malzemesi Kapak Yapısı

A4 DefterSpiralli DefterKareli DefterA5 Defter120 Yaprak Kareli Defter100 Yaprak Defter120 Yaprak DefterA3 Defter13x21 cm Defter17x24 cm Defter40 Yaprak Defter60 Yaprak Defter

En Çok Karşılaştırılan Defterler

Çizgili Defter Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Çizgili Defter hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Çizgili Defter:
  1. MY NOTE SP A4 LIGHT SERT KAPAK DEFTER ,100 YP ÇİZGİLİ
  2. Gıpta Metal Notes Bordo Spiralli Plastik Kapak 100 Yaprak A4 Çizgili Defter
  3. Pulko Promosyon Not Defteri, ( 13x21cm), Termo Deri, Sert Kapak, Krem Kağıt, 160 Sayfa, Çizgili, 013,
  4. Gıpta Quadro Spiralli Plastik Kapak Bölmeli 150 Yaprak 17x24 Çizgili Defter
  5. Scrikss Travel Around Turkey Notelook Çizgili Defter A5

Çizgili Defter

Genellikle öğrencilerin ihtiyaç duyduğu çizgili defter, farklı ebatlara sahiptir. Öğrencilerin eğitim sürecinde rahat ve düzenli yazı yazmasını sağlayan ürün seçenekleri kapak tasarımı ve sayfa sayısı açısından farklılaşır. Kız ya da erkek öğrencilerin zevkle kullanacağı defter modellerinin farklı renk, desen, tasarım ve çizgilerden oluşan çeşitleri bulunur. Özellikle ilkokul öğrencilerinin yazı yazarken harfleri ve kenar çizgileri doğru şekilde kullanmasını öğreten çizgili defter modelleri, dayanıklılığıyla daha çok tercih edilir. akakce.com üzerinden çizgili not defteri başta olmak üzere geniş ürün seçeneklerine göz atabilirsiniz. Alışveriş yaparken defterin büyüklüğünü, sayfa sayısını ve kapak tasarımını dikkate almanız önerilir.

Çizgili Defter Çeşitleri ve Özellikleri

Okul döneminin başlaması ile birlikte hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin kırtasiye alışverişi başlar. Kırtasiye alışverişinin olmazsa olmaz ürünü ise çizgili defterdir. Çizgili defter, birçok farklı marka tarafından satışa sunulur. Markaların ürün seçenekleri tematik kapak tasarımı ve boyut açısından değişiklik gösterir. Genellikle ortaokul ve lise dönemindeki öğrenciler için büyük boy çizgili defter uygun bir seçimdir. Büyük boy defterler sayfa değiştirmeye gerek kalmadan uzun ve detaylı not tutmanıza imkan tanır. Defterin büyük olması sayesinde iki taraflı olarak da kullanım şansı ortaya çıkar. A5 çizgili defter ise genellikle daha küçük yaştaki öğrenciler tarafından kullanılır. Küçük boyutu ile hem taşıma hem de kullanma açısından kolaylık sağlayan ürün seçenekleri estetik görüntüsü ile de beğeniyle karşılanır. Defterlerin çizgi renkleri değişiklik gösterir. Mavi çizgili defter en sık tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Çizgilerin renkli görüntüsü öğrencilerin zevkli ve eğlenceli not tutmasına imkan sağlar. Bazı defter çeşitlerinde spiral detayı bulunur. Spiralli çizgili defter kullanım açısından daha rahattır. Genellikle plastik yüze sahip olan spiralli defter katlanarak kullanabilmeye imkan tanır. Özellikle hem sağa hem de sol tarafa doğru kullanılabilmesi ürünün rahatlık ortaya çıkaran özelliklerinden bir tanesidir. Defter çeşitlerini incelerken sayfa sayısını dikkate alabilir, seçimizini bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Çizgili Defter Fiyatları

Genellikle öğrencilik hayatının vazgeçilmez eşyalarından olan çizgili defter çeşitleri boyutuna göre değişiklik gösterir. İlkokul ve ortaokul öğrencileri genellikle küçük boy çizgili defter kullanır. Küçük boy defterlerin taşınırken kolay olması, öğrencilerin tercih etme nedenleri arasında yer alır. Lise ve üniversite öğrencileri ise tercihini A4 çizgili defter çeşitlerinden yana yapar. A4 boyutunda defterleri büyük olması not tutarken kolaylık sağlar. Genellikle çizgili defter sözel derslerde kullanılır. Özellikle Türkçe ve Dil Anlatım derslerinde çizgili defter kullanılarak düzenli görünüm ortaya çıkar. Çizgili defter kullanımı, çizgisiz kağıda yazmak için de eli alıştırır. Ayrıca, çizgili defteri çizgisiz kağıdın altına koyarak kusursuz not tutabilirsiniz. Çizgili defter fiyatları değişen aralıklara sahiptir. Fiyatların değişkenlik göstermesinin en önemli nedenleri arasında kapak tasarımı, hamur kalitesi ve sayfa sayısı yer alır. Genellikle 60 yaprak çizgili defter ile 80 yaprak çizgili defter ekonomik bütçe aralıklarına sahiptir. Ancak sayfa sayısının çok olduğu ve kalın kapatan oluşan defter modelleri yüksek fiyat segmentinde yer alır. Siz de Keskin Color defter çeşitlerini inceleyerek aradığınız deftere ekonomik fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Rengarenk Çizgili Defter Çeşitleri Akakçe’de

