El Dezenfektanı

El Dezenfektanı Fiyatları

441 farklı El Dezenfektanı için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 lt5 ltAntibakteriyelMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 19Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: El Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü El Boyut Alkol Seçeneği Form Ürün Puanı

1 lt Dezenfektan100 ml Dezenfektan50 ml Dezenfektan500 ml DezenfektanAlkolsüz DezenfektanAntiseptik DezenfektanBeyaz DezenfektanDezenfektan MendilJel DezenfektanSprey DezenfektanYüzey Dezenfektanı

En Çok Karşılaştırılan Dezenfektanlar

Bunlara Da Bakabilirsiniz

El Dezenfektanı Sıkça Sorulan Sorular

En Ucuz El Dezenfektanı Fiyatları Akakçe’de!

Elimiz gün içerisinde birçok alana temas eder. Okulda, alışverişte, işte, parkta, toplu taşımada kısacası aklınıza gelen her yerle ilk temasımız el ile olur. Bu durumda ortamda bulunan mikrop ve bakteriler ilk olarak elimizle temas eder. Aynı zamanda elimizle yemek yer, yüzümüze dokunur, su içeriz. Bu durum ortamdan alınan zararlı mikroorganizmaların vücudumuza kolay bir şekilde girmesine sebep olur. Bu sebepten dolayı el temizliği özellikle günümüzde çok önemlidir. El temizliğinde en sık tercih edilen yöntem el yıkamaktır. Virüs ve bakteri gibi zararlı maddelerden korunmanın en hızlı ve etkili yolu sabun yardımıyla elleri doğru şekilde yıkamaktır. Ancak her zaman el yıkamak mümkün değildir. Her temastan sonra elleri yıkamak hem teknik hem de zaman olarak kolay değildir. Böyle durumlarda el dezenfektanları devreye girer. İçerisinde bulunan alkol çözeltisi sayesinde bakterileri ellerinizden uzaklaştırır. Her bütçeye uygun el dezenfektanı fiyatları sayesinde her anınızda hijyen olabilirsiniz. Özellikle günümüzde artan mikrop ve virüs tehlikelerine karşı satın alacağınız uygun el dezenfektanı fiyatları sayesinde tüm gün temiz ellerle dolaşabilirsiniz. Çok sayıda marka, çeşit ve miktar seçenekleri bulunan el dezenfektanları çeşitlerine uygun fiyatlarıyla birlikte Akakçe’den ulaşabilirsiniz.

El Dezenfektanı Nedir?

El temizliği, hastalıkların yayılmamasında veya kısa sürede ortadan kalkmasında çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle salgın gibi durumlarda sıklıkla tercih edildiğinden çoğu insanın aklında el dezenfektanı nedir sorusu oluşmaktadır. El dezenfektanı içerisinde bulunan antimikrobiyal kimyasallar sayesinde cildinizi enfeksiyon ve mikroplardan korur. Birden çok formatı bulunan dezenfektanlar genelde jel, sıvı ve krem yapıda bulunurlar. Geçmişte hastane ve sağlık merkezlerinde yalnızca doktorların kullandığı bir ürün olan dezenfektan günümüzde tüm hayata yayılmıştır. Okullarda, kliniklerde, iş yerlerinde sıklıkla karşılaşılan el dezenfektanı, mikropların üremesini durdurur ve ellerinizi bunlardan arındırır. El dezenfektanı nedir sorusunun cevabı aklınızdaki soru işaretlerini giderdikten sonra gönül rahatlığıyla ellerinizi temizleyebilirsiniz.

