El Dezenfektanı

El Dezenfektanı Fiyatları

421 farklı El Dezenfektanı için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 lt5 ltAlkollüElMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 18Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: El Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü El Boyut Alkol Seçeneği Form Ürün Puanı Renk

1 lt Dezenfektan 100 ml Dezenfektan 50 ml Dezenfektan 500 ml Dezenfektan Alkolsüz Dezenfektan Antiseptik Dezenfektan Dezenfektan Mendil Jel Dezenfektan Sarı Dezenfektan Sprey Dezenfektan Yüzey Dezenfektanı

El Dezenfektanı Sıkça Sorulan Sorular

El Dezenfektanı

Hijyen malzemeleri arasında yer alan el dezenfektanı farklı çeşitleriyle kişilerin beğenisini kazanır. Suyun ya da sabunun olmadığı yerlerde temizlik için el dezenfektanı kullanılabilir. Ürünler sıvı ya da jel formda olduğundan akışkan bir yapıya sahiptir. El dezenfektanı içindekiler arasında alkol de yer alır. Her yerde kullanıma uygun olan alkollü el dezenfektanı mikropları etkisiz hale getirir. Mikroplara karşı en etkili el dezenfektanı ile gerekli hijyen sağlanır. 60 ml, 100 ml, 500 ml, 1 litre, 4, 5 litre gibi farklı seçeneklere sahip olan ürünlerde nano gümüş partikülleri gibi özel bileşenler yer alır. Bakterilerden ve mikroplardan korunmak için kullanılan el dezenfektanı değişik fiyat aralıklarında satışa sunulur. El dezenfektanı çeşitleri arasından bütçenize uygun olanı Akakçe ile keşfedebilirsiniz.

Hijyen Sağlayan El Dezenfektanı Çeşitleri

Pek çok kişi “El dezenfektanı nedir?” sorusuna yanıt arar. Mikropların yayılmasını önlemeye yardımcı olan el dezenfektanları sıvı ya da jel formdaki maddelerdir. El dezenfektanı da kolonya çeşitleri gibi farklı etkilere sahiptir. El dezenfektanları koruma seviyelerine göre; düşük, orta ve yüksek olmak üzere üç farklı çeşit sunar. Düşük düzeydekiler sadece bazı virüs ve mantarlara etki edebilir. Orta seviyedekiler ise mikro bakteriler ile mantarların birçoğunda etki gösterebilir. Yüksek düzeyde olanlar, bakteri sporları haricindeki bütün bakterileri yok etmeye yardımcıdır. En çok tercih edilen el dezenfektanı, antibakteriyel ve antiseptik özellikte olanlardır. Alkol bazlı olan antiseptik, antiviral el dezenfektanı maksimum düzeyde koruma sağlar. Farklı miktarlarda seçeneklere sahip olan el dezenfektanı sprey veya dökme tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeker.

Sıvı ve jel olanlar hem sprey hem de dökme formuyla kullanım kolaylığı sağlar. 4, 5 litrelik bidonlardan küçük şişelere sıvıyı boşaltmanız mümkündür. El ve ciltte kullanılan alkol bazlı olanlar, bakterilerin yok edilmesine yardımcıdır. Bakteri ve virüslerin etkisiz hale gelmesi için üründeki alkol oranının %60 ve %90 aralığında olması gerekir. Okul, hastane ve iş yerlerinde litrelik pompalı çeşitler tercih edilir. Bir yere giderken yanınızda taşımak için küçük spreyli şişeler daha kullanışlıdır. Büyük boy paketleri yanınızda taşımak zor olabilir. Alkol bazlı olanlarda yer alan etil alkol, izopropil alkol tehlikeli mikroorganizmalara karşı güçlü bir şekilde mücadele eder. Alkol oranı yüzde ellinin aşağısına düşünce, ürünlerin mikropları öldürme gücü de azalır. Günlük kullanım için etkisi hızlı olan el dezenfektanı çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