Öğrenciler için doğru defter seçimi oldukça önemlidir. Notları düzgün tutmak ve yazı yazarken karışık görünümden kurtulmak için hamur kalitesi yüksek ürünler seçilmelidir. Kalitesiz ya da ince yapraklardan üretilen defterler, yazı yazarken arkaya geçirerek çirkin görüntü meydana getirir. İlkokul öğrenciler için genellikle küçük çizgili defter uygun bir seçimdir. Bunun yanı sıra; küçük yaştaki öğrencilere kılavuzlu çizgili defter seçerek kolay ve düzenli şekilde yazı yazması sağlanabilir. Detayların belirgin olduğu kılavuzlu defterlerin eğlenceli kapak tasarımına sahip olan çeşitleri çocukların ilgisini çekmeyi başarır. Çizgili defter satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da kullanım amacına uygun olmasıdır. Spiralli, karton kapaklı ya da küçük boylu defterlerin her biri farklı amaçlarla kullanılabilir. Bu nedenle ürünün hangi amaca hizmet ettiğinin bilinmesi gerekir. Ayrıca, ürün seçimi yaparken fiyat aralıklarının ve markasının incelenmesi gerekir. Ürünün farklı satıcılardaki fiyatları karşılaştırılmalı, en ekonomik tercihlerde bulunulmalıdır. Siz de orta boy çizgili defter olmak üzere binlerce çeşide göz atarak kırtasiye alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Çizgili Defter İndirimleri ve Kampanyaları

Okul döneminin başlaması ile birlikte kırtasiye alışverişi yapılmaya başlanır. Kırtasiye alışverişlerinde öğretmenlerin alınmasını tavsiye ettiği ürünlerin başında çizgili defter gelir. Çizgili defter ile yazı yazmanın kolay olması, not tutmanın keyifli olması ve başlıkların daha belirgin olması öğrencilerin işlerini kolaylaştıran detaylar arasında yer alır. İnternetten alışveriş yaparken kaliteli ve ekonomik seçimlerde bulunmak gerekir. En ucuz çizgili defter alışverişi yaparken mutlaka ürünün fiyatlarına ve kullanıcı yorumlarına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, ürünün kapak tasarımına da dikkat edilmelidir. Bazı defter kapakları süper kahraman, bazıları prenses bazıları da çizgi filmlerden oluşur. Öğrencilerin en sevdiği figürlerin defter kapaklarında bulunması görsel zevklere de hitap etmeyi başarır. Çizgili defter çeşitlerinden bazıları beyaz, bazıları ise ince çizgilidir. Beyaz çizgili defter yazı yazarken belirgin sonuçlar verir. İnce çizgili defter ise kolay ve fonksiyonel kullanım olanağı ortaya koyar. Akakce.com üzerinden ekonomik fiyatlarla sahip çizgili defter satın alabilirsiniz. Alışveriş esnasında indirimleri ve kampanyaları takip ederek piyasa değerinden çok daha ucuza ürün sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Muhteşem Cuma gibi özel tarihleri takip ederek hem kırtasiye hem ofis ürünlerinde yapılan indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Çizgili Defter Nasıl Kullanılır?

Çizgili okul defteri kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok detay vardır. Bu detaylardan ilki defterin ciltlenip ciltlenmeyeceğidir. Genellikle öğretmenler defterlerin cilt ile kaplanmasını ister. Fakat siz ciltlemek ile uğraşmak istemiyorsanız hazır ciltlerden alabilirsiniz. Eğer defterlerin tasarımına önem veriyorsanız karton sert kapaklı ürünlere göz atabilirsiniz. Çizgili defter kullanmaya başlamadan önce genel olarak ilk sayfa boş bırakılır. İlk sayfa öğretmenin istediği şekilde doldurulur. Bazı çizgili yazı defteri çeşitlerinin iç kısmında ad - soyad yazılabilecek bölüm bulunur. Bu bölüm, mutlaka doldurulmalıdır. Defter kaybolduğunda tekrar bulunabilmesi için bilgilerin doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması şarttır. Deftere yazı yazarken başlıkların koyu ya da renkli bir kalem ile belirgin hale getirilmesi gerekir. Ayrıca, başlıklardan önce ve sonra bir sıra boşluk bırakılması da öğretmenlerin istediği koşullardan bir tanesidir. Satır aralarında bırakılan boşluklar düzenli görünüm ortaya çıkarmak için şarttır. Eğer çizgili günlük defteri kullanılacaksa ürünün kalın kapaklı olmasına dikkat edilmelidir. Genel olarak günlüklerin boyutları küçük ya da ortadır. Sevdiklerinize günlük defteri satın alacaksanız ebatlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Çizgili defter kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kalemi çok bastırmamaktır. Bastırarak yazı yazmak kağıdın arka tarafına mürekkebin geçmesine ve yazıların birbirine karışmasına neden olur. Siz de şık tasarım ve kibar dizayn ile ilgi çeken ürün modellerini inceleyerek çocuğunuzun cinsiyetine hitap eden ürünü satın alabilirsiniz. Ayrıca, sevdiklerinize beğendiği karakterden oluşan defteri hediye ederek ölümsüz bir armağan vermiş olursunuz.