El Dezenfektanı Özellikleri

El dezenfektanın özellikleri kullanım alanlarına göre değişiklik gösterir. Yüksek, düşük ve orta düzeyde olanları vardır. El dezenfektanı özellikleri içerisinde bulunan maddelere göre değişiklik gösterir. Yüksek düzeyde olanlar bakteri sporları hariç tüm bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Orta seviye el dezenfektanı mikrobakteriler ve mantarların çoğunun üzerinde etkilidir. Düşük düzeyde olanlar ise bazı virüs ve mantarlarda etki eder. İdeal el dezenfektanı özellikleri arasında en önemli olanı dezenfektan süresidir. Dezenfektan dayanıklı olmalı ve etkisi uzun süre devam etmelidir. Ancak bunu yaparken cildinizi zarar vermemelidir. Bunun yanında hızlı etki etmesi de çok önemlidir. Leke bırakmayan, maddeleri bozmayan dezenfektanlar kullanım açısından kolaylık sağlar. Tercih ettiğiniz dezenfektanın uygulaması basit olmalıdır. Ellerinizde geç kuruyan, yapış yapış hissi bırakan temizleyiciler kullanırken zorluk çıkarabilir. Bunun yanında dezenfektanlar normal sıcaklıklarda etkili olabilmeli ve değişik ısı derecelerinde kullanılabilmelidir. Dilerseniz dezenfektanınızı hoş kokulu olanlardan tercih edebilirsiniz. Değişik kokularda pek çok dezenfektan bulunmaktadır. Dezenfektan günlük hayatımızda sıkça kullandığımız bir ürün haline gelmiştir. Bu nedenle dezenfektan kolay ulaşılabilir ve satın alınabilir olmalıdır. Bu da ancak el dezenfektanı fiyatı uygun olursa mümkün olabilir. Bu sebeple siz de yeterli miktarda el dezenfektanını cebinize uygun şekilde temin etmelisiniz. Dezenfektan çeşitleri kullanılan mekana göre farklılık gösterebilir. İş yeri, okul ve hastanelerde litrelik pompalı dezenfektan kutuları tercih edilir. Ancak toplu taşımadan sonra, pis olduğunu tahmin ettiğiniz bir yere dokunduktan sonra ellerinizi temizlemek için sprey olanları da tercih edebilirsiniz. Küçük boyutlarda olan sprey dezenfektanlar hafif yapısıyla her daim yanınızda olarak hijyen olmanıza yardımcı olur.

El Dezenfektanı Sprey Nasıl Kullanılır?

Günümüzde kalabalık ortamların artmasıyla hastalıklar ve salgınların yayılması da kolaylaştı. Dikkatli bir şekilde temizliğe dikkat edildiğinde bu tür enfeksiyon ve virüslerden korunmak kolaydır. Örneğin maç, konferans, ders ya da hasta ziyareti gibi kalabalık ve virüs yayılımı kolay bir mekanda bulunuyorsanız yanınızda taşıyacağınız sprey dezenfektanlar sayesinde bu bakterilerden kurtulabilirsiniz. Peki el dezenfektanı sprey nasıl kullanılır? Oldukça basit ve hızlı kullanımı olan sprey dezenfektanlar cildinizi streril hale getirir. Ancak kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Doğru ürünü doğru aralıklarla kullanmak hem güvenilir temizlik hem de cilt sağlığınız açısından önemlidir. Dezenfekte edeceğinizi aralıkları belirlemelisiniz. Eğer bulunduğunuz ortam bakteri ve mikrop açısından düşük tehditler içeriyorsa etkisi az dezenfektanlar tercih edilmelidir. Açık yara, yanık gibi hassas olan bölgelere dezenfektan temas ettirilmemelidir. El dezenfektanı nedir sorusunun cevabını aklınızda doğru şekilde oturtmalı ve el yıkamak ile dezenfekte etmenin farkı öğrenilmelidir.

El Dezenfektanı İndirimleri ve Kampanyaları

El dezenfektanı hayatımızın her alanında kurtarıcı rol oynamaktadır. Her evde mutlaka bulunması gereken dezenfektanlar özellikle ciddi salgınlarda basit gibi görünse de en hızlı ve etkili çözümdür. Bu sebeple el dezenfektanı fiyatı daekonomik olmalıdır. Ancak küçük çocuklardan yaşlılara hassas bireylerin de kullandığı bu ürünler, kaliteli de olmalıdır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünlere Akakçe’den sorunsuz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Takip edeceğiniz el dezenfektanı indirim ve kampanyaları sayesinde istediğiniz ürüne ucuz fiyata sahip olabilirsiniz. Avantajlardan yararlanarak ailenizi, arkadaşlarınızı ve en önemlisi kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz. Akakçe sitesini takip ederek en ucuz dezenfektan fiyatları ile güvenli bir şekilde alışveriş yapabilir, el dezenfektanı indirim ve kampanyaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.