El Dezenfektanı Kullanımı

Evde, ofiste, dışarıda mikroplara karşı kapsamlı bir şekilde koruma sağlamak için el ve cilt dezenfektanı kullanılması gerekir. El dezenfektanı kullanımı son derece pratiktir. El için dezenfektan kullanımında sprey ve dökme başlıklı olanlar arasında farklılık görülür. Dökme başlıklarda öncelikle başlığı açıp, sonra da kolonya gibi şişeden birkaç damla kadar avucunuzun içine dökmeniz gerekir. Sprey başlıklarda olanlar ise püskürtme yöntemiyle kullanılır. Avuç içerisine püskürtülen el dezenfektanı birkaç saniye boyunca cilde iyice yedirilir. Buharlaşma özelliğinden dolayı, sıvının hızlı bir şekilde avuç içerisine yayılması önem taşır. Etkili güce sahip olanların bakteri ve mikropları kolayca yok edebilir. Jeli avuç içine aldıktan sonra sıvı bilekle de temas ettirilerek iyice ovalanır. Şişeleri son kullanma tarihinden önce tüketmeniz kullanım açısından son derece önemlidir.

El dezenfektanları sporsuz bakterilerin çoğunda etkili olur. Hepatit B, HIV, influenza, coronavirus gibi hastalık yapan virüslerden korunmak için alkol bazlı el dezenfektanı kullanılabilir. Hiçbir dezenfektanı kullanım öncesinde koklamamak gerekir. Şişelerin ağzının sıkı kapatılması ve serin yerlerde muhafaza edilmesi önemlidir. Kullanımı kolay olan el dezenfektanı, temizlik görevi görse de çok sık kullanılmaması gerekir. Aşırı kullanımı, cilt üzerinde olumsuz etkiler görülmesine neden olabilir. Su ve sabunun olmadığı yerlerde, ihtiyaç duyulan zamanlarda el dezenfektanı gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Mikrop, mantar, bakteri ve virüsler söz konusu olduğunda, el dezenfektanı kullanımı kişilere oldukça fazla yarar sağlar. Büyük şişelerden küçük ambalajlara aktarım yaparken dikkatli olmanız gerekir. Ambalajın temiz olması, hijyen açısından son derece önemlidir. Püskürtme ve dökme özellikli küçük boylu şişeleri çantanızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

El Dezenfektanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çok sayıda kişi “El dezenfektanı nerede satılır?” sorusuna yanıt arar. El dezenfektanı, kişisel bakım ve hijyen malzemesi olarak pek çok mağazada satışa sunulur. El dezenfektanları seçerken ürünlerin özelliklerine dikkat etmek gerekir. Alkol bazlı, durulanmayan el dezenfektanı gösterdiği performans ile beklentileri önemli ölçüde karşılar. El dezenfektanı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

El Dezenfektanı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Çok sayıda kişi tarafından el dezenfektanı tavsiye edilir. Tavsiyeler arasından seçeceğiniz en iyi el dezenfektanı ile iyi sonuçlar elde etmeniz mümkündür. Kullanıcı yorumları, ürünlerin sağladığı faydalar hakkında bazı bilgiler verir. El dezenfektanı kullanımının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

El Dezenfektanı Fiyatları

El dezenfektanı fiyat olarak her bütçeye hitap eder. Fiyatların belirlenmesinde ürünlerin ağırlığı, markası ve içeriği oldukça etkilidir. El dezenfektanı sıvı sabun fiyatları gibi farklı seçeneklere sahiptir. Mini boy el dezenfektanları, çantada taşımak için idealdir. 60 ml ve 100 ml ağırlığındaki spreyler, ikili ya da üçlü paket seçenekleriyle oldukça ekonomiktir. Hijyen malzemelerine ayrılan bütçe, son derece önemlidir. Bütçenize göre tekli veya çoklu olarak satışa sunulan paketleri tercih edebilirsiniz. 1 litrelik ve 5 litrelik el dezenfektanı arasında fiyat olarak fark vardır. 1 litrelik el dezenfektan fiyatları ekonomik açıdan tasarruf yapmanızı sağlar. 5 litrelik olanlar da küçük şişelere göre daha avantajlıdır. İhtiyaca göre paket seçimi yapılmasında fayda vardır. Birbirinden çeşitli fiyat seçenekleri arasından en ucuz el dezenfektanı ürününü Akakçe aracılığı ile bulabilirsiniz.